Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

1 minute ago, Stondisha said:

što bi se reklo novinarstvo SNS   metodom.


Hehe. Patentirano ovo odavno pre SNS-a, blago meni a i tebi, al' mene nikako ni na pivo da odvedu a ti još burek i ćevape. :(

PS. Parkiraš u Ziri, 60 din sat.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Mairosu said:

Filip Čović je postao proverbial Hej, Sloveni, u smislu, zaigraćemo mi odlično - samo da se promeni himna. Tako smo eto slušali 10 godina da ćemo da iskidamo taj fudbal ali nam smeta što svira Hej, Sloveni, i kada smo konačno promenili himnu mi smo ostali jebeno isti.

 

Promena Filipa Čovića u ovom momentu može da reši neke osnovne stvari ali fundament će ostati isti. Mi u datom momentu imamo šest bekova i nijedan nije na EL starter nivou pri čemu jedan (Jenkins) će u nekom momentu biti, dvojica (Baron i L. Brown) će možda doći dotle, a za ostale nema nade, a jedan nam je nominalni starter. Branko Lazić je mnogo duže problem od Filipa, on za svoj status mora da bude Ben Wallace ili makar Ron Artest a suludo je daleko i od jednog i od drugog. Trener koji je pravio ovakvu selekciju je pobegao čim se pojavio promil naznake da može ljubavi prvoj u zagrljaj, i sad smo ostali na pustom ostrvu sa dosta unikatno krpljenim rosterom koji ima znak pitanja i rupu na organizatoru i generalno barem po jedan znak pitanja na svakoj poziciji sem trojke. 

Hustle je još prisutan u igri i tu ćemo se vadimo dosta dugo, ali i tome postoji rok trajanja. Sačekajmo trenera pa...

 

Ne znam da li ćemo zaigrati odlično ako Filip ode (mokri snovi) ali ćemo svakako biti defanzivno kompaktniji i nećemo imati strukturalni problem o čemu sam pisao na prethodnim stranama, zbog koga svi menjaju uloge i zbog čega je nemoguće napraviti i održati konzistentan game plan.

 

Mi ne možemo da platimo previše gotovih EL igrača i to je jasno. Slažem se za Lazića, ali on nije strukturalni problem. Klupiraš ga i ćao. Smatram da je koristan na max 10 minuta po meču, ali još više da je njegovo prošlo i da su morali da se isforsiraju neki prirodni naslednici tu (pre svih Radanov, ali i Nenadić, Lazarević ranije ili ko već). Pri tome, ja sam najveći antifan Lazića koga poznajem, hehe, čak i u vreme dok je stvarno igrao odlično svoju ulogu. Što se rupe na organizatoru tiče, ona je NAMERNO I SVESNO napravljena kako FČ3 ne bi baš previše odudarao odsustvom kvaliteta i kako bi imao prostora za svoju ulogu u 12. Za Tomića se slažem da je pizdinski pobegao bez odgovora i objašnjenja.

  • Like 18
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mairosu said:


Hehe. Patentirano ovo odavno pre SNS-a, blago meni a i tebi, al' mene nikako ni na pivo da odvedu a ti još burek i ćevape. 😞

PS. Parkiraš u Ziri, 60 din sat.

 

ma jeste kad ikad, samo što su SNS-ovci to sa sportskih borilišta uveli i u politička, jer se ranije nije dešavalo da novinar ne dobije pravo na reč ili  pitanje  kao sada, da niko nema pristup medijima kao sada i slične upgradeovane fore sistema DOS 1.0.

imam upis kako vidim sportsko novinarstvo dole na odgovarajućoj temi, pa ako želiš da nastavimo dole, ali ćemo se složiti 1/1 pa ne vidim razlog i da otpočinjemo ikakvu "raspravu" jer ću ti postaviti pitanja na koja ćeš mi dati odgovore baš ovkve kakve zamišljam da jeste...  i kakve si mi do sad dao, jer jednostavno tako jeste.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Mairosu said:


Nebojša je tukao Šešelja u TV duelima, o čemu pričamo mi. Dajte, ljudi, prestanite da projektujete promenu kosmosa i ulazak u NBA ako neko postavi pitanje na presu i ako se skloni Filip. Problemi su korenitiji od toga.

