Jump to content

Super liga Srbije


Drug Crni

Recommended Posts

5 minutes ago, Polivalentni Stevica said:

Verovatno da će svoje utakmice igrati u Zaječaru,na novom stadionu,pošto je dobro poznato da stadion na Karaburmi je u potpunom rasulu.

Aha...pa dobro. Mogu i na Marakani....isti gazda :cigar:

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Constantin said:

Jel se pojavila neka info, il' ti to onako :cigar:

https://sportklub.n1info.rs/fudbal/srbija-super-liga/saznajemo-ofk-beograd-se-seli-u-zajecar/

 

Neka igraju gde hoće, ali klubovi koji nemaju uslove da igraju u najjačem rangu takmičenja, ne treba ni da igraju. Koja je logika da klub iz Beograda se seli u Zaječar? Koliko imaju navijača tamo? Ok, biće puno kada dođu Partizan, Zvezda, možda Radnički, ostalo zaista ne verujem da će ikog da interesuje nešto preterano.š

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Don Juan said:

https://sportklub.n1info.rs/fudbal/srbija-super-liga/saznajemo-ofk-beograd-se-seli-u-zajecar/

 

Neka igraju gde hoće, ali klubovi koji nemaju uslove da igraju u najjačem rangu takmičenja, ne treba ni da igraju. Koja je logika da klub iz Beograda se seli u Zaječar? Koliko imaju navijača tamo? Ok, biće puno kada dođu Partizan, Zvezda, možda Radnički, ostalo zaista ne verujem da će ikog da interesuje nešto preterano.š

Pravo je pitanje, možda, što je uopšte pravljen stadion tamo...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Perkos2 said:

Treba i Čuku preseliti u Loznicu

Nas u Leskovac....

Možda bi mogli da igramo "turnirski" kao Kazahstanci (niže i omladinske lige) ... odeš u jedan grad i tu za nedelju dana odigraš 3 utakmice, pa onda za 10-15 dana u drugi grad.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Milko Miller said:

A to sto Radnicki ne igra u Leskovcu ne razumem.

Verovatno zato što su iz Niša, i vole da igraju kod kuće, a ne da budu cirkus Kolorado koji će se po direktivi seliti od grada do grada.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Umesto da su uložili novac u Timok, makar kroz kriminalce Terziće, oni sada sele beogradski klub da donese superligu u Zaječar. Tako očigledan potez ovog kriminalnog fudbalskog sveta u Srbiji. Stadion će biti pun samo protiv večitih.

Link to comment
Share on other sites

Koliko god bila odluka "cirkus" i nelogična... Poenta je da će se superliga igrati na novom stadionu... Gdje je on trebao biti napravljen, što nije,jbg sada.. gotova stvar, na koju navijači ne mogu uticati... Pa bolje i nov stadion u Zaječaru, nego nigdje... Bolje i OFKa tamo nego na Krovu, po meni... To što će ekipa iz Beograda igrati u drugom gradu jeste 🤯... Al' da se ne lažemo, 95% klubova igra na svojim stadionima pa je prosječna posjeta sramna - 1000 ljudi maks... Često se kuka na "blizance", a naprave se stadioni u manjim sredinama, opet ne valja... 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Ab1995 said:

Koliko god bila odluka "cirkus" i nelogična... Poenta je da će se superliga igrati na novom stadionu... Gdje je on trebao biti napravljen, što nije,jbg sada.. gotova stvar, na koju navijači ne mogu uticati... Pa bolje i nov stadion u Zaječaru, nego nigdje... Bolje i OFKa tamo nego na Krovu, po meni... To što će ekipa iz Beograda igrati u drugom gradu jeste 🤯... Al' da se ne lažemo, 95% klubova igra na svojim stadionima pa je prosječna posjeta sramna - 1000 ljudi maks... Često se kuka na "blizance", a naprave se stadioni u manjim sredinama, opet ne valja... 

 

  Klasično razmisljanje jednog Pink/Kurir/Alo konzumenta ( da ne pisem dalje)...

  

Svi znamo, u stvari mislio sam da svi znamo, zbog cega su gradjeni ti stadioni. Jednostavno,  te novce, kada se vec troše, po meni, bilo je  bolje uložiti u izgradnju po jednog terena sa veštačkom travom + pratećim objektima ( svlačionice itd ) u manjim mestima ( npr u mojoj okolini Brus, Župa, Trstenik, Blace itd ) da imaju deca gde da treniraju,  a ne da se valjaju u blatu sa prvom kišom. 

