Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

21 minutes ago, Princeton21 said:

 

Eto popravljeno. Jedva cekam da vidim kako ce se uklopiti u ovaj nas vasar, i kako je zamisljena njegova uloga.

 

Ali brat Stimara, pa da li je realno? Kao on je korekcija na ovaj nas roster, i on ce nam rijesiti neke probleme i uciniti nas ozbiljnijom ekipom? Igrac koji je u utakmicama za trofeje igrao < 5mins po utakmici. On moze da bude nas drugi/treci centar u KLS-u zbog drzavljastva, sve ostalo neka nam je Bog u pomoci.

 

Kosmar sezona. Dovodimo rejects, sta god je slobodno na marketu - pa ce gospodin Sakota to da zapakuje u jednu ozbiljnu masineriju.

To je to ...

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Princeton21 said:

@Tony, sjecas li se Stimceve uloge u proslom mandatu u KKCZ i njegovih nastupa u ovim ozbiljnijim utakmicama? Kakvu ulogu Stimca sada ocekujes na ovaj roster, i sta dobijamo tacno sa njim?

Ja sam vec rekao, od njega ocekujem vise opcija u napadu, jer ovo sto trenutno imamo na cetarskoj poziciji je uzas jedan sto se.tice napadackog repertoara. Kuzmic je uvek bio drvo u napadu, sada je panj... Odzo sta o njemu da napisem? Znaci ako dolazi umesto Ozda za mene je on pojacanje, imas Kuzmica koji je specijalac u odbrani, imas Gista za pik( ko zna mozda pocnemo da ga vrtimo,nikad se ne zna) imas Stimca koji u napadu ima mnogo vise skila nego Odzo.

Link to comment
Share on other sites

Do juce sam mislio da je uloga Stimca da se postigne stabilnost u igri u bliskom periodu. Ocigledno je da nema konstante sa Odzom ni na jednoj strani terena. Onda je Stimac vise osigurac da i dok se Kuzma ne dovede u red.

 

Medjutim, od juce sam blizi ideji da su i on i Kuridza samo tu da se rascisti situacija u svlacionici ako postoji sukob (a sklon sam da u to vjerujem). Eventualno da se postigne neki ucjenjivacki kapital da se neko natjera da radi za tim (ma kakav bio).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, laki pepe said:

 

Medjutim, od juce sam blizi ideji da su i on i Kuridza samo tu da se rascisti situacija u svlacionici ako postoji sukob (a sklon sam da u to vjerujem). Eventualno da se postigne neki ucjenjivacki kapital da se neko natjera da radi za tim (ma kakav bio).

 

u slučaju kuridže, ucenjivački kapital će trajati sezonuipo  ( :

 

Quote

32-godišnji srpski košarkaš prošao je u četvrtak lekarske preglede i potpisao ugovor do kraja takmičarske sezone 2020/2021.

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

 

u slučaju kuridže, ucenjivački kapital će trajati sezonuipo  ( :

 

 

Prvo je potrebno identifikovati motiv. Dugo sam mozgao da se stvarno radi da se ojaca tim, a sada mislim da je ideja samo da se odrzi uspostavljeni odnos snaga. Ako je tako onda prica o pojedinacnim pojacanjima i nema smisla.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Tony said:

Ja sam vec rekao, od njega ocekujem vise opcija u napadu,

 

Sta da radi, pnr ili pnp? Da mu spustamo loptu na niski post, da napada licem? Sta tacno? Meni ni jedna ova opcija nije legitimna da se na nju mogu osloniti u nekom dijelu utakmice. Nesto najblize tome je igra ledjima, gdje zavrsava svojim frljokama, baby hook, kamena sa ramena. Da ne grijesim dusu prisutan je na ofanzivnom skoku, ne znam kako, ali lopte mu upadaju u ruke i to je cinjenica, sve ostalo je nula bodova. Ojo makar ima dobro pozicioniranje, pravi dobre blokove, ima jacinu, prisutnost na obe strane reketa, dok Stimac bukvalno priziva svojom mekocom da se igrac zaleti na ulaz preko njega. Odbrana od pick-a, strana pomoci, gradjenje - sve mi je na strani Oja koji se prvi put mimoilazi sa ovim kvalitetom kosarke i koji makar ima teoretske sanse da napreduje i da bude bolji igrac kada prodje faza adaptacije. - Ovdje pricamo o ulozi drugog/treceg centra u ekipi, znaci nije u pitanju neko znacajno pojacanje koje ce podici kvalitet ekipe na neki drugi nivo, nego identicna rupa koja mozda ima neke drugacije kvalitete u odnosu na igrace koje vec imamo u ekipi Kuzmic/Ojo/Jovanovic. Drugim rijecima, ne znamo gdje udaramo.

  • Like 21
  • Thanks 5
Link to comment
Share on other sites

verovatno ista logika stoji iza dovodjenja kuridze, stimca, ali i pantera. igru nemamo, necemo je ni imati, ajde onda da imamo nekoga ko moze da iskreira za sebe, ili da bacimo loptu dole nekome da odigra ledjima, posto nasi sadasnji bekovi slabo kreiraju za sebe, neke zamisljene iso opcije u vidu stratosa i derika su propale, a centri nemaju igru ledjima.

Edited by Haggard
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Green23 said:

Pa rekao bih da je Kuzmić prvi, tako da i da nema Gista, bio bi drugi u najboljem slučaju. 

Ja sam razumeo tipa treci centar za KLS, posto u drugim takmicenjima ne moze da bude ni treci, mozda nisam dobro skontao. 

