Jump to content

Super liga Srbije


Drug Crni

Recommended Posts

Glavu na panj smem da stavim da je srpska škola fudbala trenutno u TOP 5 najgorih škola fudbala u Evropi. Pojma nemam koje su to gore i nije ni bitno iskreno ali sam 1000% ubeđen da je u TOP 5 najgorih eto. Toliko je alarmantna situacija ovde po pitanju fudbala u ovom slučaju.

 

Sinoć sam gledao, zbog kladionice, utakmicu Šibenik - Dinamo Zagreb. Ja ne znam sad da igraju Šibenik i Radnički Niš, TSC, Mladost, Kragujevac i ostala boranija, šta znam možda bi na neki hrkljuš ili loš dan Šibenika i uspeli neki rezultat da izvuku na iglene uši a možda i ne. I naravno nije Šibenik verovatno sada neka talentovana ekipa koja igra odličan fudbal, ali način na koji oni igraju fudbal i ovi kod nas ovde je skoro pa drugi sport. I kada igraju kontre i kada se brane i kada napadaju, sve izgleda smislenije i jednostavno više liči na fudbal nego što se kod nas ovo igra. 

 

Šta li se ovde radi i da li se nešto radi sa ovim pre svega klincima koji izrastu u ovako grozne fudbalere pojma nemam. Da neko mora odavde da ode da pre svega nauči da igra fudbal a ima 18,19,20 godina je stvarno poražavajuće za ovu struku ovde.

Edited by dzoneee
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, dzoneee said:

Glavu na panj smem da stavim da je srpska škola fudbala trenutno u TOP 5 najgorih škola fudbala u Evropi. Pojma nemam koje su to gore i nije ni bitno iskreno ali sam 1000% ubeđen da je u TOP 5 najgorih eto. Toliko je alarmantna situacija ovde po pitanju fudbala u ovom slučaju.

 

Sinoć sam gledao, zbog kladionice, utakmicu Šibenik - Dinamo Zagreb. Ja ne znam sad da igraju Šibenik i Radnički Niš, TSC, Mladost, Kragujevac i ostala boranija, šta znam možda bi na neki hrkljuš ili loš dan Šibenika i uspeli neki rezultat da izvuku na iglene uši a možda i ne. I naravno nije Šibenik verovatno sada neka talentovana ekipa koja igra odličan fudbal, ali način na koji oni igraju fudbal i ovi kod nas ovde je skoro pa drugi sport. I kada igraju kontre i kada se brane i kada napadaju, sve izgleda smislenije i jednostavno više liči na fudbal nego što se kod nas ovo igra. 

 

Šta li se ovde radi i da li se nešto radi sa ovim pre svega klincima koji izrastu u ovako grozne fudbalere pojma nemam. Da neko mora odavde da ode da pre svega nauči da igra fudbal a ima 18,19,20 godina je stvarno poražavajuće za ovu struku ovde.

Ajde da kazem ovako: Hrvatski klubovi su u proseku bolji i imaju u proseku bolju omladinsku skolu. Ali nisu tu sad neke velike razlike. Sem Dinama se i dalje svaki tim iz Hrvatske blamira na medjunarodnoj sceni, nisu oni dzabe 18. liga u Evropi, a 29. liga za ovu sezonu.

Link to comment
Share on other sites

Ma i Dinamo tamo kao Zvezda ovde su priča za sebe sve je to jasno. Ja mislim o samom načinu kako se forsira da igra onaj Šibenik i eto paralela sa TCS-om protiv Zvezde recimo gde je TSC ostavio kao neki solidan utisak nemome. Meni za ono poluvreme što sam odgledao nije ni malo al eto. Opet ne pratim ja HRV ligu sada pa da sam neki ekspert, al ovu tekmu jesam ispratio (od nekog 20-tog minuta baš tačno) i kažem da je ličilo na neki fudbalski meč. 

 

Evo recimo da uzmem "moj" Radnički Kragujevac koji odgledam retko kad, ali jesam gledao uživo par utakmica, više iz zajebancije neke naravno nego zbog fudbala a i relativno blizu mi stadion. Ono je bogu plakati na šta sve ono liči. Od izgleda stadiona, terena, ponašanja igrača, znanja igrača, zalaganja igrača. Jebote kada se zamisliš to je najviši fudbalski rang takmičenja u zemlji i ona slika onakva jadno i bedno izgleda. Tuga.

