Jump to content

Zivot i standard u SFRJ


Amigo

Recommended Posts

8 hours ago, Angelia said:

Pa ja sam teslic, naravno da sam vise jela u balkanskoj. Samo mi malo smesno kako smo Mc smatrali za neki extra restoran.

Pa dobro, to je vise bio simbol. To je bilo ono, "ko nema original američko taj ne treba ni da živi" 😂 Bilo je vreme kad je jos uvek tu Americana bila zakon, a ovi kojima nije su ćutali da ne ispadnu glupi u drustvu. Jer takve stvari koje oni sad govore non stop, pa ne moze covek od njih u klozet da ide, mozda ga iz solje ugrizu za dupe, takve stvari su u to vreme govorila samo njihova duhovna braća, studenti sa bliskog istoka, pa i oni ne svi, nego uglavnom ovi iz Libije, a i to tek od kad ih je ono Regan bez odobrenja kongresa razbio zato što je Gadafi sponzorisao teroriste.

 

Drugo je to vreme, pa cak i kasnije, eno na onim protestima 96/97 nosena je i USA zastava, u odnosu na ovo sad, kad ko god da hoće da izigrava nekakvog telektualca pocne da prducka o Americi, koju ni na filmu pisteno nije video, i o zlom "zapadu", dok bi istovremeno dupe dao da u isto zabije sve sto dolazi sa "zapada" , sizofrenija bato 😂😂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Drugo je to vreme, pa cak i kasnije, eno na onim protestima 96/97 nosena je i USA zastava, u odnosu na ovo sad, kad ko god da hoće da izigrava nekakvog telektualca pocne da prducka o Americi, koju ni na filmu pisteno nije video, i o zlom "zapadu", dok bi istovremeno dupe dao da u isto zabije sve sto dolazi sa "zapada" , sizofrenija bato 😂😂

 

NIje sizofrenija, sasvim normalna stvar. Nismo mi jedini, svi koje je SAD unistavala, poslije dolaze u Ameriku. Tamo ne dolaze Nijemci, Francuzi, Svedjani i svi ostali gdje se zivi solidno, a i zasto bi, medjutim kada npr SAD pokrene i finansira sve te ratove ili tzv kobajagi revolucije i na kraju normalno kada se ta drzava unisti, npr Sirija, onda normalan covjek zeli da zivi normalno, a tamo ne moze tako da zivi, te ide negdje gdje moze da zivi kao covjek.

 

Da se ponovi jos jednom, ako ne znas engleski, skontaces po ilustracijama.

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Amigo said:

Tamo ne dolaze Nijemci, Francuzi, Svedjani i svi ostali gdje se zivi solidno, a i zasto bi,

Ovo je neistina! Postoje podaci koji govore koliko ljudi dolazi iz EU u US. US ima specifican pristup poslovanju, mnogo se razlikuje od EU i eto razloga!

Ne znas, a pises.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Quote

Leskovacka pljeskavica na rostilju
 
(za 4 osobe)
 
300 g mlevene svinjetine
300 g mlevene junetine
200 g luka
4 cena belog luka
4 zelena feferona
biber
so
 
Pripremanje: Mlevenom mesu dodajte narezani luk, beli luk i feferone, posolite i pobiberite. Dobro izmesajte i oblikujte pljeskavice velicine dlana. Pecite ih na namazanom rostilju sa obe strane. Posluzite sa salatom od paradajza.
 
Napomena: Za ovu salatu od paradajza, paradajz samo prerezite na 4 dela, posolite i obilno pospite naseckanim feferonima. Špricer ili pivo ladno ko taštin pogled su uz ovo melem.

Za ove koji komentarisu o Hamburgerima i pleskavicama/.

