Jump to content

Zivot i standard u SFRJ


Amigo

Recommended Posts

1 minute ago, Angelia said:

Dinastija?

Ona je bila ranije, i klasični je soap, dakle potpuno dugačija liga.
Noćni program je, čak, bio gledljiv 🙂
RTSA je isto imao noćni program "Noć i dan" tu znao da bude i igrani film, koji je to praznik bio...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, urosg3 said:

Ona je bila ranije, i klasični je soap, dakle potpuno dugačija liga.
Noćni program je, čak, bio gledljiv 🙂
RTSA je isto imao noćni program "Noć i dan" tu znao da bude i igrani film, koji je to praznik bio...

Ma samo reagujem na izjavu o popularnosti, inace ja sam volela Alfa i Family ties

 

Just now, Constantin said:
5 minutes ago, Angelia said:
Dinastija?

Posle Dinastije se prikazivao Dalas...

Mislim da je prikazivanje dalasa vec uslo u 90te. i moj utisak je bio da nije bio toliko popularan, ali mozda zato sto sam ja imala neka druga posla :classic_smile:

A Dinastije se secam jako dobro da je sve stajalo za epizodu...

Link to comment
Share on other sites



Mislim da je prikazivanje dalasa vec uslo u 90te. i moj utisak je bio da nije bio toliko popularan, ali mozda zato sto sam ja imala neka druga posla :classic_smile:
A Dinastije se secam jako dobro da je sve stajalo za epizodu...


Da, da....Dalas ni izbliza nije bio popularan kao Dinastija. Eto, ja se sećam Karingtona, Kristl, Aleksis...iz Dalasa...ništa..(ovako na "prvu loptu")
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Constantin said:


 

 


Da, da....Dalas ni izbliza nije bio popularan kao Dinastija. Eto, ja se sećam Karingtona, Kristl, Aleksis...iz Dalasa...ništa..(ovako na "prvu loptu")

 

Mislim da su TX i naftni tajkuni bili dosta strani za balkan, dok je Dinastija bila bas ono kako smo zamisljali ameriku :classic_biggrin:

 

Edit: ovih dana je umro Michael Nader - koji je igrao Dexa, i Linda Evans (Kristl) ima novi film nakon dugo vremena pa ih je bilo u medijima.

 

Edited by Angelia
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Constantin said:

Jel bejaše Mile Vrbica pevao "Mene cura moli.....". Fabijan Šovagović ?

Pa onda...Gruntovčani...Dudek i Regica Katalenić...

Ljubav na seoski način..

Levaci, Diplomci....itd

Abe, zemce, znamo da si sedeo u klupi sa  Ratkom Saricem i Tomanijom Djuricko. :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Klotzen said:

Koliko se ja sećam u SFRJ strane serije nisu imale veliku gledanost. Mislim da su mućke postale kultna stvar kada su krenuli ratovi i kada smo svi živeli život kao DelBoj. Zato je serija izvan UK najpopularnija baš na exYU prostoru.

Khm, da ti odgovorim pre nego  sto te Boki pogodi buretom u glavu:

- Blakes 7 i prva Galactica bile mamojebi od serija, da ne pricam o Star Trek tih godina.

Boki, ozezi! :s_d:

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Constantin said:
8 minutes ago, Kronostime said:
Khm, da ti odgovorim pre nego  sto te Boki pogodi buretom u glavu:
- Blakes 7 i prva Galactica bile mamojebi od serija, da ne pricam o Star Trek tih godina.
Boki, ozezi! :s_d:

Da....Mister Spok...

Kad razgovaras sa ovima sa rasinske strane

qapla-quark.gif

:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Klotzen said:

Koliko se ja sećam u SFRJ strane serije nisu imale veliku gledanost. 

Mozda sezdesetih i sedamdesetih, ali osamdesetih ja ne znam nikoga ko je gledao domace serije, a ne znam ni koje su bile. Jedino za Vruc vetar znam, ali to je bilo 1980, i posle kad se dogodio narod onaj Bolji zivot valjda koji nisam gledao zato sto su to gluposti, a sto je napisao neko u recenziji za Vruc vetar na imdb, posle te serije je Sinisa Pavic malo... nesto mu se desilo, pa je poceo da pise gluposti.

