Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

Coki je ocigledno shvatio da je sezona propala, pa sada pokusava da ustedi sa onom svojom cuvenom metodom 'SIlbovanja'. Otud i Kuridza umesto Derika Brauna, a uskoro ce i Stimac umesto Gista. Ko zna sta nas sve jos ceka u nastavku sezone. Ocekujem da 'gazda' dodatno ustedi prodajom Lorenza Brauna.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mister-no said:

Budućnost u padu forme, ako sudi bilo ko osim Javora i Boltauzera imamo solidne šanse. Uz pravog Lorenza i Gista.

Sad kad ti dodju Radovic i Koljensic..😂

Edited by Gudura
Greska, greska
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kevin Panter vs kevin panter

Unapred da kažem da nisam gledao ovog igrača mnogo, pa je vrlo moguće da ću negde pogrešiti. Ako bude grešaka, ispravljajte.

Pisao sam i ranije da nemam dilemu šta će Nebojša da bira: sina ili svoje dupe u fotelji. Hajde da pođem od toga da sam u pravu, pa da kažem da očekujem redukciju Filipove minutaže i uloge u EL. Probali smo sa Bilijem i Đenkom, videli da ne može. Sad kao Panter može. On zaista ima solidan ball handling, ali on jednostavno nije plej (Filip jeste, na nivou neke ABA2 lige). Šta onda možemo da očekujemo od Pantera, osim ISO igre u napadu. On lakše od Barona kreira za sebe, tj. ne treba mu neka preterana pomoć saigrača u vidu jednog ili dva uzastopna bloka. Koliko sam video, jak je na ulazu, ali ima katastrofalne procente šuta, posebno za tri poena. Ne očekujem nikakvo poboljšanje saradnje sa visokim igračima njegovim potencijalnim dolaskom. I dalje ćemo apsolutno zavisiti od Zoa i njegove inspiracije. Mislim da će se lopta bacati Štimcu i Kuridži da peglaju 1 na 1 ispod koša i tu neka kreacija i ne treba, zato i dolazak Pantera, kao nekog ko niti voli, niti želi da asistira, lakše može da se podnese. Pick igra će i dalje biti špansko selo za nas, osim ako tokom sezone Zo i Gist ne uzmu stvar u svoje ruke.

 

Panter bi trebao da bude neko sa poenima sa spoljnih pozicija u second unitu. To je nekad bio Stratos, a vidimo da za sada nema leba od Đenke. Davidovac se kao nameće u poslednjih par mečeva, verujem da je to neka spona između trenutnog stanja (čitaj: mrtvo more) u drugoj postavi i dolaska tog Pantera. Dakle, očekujem sekundarnu petorku Panter, Đenka, DeDa, Kuridža, Gist/Štimac, a koliko slobode će Panter dobiti od Šakote (koji ga zna dobro), to ne mogu da kažem. Verovatno se ide na to da on vremenom postane prva napadačka opcija druge petorke (Stratos je veliki znak pitanja), ali ja stvarno ne znam njegov kapacitet, da li on to može da iznese na EL ili ABA plejof nivou. Ako nekada bude u petorci sa Lorenzom, verujem da će se Zo malo više fukusirati na asistencije, a Panter na realizaciju. A i inače, da smo pametni, Zo bi morao da se limitira i sačuva, duga je sezona.

 

Onako na oko, bićemo jači u odbrani spoljne linije, što i nije mnogo teško zaključiti, bićemo agresivniji i u tranziciji i u tom nekom direktnom napadu na koš. Sve se svodi na to da ćemo biti jači, jer skoro bilo ko bi bio upgrade u odnosu na Filipa, ali je veliko pitanje da li će to biti dovoljno. Što se kolektivne odbrane tiče, to je potpuno do trenera i treninga, a ne vidim Pantera kao neku rupu preko koje će nas puniti sistematski, tj. kao žrtvu skautinga.

Ovo oko jednodimenzionalne igre je tačno, ali to ne mora a priori da bude loše. Nije ni Radonja preterano blistao sa mnogobrojnim opcijama u napadu, ali i to malo što smo igrali je bilo dobro uvežbano, za šta je bilo neophodno VREME.