 

Rezime svega pre će fudbal neki klinja od 16 naučiti u Šibeniku da igra nego u Radničkom iz Kragujevca npr.    

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Milko Miller said:

Ajde da kazem ovako: Hrvatski klubovi su u proseku bolji i imaju u proseku bolju omladinsku skolu. Ali nisu tu sad neke velike razlike. Sem Dinama se i dalje svaki tim iz Hrvatske blamira na medjunarodnoj sceni, nisu oni dzabe 18. liga u Evropi, a 29. liga za ovu sezonu.

 

Pa i iz Srbije se svaki tim blamira na medjunarodnoj sceni osim Partizana koji ima lakse rivale zbog koeficijenta u proslosti (ako izuzmemo Dinamo i Crvenu zvezdu).

 

Nista Partizan nije jaci ni od Hajduka ni od Osijeka, zapravo je i slabiji samo i dalje ima lakse rivale. Zato sam i pisao da bi najbolje za Srbiju bilo da Partizan ode u kvalifikacije za CL, a da druga dva tima obezbede grupe, pa bi onda imali 4 ekipe u grupama. Nego bi to onda poremetilo vecite na prva dva mesta, a to je izgleda zapisano jos kada je Srbija osnivana kao drzava i nesto sto se nikako ne sme.

Link to comment
Share on other sites

Radnicki ocaj, po ko zna koji put. Poeni odlaze niz Nisavu, druga liga sve bliza. 

 

Toncevu se nije svidjao Batak futbal , zato ce sada na proslavu 100 godina postojanja da dobije ispadanje u drugu ligu. 

 

Jezivo je koliko je ovo bezobrazno na terenu, pocev od govora tela do nepostovanja dresa i navijaca. Vecu gomilu bezobraznika ( cast izuzecima ) u dresu Radnickog nisam skoro video. Da se bore, trude, niko im ne bi nista prigovorio, ali da ti svaku utakmicu izlazis na teren kao na streljanje, da nemas zelju, e to je vec nesto drugo, ali ce zato prvi da budu u red za plate koje su duplo vece od profesora na niskim fakuletima. 

 

Naravno, riba smrdi od glave, zna se ko je kriv za sve ovo. 

 

 

Edited by Ljubitelj baklave
Link to comment
Share on other sites

 

Osijek koji je treci,igra u postavi sa igracem 2006 godiste

Dinamo jako puno mladih,posebno 2003 godiste(koje je Zvezda oducila pre nekoliko godina na nekom turniru,

gde su Zvezdi Knezevic,Stankovic,Bacanin bio tada najbolji)

 

Skoro ih je nasa u19 razbila sa 3:0,prosle godine,pre nekoliko meseci

ali nakon toga nasi nema gde da igraju

(Kabic ih oducio od fudbala,a igra na kasicicu u Vojvodini

ista prica sa MIleticem iz Vose)

 

Sad recimo taj Baturina vredi vise nego cela ta nasa mlada reprezentacija

 

Link to comment
Share on other sites

U ovakvom stanju kakva nam je liga i bolje da ne igraju i imaju dodirnih tačaka sa prvim timom. Kad odu negde polako da krenu da uče pa ako uspeju uspeju ako ne sa ovakvom strukom ovde sigurno ne bi bilo bolje ni da su igrali. Što manje upiju "zanje" domaće struke to će im pre izbiti te bubice iz glave kad odu negde i naučiti ih nešto.

Edited by dzoneee
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Contador54 said:

Ispadose svi Turci iz Evrope, izgledno cemo ostati na mestu 11 i imati jos jednu sezonu direktno mesto u Ligi Prvaka 🙂

Čekaj Bazel je još u igri.

 

Izjednačili u 90+2.

Edited by Don Juan
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Don Juan said:

Čekaj Bazel je još u igri.

 

Bazelu treba još minimalno tri pobede u LK da bi nas Švajcarci prestigli ...

 

Inače, ovo UEFA rangiranje liga je blago rečeno smešno ... u kom je to paralelnom univerzumu naša ili škotska liga kvalitetnija od npr . Danaca,Švajcaraca ili Čeha ...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mare80 said:

Inače, ovo UEFA rangiranje liga je blago rečeno smešno ... u kom je to paralelnom univerzumu naša ili škotska liga kvalitetnija od npr . Danaca,Švajcaraca ili Čeha ...