Na, bre, da naucite sta valja. :s_d:

Edited by Kronostime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Tomiprunet said:

Jedan Mc je dovolja da se najedes ( mozda nije) ali je dovoljan za obrok, ne treba preterivati. Posle pisete ehh kako smo debeli. 🙂

Ja iskreno danas ne bi ni mogla da pojedem pljeskavicu, tako da mi je jedan bacon mcdouble dovoljan :classic_smile:

Uopste nisam htela da ljudi ulaze u raspravu da li im je pljeskavica ili Mc bolji. To je stvar ukusa.

32 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Pa dobro, to je vise bio simbol. To je bilo ono, "ko nema original američko taj ne treba ni da živi" 😂

Ma jasan je razlog nego je problem kad bas od svega pravimo legendu. Jeste Mc poprilicno simbol US, i ok je za to vreme da smo hteli sve americko, ipak tu ima sta da se gleda, bolje nego kinesko i rusko. Potpuno si u pravu da je i to bolje nego danasnji "kriticari" svega americkog, koji u zemlji nikad nisu bili.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ima sada i drugih hamburegerija sa 100% junetinom i definitivno postoji razlika između toga i pljeske. Pljeska je jeftinija ali vamo je kvalitet. Čizburger je 180 RSD a pljeska je negde oko 170 RSD. Ali u pljeski je ko zna kakvo meso plus luk a neki tutnu i malo soje 🙂

 

Kao što rekoh ima i srpskih lokala koji prodaju burgere i cene su manje više iste ko u meku, znači nije do meka nego ne može sa junetinom da bude jeftinije. A porediti junetinu i prasetinu su ipak različite lige. Takođe prednost meka je i da je zemička uvek sveža, nema šansi da ti uvale podgrejanu od pre par dana. Takođe uskisao sir je redovna pojava u pljeskarnicama koje imaju slabiji promet dok to kod meka, ali i naših burger radnji nisam nikad naleteo.

 

Edited by Klotzen
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo said:

NIje sizofrenija, sasvim normalna stvar. Nismo mi jedini, svi koje je SAD unistavala, poslije dolaze u Ameriku. Tamo ne dolaze Nijemci, Francuzi, Svedjani...

 

Naravno da dolaze, a sto se tice "uništenih", pa  to samo znaci da nisu dovoljno unisteni kad ih jos ima koji hoce da dođu bas kod mrskih uništitelja, a ne idu u razne kine na primer.

Link to comment
Share on other sites

Ima sada i drugih hamburegerija sa 100% junetinom i definitivno postoji razlika između toga i pljeske. Pljeska je jeftinija ali vamo je kvalitet. Čizburger je 180 RSD a pljeska je negde oko 170 RSD. Ali u pljeski je ko zna kakvo meso plus luk a neki tutnu i malo soje [emoji846]
 
Kao što rekoh ima i srpskih lokala koji prodaju burgere i cene su manje više iste ko u meku, znači nije do meka nego ne može sa junetinom da bude jeftinije. A porediti junetinu i prasetinu su ipak različite lige. Takođe prednost meka je i da je zemička uvek sveža, nema šansi da ti uvale podgrejanu od pre par dana. Takođe uskisao sir je redovna pojava u pljeskarnicama koje imaju slabiji promet dok to kod meka, ali i naših burger radnji nisam nikad naleteo.
 
Dodji u Niš i svega toga nemaš. Možda malo soje, ali ostale gluposti sigurno nećeš naći u pljeskavicama. I nemoj da uporedjuješ Mc sa uličnom prodajom, kioscima....razlika je taman tolika, kao i izmedju McD i kafanama na dobrom glasu...

Послато са Huawei MATE 40 Pro помоћу Тапатока

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma ima svuda dobrih pljeskarnica, ali nisam u prilici da stalno jedem kod njih. Često sam na terenu i zadesim se u mestima gde ne znam koja je kakva pljeskarnica pa sam jeo svakojaka sranja. U Meku bar znaš na čemu si jer imaju svoj standard, u celom svetu su manje više isti.