Link to comment
Share on other sites

Pa trenutno imamo cetvoricu centara pod ugovorom Gist, Kuzmic, Ojo i Jovanovic plus Faye, MJK koji mogu da krpe peticu po potrebi u niskim postavama. Sada dovodimo Stimca kao dodatnu "napadacku" opciju, koji realno nema kvalitet ni za drugog centra u ekipi (dokazano u proslom mandatu). Normalno je da se pitamo koji ce nam u stvari, sta postizemo sa njim?

 

Mi imamo ok napadacki set, koji vec igramo dvije sezone. Dobar trener bi trebao da koriguje neke stvari i omoguci par dodatnih opcija. Strpljenje/disciplina, timing kretnji, jaci/precizniji blokovi od lopte. Malo bolji kontinuitet kretnji za sekundarne opcije, pridodati na raznovrsnost itd. Ovaj tim treba vremena da se utrenira, a ne da nagomilava (lose) igrace za iso kosarku.

  • Like 15
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Tony said:

Ok sve se slazem, samo mi reci,  od pocetka mandata kriminalca tako pricas?

 

 

Znaci ako je nesto bilo normalno pre 5 godina treba da se cuti i kad nije?
Ako je covek bio zdrav pre 5 godina nece da se leci kad se razboli?
 

 

21 hours ago, Tony said:

Ili si onih prvih god malo progutao cinjenicu da je nas predsednik kluba bio kriminalac i u momentu kad je preuzeo klub, nije on to naprasno sad postao.

 

Sve sto je ikad radio a bilo je na stetu kluba ili navijaca uvek sam kometnarisao i osudjivao. 
Imas jos uvek celokupnu arhivu foruma b92 pa kopaj ako te interesuje,  do tad me zaobidji sa bilo kakvim kvalifikacijama

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Ridji said:

 

Znaci ako je nesto bilo normalno pre 5 godina treba da se cuti i kad nije?
Ako je covek bio zdrav pre 5 godina nece da se leci kad se razboli?
 

 

Pa Tony i kaže da je Čović bio kriminalac i pre 5 godina. Kao i da je nepotizam počeo dosta pre ove sezone.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Princeton21 said:

 

Sta da radi, pnr ili pnp? Da mu spustamo loptu na niski post, da napada licem? Sta tacno? Meni ni jedna ova opcija nije legitimna da se na nju mogu osloniti u nekom dijelu utakmice. Nesto najblize tome je igra ledjima, gdje zavrsava svojim frljokama, baby hook, kamena sa ramena. Da ne grijesim dusu prisutan je na ofanzivnom skoku, ne znam kako, ali lopte mu upadaju u ruke i to je cinjenica, sve ostalo je nula bodova. Ojo makar ima dobro pozicioniranje, pravi dobre blokove, ima jacinu, prisutnost na obe strane reketa, dok Stimac bukvalno priziva svojom mekocom da se igrac zaleti na ulaz preko njega. Odbrana od pick-a, strana pomoci, gradjenje - sve mi je na strani Oja koji se prvi put mimoilazi sa ovim kvalitetom kosarke i koji makar ima teoretske sanse da napreduje i da bude bolji igrac kada prodje faza adaptacije. - Ovdje pricamo o ulozi drugog/treceg centra u ekipi, znaci nije u pitanju neko znacajno pojacanje koje ce podici kvalitet ekipe na neki drugi nivo, nego identicna rupa koja mozda ima neke drugacije kvalitete u odnosu na igrace koje vec imamo u ekipi Kuzmic/Ojo/Jovanovic. Drugim rijecima, ne znamo gdje udaramo.

 

Ne bi me cudilo da je ovo jedino (uz "atmosferu" koju podize) sto im je palo na pamet kao cunning plan, Lorenco, ovaj divljak novi, Beron nek prangijaju "do sudnjega dana", a Stimara kad je u igri imace prilike da "djubretari" posle promasaja kojih ce biti i eto nama pobednicke taktike. Ako ne ubace ova 3-ca to ce dobri vojnik Stime da pospremi u kos posle ofanzivnog skoka (uz "Dzajic" proslavu by Kari Pesic). 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Ridji said:

 

Znaci ako je nesto bilo normalno pre 5 godina treba da se cuti i kad nije?
Ako je covek bio zdrav pre 5 godina nece da se leci kad se razboli?
 

 

 

Sve sto je ikad radio a bilo je na stetu kluba ili navijaca uvek sam kometnarisao i osudjivao. 
Imas jos uvek celokupnu arhivu foruma b92 pa kopaj ako te interesuje,  do tad me zaobidji sa bilo kakvim kvalifikacijama

Pa kako je moglo da bude normalno pre 5 god samo to mi objasni? I od tada cu da te zaobidjem.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Ridji said:

 

Znaci ako je nesto bilo normalno pre 5 godina treba da se cuti i kad nije?
Ako je covek bio zdrav pre 5 godina nece da se leci kad se razboli?
 

 

 

Sve sto je ikad radio a bilo je na stetu kluba ili navijaca uvek sam kometnarisao i osudjivao. 
Imas jos uvek celokupnu arhivu foruma b92 pa kopaj ako te interesuje,  do tad me zaobidji sa bilo kakvim kvalifikacijama

Ok ako sam razumeo,znaci ako kriminalac koji vodi klub za koji navijas radi dobro i u korist kluba onda je on dobar kriminalac, ali ako radi na stetu kluba, onda je los kriminalac?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...