 

Znači, ćutanjem i klimanjem glave ćemo rešiti sve probleme? 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Chaos Is Me said:

Ne znam da li ćemo zaigrati odlično ako Filip ode (mokri snovi) ali ćemo svakako biti defanzivno kompaktniji i nećemo imati strukturalni problem o čemu sam pisao na prethodnim stranama, zbog koga svi menjaju uloge i zbog čega je nemoguće napraviti i održati konzistentan game plan.

 

Mi ne možemo da platimo previše gotovih EL igrača i to je jasno. Slažem se za Lazića, ali on nije strukturalni problem. Klupiraš ga i ćao. Smatram da je koristan na max 10 minuta po meču, ali još više da je njegovo prošlo i da su morali da se isforsiraju neki prirodni naslednici tu (pre svih Radanov, ali i Nenadić, Lazarević ranije ili ko već). Pri tome, ja sam najveći antifan Lazića koga poznajem, hehe, čak i u vreme dok je stvarno igrao odlično svoju ulogu. Što se rupe na organizatoru tiče, ona je NAMERNO I SVESNO napravljena kako FČ3 ne bi baš previše odudarao odsustvom kvaliteta i kako bi imao prostora za svoju ulogu u 12. Za Tomića se slažem da je pizdinski pobegao bez odgovora i objašnjenja.


E vidiš, sad dolazimo do jednog drugog fundamentalnog problema - a to je da se vraćamo na ono što smo rekli u aprilu, a to je da ako osvojimo ABA sa Philom i Lazom, da tenk neće isterati kumove sa MK. U međuvremenu doduše se neplanski i pojavio tenk ali cev je zalivena i jebem liga, osta problem nerešen. Tako da, sutra da postavimo ja i još 20 njih pitanja, i svaki glas u Srbiji da se digne na Filipa Čovića, ja mislim da rešenje _neće da se desi_ dok Filip lično ne digne sidro a la njegov prvi mandat. Šta treba da se desi za tako nešto? Treba cela hala da ga aka narednih pet utakmica 40 minuta. Jel' realno? Ti mi reci. Laza je jednako težak za klupiranje kao i Filip, da se razumemo.

Da li je namerno i svesno doveden nedokazan plej da bi Filip zasijao? Ovo je baš teška optužba, iskreno, ali ujedno i interesantno devijantno razmišljanje ako je tačno. Poslednje dve i po sezone klub je u definitivnoj spirali i ne znam šta još može da iznenadi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, pepe sancez said:

Ne, nije normalno. 

Da dodjes u situaciju da se sukobis, moguce i fizicki da su bili blize, sa kapitenom ekipe nigdje nije normalno. Da je doslo do nekog kontakta prouzrokovalo bi i neke sankcije sigurno. Kasnije se i hvalis, u sustini primitivnim potezom, a ovde se dijele aplauzi. Postoje nacini kako se neki stav moze izloziti na prihvatljiv nacin.

 

To nema veze sa tim da li je misljenje o nekome i necemu opravdano ili ne. Mene je npr. nesto drugo nerviralilo sinoc, jesam li to trebao rijesiti jedan na jedan sa nekim. I tako redom. U konacnom najvece izopacenje pojma navijanja jeste da dodjem/s/te na utakmicu da ispravljas svoja nezadovoljstva, a takvih je velika vecina. 

 

Ne aboliram ovim ni Branka, i njegov postupak je za osudu, on treba da govori na treningu i terenu, a ne van svoje "pozornice". 

Nisam pisao o tome da li je dobro ili ne nego o nečem drugom, pročitaj opet.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, 34Barkley said:

Nisam pisao o tome da li je dobro ili ne nego o nečem drugom, pročitaj opet.