 

Ako poredimo sa restoranima tamo je pljeskavica skuplja tako da gubi tu prednost. Doduše neki restorani stavljaju 50-50 prasetinu-junetinu pa je to i malo kvalitetnije od ovih kioska a neki i 100% junetinu. No kao što rekoh to je onda i u cenovnom rangu meka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Klotzen said:

Ima sada i drugih hamburegerija sa 100% junetinom i definitivno postoji razlika između toga i pljeske. Pljeska je jeftinija ali vamo je kvalitet. Čizburger je 180 RSD a pljeska je negde oko 170 RSD. Ali u pljeski je ko zna kakvo meso plus luk a neki tutnu i malo soje 🙂

 

Kao što rekoh ima i srpskih lokala koji prodaju burgere i cene su manje više iste ko u meku, znači nije do meka nego ne može sa junetinom da bude jeftinije. A porediti junetinu i prasetinu su ipak različite lige. Takođe prednost meka je i da je zemička uvek sveža, nema šansi da ti uvale podgrejanu od pre par dana. Takođe uskisao sir je redovna pojava u pljeskarnicama koje imaju slabiji promet dok to kod meka, ali i naših burger radnji nisam nikad naleteo.

 

Jeo sam Mek x puta i vani a i u Srbiji. Po kolicini hrane ne da se uporediti sa pljeskom. A imas i kvalitetnije pljeske - recimo preko puta onog Meca na Slaviji: mnogo vise priloga, veci somun i veca pljeska od Meca a bogami i kvalitet je tu. A duplo jeftinija! A jedan cizburger ti je negde manje od pola te pljeske. Plus pitanje sta stavljaju u Mecu pa se ne kvari po 10 godina???

Link to comment
Share on other sites

Kao prvo u moje vreme pljeskavicu nikada nisam uzimao u kafani, ili kiosku. Mleveno meso je keretina! Ako bih hteo nesto brzo to bi bila bela vesalica, da vidim kojga sam potrosio. 🙂

Mc je samo jedan od taco-bellova. 🙂 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Naravno da dolaze, a sto se tice "uništenih", pa  to samo znaci da nisu dovoljno unisteni kad ih jos ima koji hoce da dođu bas kod mrskih uništitelja, a ne idu u razne kine na primer.

U Ameriku dolaze najvise imigranti iz Kine, Indije, Meksika, Filipina, Karibi i Centralna Amerika, Bliski istok, desetak posto iz Afrike, 5-6 procenata Istocna Evropa i 2-3 procenta iz Zapadne Evrope, prakticno zanemarljivo.

Znaci nece skoro niko da dolazi iz normalnih zemalja. Predpostavljam da si shvatio tu politiku.

2 hours ago, Darth Bane said:

Jeo sam Mek x puta i vani a i u Srbiji. Po kolicini hrane ne da se uporediti sa pljeskom. A imas i kvalitetnije pljeske - recimo preko puta onog Meca na Slaviji: mnogo vise priloga, veci somun i veca pljeska od Meca a bogami i kvalitet je tu. A duplo jeftinija! A jedan cizburger ti je negde manje od pola te pljeske. Plus pitanje sta stavljaju u Mecu pa se ne kvari po 10 godina???

 

Ma ne stavljaju nista, to je dezinformacija. ja sam radio u firmi koja je snabdijevala Mek sa hamburgerima. Medjutim to je sve postalo preskupo, kifla je nikakva, onaj sir je uzasan, zarto nikada ne narucujem cizburger, ostalo je ok, mada su pljeska i cevapi daleko bolji.

Link to comment
Share on other sites

Imamo i mi bolje burgere od Meka :

 

IHI0yoGIVRFC_QJxaASMvAEdkVZ_NcXatdAQyPTA

 

toster bar u NS i njihov specijalni burger.

