Jump to content

Super liga Srbije


Drug Crni

Recommended Posts

14 hours ago, Barkley#34 said:

Ma najbolje da bude sedmi.

 

Jbt, šta se sve piše. Al' dobro, zaslužujemo.

Ne sumnjam da ce, iako jako lose igra, Pfk na kraju osvojiti 2.mesto. Tu uvek postoje igrice izvan terena i kombinatorika koju "ne treba dirati", vazda bilo i bice u slucaju vecitih.

 

Tsc po meni igra dobar takmicarski fudbal na ovdasnjim livadama i njih vidim na jesen u Lk sto je svakako ozbiljan iskorak za treci tim iz Srbije po prvi put u istoriji. Naravno, Lk je verovatno mera za ekipu poput njih, a zavisno od grupe ici ce i rezultati i eventualni bodovi koje se skupiti za nas koeficijent. Nema kvaliteta u nasoj ligi da bi se npr Tsc pobio sa nekim ozbiljnijim rivalima, ali ako zapadne neka laksa grupa tu i moze da se ocekuje koji bod.

 

Svakako se nac. koef sledece sezone deli sa 5, uz to da dve ekipe sigurno nece videti grupnu fazu, a Zvezda ce se u Ls provesti kao bosa po trnju i bez posebnih rezultata (slicna stvar crka i Pfk u Le), sto ce nas gurnuti unazad sigurno.

 

Link to comment
Share on other sites

Neka bude Partizan i bez Evrope ako nije sposoban da je dostigne (iako, svakako da će biti raznih igrica, npr. jutros sam video da ono juče nije ni bio penal nego faul van 16), ali mi smeta taj "mudri" (a skriveno patkometarski) plan da neko drugi dobije sigurno mesto u grupama a da PFK zato što je jači na terenu dođe do grupe preko kvalifikacija. Ako je jači, neka bude ispred slabijih, valjda je to normalno.

 

Kao da sad ja napišem da bi bilo super da CZ sve pogubi do kraja i npr. Čuka bude prvi i uđe u LŠ a da CZ bude treća, ode u LK i daleko dogura. Hehe, kakav sam Boldrik.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Barkley#34 said:

Neka bude Partizan i bez Evrope ako nije sposoban da je dostigne (iako, svakako da će biti raznih igrica, npr. jutros sam video da ono juče nije ni bio penal nego faul van 16), ali mi smeta taj "mudri" (a skriveno patkometarski) plan da neko drugi dobije sigurno mesto u grupama a da PFK zato što je jači na terenu dođe do grupe preko kvalifikacija. Ako je jači, neka bude ispred slabijih, valjda je to normalno.

 

Kao da sad ja napišem da bi bilo super da CZ sve pogubi do kraja i npr. Čuka bude prvi i uđe u LŠ a da CZ bude treća, ode u LK i daleko dogura. Hehe, kakav sam Boldrik.

Na to se ne bih ni osvrtao na tvom mestu, patkometrisanje je vazda bila poznata rabota medj navijacima.😀

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Manoly said:

Da menjas nik, momce.

Izrazio sam zelju jos sa pocetkom sezone da titulu uzmu Tsc ili Voša, Novi Pazar, ko god. Zasto da ne? Bilo bi ekstra zabavno da npr Novi Pazar ili Tsc igraju da Realom, zdusno bih isao na stadion da gledam to. A i to bi vrv znacilo sponzore i brda ulaganja u te klubove, sto bi znacilo napokon 3 kluba u borbi za titulu. Stvarno je dosadno gledati ovu ligu

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Barkley#34 said:

Neka bude Partizan i bez Evrope ako nije sposoban da je dostigne (iako, svakako da će biti raznih igrica, npr. jutros sam video da ono juče nije ni bio penal nego faul van 16), ali mi smeta taj "mudri" (a skriveno patkometarski) plan da neko drugi dobije sigurno mesto u grupama a da PFK zato što je jači na terenu dođe do grupe preko kvalifikacija. Ako je jači, neka bude ispred slabijih, valjda je to normalno.

 

Kao da sad ja napišem da bi bilo super da CZ sve pogubi do kraja i npr. Čuka bude prvi i uđe u LŠ a da CZ bude treća, ode u LK i daleko dogura. Hehe, kakav sam Boldrik.