Pa nije poenta u jačini lige, nego u rezultatima u Evro kupovima. Rendžers je recimo igrao finale LE, a mi smo imali dva solidna kluba zadnjih nekoliko godina. 

Link to comment
Share on other sites

Велику, огромну услугу чини ККП фудбалској секцији, односно ВВ тандему. приграбили су фокус комплетно и ријетко кога занима овај распад у ФК.

Да је другачије, сигуран сам да би се до сад повукли. Тешке бламаже

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Barkley#34 said:

Ma najbolje da bude sedmi.

 

Jbt, šta se sve piše. Al' dobro, zaslužujemo.

 

Ne najbolje je da jos 50 godina nemamo nijedan ozbiljan tim osim FKCZ i FKP i da FKP bude vecno u prva dva tima.

 

Ovo je mozda i poslednja sansa u ko zna koliko godina da dobijemo jos jedan ozbiljan fudbalski klub koji ce moci da nesto odradi u Evropi, skuplja koeficijent i igra grupnu fazu LE ili CL. Ali ne, treba opet FKP da bude drugi jer zasto ne bi bilo tako svake sezone, treba da imamo dve ekipe u kvalifikacijama za CL koje nemaju sanse protiv klubova sa mnogo jacim budzetom i koeficijentom i treba stalno da imamo FKCZ i FKP u grupama jer je tako oduvek bilo.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Big Ticket said:

Велику, огромну услугу чини ККП фудбалској секцији, односно ВВ тандему. приграбили су фокус комплетно и ријетко кога занима овај распад у ФК.

Да је другачије, сигуран сам да би се до сад повукли. Тешке бламаже

Ima i do toga ali se više faktora poklopilo, nije samo to.

6 hours ago, Bugl Khan said:

Kako ste vi već ostali bez direktnog mjesta u CL i 2 kluba u CL? Pa nije se još niti jedna utakmica te sezone odigrala

Kako se piše po medijima, menja se format ulaska u LŠ, od sezone 24/25 samo prvih deset liga ima direktno učešće. 11. i 12. liga imaju po dva predstavnika u Q za LŠ i po dva predstavnika u Q za LE, plus još jednog u Q za LK. Mi smo zadržali to 11. mesto kao liga, a možemo da padnemo na 12. ako Bazel napravi neko čudo ali kako stvari stoje, to ne bi uticalo na broj i raspored klubova po kvalifikacijama. Uz ogradu ako je tačno sve što je napisano na portalima.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Partizan je zasluzio bar 2,3 crvena juce, cak je ostrasceni komentator u jednoj situaciji spomenuo(naravno Var se nije gledao) 

Pre neki dan  u derbiju u rukometu povredili su Zvezdi 2 igraca, u kosarci batinanje bez faulova, naravno bacanje za svaki minimalni konkakt za njih

 

Link to comment
Share on other sites

Можда су исфрустрирани стањем у фудбалу. Али да се не лажемо како и сви други тако и они су заслужни за све то нешто што се догађа у лиги и око њих.

Уместо да се профилишу у клуб који форсира своју омладинску школу, после онаквих трансфера Митровића, Лазара Марковића, Јојића и још неких, да дигну све то на још виши ниво. Да искористе паре од трансфера на усавршавање и на напредак они ништа од тога нису урадили. Да раде на маркетингу у Европи. Једноставно да се профилишу у Европи као клуб који може да прода занимљивог играча.

 

Све је мени јасно да политичари и странке краду клубове. Дају им мало а узимају 5 пута више, и да их условљавају, и да им гурају разне менаџере у клуб и криминал и све то је јасно као дан. Али јбг мора неко да дође једном и да каже ДОСТА! а тај неко не постоји још увек, нема га, како у држави народ, тако и у клубовима неко, нека легенда, неко име, нека група људи који ће стати за интересе клуба а не појединаца или страначке групице. Док се то не догоди неће се ништа мењати. Ни у Партизану ни нигде.  

 

И јасно ми је да таквих људи има и да они постоје, али неће, не смеју, не желе да се замерају и све је то и разумљиво са једне стране због средине у којој живимо и менталитета већинског народа који нас окружује, али онда ћутиш и трпиш. У животу се ништа не догађа тек тако а поготово неке корените промене. Само седиш и промене ти падну са неба. Неће. Не може.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...