 

Ali pričamo o Meku jer svi znamo o čemu se radi. Šta vredi da ja pričam o Tosteru kada to znaju samo oni iz NS i možda još par ljudi koji su tamo jeli kada su bili u NS. Ali i kod njih su cene prilično paprene. Koriste junetinu i mislim da je tamo i pljeskavica preko 300 RSD a burgeri su mislim preko 400 RSD.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Klotzen said:

Ima sada i drugih hamburegerija sa 100% junetinom i definitivno postoji razlika između toga i pljeske.

 

 

Šta znam, ja se u poslednjih 6 godina najedoh zaista dobrih burgera, što u De, što u USA, jebeš ga - nijedan mi nije bio bolji od gurmanske pljeskavice (čak i one u Stepinom Vajatu, a da ne pričam o boljim). Stvar ukusa, de facto, a možda i navike.

 

Međutim, i daje ne razumem pomamu za junećim mesom, meni baš taj dodatak svinjskog u pljeskavicu daje tu dozu ukusa koju čisto juneća nema. Arome pri sagorevanju masti, koje u svinjskom mesu ima više, su meni nezamenljive. Uostalom, zato i preferiram dobro prošaran ribeye u odnosu na lean steakove. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

McDonald´s nije prica  hamburger vs pljeske. To je prica o inferiornosti. 

 

Bila je velika pomama i pre nego sto se otvorio taj prvi McDonald´s na Slaviji. Na hiljade njih je trazilo posao u Mc-u. U najavi su bile mogucnosti za raketno napredovanje u karijeri a kadidati su se rigorozno testirali kao da treba da rade u Space Shuttle. Mastalo se tek tako. A tek onaj guzvanjac nakon otvaranja, pa svi su bili u Mc-u. 

 

 

Reklo bi se da je s teme na temu ali zapravo i nije ... 

Ko se seća novog talasa – seća se. Ima ovde i zagrebacke i beogradske scene.

 

https://www.youtube.com/watch?v=JBH6UX-rRY0

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

@Eddard

 

To je stvar ukusa, mi više pričamo o kvalitetu mesa zato što ono diže cenu burgera do te mere da kod nas nije konkurentan pljeski. Ja lično volim ćevape koji su 50-50 junetina-svinjetina iz istog razloga da mu svinjetina da malo sočniji ukus.

 

Junetina je zdravija, recimo ja sam letos bio na nekoj dijeti i junetina mi je bila dozvoljena jednom do dva puta mesečno a svinjetina uopšte. Svinjetina ima mnogo masti i mnogo je teže kontrolisati njen kvalitet od junetine. Svaki pljeskavičar može da kupi svinju i celu je samelje za mleveno meso ali kod juneta je to skoro nemoguće jer retko ko prodaje junad na taj način.

 

Edited by Klotzen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/27/2021 at 8:20 AM, Tomiprunet said:

Vise volim pojest neki Mc nego pljesku. Mc bar znam da je iskontrolisano, a pljeska ko zna od kakvog je mesa .

U Meku samo saldoled, onu gumu zaista nemam nameru da jedem. Uđi u bilo koji Mek na svetu i nigde se ne oseća "miris prženog mesa" ne interesuje me kakav je cooling sistem, ali ne postoji takav sistem koji može neutralisati miris kada se istovremeno peče 100+ burgera. Mesa ni u tragovima!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Liska Manjina said:

U Meku samo saldoled, onu gumu zaista nemam nameru da jedem. Uđi u bilo koji Mek na svetu i nigde se ne oseća "miris prženog mesa" ne interesuje me kakav je cooling sistem, ali ne postoji takav sistem koji može neutralisati miris kada se istovremeno peče 100+ burgera. Mesa ni u tragovima!

Istina!

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Liska Manjina said:

U Meku samo saldoled, onu gumu zaista nemam nameru da jedem. Uđi u bilo koji Mek na svetu i nigde se ne oseća "miris prženog mesa" ne interesuje me kakav je cooling sistem, ali ne postoji takav sistem koji može neutralisati miris kada se istovremeno peče 100+ burgera. Mesa ni u tragovima!

 

Zato oko Burger king-a mirise kao da je cevapdzinica. :87:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...