Jump to content

Super liga Srbije


Drug Crni

Recommended Posts

Markos je u pravu 100%, nigde na svetu nije normalno da kapiten jednog kluba javno podržava drugi tim, ma koji sport bio u pitanju. Stefan Jović u sličnom slučaju kao naš hardkor ciganin je bio izriban u Kragujevcu, Muta ga je javno prozvao itd. Nedugo zatim je i prešao u KKCZ, no to ne menja činjenicu da nije bio profi kako mu to posao i nalaže.

 

Srpski sport nije Zvezda-Partizan i ako hoćemo decentralizaciju, kvalitet i publiku van Beograda ovakve stvari se moraju razumeti. Na stranu što je ovo izdejstvovala ekipa vošinih uličara, priča je mnogo dublja i kompleksnija. 

 

Jako porazno je da svaki sportista u Srbiji praktično mora da bira večite tabore i na to su svi navikli, a kad se desi da jedna Vojvodina ili Radnički pokušaju da zaštite ono malo preostalog ugleda odmah se gledaju u fazonu - ma šta bre 'oće ovi nebitni seljaci. Ne ide to tako. 

 

I da dodam, tek je licemerno i komično da isti navijači Partizana koji su mahom dušu vadili Doužeru koji je samo blago pohvalio atmosferu Zvezde onomad, sada slave i brane Malbašića kao brata koji eto ima pravo i slobodu da navija. Čuveni hotentotski moral. Kad ja kradem, dobro je i može - kad mene kradu, e to nije dobro i to ne može. 

Edited by Molina23
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Molina23 said:

Markos je u pravu 100%, nigde na svetu nije normalno da kapiten jednog kluba javno podržava drugi tim, ma koji sport bio u pitanju. Stefan Jović u sličnom slučaju kao naš hardkor ciganin je bio izriban u Kragujevcu, Muta ga je javno prozvao itd. Nedugo zatim je i prešao u KKCZ, no to ne menja činjenicu da nije bio profi kako mu to posao i nalaže.

 

Srpski sport nije Zvezda-Partizan i ako hoćemo decentralizaciju, kvalitet i publiku van Beograda ovakve stvari se moraju razumeti. Na stranu što je ovo izdejstvovala ekipa vošinih uličara, priča je mnogo dublja i kompleksnija. 

 

Jako porazno je da svaki sportista u Srbiji praktično mora da bira večite tabore i na to su svi navikli, a kad se desi da jedna Vojvodina ili Radnički pokušaju da zaštite ono malo preostalog ugleda odmah se gledaju u fazonu - ma šta bre 'oće ovi nebitni seljaci. Ne ide to tako. 

 

I da dodam, tek je licemerno i komično da isti navijači Partizana koji su mahom dušu vadili Doužeru koji je samo blago pohvalio atmosferu Zvezde onomad, sada slave i brane Malbašića kao brata koji eto ima pravo i slobodu da navija. Čuveni hotentotski moral. Kad ja kradem, dobro je i može - kad mene kradu, e to nije dobro i to ne može. 

Nema to veze ni sa decentralizacijom, ni sa Zvezdom ni sa Partizanom, ima sa time da li mi želimo da budemo normalno društvo ili će da nam huliganske grupe određuju šta je poželjno, a šta ne da se radi. Ko je podoban ko nije. Sve dok se slepo prati taj naeatib, sve dok se normalni ljudi povlače, sve dok ima opravdanja za to, mi smo kao društvo osuđeni na propast. Ja ne navijam za Partizan, ali bi me bilo sramota da oćutim na ovako nešto, gde se pojedincu oduzima pravo za rad, zato što se iz bilo kog razloga drznuo da uradi nešto što se huliganskim grupama ne sviđa. Dokle više taj narativ? Ko je ovde iznad svih zakon ili pravda, ili pojedinci koji misle da imaju pravo da drugima određuju ponašanje? To nema veze ni sa pravom, ni sa pravdom, ni sa fudbalom, ni sa sportom.