 U KS-u je, tatin sin , inace valjda predsednik RIS-a, naravno državnim parama, izgradio dva takva terena, u planu je i treći za "njegov" klub.

 

P.S: Constantin, Stevica... o namestanju u mladjim kategorijama mogu( mozemo) do sutra... mene posebno nervira i iritira jos jedan problem kod nasih "trenera" mladjih kategorija i skola fudbala. To je tzv "švercovanje" igraca zarad jbnene pobede. Ne mogu da vam opišem scene, koliko su u jednu ruku bile smesne u drugu tužne, kada je junior igrao za dve godine stariju generaciju... I sta ti nazovi treneri mogu da nauče tu decu???

Edited by Fat Zadd
  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Barkley#34 said:

Mirenje sa svim nabrojanim glupostima u nizu je samo put ka dubljem ponoru. 

Aaa šta treba??? Srušiti stadion? Zapaliti? Bojkotovati.... Možda??? Nzm šta ti znači "mirenje"... Ja ću sigurno ako kada slučajno budem u Zaječaru pogledati utakmicu superlige ma ko god da bude igrao... Čisto kao ljubitelj našeg fudbala... Stvari koje su gotove i na koje se ne može uticati nema smisla komentarisati... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milko Miller said:

Bolje da su slali Cukaricki i IMT u Loznicu i Zaječar. Isto im je očajna infrastruktura, a imaju ukupno 100 navijača. A to sto Radnicki ne igra u Leskovcu ne razumem.

 

1 hour ago, Don Juan said:

Verovatno zato što su iz Niša, i vole da igraju kod kuće, a ne da budu cirkus Kolorado koji će se po direktivi seliti od grada do grada.

 

U planu je da se preseli Radnički u Leskovcu dok se ne završi stadion u Nišu, samo kad kad će, ne znamo, samo što nije...božem negde je zapelo oko dokumentacije.

Quote

 

Niš čeka fudbalski objekat koji će ispuniti sve uslove evropskih takmičenja. Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je ranije najavljivao početak gradnje za mart prošle godine pa se onda izvinio i pomerio rok za maj. Prošla je i 2022. godina, a avgusta ove godine je ponovo najavio da "uskoro kreće izgradnja velelepnih stadiona u Nišu i Kragujevcu"

https://www.juznevesti.com/Sport/Kada-ce-biti-zavrsen-stadion-Cair-evo-sace.sr.html

 

Samao je Vučić, mislim, četiri puta najvaljivao početak rekonstrukcije....

U istom ovom članku se kaže:

Quote

 

Gradonačelnica Niša  je istakla da se "rekonstrukcija ne odlaže i da je Grad spremio svu neophodnu dokumentaciju".

Projekat je završen i nalazi se na stolu Ministarstva za kapitalne investicije, a da nema nema ništa novo, rekli su pre više meseci iz Ministarstva za javna ulaganja. Nedavno je Vučuč rekao za "Čair" da je postao ruglo i niko se nije setio da ga uradi i da treba da se rekonstruiše i promeni.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fat Zadd said:

 

  Klasično razmisljanje jednog Pink/Kurir/Alo konzumenta ( da ne pisem dalje)...

  

Svi znamo, u stvari mislio sam da svi znamo, zbog cega su gradjeni ti stadioni. Jednostavno,  te novce, kada se vec troše, po meni, bilo je  bolje uložiti u izgradnju po jednog terena sa veštačkom travom + pratećim objektima ( svlačionice itd ) u manjim mestima ( npr u mojoj okolini Brus, Župa, Trstenik, Blace itd ) da imaju deca gde da treniraju,  a ne da se valjaju u blatu sa prvom kišom. 

 U KS-u je, tatin sin , inace valjda predsednik RIS-a, naravno državnim parama, izgradio dva takva terena, u planu je i treći za "njegov" klub.

