Jump to content

Zivot i standard u SFRJ


Amigo

Recommended Posts

1 hour ago, Klotzen said:

To nije bila obična hemijska. To je bilo "čudo tehnike" u to doba. Hemijska koja piše u 4 boje. Ali nisam siguran da je do bio naš proizvod.

U ruci mi je, na minama piše "toz" dakle naša je - Tvornica olovaka Zagreb 🙂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Klotzen said:

To nije bila obična hemijska. To je bilo "čudo tehnike" u to doba. Hemijska koja piše u 4 boje. Ali nisam siguran da je do bio naš proizvod.

One male mine su se brzo praznile a posle je rezervne trebalo naći. Imao sam jednu koja je pošto sam potrošio "mastilo", posle dugo na sve 4 pisala plavo. U papirnici su imali samo pakovanje od 10 plavih  rezervi. Kada sam konačno našao pakovanje sa 4 rezervne različitih boja više mi nije bila posebno interesantna.

Link to comment
Share on other sites

Sad si me podsetio ovom slikom na Ghostbusters 2, bar mislim da je 2, kad jednoj ovakvoj ozive lisice. A drugo, bre, ne znam da li je ova ulica još uvek ista, ali ovi po Evropi, kakva je to opsednutost ovim kamenjem. Svuda ima ovakvih ulica, u svim gradovima. Pa dobro, u redu, stare su ulice/gradovi, sve je to lepo, ali to je sve otišlo ća, pa zasto vec jednom svuda to ne povade, pa kao ljudi da stave asfalt :roflmao:

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Sad si me podsetio ovom slikom na Ghostbusters 2, bar mislim da je 2, kad jednoj ovakvoj ozive lisice. A drugo, bre, ne znam da li je ova ulica još uvek ista, ali ovi po Evropi, kakva je to opsednutost ovim kamenjem. Svuda ima ovakvih ulica, u svim gradovima. Pa dobro, u redu, stare su ulice/gradovi, sve je to lepo, ali to je sve otišlo ća, pa zasto vec jednom svuda to ne povade, pa kao ljudi da stave asfalt :roflmao:

Upravo te takve ulice, sa kaldrmom, arhitekturom i lokalima okolo se svuda u svetu cuvaju kao kulturna bastina.

Asvaltiraju i poplocavaju pokondireni skorojevici tipa Gorana Vesica koji jos pate od blata na gumenim opancima Tigar Pirot.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Kronostime said:

Upravo te takve ulice, sa kaldrmom, arhitekturom i lokalima okolo se svuda u svetu cuvaju kao kulturna bastina.

Asvaltiraju i poplocavaju pokondireni skorojevici tipa Gorana Vesica koji jos pate od blata na gumenim opancima Tigar Pirot.

Da stvar bude zabavnija povađena kaldrma iz Beograda i ostalih gradova u Srbiji se izvozi, najviše u Italiju. I ima zavidnu cenu.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Pametno :lol_2:

Pa znam, zato i kazem :lol_2: Povadi more sve to, osim ako nije u nekom delu grada bukvalno od pre Hrista, pa stavi asfalt, kao covek :lol_2:

Eh, voleo sam da prosetam tim ulicicama:

  • Da na Bascarsiji  na klupi ispred lokala ispijem kahvu iz fildzana sa casom vode i ratlukom, to maleno dokazano sredstvo koje te, uz pricu sa starosedeocima u istom  i oklolnim objektima uvede u svet istorije, mistike, SF... bolje nego bilo koji bradati GRRMartin sto skace po trambolini i ne zna kako da zaokruzi svoj svet.
  • Da u Skadarliji ostanem sa muzicarima do zore - a da ostli gosti ne cuju nijednu pesmu vise od 2 puta, a i da cuju neke nove.....
  • Isto vazi i za konobe po Dalmaciji, kafane po BiH, CG, Makedoniji, Kosovu, Metohiji, Srbiji, Sloveniji, Istri......

Dernek je dernek, ali dert je posebna prica.:default_coffee:

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Kronostime said:

Eh, voleo sam da prosetam tim ulicicama:

  • Da na Bascarsiji  na klupi ispred lokala ispijem kahvu iz fildzana sa casom vode i ratlukom, to maleno dokazano sredstvo koje te, uz pricu sa starosedeocima u istom  i oklolnim objektima uvede u svet istorije, mistike, SF... bolje nego bilo koji bradati GRRMartin sto skace po trambolini i ne zna kako da zaokruzi svoj svet.
  • Da u Skadarliji ostanem sa muzicarima do zore - a da ostli gosti ne cuju nijednu pesmu vise od 2 puta, a i da cuju neke nove.....
  • Isto vazi i za konobe po Dalmaciji, kafane po BiH, CG, Makedoniji, Kosovu, Metohiji, Srbiji, Sloveniji, Istri......

Dernek je dernek, ali dert je posebna prica.:default_coffee:

 

Ko da te gledam...

 

sing-old-shep-old-shep.gif

Link to comment
Share on other sites

Kao srednjoskolac sam radio u kafani i pravio sam ovakvih kafa i po dvadeset odjednom, kada navale iznenada gosti.

BIo je jedan lonac sa vrucom vodom, serijski stavis po kasicicu kafe u svaku dzezvu i onda redom zalivas, stavljas na sporet da prokljuca i redas po malim tacnama.

Za dvadeset kafa je potrebno ne vise od 5 minuta ili za dvadeset kafa nije potrebno vise od 5 minuta :classic_biggrin:

Lokum se nije sluzio, samo secer u kocki :default_coffee:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/8/2021 at 5:46 PM, urosg3 said:

Da stvar bude zabavnija povađena kaldrma iz Beograda i ostalih gradova u Srbiji se izvozi, najviše u Italiju. I ima zavidnu cenu.

Naša "kocka" iz Pobedine ulice u centru (MAršala Tita) je prodata Drezdenu...kako smo zajebali Nemce, a mise modernizovali i stavili behaton ploče...šta znaju Švabe :s_d:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...