 

Kako su vec rekli, za Dinastiju je sve stajalo, kao za Čkalju svojevremeno, i bila je glavna tema sutra na poslu. Kasnije smo se mi neki odusevljavali Monti Pajtonom, znam da sam se zacenio od smeha zbog onog skeca sa smrtonosnim vicom iz prve epizode. Kasnije je Crna Guja bio dobar, jos bolji od druge sezone, i naravno Mućke, Alf, Family ties, a za Alo Alo nisam bio baš neki fan. Gledao sam, ali sam vise voleo Mućke i Crnu Guju. Ja sam voleo i Crime story i Midnight caller, znam da sam tada izjavljivao da bih voleo da umem da govorim kao Džek Kilian kombinovano sa sarkazmom Crne Guje :lol_2:

 

Naravno, Star Trek TNG, i reprize OS nismo propustali. Tvin piks je bio na kraju SFRJ, ali je isto bio glavna tema kao Dinastija svojevremeno. Cak su neki pravili majice "ja sam ubio Loru Palmer" :lol_2: Dobro, tad su već divljaci mlatarali motkama i krpama i urlali gluposti po ceo dan, a ovo za normalne važi. Koji se sa takvima nisu ni mešali, ni tada, a sad kad su većini tim anjima isprali mozak, pa misli da je normalno da se bude ludak opsednut nacošenjem, mešaju se još manje :lol_2: 

 

Posle 1990 nisam gledao ni jednu "domacu" seriju osim Mile protiv tranzicije, jer mozda je to sto snimaju njima domace, ama meni nije. U stvari nisam mnogo gledao TV od tada, mada i ranije sam gledao samo serije i filmove i nista vise. Kao uređaj ga i nemam manje vise od kad se pojavio broadband internet, a i pre toga je sluzio za video uglavnom. U stvari i to sto smo na kraju pocetkom dvehiljaditih imali TV je bilo samo zbog Sunđer Boba na B92 :classic_biggrin: Kad i ako pocnu ponovo da prave serije sa sadasnjim urbanim temama, i da ne pokusavaju da kopiraju Holivudsku i Netflix produkciju, kad izbace seljačenje, vulgarnosti, divljački nasilnički seks, batice u trenerkama neprekidno tupljenje o proslosti i ostale bljuvotine, videćemo. Jednostavno me ne zanimaju te teme o kojima tu sada prave serije. Evo, ni Černobil nisam gledao iako je bio hit, počeo sam pa mi smaranje i ne zanima me to.

 

Inače, prva serija koju sam voleo i kojom sam kao mali bio fasciniran je bila Svemir 1999, to jos dok je bio samo crno beli TV :classic_smile: Ja sam tada kao mali mislio da to stvarno ima da bude do 1999,a i da do tada necemo vise ni da jedemo, jer je to gubljenje vremena, nego ce biti neke tablete ili nesto umesto hrane :lol_2: A Tile kad je umro jedini smo u komsiluku imali kolor TV, pa se skupio sav komsiluk da gleda sahranu :lol_2:

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Puzigaća

 

Ti pričaš o našim generacijama. Ja pričam uopšte. Generacije rođene pre ww2 gotovo uopšte nisu gledale strane serije, ovi rođeni od 40-60-ih godina ogromna većina takođe nisu gledali, gledali su samo urbaniji a to je uglavnom jedan deo gradskog stanovništvo koje je i inače bilo manjina u SFRJ. Tek ove generacije rođene posle 60-ih se može reći da su gledale serije a to je premalo stanovništva 80-ih da bismo mogli reći da su bile popularne.

 

Domaće serije su se gutale bez obzira na kvalitet. A uvek su išle i reprize starih tipa otpisani .... 80-ih su snimane dobre serije pored tih što si spomenuo imamo i legendarne serije "Balkan Ekspres", "Đekna", "Sivi Dom", "Velo Misto", "Smogovci" i još nekoliko drugih koje meni nisu ostale u lepom sećanju pa ih neću ni nabrajati.

 

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Klotzen said:

Koliko se ja sećam u SFRJ strane serije nisu imale veliku gledanost. Mislim da su mućke postale kultna stvar kada su krenuli ratovi i kada smo svi živeli život kao Del Boj. Zato je serija izvan UK najpopularnija baš na exYU prostoru.

 

Da, Mucke i Alo, alo su postale kultne serije. To ih izdize iznad ostalih serija. Nesto slicno Alan Fordu koji je kod nas bio popularniji nego u Italiji.

 

Sto se tice nasih serija, gledajuci Gruntovcane ili Malo misto naucili smo da razumijemo kajkavce i ikavce, inace fenomenalne serije.

Kako da se niko ne sjeti Tihog i Prleta. Sarajlije su napravile dobru seriju Tale, kao Europljanin i intelektualac :classic_biggrin:

Kultna domaa serija, mozda i najbolja je bila naravno Grlom u jagode, ko to moze da ne voli.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Amigo said:

 

Da, Mucke i Alo, alo su postale kultne serije. To ih izdize iznad ostalih serija. Nesto slicno Alan Fordu koji je kod nas bio popularniji nego u Italiji.

 

Sto se tice nasih serija, gledajuci Gruntovcane ili Malo misto naucili smo da razumijemo kajkavce i ikavce, inace fenomenalne serije.

Kako da se niko ne sjeti Tihog i Prleta. Sarajlije su napravile dobru seriju Tale, kao Europljanin i intelektualac :classic_biggrin:

Kultna domaa serija, mozda i najbolja je bila naravno Grlom u jagode, ko to moze da ne voli.

Dje se Tala sjeti?  :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...