Bitno je da ti "znaš" i sebi daješ za pravo da kometarišeš šta ko konzumira... I da na temi o sportu i na mom komentaru (isključivo i samo o sportskom kontekstu lige Srbije i već izgrađenog, postojećem stadionu, koji je tu gdje je, sviđalo se to meni ili tebi, sad je nebitno) objašnjavaš politiku koju TI  "znaš"!?! Ja pišem o onome što ću konzumurati na ARENA kanalima vikendom, kada želim da se opustitm uz fudbal i pivo... Aaa što se mene tiče želim ti da sve te svoje ideje realizuješ, ti ili neko drugi... Bilo bi dobro za SPORT... (btw... Sljedeći put me zaobiđi sa jeftinim politikanstvom i klasifikacijama... Ne poznaješ me;)) 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Ab1995 said:

Aaa šta treba??? Srušiti stadion? Zapaliti? Bojkotovati.... Možda??? Nzm šta ti znači "mirenje"... Ja ću sigurno ako kada slučajno budem u Zaječaru pogledati utakmicu superlige ma ko god da bude igrao... Čisto kao ljubitelj našeg fudbala... Stvari koje su gotove i na koje se ne može uticati nema smisla komentarisati... 

Mirenje su tvoje izjave, u fazonu pa dobro, bar to imamo. Bold pogotovo. 

 

Sutra po direktivi mogu da izgrade velelepni stadion u Žitištu, da presele Radnički u NS, Napredak u Suboticu, Vošu u Kragujevac, CZ na JNA... ti bi rekao da ne treba komentarisati. Svašta.

 

Ne rreba spaliti stadion nego uvek, ali uvek treba istaći kad je nešto glupo ili neracionalno, mooooožda će se jednom neko bitan dozvati pameti ili će se drugi dozvati pameti pa taj neće više biti u prilici da odlučuje.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Barkley#34 said:

 

 

Sutra po direktivi mogu da izgrade velelepni stadion u Žitištu.....

 

Jednas od legendi Radničkog, Dušan Mitošević, je rodjen u Žitištu...:ss:

Ja bih nekakvu analogiju da napravim, apropo stadiona. Gradnja u Loznici, Zaječaru i Leskovcu je, po meni, kao gradnja auto puta ili pruge Zaječar-Pirot, Lazarevac-Šabac, Srpska Crnja-Čantavir.....ne kažem da ne treba, ali su prioriteti drugi. Jeste da treba infrastruktura za razvoj fudbala, ali ttreba sveobuhvatno analizirati i imati u obzir trenutnu situaciju. Bilo bi OK da smo mi bogata država, pa u isto vreme, Zaječar, Loznica, Leskovac, Vranje, Kraljevo, Valjevo, Sremska Mitrovica, Bečej, Kikinda, Zrenjanin itd...itd..Ove postojeće "podupreti" sa improvizovanim trening kampovima. Šta više, mislim, nisam siguran, da ovi stadioni i nemaju novoizgradjena pomoćna igrališta, a to znači, ukoliko je tako, da će i oni vrlo brzo postati njive....

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Barkley#34 said:

Mirenje su tvoje izjave, u fazonu pa dobro, bar to imamo. Bold pogotovo. 

 

Sutra po direktivi mogu da izgrade velelepni stadion u Žitištu, da presele Radnički u NS, Napredak u Suboticu, Vošu u Kragujevac, CZ na JNA... ti bi rekao da ne treba komentarisati. Svašta.

 

Ne rreba spaliti stadion nego uvek, ali uvek treba istaći kad je nešto glupo ili neracionalno, mooooožda će se jednom neko bitan dozvati pameti ili će se drugi dozvati pameti pa taj neće više biti u prilici da odlučuje.

Ma ne u tom kontekstu... Naravno da treba pričati i "raspravljati"... Bold se odnosio na već 1000 puta prežvakanu temu o lokaciji stadiona...i ja sam više za to da smo dobili 3 nova stadiona u NS, Kragujevcu i Subotici npr... Al jbg nisu stadioni u Zaječaru, Loznici i Leskovcu sami po sebi kao već izgrađeni objekti loši... Sada jeste suvišno i kontraproduktivni pričati o tome, nego treba razmišljati kako njih maksimalno iskoristiti... Kako narod kaže "rodilo se, treba ga ljuljati..." 

Link to comment
Share on other sites

Konstantine, jel se to digao Radnicki? Vidim da ih je Joksimovic utego i nista manje zatego'. 

