Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

1 minute ago, Obi-Wan said:

Ne radi Đordi samo procenu na osnovu budzeta kluba, nego gleda širu sliku...tržište, tv prava, rezultat. Npr šta će njemu značiti da igra London Towers i ima 0:34 i sl. Mislite da će to doprineti više njegovoj ligi. Ili Zvezda u krcatoj Areni sa ludačkom atmosferom koja briše patos sa svima...

Mislim da bi i tada prednost dao Londonu, u slučaju da neko u Engleskoj odluči da uloži dovoljan broj miliona u taj klub.

 

Dobra stvar je što u svjetlu Brexita i vjerovatnih finansijskih problema vjerovatno niko u Engleskoj neće da sipa pare u košarku. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

vec sam pisao na prosloj temi u vezi Fajea

mislim da ce on imati minimalnu ulogu ove sezone

na cetvorci Brown 25-30 min i ostalo vreme ocekujem Borisu tu

na petici Gist i Odzo za sada, mozda tu ima nekog prostora za njega

uostalom videcemo vec sada na super kupu kakva ce biti njegova uloga

 

sto se tice A licence nije lako "zatvoriti" region tako sto ce Zvezda dobiti licencu na 5 godina npr, zato se sa tim ceka...mislim da se ipak El nece odteci klubova sa ovih prostora tako da ce uvek bar jedan igrati...

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, kalistenika u rutini said:

 

Spanci su uvek imali 4, sada imaju 4 i verovatno se to nece promeniti u buducnosti.

 

 

Pa kome bi dolelili 4. A licencu iz lige, Valensiji ili Unikahi? Mnogo bi bilo. Svakako, mislim da se neće barem u narednih par sezona menjati ovaj sistem koji važi od ove sezone. 

Edited by Green23
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Obi-Wan said:

Ne radi Đordi samo procenu na osnovu budzeta kluba, nego gleda širu sliku...tržište, tv prava, rezultat. Npr šta će njemu značiti da igra London Towers i ima 0:34 i sl. Mislite da će to doprineti više njegovoj ligi. Ili Zvezda u krcatoj Areni sa ludačkom atmosferom koja briše patos sa svima...

klasicna zabluda ko i kod vecine grobara.. kad se pitaju zasto tamo neki prokom, zenit bla bla dobijaju pre njih, kad oni satro imaju tradiciju, publiku bla bla.. 

djordija interesuje trziste, tv prava, cist profit, a ne tamo 10k ludaka(tm) sto ce doci da skace i pravi sranja.. a fenjer ko fenjer, uvek ce neko morati da ga drzi.. tako da svakako da ce djordi pre birati towerse sa ogromnim trzistem i profitom koji donosi a sa 0:34, nego recimo nas sa 11:23..:default_coffee:

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Green23 said:

Pa kome bi dolelili 4. A licencu iz lige, Valensiji ili Unikahi? Mnogo bi bilo. Svakako, mislim da se neće barem u narednih par sezona menjati ovaj sistem koji važi od ove sezone. 

 

Nema kome da dodeljuju A licencu, dovoljno je da ne budu u poslednja dva u EL odnosno u krajnjoj nuzdi budu u prva dva u EC.

 

Ne znam kad tacno nastupa ovaj novi zatvoreni model takmicenja, da li od sledece ili one tamo sezone, ali ce Spanija imati tu cetvrtu pozivnicu sigurno ako za njom bude bilo potrebe.

 

Mala je verovatnoca da ce neki spanski klub zavrsiti na poslednja dva mesta u ligaskom delu EL, a da sa druge strane ne budu u prva dva u EC zbog kesa koji imaju i uz Ruse su svake godine pretedent za titulu. Ne treba smetnuti s'uma ni jak lobi spanskih ekipa kod Djordija. Ovako ili onako Spaniju uvek treba racunati kao nekog ko ima 4 sigurna Eligasa.

Link to comment
Share on other sites

Ne može biti zatvorena liga sa ispadanjem, čemu bi onda služile licence?  sem da se menjaju ta dva iz EC bez obzira na rezultat u EL.

Ne kapiram.:smiley33:
 

Quote

 

U nekoj od narednih sezona u Evroligi bi moglo da postoji 16 'licenciranih' timova,

dok bi dodatna dva mesta bila popunjena najboljim klubovima iz Evrokupa, prenosi Eurohoops.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Obi-Wan said:

Ne radi Đordi samo procenu na osnovu budzeta kluba, nego gleda širu sliku...tržište, tv prava, rezultat. Npr šta će njemu značiti da igra London Towers i ima 0:34 i sl. Mislite da će to doprineti više njegovoj ligi. Ili Zvezda u krcatoj Areni sa ludačkom atmosferom koja briše patos sa svima...

 

Kontaš da će svejedno biti atraktivne utakmice ekipe koja ima 0-34 i koju svaki ozbiljniji protivnik nabija 25 razlike? Da će te tekme biti posebno gledane, što u hali, što na TV prenosima?

Neće ljudi gledati neku takmičarsku tekmu tipa Žalgiris - Baskonija, nego će gledati London Lajonse ili koga već, kako se sa njima sprda neko, samo zato što se igra u Londonu?

Pa pola ekipa u njihovoj ligi igra u poluškolskim halama, sa tipa 2000 mesta i to ne bude puno, više bude ljudi na jednoj PL tekmi, nego za celu sezonu svih timova u BBLu.

 

Jedini, ali bukvalno jedini način da ta priča uspe, je da oni ulože dosta i naprave konkurentnu ekipu. Pod tim mislim ekipu koja će moći da ostvari barem 12-13+ pobeda, a ne da bude kanta za napucavanje.

