Jump to content

Super liga Srbije


Drug Crni

Recommended Posts

17 minutes ago, Barkley#34 said:

Nisam gledao pravila, izašao je članak u kome piše da se Radnički i Voša bore za četvrto mesto koje nosi više mečeva u Evropi i 400k evra. Neverovatno je da se utakmice ne igraju u isto vreme, kad se već ne igra celo poslednje kolo tako.

Pa da četvrti ide u LE, a peti u LK.

Tj u kvalifikacije tih takmičenja.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vozdovac je sam sebe izbacio kada su prodali 4 najbolja igraca i ostali bez trenera.

 

Nakon odlicne polusezone i ucinka od 7 7 5 kada su bili na bod od cetvrtog mesta, najpre su u 11 kola ostvarili 2 remija i 9 poraza da bi i u Play Out fazi imali samo 2 pobede iz sedam meceva.

 

Sto se tice ostalih liga, Tekstilac ce u baraz umesto Smedereva bez obzira na pretnju oduzimanjem bodova zbog namestanja meceva (namerno se odugovlaci sa donosenjem odluke o oduzimanju bodova kako bi tabela bila konacna za baraz). Indjija ce takodje u baraz, direktno ulaze prakticno drugi tim FKCZ OFK Beograd (tu su i Terza junior i Mrkela junior i gomila juniora FKCZ tipa braca Mituljikic) i Jedinstvo iz Uba. Iz druge lige ispadaju Metalac (steta za lep stadion), Kolubara (FSS ih uzeo na zub), Novi Sad (ocigledno propali projekat) i Radnicki NB (nisu bas dugo potrajali u PLS). Iz trecih liga u PLS ulaze mocni Trajal sa skorom od 29 pobeda, 0 remija i 0 poraza, zatim Zemun, Zeleznicar iz Indjije i najverovatnije Borac iz Cacka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, goldberg said:

Vozdovac je sam sebe izbacio kada su prodali 4 najbolja igraca i ostali bez trenera.

 

Nakon odlicne polusezone i ucinka od 7 7 5 kada su bili na bod od cetvrtog mesta, najpre su u 11 kola ostvarili 2 remija i 9 poraza da bi i u Play Out fazi imali samo 2 pobede iz sedam meceva.

 

Sto se tice ostalih liga, Tekstilac ce u baraz umesto Smedereva bez obzira na pretnju oduzimanjem bodova zbog namestanja meceva (namerno se odugovlaci sa donosenjem odluke o oduzimanju bodova kako bi tabela bila konacna za baraz). Indjija ce takodje u baraz, direktno ulaze prakticno drugi tim FKCZ OFK Beograd (tu su i Terza junior i Mrkela junior i gomila juniora FKCZ tipa braca Mituljikic) i Jedinstvo iz Uba. Iz druge lige ispadaju Metalac (steta za lep stadion), Kolubara (FSS ih uzeo na zub), Novi Sad (ocigledno propali projekat) i Radnicki NB (nisu bas dugo potrajali u PLS). Iz trecih liga u PLS ulaze mocni Trajal sa skorom od 29 pobeda, 0 remija i 0 poraza, zatim Zemun, Zeleznicar iz Indjije i najverovatnije Borac iz Cacka.

 

Prica se da je Metalac namerno ispao, i da ce najverovatnije Radnicki Kg igrati superligu na njihovom stadionu.

 

Igracki i sto se tiče struke( + orgaziciono) Trayal jeste ubedljivo najbolja ekipa u FRIS-u. Izdvajaju bas lepe sume za plate igrača i ulazu u OS. E sada, naravno da postoji i druga strana medalje, i da je predsednik FK Trayala iskoristio svu svoju moć ( na prvom mestu kao predsednik FRISa) da nista ne prepusti slučaju oko plasmana i ostvari istorijski rezultat bez poraza.

 Ostao sam dužan @Constantin i @Azazelkg neke odgovore na tu temu 😄 , verovatno kasnije, sada imam vremena 🙂

 

4 minutes ago, strah od vozova said:

Da li osim Zvezde jos neko od ovih klubova sto ce igrati kvalifikacije ima osiguranu grupnu fazu nekog takmicenja u Evropi?