 

Možda Panter kod nas pokida, možda bude bust, šta god, on nije profil igrača koji nam je bio neophodan. Ali da se ne ponavljam.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Dok se ne desi da ne bude jump into conclusion, ali ja bih bio zadovoljan promjenama:

Stimac in, Odzo aut

Kuridza in, Derik aut, a moguce i Faje 😞

i Panter in

 

U teoriji nova ekipa bi imala manji plafon, ali u realnosti to je mnogo stabilniji sastav.

najveca dilema je moze li ekipa igrati bez punokrvnog pleja. Mislim Lorenco me toliko demantovao do sad, ne bi me iznenadili da na kraju i spoji nase centre sa loptom, ali tesko da ce i to moci ako nastavi da ubacuje 20+

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, madafaka73 said:

@Kankkunen

 

Pa nisu baš klasične kozmetičke promene. Da uzmemo da Štimac sigurno dolazi, uz Kuridžu koji je već tu. Recimo Derik i Ojo out, možda i Faye. Šta dobijamo ovom rokadom? Dobijamo zidanje u napadu koje NI JEDAN od naših visokih nije imao. Dobijamo i potencijalni mismeč Kuridža-neka undersized čevorka, gde bi on napao iz reketa, naravno zidanjem. U teoriji dobijamo te neke poene iz reketa, koji su nam stvarno bili boljka od početka sezone do danas. I još sa Kuridžom kao old school krilnim centrom valjda dobijamo da nas ne unosi u koš svaka jača *ebena četvorka u EL.

Sa druge strane, gubimo pokretljivost u odbrani, posebno protiv small ball postava. Sumnjam da Kuridža može da pohapsi streč četvorke na liniji za tri, ili da uspešno nogama isprati njihove ulaze. Recimo, Simon nas je onomad ubio sa te pozicije, ne vidim kako bi Kuridža to mogao da krpi. Kod Štimca će glavno biti da više poena ubaci, nego protivnik preko njega. To je taj tip igrača. Svi znamo šta on može, šta ne može. Taj skok u napadu nam može biti plus i hustle obojice, posebno Kuridža vs Derik, a i kada je BBIQ i iskustvo Štimac vs Ojo u pitanju.  Boga pitaj na šta će to izaći tokom sezone. Meni je u celoj priči najveća misterija D. Braun. Da li on stvarno toliko ne može, što fizički, što zbog gubitka skila ili motivacije ili je nešto deseto u pitanju. Da li je to koleno koje otiče toliki problem... Koliko se sećam, Tomić je insistirao na njegovom dovođenju, kao i ostanku Fayea i Stratosa. Tomića više nema, neće bii ni Derika, možda ni Fayea.

Što se Pantera tiče, tu je jasna stvar - maskiranje beka šutera u kombo beka ili ne daj Bože pleja. Ono malo što sam gledao, lik ume sa loptom, ali su mu baš loši procenti šuta, voli da privatizuje loptu. Onako, na prvi pogled, još jedan ISO igrač, malo me i podseća na KC-ja iz prošle sezone, ne po poziciji ili skil setu, već po ulozi koju bi mogao da ima kod nas. Naravno da ni on, ni prethodna dvojica nije nešto što nam je trebalo, a to je neki defanzivni pass first ball-handler, ali ako ništa, biće zanimljivo gledati kako će g. Šakota uklopiti sve u već postojeći roster, sa posebnim akcentom na minutažu i ulogu klovna.

Mene brine ovaj scenario a još više me brine jer je prilično realan. U principu sve se svodi na ISO košarku što mi se nimalo ne sviđa. ISO Perper, ISO Kuridža, ISO Gist, ISO Lorenzo, ISO Davidovac, (ISO Punter),... Kao u onom vicu kad pitaju lika tamba lamba ili smrt i lik odabere smrt i na kraju dobije tamba lamba do smrti 😄 tako i mi ISO do smrti.

1 hour ago, laki pepe said:

Eventualno da se proba sa Perperom i Kuridzom unutra pa povratni pas.

Perper i povratni pas, tu nema znaka jednakosti brate mili. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja apsolutno ne vidim potrebu za dovodjenjem ni kuridze ni stimca cak iako se otpustaju neki igraci. Mi odlazak d.browna ne bi osetili a ne bi bilo lose da se ostavi malo vise prostora za simanica. Ne bismo bili dominntni na 4 ali i do sad smo krpili bez browna.