 

Generalno, Đordi menja "strategiju" svake dve godine, a neki konačni cilj, je čista utopija. Na sve ovo što ima danas, je mnogo manje uticala njegova sposobnost, a mnogo više nesposobnost raspale Fibe.

Edited by realno *w
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

"Filip Čović u Evroligi? Lepo to zvuči. Srećan sam zbog toga, a prvenstveno sam srećan zbog uspeha koji smo napravili prošle sezone. Mislim da smo kao tim na najbolji mogući način završili sve ono što smo zacrtali. Nadam se da će kao tim opet napraviti uspeh, ne samo u Evroligi, nego i u svim takmičenjima u kojima budemo igrali", rekao je Čović Tanjugu.

 

https://www.b92.net/sport/kosarka/vesti.php?yyyy=2019&mm=09&dd=24&nav_id=1595164

 

 

:Hail:

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 10
  • Tuzno 5
Link to comment
Share on other sites

 

 

Od tih fantazija sa engleskim EL klubom, kako se rumori, odustalo se i zbog njihovog slabog interesa.

Žordi shvatio da bi pre utero kriket u litvance nego basket u britance.

Zvuči skupo, dugotrajno i rizično...posebno iz ugla da jedan napakovan klub ne donosi ništa dugoročno ...

sponzori bi se zainteresovali za potpuno ''novi'' sport na ostrvu prvenstveno ako se pojavi dovoljno potentna publika,

top igrači sami od sebe ne znače mnogo u njihovoj računici.

Edited by Wingwalker
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, realno *w said:

 

Kontaš da će svejedno biti atraktivne utakmice ekipe koja ima 0-34 i koju svaki ozbiljniji protivnik nabija 25 razlike? Da će te tekme biti posebno gledane, što u hali, što na TV prenosima?

Neće ljudi gledati neku takmičarsku tekmu tipa Žalgiris - Baskonija, nego će gledati London Lajonse ili koga već, kako se sa njima sprda neko, samo zato što se igra u Londonu?

Pa pola ekipa u njihovoj ligi igra u poluškolskim halama, sa tipa 2000 mesta i to ne bude puno, više bude ljudi na jednoj PL tekmi, nego za celu sezonu svih timova u BBLu.

 

Jedini, ali bukvalno jedini način da ta priča uspe, je da oni ulože dosta i naprave konkurentnu ekipu. Pod tim mislim ekipu koja će moći da ostvari barem 12-13+ pobeda, a ne da bude kanta za napucavanje.

 

Generalno, Đordi menja "strategiju" svake dve godine, a neki konačni cilj, je čista utopija. Na sve ovo što ima danas, je mnogo manje uticala njegova sposobnost, a mnogo više nesposobnost raspale Fibe.

 

svakako nece london lajonsi uci u sezonu sa budzetom u rangu krke, vec ce to biti dobar evroligaski budzet. dovesce 7 dobrih amera, 2-3 dobra evropska igraca, i najbolje moguce britanske igrace. pride, london kao najatraktivniji grad u evropi bice primamljiv mnogim igracima cak i za manje pare nego nego sto bi mogli da uzmu negde drugde. jedino je pitanje prijema od strane publike u londonu, ali to je ogroman grad, naci ce se 5-10 hiljada zainteresovanih da dolaze na utakmice. ima tu puno neengleza koji vole kosarku.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

 

Kontaš da će svejedno biti atraktivne utakmice ekipe koja ima 0-34 i koju svaki ozbiljniji protivnik nabija 25 razlike? Da će te tekme biti posebno gledane, što u hali, što na TV prenosima?

Neće ljudi gledati neku takmičarsku tekmu tipa Žalgiris - Baskonija, nego će gledati London Lajonse ili koga već, kako se sa njima sprda neko, samo zato što se igra u Londonu?

Pa pola ekipa u njihovoj ligi igra u poluškolskim halama, sa tipa 2000 mesta i to ne bude puno, više bude ljudi na jednoj PL tekmi, nego za celu sezonu svih timova u BBLu.

 

Jedini, ali bukvalno jedini način da ta priča uspe, je da oni ulože dosta i naprave konkurentnu ekipu. Pod tim mislim ekipu koja će moći da ostvari barem 12-13+ pobeda, a ne da bude kanta za napucavanje.

 

Generalno, Đordi menja "strategiju" svake dve godine, a neki konačni cilj, je čista utopija. Na sve ovo što ima danas, je mnogo manje uticala njegova sposobnost, a mnogo više nesposobnost raspale Fibe.

 

Realni ovaaaaj, pa i ja to isto pričam - šta mene ubeđuješ?

 

Ovo je ono forumski klasik...nisam pročitao što piše Obi, ali sam sigurno protiv toga. :roflmao:

 

Kad ono...vidi slažemo se u nečemu.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evroliga danas objavila Euroleague In-Arena Code of Conduct za predstojeću sezonu

 

Zanimljivo.

 

Ima par delova koji nam bas ne idu u korist:

 

Quote

Use of tobacco products (including e-cigarettes and vaping devices)or illegaldrugs of any kind inside or immediately adjacent to the arena,except in designated areas, is not allowed

 

:roflmao:

 

Quote

Throwing any objects is prohibited.

 

:roflmao:

 

Quote

Unless the proper credentials or tickets have been issued, no person will enter or attempt to enterany area of the arena that is not intended for public enjoyment and access, including but notlimited to any offices

 

Ostade Fender i bez ono malo mesta što je uspevao da uhvati :classic_sad:

 

Quote

All persons must wear shirt, pants and shoes

 

Ništa od skidanja i dizanja vlažnosti vazduha :classic_sad:

  • Like 3
  • Ha-ha 16
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...