Nisam ni ja pisao da li je njegov stav o Filipu ispravan ili ne, nego nacin na koji se izlaze i podrzava ovde. A i ti si ga svojim postom isto podrzao. 

Edited by pepe sancez
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, pepe sancez said:

Nisam ni ja pisao da li je njegov stav o Filipu ispravan ili ne, nego nacin na koji se izlaze i podrzava ovde. A i ti si ga svojim isto podrzao. 

 

A kako će Filip da sazna da ga ne volimo i ne želimo u klubu za koji navijamo? Aplauzima za brdo izgubljenih lopti i beskorisnosti na obe strane terena? Naravno da nasilje nije rešenje, ali ja podržavam Lakija, jer sam isto toliko isfrustriran dešavanjima. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, pepe sancez said:

Dosli smo do toga da su laki i lakici heroji na temi, busaju se u grudi onim sto bi mene bilo stid. Ali ok, razumijem da sam u manjini, ne ocekujem nista, niti dizem neku pobunu, sklonicu se u sporednu ulicu dok prdala svoju glupost paradiraju glavnom.

Skloni se!! Hvala ti na tome 🤟😊😁

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Mairosu said:

ja mislim da rešenje _neće da se desi_ dok Filip lično ne digne sidro a la njegov prvi mandat. Šta treba da se desi za tako nešto? Treba cela hala da ga aka narednih pet utakmica 40 minuta. Jel' realno? 

 

Apsolutno. Ja sam bio na utakmici (c tribina koju je Vesara sad digao pod svodove Pionira jebem ga u usta lopovska) i masa ljudi pljuje Filipa tokom utakmice, jednostavno više ne mogu da ga trpe, i bilo je pitanje kada će da krene lavina. Evo desio se i Laki, to je dobilo solidan medijski odjek i verujem da će se nastaviti u sve većem obimu. To je jedini način da se on otera.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Ulicni basketas said:

A kako će Filip da sazna da ga ne volimo i ne želimo u klubu za koji navijamo?


Nekupovinom karata za sportske manifestacije u kojima učestvuje isti. Ako postoji veliki broj neistomišljenika, eto.

Kako je krenulo, brzo će se ovo niveliše. :D

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Haggard said:

 

Apsolutno. Ja sam bio na utakmici (c tribina koju je Vesara sad digao pod svodove Pionira jebem ga u usta lopovska) i masa ljudi pljuje Filipa tokom utakmice, jednostavno više ne mogu da ga trpe, i bilo je pitanje kada će da krene lavina. Evo desio se i Laki, to je dobilo solidan medijski odjek i verujem da će se nastaviti u sve većem obimu. To je jedini način da se on otera.


to je već konkretni odraz nezadovoljnog konzumenta. sa time mogu da se složim.

Link to comment
Share on other sites

Rocesti i Dzo su tipa duplo bolji igraci nego Braun

 

Mislim, tuzno je ako je taj Braun doveden da razigrava, a nit ima pas, nit pregled igre, nit razmislja brzo... sut isto uzas. Znaci doveli smo pleja koji ima neki ulaz haha na ovakav roster, stvarno vrhunski skauting

 

Braun moze da ostane eventualno kao bekap, a da se dovede neki kvalitetniji igrac koji moze da vodi ovaj tim

 

I kakav je Uskokovic talenat ako ne moze sa 20 godina da prenosi loptu u el? Posto je to vec dovoljno da bude bolji igrac od Filipa

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, pepe sancez said:

Nisam ni ja pisao da li je njegov stav o Filipu ispravan ili ne, nego nacin na koji se izlaze i podrzava ovde. A i ti si ga svojim postom isto podrzao. 

a kako ti cenis da taj stav treba da se izlozi?

pozoves covica, zakazes sastanak, i odes kazes mu sta ti je na dusi?

 

mislim pricamo o sportskoj manifestaciji i navijanju ovde...ne o tome da ti se ne svidja ovogodisnji program becke filharmonije

 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, pepe sancez said:

Ne, nije normalno. 