Ako nam je dobro, onda ništa. Zaista, nema nam pomoći.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Prosto je sbe ovo, ako si malbašiću odlučio da primaš pare od Vojvodine onda moraš i da je poštuješ sve dok si član tog kluba. Kad već voli toliko drugi klub neka igra za džabe kod njih. Ne idu i jare i pare.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Don Juan said:

Nema to veze ni sa decentralizacijom, ni sa Zvezdom ni sa Partizanom, ima sa time da li mi želimo da budemo normalno društvo ili će da nam huliganske grupe određuju šta je poželjno, a šta ne da se radi. Ko je podoban ko nije. Sve dok se slepo prati taj naeatib, sve dok se normalni ljudi povlače, sve dok ima opravdanja za to, mi smo kao društvo osuđeni na propast. Ja ne navijam za Partizan, ali bi me bilo sramota da oćutim na ovako nešto, gde se pojedincu oduzima pravo za rad, zato što se iz bilo kog razloga drznuo da uradi nešto što se huliganskim grupama ne sviđa. Dokle više taj narativ? Ko je ovde iznad svih zakon ili pravda, ili pojedinci koji misle da imaju pravo da drugima određuju ponašanje? To nema veze ni sa pravom, ni sa pravdom, ni sa fudbalom, ni sa sportom.

Ako nam je dobro, onda ništa. Zaista, nema nam pomoći.

Ne pričamo o istim stvarima, pusti huligane. Smeta to i normalnim slaninarima koji žele profesionalce u svom klubu.

 

Ako ćemo tim principom, zašto on ne bi npr. Avramović ili Smajlagić došli da gledaju Zvezdu za koju su otvoreno navijali ceo život? Ili Mirko Ivanić Partizan? Da li to okej nama i da li bi razumeli? Je l' i za njih sada ima takve slobode i prava? Nezamislivo je naravno. Indirektno se prepišava Vojvodina kao kakvo marginalno SD i večiti sluga večitih, to je cela priča. Bar ja tako posmatram slučaj. 

Edited by Molina23
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Molina23 said:

Ne pričamo o istim stvarima, pusti huligane. Smeta to i normalnim slaninarima koji žele profesionalce u svom klubu.

 

Ako ćemo tim principom, zašto on ne bi npr. Avramović ili Smajlagić došli da gledaju Zvezdu za koju su otvoreno navijali ceo život? Ili Mirko Ivanić Partizan? Da li to okej nama i da li bi razumeli? Je l' i za njih sada ima takve slobode i prava? Nezamislivo je naravno. Indirektno se prepišava Vojvodina kao kakvo marginalno SD i večiti sluga večitih, to je cela priča. Bar ja tako posmatram slučaj. 

Pitaj njih zašto, vrši se zamena teza. 

Troicki je bio redovan na mečevima KK Partizan, u isto vreme dok je igrao za Zvezdu. Znači nije problem u tome, nego u tome šta je u fokusu huligana.

Niko ovde ne želi da prepišava Vojvodinu, oni su sami sebe prepišali ovim potezom. Bez kičme. 

Treba bežati iz ive zemlje. Mračna tačka u Evropi, važnije je da se ne uvrede mali nesrećni huligani, nego osnovo Ustavon zagarantovano pravo na rad.

Za šta mi čujemo opravdanja, pa to je strašno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hajde da razdvojimo neke stvari.

 

I da nisu huligani u pitanju (a znamo da oni nose značajan uticaj u ovoj zemlji) navijači bilo kog iole ozbiljnog kluba na svetu bi bili nezadovoljni ovakvim pokazivanjem emocija prema rivalu i žestoko bi protestovali zbog toga. Nema veze što su različiti sportovi u pitanju, znamo koju težinu ima par najpopularnijih sportova. Uprava i sam igrač bi imali stalni pritisak i ne bi im bilo lako da izguraju i da se on opere.

 

Ova zemlja je nažalost suludo podeljena na dva kluba i napor da se izgradi ili ponovo izgradi identitet drugih klubova je poželjan, a naravno da nije poželjan ili opravdan svaki potez koji naprave.