Serija pobeda i neresenih, za let iz opasne zone. 

Ili ce biti da je Ristic odradio dobar prelazni rok u toku zime. 

 

Addo, Bamidele su ozbiljni upgrejd za Radnicki, bili bi ozbiljan upgrejd i za Cukaricki, a kamoli za timove iz opasne zone ili donjeg doma lige. 

Sto samo znaci da su katastrofalni prelazni rokovi i ocajan rad sportskog sektora znaci uprava, glavni krivci za smejurije od rezultata u zadnje dve sezone blamiranja i hodanja na ivici opstanka. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Ljubitelj baklave said:

Konstantine, jel se to digao Radnicki? Vidim da ih je Joksimovic utego i nista manje zatego'. 

Serija pobeda i neresenih, za let iz opasne zone. 

Ili ce biti da je Ristic odradio dobar prelazni rok u toku zime. 

 

Addo, Bamidele su ozbiljni upgrejd za Radnicki, bili bi ozbiljan upgrejd i za Cukaricki, a kamoli za timove iz opasne zone ili donjeg doma lige. 

Sto samo znaci da su katastrofalni prelazni rokovi i ocajan rad sportskog sektora znaci uprava, glavni krivci za smejurije od rezultata u zadnje dve sezone blamiranja i hodanja na ivici opstanka. 

 

 

Generalno...Batica je napravio dobar prelazni rok. Tolike godine menadžerisanja su ga načinile iskusnim i rešenje sa Humcem se tek tada videlo da nije bilo kvalitetno. Svi smo to mi znali, ali Tončevu i Propadalu je odgovao takav lik da bi oni proguravali svoje ugrače. To se posebno odnosi na Propadala. Što se tiče Adda, manje-više, ali je Bamidele pun pogodak. Još uvek nam fali kvalitetan špic. Vukić, koji je naše dete, ima za naše pojmove visoku otkupnu klauzulu, a i platu koju mu daje Voša je za nas mislena imenica.

Jeste ih malo utegao Joksa....a inače, objektivno, komletan tim, nije za play out, taman je za play off, ali mnogo izgubljenih bodova, na našem terenu pogotovu, i to sve u zaustavnom vremenu su došli na naplatu.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Ljubitelj baklave said:

Sta ce bude za vikend u Nisu, protiv Surdulice? Jel ce skida gace neko od Toncev Brothers? 

Surdulica i da dobije svih sedam, opet tesko da bi dosla i do baraza, tako da jel da se drvi na kecugu?

 

 

Pa ne znam......što se njih tiče, sve je moguće. Ja lično, nadam se da će preovladati razum, ali razum i braća Tončev ne mogu u istu rečenicu. U igri je 21 bod, opstanak teško, ali baraž mogu da sanjaju. Realno...već su drugoligaši.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

 

Jednas od legendi Radničkog, Dušan Mitošević, je rodjen u Žitištu...:ss:

Ja bih nekakvu analogiju da napravim, apropo stadiona. Gradnja u Loznici, Zaječaru i Leskovcu je, po meni, kao gradnja auto puta ili pruge Zaječar-Pirot, Lazarevac-Šabac, Srpska Crnja-Čantavir.....ne kažem da ne treba, ali su prioriteti drugi. Jeste da treba infrastruktura za razvoj fudbala, ali ttreba sveobuhvatno analizirati i imati u obzir trenutnu situaciju. Bilo bi OK da smo mi bogata država, pa u isto vreme, Zaječar, Loznica, Leskovac, Vranje, Kraljevo, Valjevo, Sremska Mitrovica, Bečej, Kikinda, Zrenjanin itd...itd..Ove postojeće "podupreti" sa improvizovanim trening kampovima. Šta više, mislim, nisam siguran, da ovi stadioni i nemaju novoizgradjena pomoćna igrališta, a to znači, ukoliko je tako, da će i oni vrlo brzo postati njive....

 

 Potrebno je politicka volja,  da se donese zakon o sportu,  klubovi privatizuju,  novac ulaze u bazicne sportove i infrastrukturu. Ali svi znamo ( I zbog cega ) da se to nece desiti u skorije vreme.

  Stadion u Leskovcu ima pomocni teren, vestacka trava, koji je "tvrdji" od betona 😁

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...