Da dodjes u situaciju da se sukobis, moguce i fizicki da su bili blize, sa kapitenom ekipe nigdje nije normalno. Da je doslo do nekog kontakta prouzrokovalo bi i neke sankcije sigurno. Kasnije se i hvalis, u sustini primitivnim potezom, a ovde se dijele aplauzi. Postoje nacini kako se neki stav moze izloziti na prihvatljiv nacin.

 

To nema veze sa tim da li je misljenje o nekome i necemu opravdano ili ne. Mene je npr. nesto drugo nerviralilo sinoc, jesam li to trebao rijesiti jedan na jedan sa nekim. I tako redom. U konacnom najvece izopacenje pojma navijanja jeste da dodjem/s/te na utakmicu da ispravljas svoja nezadovoljstva, a takvih je velika vecina. 

 

Ne aboliram ovim ni Branka, i njegov postupak je za osudu, on treba da govori na treningu i terenu, a ne van svoje "pozornice". 

 

Preterujes sada... da li cujes sta je vikano, ja od buke ne mogu da cujem bas? Tako da, ako nije bilo nekih prilicno teskih reci, za mene je ovo samo jedna glasna rasprava. 

Ako mu je upuceno "Mars iz Zvezde" to se bas i ne moze svrstati u primitivan potez, zar ne? S druge strane Lazu jos i nekako cujemo na snimku, ni tu ne vidim nista preterano - jeste bezveze ovo pozivanje da se izadje ispred hale, ali ne mogu da cujem da je bilo nekih psovki, pominjanja familije, vredjanja...  

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mairosu said:


Nekupovinom karata za sportske manifestacije u kojima učestvuje isti. Ako postoji veliki broj neistomišljenika, eto.

Kako je krenulo, brzo će se ovo niveliše. 😄

 

daj, ne zajebavaj. Ja živim za početak košarkaške sezone, još od završetka prethodne. Gledam KK od kako znam za sebe, fudbal me ne zanima, niti idem na stadion. Da li misliš da ne treba da gledam utakmice omiljenog tima, jer u njemu na silu igra sin predsednika kluba, koji ne ispunjava ni minimum kriterijuma za sport kojim želi da se bavi? Ne, naprotiv. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, pepe sancez said:

Nisam ni ja pisao da li je njegov stav o Filipu ispravan ili ne, nego nacin na koji se izlaze i podrzava ovde. A i ti si ga svojim postom isto podrzao. 

Očigledno ti danas nije dan, brate pepe.

 

Pisao sam samo o svojevrsnom odgovoru na pisanija tipa "nemate muda da kažete u lice". Da li ih je bilo? Da, s vremena na vreme, kad god nezadovoljstvo na forumu pokulja pojavi se neko sa tom čarobnom mantrom.

 

Dakle, uopšte ne pišem o tome da li je ono sinoć trebalo uraditi, šta i kako reći i slično, jer nije moja stvar niti moj klub iako sam i ja u Hali sportova davnih dana psovao Vlada Jovanovića kad se izdrkavao na Bogdanu. Samo pišem o tome da je laki javno stao iza svojih napisanih reči, što nije često u današnjem svetu. Ende

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pepe sancez said:

Dosli smo do toga da su laki i lakici heroji na temi, busaju se u grudi onim sto bi mene bilo stid. Ali ok, razumijem da sam u manjini, ne ocekujem nista, niti dizem neku pobunu, sklonicu se u sporednu ulicu dok prdala svoju glupost paradiraju glavnom.

Jok nego treba srpski standardno ćutati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pepe sancez said:

Dosli smo do toga da su laki i lakici heroji na temi, busaju se u grudi onim sto bi mene bilo stid. Ali ok, razumijem da sam u manjini, ne ocekujem nista, niti dizem neku pobunu, sklonicu se u sporednu ulicu dok prdala svoju glupost paradiraju glavnom.

 

Na ovom forumu si napisao bezbroj interesantnih postova, vidi se da se razumeš u ovaj sport i da voliš Zvezdu. Rado čitam tvoje komentare. Veruj mi da ti ovo ne treba. Drugarski savet. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...