 

Ne radi se o tome da je jaci, nego ima bolji koeficijent. Inace, da je FKCZ u situaciji u kojoj je bila pre 10-15 godina isto bi vazilo i za njih, imas ogromni koeficijent, pa bolje je da igras kvalifikacije, a da Cukaricki igra LS.

 

Valjda si pratio ove kvalifikacije i video sta sve rade prvaci Gibraltara, Farskih ostrva, Letonije, Albanije i drugih lika sa dna liste UEFA. Prosto je takav sistem da nagradjuje prvake, ali u slucaju Srbije nagradjuje i ekipe koje osvajaju drugo i trece mesto i to je realnost o kojoj govorimo (a koja ce trajati mozda sezonu - dve).

 

Dakle, cak i ako gledamo broj mesta po grupama, jasno je da je najbolji rasplet da Partizan bude 4. ili 5. Tu cak ne govorimo o sansi da se igra LS (jer ni TSC ni Cukaricki ni Partizan sa tog drugog mesta ne bi mogli da igraju LS), pa je neka psiholoska steta za navijace jako mala (nema gubitka ogromne kolicine novca od ulaska u LS). Sa druge strane, moguce je da cemo dobiti bar jos jedan jak tim (tipa taj TSC ili taj Cukaricki ili ta Vojvodina ce uloziti vise novca, imace jace igrace) a to je nesto sto bi svi trebalo da podrzimo i cemu bi trebalo da se nadamo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dobio i Cukaricki, sada je stanje na tabeli TSC sa 55, Partizan sa 54, Cukaricki sa 53, Vojvodina daleko iza sa 47.

 

U sledecem kolu Partizan gostuje u Novom Sadu i ako i tu ne uspe da dobije (a Vojvodina i pored brojnih remija nema poraz vec 4 meseca), postoji velika mogucnost da nece biti drugi na kraju regularnog dela (sto bi znacilo da ne bi imali prednost na rivalima u slucaju poravnanja na tabeli).

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Redstar0356 said:

Izrazio sam zelju jos sa pocetkom sezone da titulu uzmu Tsc ili Voša, Novi Pazar, ko god. Zasto da ne? Bilo bi ekstra zabavno da npr Novi Pazar ili Tsc igraju da Realom, zdusno bih isao na stadion da gledam to. A i to bi vrv znacilo sponzore i brda ulaganja u te klubove, sto bi znacilo napokon 3 kluba u borbi za titulu. Stvarno je dosadno gledati ovu ligu

 

Bilo bi zabavno, ali ne za igrace NP, TSC i sl.

 

A sto se ulaganja tiče,  ostala bi na istom nivou kao sto su i sada. I tu se nista nece, ne bi promenilo.

 

Sve do neke eventualne privatizacije,  konacnog obračuna sa kriminalom u savezu i kompletnom fudbalu, pocevsi od mladjih kategorija  I nizih liga, gde bi svi imali istu/slicnu startnu poziciju. Na (fudbalsku) zalost, nastavlja se proteziranje i favorizovanje 2 kluba, evo već nekih 70ak godina. Jbg, za jedan od ta dva, I ja navijam.

 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Fat Zadd said:

 

Bilo bi zabavno, ali ne za igrace NP, TSC i sl.

 

A sto se ulaganja tiče,  ostala bi na istom nivou kao sto su i sada. I tu se nista nece, ne bi promenilo.

 

Sve do neke eventualne privatizacije,  konacnog obračuna sa kriminalom u savezu i kompletnom fudbalu, pocevsi od mladjih kategorija  I nizih liga, gde bi svi imali istu/slicnu startnu poziciju. Na (fudbalsku) zalost, nastavlja se proteziranje i favorizovanje 2 kluba, evo već nekih 70ak godina. Jbg, za jedan od ta dva, I ja navijam.

 

Zasto da ne bude zabavno za njih? 

To onda treba da se odradi i u Bundessligi gde je Bajern dominantan i u Francuskoj gde niko ne moze da prismrdi Pszu? Tamo nije favorizovanje?

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, VukVule1988 said:

Da li TSC moze igrati na svom stadionu ako se kvalifikuje u LE? Mislim da nema dovoljan kapacitet stadiona.