 TSC

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Malo zanimljivosti:

 

U barazu za popunu superlige igrace Zeleznicar - Indjija, a u PLS se plasirao klub Zeleznicar Indjija. :classic_happy:

 

Ako ima nekog iz Indjije da nam kaze nesto o novom clanu PLS, vidim da su za tri godine preskocili tri ranga (5-4-3-2 liga). Ko je popularniji u gradu, pretpostavljam FK Indjija?

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Vozdovac je grozan klub, daleko od nekog smislenog projekta mladih igraca, vec suprotno, tamo gde Leontijevic kod mladog igraca vidi procenat za sebe, taj ce i da igra. Zato su oterali Marka Savica i zato su i ispali iz lige, ali koga to pa zanima, uzeli su od Zecevica, Burmaza, Jocica i Neskovica vise od 2 miliona, koje klupska kasa videti nece. 

Edited by Markoss
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, goldberg said:

Malo zanimljivosti:

 

U barazu za popunu superlige igrace Zeleznicar - Indjija, a u PLS se plasirao klub Zeleznicar Indjija. :classic_happy:

 

Ako ima nekog iz Indjije da nam kaze nesto o novom clanu PLS, vidim da su za tri godine preskocili tri ranga (5-4-3-2 liga). Ko je popularniji u gradu, pretpostavljam FK Indjija?

Nisam odatle, ali negde sam čitao da je Železničar mnogo popularniji od FK Inđija među ljudima tamo. Njihove utakmice u okružnoj ligi je pratilo više ljudi nego Inđiju dok je igrala u Super ligi.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, goldberg said:

Malo zanimljivosti:

 

U barazu za popunu superlige igrace Zeleznicar - Indjija, a u PLS se plasirao klub Zeleznicar Indjija. :classic_happy:

 

Ako ima nekog iz Indjije da nam kaze nesto o novom clanu PLS, vidim da su za tri godine preskocili tri ranga (5-4-3-2 liga). Ko je popularniji u gradu, pretpostavljam FK Indjija?

 

Zeleznicar je "istinski" indjijski klub. FK Indjija je projekat koji postoji tek od Gorana Jesica, ali fudbal je mnogo stariji od toga i Injdijci uglavnom podrzavaju Zeleznicar, a ne artifikalni klub kako mnogi dozivljavaju FK Indjija.

 

Ne znam tacno ciji kapital je tu uleteo. Cak su i Sulejmanija doveli. Drugi deo sezone su igrali na Djackom igralistu u Novom Sadu (stadion FK Indeks), valda zbog rekonstrukcije njihovog sportskog centra, ciji se rok za zavrsetak radova dobrano produzio.


Pretprosle godine su bili sa "nama u ligi. Nista specijalno nisu prikazali. Pred kraj sezone su "nam" u direktnom duelu nudili 800 000 dinara za pobedu. "Nasi", u vrhu, ali bez sansi za prva dva mesta, prihvatili nesto nizu premiju Slovena iz Rume da ostanu neporazeni i odigraju posteno. Ugl, ocigledno da para ima, i da se ne ustrucavaju da ga iskoriste da tako kupe bodove. Mada, mozda tako i mora u SRB...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, RatzenStadt said:

 

Zeleznicar je "istinski" indjijski klub. FK Indjija je projekat koji postoji tek od Gorana Jesica, ali fudbal je mnogo stariji od toga i Injdijci uglavnom podrzavaju Zeleznicar, a ne artifikalni klub kako mnogi dozivljavaju FK Indjija.

 

Ne znam tacno ciji kapital je tu uleteo. Cak su i Sulejmanija doveli. Drugi deo sezone su igrali na Djackom igralistu u Novom Sadu (stadion FK Indeks), valda zbog rekonstrukcije njihovog sportskog centra, ciji se rok za zavrsetak radova dobrano produzio.


Pretprosle godine su bili sa "nama u ligi. Nista specijalno nisu prikazali. Pred kraj sezone su "nam" u direktnom duelu nudili 800 000 dinara za pobedu. "Nasi", u vrhu, ali bez sansi za prva dva mesta, prihvatili nesto nizu premiju Slovena iz Rume da ostanu neporazeni i odigraju posteno. Ugl, ocigledno da para ima, i da se ne ustrucavaju da ga iskoriste da tako kupe bodove. Mada, mozda tako i mora u SRB...