Stimeta jos manje vidim ako kazemo da je gist prva opcija i da ce to ipk sesti na rudu kao sto je bilo na pocetku sezone. Kuz druga sa ozbiljnom minutazom u tom slucaju je nebitno ko je treca opcija. Sigurno da je stime daleko ispred odza ali da on dolazi kao neki spasilac nema ni govora.

I umesto da smo te pare stime+MJK+eventualno rasterecenje brownovim ugovorom usmerili na samo jednog igraca da li je to NML ili bilo ko drugi, mi kao i u fudbalu pravimo jos glomazniji, jos stariji i jos neperspektivniji sastav.

Punter je isto igrac koji nam u ovom trenutku nije potreban jer je on jos jedan iso igrac koji ne zna da kreira za druge

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ne verujem da će Gist da bude kolateralna šteta, jer neće Čović njega lako Mekelovati. Štimac potpisuje u sredu, kako sam pročitao negde, što po logici znači da menja Odža. Tu ipak nešto dobijamo - manje štete. Apsolutno je nepotreban Punter ovom timu, ali znamo da je to zato da bi kevin panter ostao u timu. Letos sam se najviše obradovao potpisima Derika i Gista, a sada su prvi za odstrel, dobrim delom zahvaljujući malom ćelavom debeljku.

Link to comment
Share on other sites

Dovodjenjem Sakote smo završili sezonu, a ove "kozmetičke" promene ne mogu da zamaskiraju masnice koje je naš klub dobio od Nebojsinih udaraca.

 

Dovoljno je bilo pogledati govor tela malog celavog nakon što je Djenka pogrešio i sve je jasno. 

Gista će da sutnu jer sutira malog celavog. 

Kapiram da se ni Stratosu ne igra od kada je Tomic otisao jer vidi u kom pravcu tone brod i ko se nameće kao lider odnosno koga žele mama i tata kao lidera. 

 

Imam sezonsku (čini mi se 17ta), ali verujem da sam završio za ovu sezonu I sve buduće dok je ovaj predsednik. 

 

  • Like 10
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Inače ne čitam štampu, ali se u kafiću zalomio neki Bljuc na stolu i imao sam šta da vidim. Prosto mi je pozlilo na ovu sliku:

1501333084_sramotabljuc.thumb.jpg.a4206523636a08e3f531c9d50c5970d2.jpg

 

Koliko to medija hebeni Čović Dr. lopovluka Nebojša može da stavi pod svoju kapu, ima li tome granica?  Još ovaj "pesnički" naslov koji podseća na nemilu prošlost i udara nemiloj sadašnjosti još jedan sumorniji pečat. Nisam imao vremena danas da gledam prenos Zvezde, makar jedan dan se nisam nervirao, još se neke druge stvari poklopile i sve pet, i onda vidim OVO. Propao ceo dan, skočio pritisak. Voleti Zvezdu postaje bolan mazohizam u zadnje vreme.

 

Ne da treba i matoroj i mlađoj gnjidi a i njihovoj podguznoj mušici zviždati svom snagom i u svakoj prilici čim pokažu face u hali, nego treba ih urnisati od zvižduka. Čović je lagano uspeo da mi sa liste najomraženijih likova skine Av-Ava na drugo mesto (šta da radim, do Zvezde mi je ipak više stalo nego do Srbije).

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko je u stvari vestacka bila ona svi smo jednaki, svi smo tim konferencija. Igraci kao na parastosu jer ne znaju kome je od njih odzvonilo, dok gazda pretura po ugovorima izlazne klauzule i gleda kog od svojih sinova moze da se resi. 

Posledni potezi su potezi ludaka ili coveka koji zeli da ukopa klub.

Link to comment
Share on other sites

U ovoj Zvezdi su svi totalno pogubljeni. Onako lepo naredjani, od predsednika koji tamo sedi blizu, preko igraca do izbezumljenih Nese, Gavre i Sakote. Samo dva coveka nisu pogubljena, igraju svoju igru i rade svoj posao. Prvi je Filip koji radi to sto ne zna. Trckara danas kao sto bi sutra protiv Hardena i Irvinga. Drugi je Lorenco. Juri, puni, ubija... U ovoj tragicnoj situaciji, a jeste takva, se najbolje vidi razlika izmedju genijalnosti jednog Marcusa i jednog Lorenca. Markus je dosao i imao mesijansku ulogu. Od one man show je svojom genijalnoscu napravio KK CZ team show. Onu frazu da cini saigrace boljim je udzbenicki pokazao. Na kraju je stvorio sistem gde njega nasledjuje njegov bekap pleja od cijeg ulaska u igru se u pocetku svima dizala kosa na glavi. Sa tim bekapom mi ostvarujemo najbolje rezultate. Naravno, sve to sa Radonjom na celu.