 

Otkaz je baš preterana i neopravdana stvar. Ne verujem da imaju ikakvo opravdanje za to i mislim da bi verovatno mogao da ih bez problema dobije na sudu, čak i u našem, klimavom sudstvu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Verovatno imaju u ugovoru neki član gde se kaže da igrač ne sme rušiti čast i ugled kluba, još promovisati rivala, konkurenciju, da mora poštovati klub i navijače. gledamo stalno kako igrači naših klubova moraju posle utakmice da "odrade"i ispred navijačkog kopa. Ajde da vidim bilo kog igrača da to bojkotuje.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Perkos2 said:

Verovatno imaju u ugovoru neki član gde se kaže da igrač ne sme rušiti čast i ugled kluba, još promovisati rivala, konkurenciju, da mora poštovati klub i navijače. gledamo stalno kako igrači naših klubova moraju posle utakmice da "odrade"i ispred navijačkog kopa. Ajde da vidim bilo kog igrača da to bojkotuje.

Od kada je KK Partizan rival FK Vojvodina? I od kada je zabranjeno igračima da gledaju mečeve drugih klubova, pa i u drugim sportovima? To je baš novina. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Don Juan said:

Od kada je KK Partizan rival FK Vojvodina? I od kada je zabranjeno igračima da gledaju mečeve drugih klubova, pa i u drugim sportovima? To je baš novina. 

Nije zabranjeno i neće ići u zatvor zbog toga ali je iritirajuće za navijače kluba za koje igrač igra. Rivalitet postoji koliko god imalo ljudi koji misle da je sve samo "zvezda-partizan". Prošle nedelje Zek Ledej nije igrao za svoju reprezentaciju Azerbedžana protiv reprezentacije "kosova". Nije teško pogoditi zašto ali to se ne diže u medije kao ovaj "slučaj"

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Perkos2 said:

Verovatno imaju u ugovoru neki član gde se kaže da igrač ne sme rušiti čast i ugled kluba, još promovisati rivala, konkurenciju, da mora poštovati klub i navijače. gledamo stalno kako igrači naših klubova moraju posle utakmice da "odrade"i ispred navijačkog kopa. Ajde da vidim bilo kog igrača da to bojkotuje.

Ovo što je uradio ne može da se podvede pod ništa od navedenog.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Barkley#34 said:

Ovo što je uradio ne može da se podvede pod ništa od navedenog.

Može se reći da nije poštovao klub i navijače pa i da je promovisao konkurenciju. Eto možda je pevao uvredljive pesme tipa "pola mađar ..."

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

S jedne strane totalno je idiotski otpustiti igraca zbog ovoga, i to bitnog igraca. Osim ako nije u ugovoru bukvalno imao eksplicitno zabranjeno tako nesto... i treba da im naplati ovo.

 

A sa druge strane, koliko god da je on fan Partizana i/ili njegovo dete koje je vodio, to se prosto ne radi dok kao profesionalac nosis dres kluba koji ima dodirnih tacaka sa klubom u kom igras (rivali su), pa cak i ako nije isti sport u pitanju (a ne pricamo o nekom trece-razrednom sportu vec o dva najpopularnija). 

 

Ja uvek pokusavam da sagledavam stvari iz vise uglova, da sebe stavim u tu poziciju - da sam na njegovom mestu, i da nemam zabranu po ugovoru, pa jbm mu, ono, konsultovao bih se sa nekim iz kluba, rekao bih da imam veliku zelju da odem, da sina vodim... nabacio bih kacket i naocare. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Don Juan said:

Od kada je KK Partizan rival FK Vojvodina? I od kada je zabranjeno igračima da gledaju mečeve drugih klubova, pa i u drugim sportovima? To je baš novina. 

 

Dobro, da je i pitanju FK Partizan onda bi bilo vise razumevanja za ovakvu odluku? To zelis da kazes?