Potpuno identičnu priču sam čuo od drugara iz Indjije.Jedino kad je FK Indjija imala gledanost dok je igrao Peca Kodžo.

 

Ozbiljne pare se vrte po tim nižim ligama,Hajduk Divoš,Sloboda Donji Tovarnik trenutno nenormalno plaćaju u četvrtom rangu.

Taj Divoš daje svakom igraču po nekoliko hiljada evra na ruke da dodje,plus plata i putni troškovi.Mislim da je neki momak iz Rumenke otišao tamo.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Polivalentni Stevica said:

Potpuno identičnu priču sam čuo od drugara iz Indjije.Jedino kad je FK Indjija imala gledanost dok je igrao Peca Kodžo.

 

Ozbiljne pare se vrte po tim nižim ligama,Hajduk Divoš,Sloboda Donji Tovarnik trenutno nenormalno plaćaju u četvrtom rangu.

Taj Divoš daje svakom igraču po nekoliko hiljada evra na ruke da dodje,plus plata i putni troškovi.Mislim da je neki momak iz Rumenke otišao tamo.

 

 

 

 

 

 

Peca Kodzo je i sa 40-ak kilograma viska dominirao u Indjiji.

 

Iz Rumenke je u Divos presao Shpile, kapiten i najbolji paker lige, prelazi na poluzeni kod direktnog konkurenta. Momenat se poklopio i sa odlaskom ubedljivo najboljeg strelca lige u Sloven, pa nije ni cudo sto je Rumenka pocela da kaska za vodecim dvojcem koji si pomenuo.

 

Moj rodjak je presao u Divos za 5000 EUR, plus 500 EUR plata + putni troskovi na pocetku ove sezone sezone. Spile je kontam dobio jos bolje uslove. No, za njih ti odgovorno tvrdim da nikada nisu kupili utakmicu. Kad pogledas par sezona unazad, uvek su top4 tim, i uvek im izmakne plasman u visi rang za par bodova, cesto prosutih u zavrsnici sezone. Sigurno nisu odigrali za kladionicu, jel? To se ne vidja u SRB, nezavisno od toga koji nivo takmicenja je u pitanju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo pored Želje iz Indjije u naredni rang idu Zemun, Borac Čačak i Trajal. Iz zone u srpsku ligu ulazi Timok, pre 15 godina posekli Partizan u kupu na JNA, tako da se nadam da će oni do drugog ranga vrlo brzo. Pored Timoka u treći rang ide i čuveni Brzi Brod sa još čuvenijim mostom. I na kraju Rad je doživeo totalni sunovrat, prošle godine ispali u treći rang a ove godine u četvrti. 

Link to comment
Share on other sites

Kodža sam gledao mnogo puta dok je igrao u Čelarevu,stvarno je bio majstor fudbala.Matori je obožavao da ga gleda.

 

Pa da,znam da su prošle sezone dali igraču 7500 EUR na ruke i platu nekih 600,700.

To sam i ja čuo da nisu deo tog mulja,eto juče su kiksnuli i ispustili prvo mesto.

Dobro guraju i tvoji Rumenčani,uvek u vrhu,dovode dosta mladih igrača,igraju lep fudbal.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Мџе said:

z zone u srpsku ligu ulazi Timok, pre 15 godina posekli Partizan u kupu na JNA, tako da se nadam da će oni do drugog ranga vrlo brzo. 

 

"Zvezda pamti Tokio i Bari, a Partizan Timok i Fljamurtari" xD
Jel oni igraju na tom novom stadionu u ZA?

 

10 minutes ago, Polivalentni Stevica said:

Kodža sam gledao mnogo puta dok je igrao u Čelarevu,stvarno je bio majstor fudbala.Matori je obožavao da ga gleda.

 

Pa da,znam da su prošle sezone dali igraču 7500 EUR na ruke i platu nekih 600,700.

To sam i ja čuo da nisu deo tog mulja,eto juče su kiksnuli i ispustili prvo mesto.