Oni imaju stadion kategorije 3. Mogu da igraju kvalifikacije za LE i LK, ali od grupne faze mora da bude stadion kategorije 4 (i za LE i za LK). Ne znam jel  Karadjordje ima kategoriju 4, novi stadion u Loznici će to imati, tako da mogu tu sigurno da igraju. Bolje da igraju tamo nego u Beogradu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milko Miller said:

Oni imaju stadion kategorije 3. Mogu da igraju kvalifikacije za LE i LK, ali od grupne faze mora da bude stadion kategorije 4 (i za LE i za LK). Ne znam jel  Karadjordje ima kategoriju 4, novi stadion u Loznici će to imati, tako da mogu tu sigurno da igraju. Bolje da igraju tamo nego u Beogradu. 

Ma isti djavo,gde god da igraju sem Topole bice poluprazan stadion. Neverovatno mi je da, ako su vec planirali u nekoj buducnosti da igraju evropska takmicenja, nisu napravili stadion u skladu sa potrebnim propisima. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, VukVule1988 said:

Ma isti djavo,gde god da igraju sem Topole bice poluprazan stadion. Neverovatno mi je da, ako su vec planirali u nekoj buducnosti da igraju evropska takmicenja, nisu napravili stadion u skladu sa potrebnim propisima. 

Oni su počeli izgradnju stadiona u 2018. Tad je još bio vlažni san da će Srbija imati dva predstavnika u kvalifikacijama za LŠ, a ne da će imati tri sigurna predstavnika u grupnoj fazi nekog evropskog takmicenja. Meni se čini da bi mogli da napune stadion u Loznici (8000 kapacitet). Pogledao sam kad je igrao Spartak iz Subotice protiv Brondbija na Marakani bilo je 3000 gledalaca. Mislim da bi mogli bar da dupliraju ako igraju van Beograda, a još je i grupna faza u pitanju, a ne kvalifikacije. Ali svakako daleko od optimalnog ako ne mozes da igraš na stadionu gde treniraš svakodnevno i gde igraš zvanicnu utakmicu svake druge nedelje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da, napisah već, neko vreme kruže priče o fuziji IMT i Loznice ...

Inače,u drugoj ligi krenuli neki bizarni rezultati ... isti taj IMT i Železničar u zadnjih par kola naglo zaboraviše da igraju fudbal i počeše da prosipaju bodove protiv u najmanju ruku mediokritetskih ekipa ....

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, mare80 said:

Da, napisah već, neko vreme kruže priče o fuziji IMT i Loznice ...

Inače,u drugoj ligi krenuli neki bizarni rezultati ... isti taj IMT i Železničar u zadnjih par kola naglo zaboraviše da igraju fudbal i počeše da prosipaju bodove protiv u najmanju ruku mediokritetskih ekipa ....

Ma idu i IMT i Pancevo u Superligu, mislim da tu nema nikakve dileme. Graficar svakako ne ide u Superligu, a IMT ima 14 poena vise od Novog Sada, a Zeleznicar 10. Pancevo je postavio prosle godine novi teren sa vestackom travom, a u toku je izgradnja deo zapadne tribine. Tako ce kapacitet stadiona biti 2,500. To jos i moze da prodje za Superligu. Stadion u Novom Beogradu nije ni za zonsku, doduse mislim da je i tu rekonstrukcija u toku. IMT trenutno igra na stadionu Bezanije. Novi klub iz Beograda sa takvom infrastrukturom svakako nije potreban Superligi, tako da ce sigurno biti neka fuzija sa Loznicom, Leskovcem ili Zajecarom.

Link to comment
Share on other sites

Nisu tu u pitanju nikakve fuzije - fuzija znaci spajanje i stvaranje novog tima.

 

U pitanju je samo prepustanje mesta u Superligi, tipa IMT odustane i Loznica dobije to mesto.

 

Najbolje su te "fuzije" u Srbiji kada se veci i manji klub "fuzionisu" i onda je taj novi klub zapravo isti kao i veci, manjeg kao da nije ni bilo. Jer, ako je fuzija Loznice i IMT FK Loznica, kakva je to fuzija? Zar ne bi taj klub trebalo da bude novi klub, osnovan 2023. koji se zove FK IMT Loznica?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...