 

Neko je pitao - sta ako neko iz FKP odluci da pogleda mec OKV, ali ovde nisu ni bitni Vojvodina ili Partizan, bitno je da se podilazi osecanjima vecine (jer je vecine, jer tako treba), a manjina ne sme da kaze nista, za nju vaze svi napisani zakoni. To bi bilo kao da svako krene da osudjuje navijace FK Novi Pazar zbog sovinizma na tribinama, ali zato je pevanje nacionalistickih pesama na tribinama koje posecuje vecina (to su u ovoj situaciji Srbi) nesto oko cega se ne treba osvrtati.

 

Bas me cudi zasto ne postoji nijedan slucaj nekog igraca Crvene zvezde (ne u tenisu kojeg niko ne prati, nego u fudbalu ili kosarci) ko gleda i navija za Partizan? Da nije mozda sto se niko ne usudjuje na takav potez jer bi reakcija bila ne samo drakonska, nego niko ne bi ni pomislio da brani tog igraca jer niko ne zeli da bude sam protiv orkana vecine i njihovih medija. No, zato nam je veoma lako da se pozivamo na zakone, uredjene drzave, slobodu pojedinca da u slobodno vreme radi sta god zeli kada se pobuni samo mala grupa ljudi jer ce licemerna vecina da nam tapse po ledjima i naziva manjinu kompleksasima i luzerima koji navijaju za klubove koji nikada nece osvojiti nista.

 

Ako vec hocemo da se borimo za neki princip, onda hajde da uvek naglasimo da smo za to da igrac Partizana moze da pevusi navijacke pesme Crvene zvezde i da se deklarise kao njen navijac (i obrnuto), pa da onda vidimo koliko ce ljudi zapravo stati iza te ideje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Uh, da Toti odvede dete obuceno u dres Lacija ili Intera da gleda ligu šampiona. Jbg, Roma ne igra to takmicenje, ai Italija je demokratska i uređena drzava, svako ima prava na svoje mišljenje. 

Navijaci Voše bgd klubove dozivljavaju kao nesto najodvratnije, sam Beograd ne podnose iz razloga zbog kojih ga veliki deo ostatka Srbije najblaze receno ne voli.

Navijacka svest i navijacka strast je nesto drugacije. Nije isto da ovaj dodje da bodri KKP kao kapiten Voše i da poslovođa Maksija  ode da kupuje po Amanu.

Edited by berti
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Perkos2 said:

Verovatno imaju u ugovoru neki član gde se kaže da igrač ne sme rušiti čast i ugled kluba, još promovisati rivala, konkurenciju, da mora poštovati klub i navijače. gledamo stalno kako igrači naših klubova moraju posle utakmice da "odrade"i ispred navijačkog kopa. Ajde da vidim bilo kog igrača da to bojkotuje.

Naravno da postoji takva stavka u ugovoru. To je standardna stvar.

Link to comment
Share on other sites

Jedna od zanimljivijih diskusija na forumu u poslednje vreme. Priznajem da ne mogu da se opredelim ko je "u pravu" jer i Molina i Don imaju dobre argumente na svojoj strani. Verovatno zavisi od toga iz kojeg se ugla prevashodno gleda :smiley33:

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam prvo bio na Donovoj strani, ali pošto se pojavila informacija da u ugovoru postoji stavka koja izričito reguliše ovakvu situaciju sve sam više na strani kluba.

Link to comment
Share on other sites

Pre par godina (2-3) Bonući, tada kapiten Juventusa je odveo svog sina na utakmicu gradskog rivala Torina i niko ga nije popreko pogledao... Toliko o normalnim zemljama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, That Guy said:

Pre par godina (2-3) Bonući, tada kapiten Juventusa je odveo svog sina na utakmicu gradskog rivala Torina i niko ga nije popreko pogledao... Toliko o normalnim zemljama.

 

Ne znam koliko navijaci Juventusa dozivljavanju Torino kao svog rivala, tako da to poredjenje ne stoji.

 

Mi smo imali slucaj Balse Popovica, koji valjda nije potpisao za Crvenu zvezdu jer su navijaci otkrili da je pevao navijacke pesme o Partizanu. Zasto tada nije krenula kampanja da zivimo u pecinskom dobu u kojem se pitaju samo huligani?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...