Dobro guraju i tvoji Rumenčani,uvek u vrhu,dovode dosta mladih igrača,igraju lep fudbal.

 

Premlada ekipa. Svi igraci su rodjeni 2002-e ili kasnije. Fali tu iskustva, cvrstine, bezobrazluka. Nije cudo sto su najbolje igracke godine uglavnom 26-31 (ako nisi golman ili stoper). Samo malopre spomenuti Spile je 1994-e rodjen, i pre par nedelja nam se vratio kapiten koji je 1992, ali nznm koliko ce moci da pomogne posle sest meseci provedenih u Centralnoafrickoj Republici kao "bolnicar bez granica".

 

A za Divos, vidis i sam. Da ispuste prvo mesto protiv tima sa dna tabele, dva kola pred kraj, pa vidi se da igraju po pravilima.
Nasi su se sinoc ponapijali da proslave plasman u baraz. U poslednjem kolu stize Donji Tovarnik. Mec ogromnog uloga. Svi ste pozvani na spektakl xD

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, RatzenStadt said:

 

"Zvezda pamti Tokio i Bari, a Partizan Timok i Fljamurtari" xD
Jel oni igraju na tom novom stadionu u ZA?


Ne, nema još dozvolu. 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Polivalentni Stevica said:

Jedna zanimljivost.

Za Sloven iz Rume igra poznato lice sa naših terena,Brana Ilić,nekadašnji igrač Rada,Vojvodine,Partizana.

 

Za Železničar beše igra Miralem Sulejmani ?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bio je potpisao i odigrao nekoliko utakmica, ali ne znam koliko je ta priča i dalje aktuelna.

Inače, kad su već tema ulasci u Prvu ligu, baš mi je bilo bezveze kad su u Zemunu smenili Drinčića s mesta trenera, i to u trenutku dok su bili prvi na tabeli, u drugoj polovini prolećne polusezone. Istina je da je vezao jedan poraz i jednu ili dve nerešene, ali opet - da ni toliko ne možeš da istrpiš trenera koji je celo prvenstvo prvi na tabeli i najuriš ga preko noći. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/27/2024 at 5:22 PM, pentatonika said:

........... baš mi je bilo bezveze kad su u Zemunu smenili Drinčića s mesta trenera, i to u trenutku dok su bili prvi na tabeli, u drugoj polovini prolećne polusezone. Istina je da je vezao jedan poraz i jednu ili dve nerešene, ali opet - da ni toliko ne možeš da istrpiš trenera koji je celo prvenstvo prvi na tabeli i najuriš ga preko noći. 

 

Trebalo bi da dodje kod nas...skoro gotova stvar,

 

Od 2026. Sl sa 12 klubova....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Superliga je vec imala 12 timova par sezona i igralo se po trokruznom sistemu.

Sezone 2006-2009!

Ne secam se bilo kakvog pomaka u kvalitetu.

To ce se dogoditi onda kada liga bude takmicarska i regularna.

 

Edited by Bode
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Bode said:

Superliga je vec imala 12 timova par sezona i igralo se po trokruznom sistemu.

Sezone 2006-2009!

Ne secam se bilo kakvog pomaka u kvalitetu.

To ce se dogoditi onda kada liga bude takmicarska i regularna.

 

.... i kad se budžeti malo usklade....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Constantin said:

 

Trebalo bi da dodje kod nas...skoro gotova stvar,

 

Od 2026. Sl sa 12 klubova....

Zaista? Biće zabavno uz aut liniju, urla tokom cele utakmice. Ne znam kako mu glasne žice izdrže. Deluje mi da je ok lik. Kad je bila frka na utakmici protiv Rada, opominjao je neke svoje igrače koji su krenuli da se oštrije prozivaju s ovima iz Rada.

Kako god, srećno i vama i njemu!

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, pentatonika said:

Zaista? Biće zabavno uz aut liniju, urla tokom cele utakmice. Ne znam kako mu glasne žice izdrže. Deluje mi da je ok lik. Kad je bila frka na utakmici protiv Rada, opominjao je neke svoje igrače koji su krenuli da se oštrije prozivaju s ovima iz Rada.

Kako god, srećno i vama i njemu!

Još da se realizuje...kod nas se ništa ne zna...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...