Lorenco plese po terenu, ali saigraci pored njega izgledaju jos gore na terenu. Naravno, nije Lorencova krivica, vec sistema koji od pocetka funkcionise po onom "seci usi, krpi...". Taj frankenstajn sistem ce se raspasti cim Lorenco ode jer vise nece biti ko da krpi.  Prava slika je onaj Kuridza sinoc koji je izgledao kao helikopter u akcionim sranjima kada mu se sjebe ona elisa, pa se neartkulisano krece i tresne u zemlju.

Uzasno je to sto smo posatli malo.mazohisti, polazim od sebe. Ne volim kada Filip nije u timu. Ne volim jet tada ima alibija za one koji jedva cekaju da kazu "Eto, nije bilo Filipa, a izgubili smo. Nije samo.on problem".

Jeste on problem! Filip je najgori i kada nije na terenu i kada nije uopste u postavi. Glavni je krivac za rasulo u ekipi. Od atmosfere do rezultata. On je progresivni kancer ove ekipe. Cak i da se otkloni, tesko da ce biti spasa.

Edited by berti
  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Jasno da je Buducnost u padu, al ne znam sta moze da se ocekuje kada mi delujemo rastimovano i napadacki nejako.

Sve se svodi na individualne role Lorenza, uz to da nam ocajnicki trebas sut spolja cak i protiv ovakve Primorske, koja bi bila nepremostiva prepreka da se mec igrao u normalnim okolnostima po njih.

Prakticno nas jedan covek vuce napadacki, to jako podseca na Alimpijevicevu sezonu i Rocestija koji se kasnije "ugasio" ada je bilo najvaznije...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, madafaka73 said:

Ali što se onaj izgovor za igrača onako lelemudisao u odbrani, opušten i uljuljkan u ćebence zajedničke KZŠ, to je jednostavno beyond me.

 

mene to najviše satire kada gledam tekmu (a fala bogu čovi senioru, ne gledam od laki-intervjua) a ne to što je fizički i skillom limitiran. bukvalno bih ga na penzionerskom baketu napušio za onakav nejebavajući pristup odbrani. on podrazumeva da samo fingira neku najavu odbrane do prvog bloka i to je kraj kretanja za njega. ne mogu da zamislim kako to ide na kurac profesionalnim košarkašima kada u napadu nisi trae young od 30+ pts i 10+ ast

 

valjda su oni i zato profesionalci, što odigraju tekmu pa sednu negde da se isplaču posle. čudo da nemamo alkoholičare u nastajanju u ekipi

  • Like 25
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Vamos Laki said:

Definitivno moja poslednja sezonska dok traje ovo silovanje kluba.

 Dolaskom stimca, udruzene su 2 od moje 3 nocne more. Nek vrati i blejicu sad.

 

Gadno sam se pokajao sto sam kupio sezonsku.

Evo sad sam gledao svoju, ko zna koju po redu sezonsku i pomislio isto.Neces me vise zajebati Nebojsa.Ekipa i ja tebi 8 sezonskih na nevidjeno, a ti nama gnoma vec trecu sezonu kao kukavicije jaje, i jos me prozivas po konferencijama zajedno sa slinom od kapitena da sam ubaceni element i petokolonas i da rusim klub sto ne podrzavam tvoju gresku prirode. Hoce centrala da pogresi jednom, al nece svaki put.Da se ne ljubimo....

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

Ne bi bilo lose da se vrati Mile Ilic. Umesto Kuzmica. I ako se secate onog Bojana Radetica sto je igrao par meseci 2011. za nas pa je posle vracen u FMP. On i nebojsin mali su igrali zajedno u Zelezniku. Treba uciniti da se mali oseca kao kod kuce, i da dokaze da je trener Drkota u pravu kada kaze da je on nas najbolji plej.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...