Jump to content

Super liga Srbije


Drug Crni

Recommended Posts

Frka oko utakmice Mladost GAT - Kolubara 1:0.....popodne braća Tončev dele megdan na "surduličkoj bombonjeri"...često su rezultati bili "prelazi" poluvreme-kraj. JA cenim da će Nišlije večeras odigrati rekreativno i da će poslednje 4 ekipe da budu Mladost Lučani, Javor, Spartak.....Surdulica i GAT "mrtva trka" za 4. kandidata.
Glavni kandidati Spartak i Lučani, kao direktni putnici u niži rang.

Link to comment
Share on other sites

Nisam pratio Radnicki ceo tok, ono sto sam video, ocekivano NULA. 

 

Napad bezopasan, sterilan, neinventivan. Odbrana da zadrzi nulu, tesko sa ovakvim kikserima pozadi. Radnicki moze da ostane samo ako Toncev kupi poene od Napretka i Kolubare, oni su valjda obezbedili opstanak, na terenu tesko da moze da ih zaradi, cak i kod kuce nisu favoriti protiv nikog. 

 

Trener izgubljen u vremenu i prostoru, 5 poraza u 7 utakmica, svako ko ima trunke morala bi podneo ili bar ponudio ostavku. Ali o timu i sve tome sam pisao ranije, mrzi me da se ponavljam. 

 

Link to comment
Share on other sites

U prvom poluvremenu smo bili bolji, ali cenim, da smo dali gol, primili bi dva. Mislim da su se braća.dogovorila za ovakav ishod.
Igrali dmo bez pola tima, kartoni, "povredjeni".."bolesni"..klupa poluprazna.

Kako moja "teorija zavere" ide, naredne ne gubimo, najmanje 7 bodova bi trebalo da uknjižimo i mislim da nećemo ni baraž da zakačimo.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Constantin said:

U prvom poluvremenu smo bili bolji, ali cenim, da smo dali gol, primili bi dva. Mislim da su se braća.dogovorila za ovakav ishod.
Igrali dmo bez pola tima, kartoni, "povredjeni".."bolesni"..klupa poluprazna.

Kako moja "teorija zavere" ide, naredne ne gubimo, najmanje 7 bodova bi trebalo da uknjižimo i mislim da nećemo ni baraž da zakačimo.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

 

Tesko, kuci protiv Mladost Lucani i Javor, izmedju njih Napredak u gostima. 3 poena po tri neresena, i to je veliko pitanje. Kazem, jedino da kupe poene od Napretka i  protiv Kolubare, ovo sve ostalo je potpuno otvoreno i sa ovakvim timom ne bih smeo ni 200 din da ulozim na njih ni protiv Mladosti ni protiv Javora. 

A ako su poklanjali poene Surdulici, direktnom rivalu , onda tek nisu normalni. 

 

Taj isti Radnik 2021 nije dao poene Radnickom u finisu sezone, vec je bilo 0 0 , taj remi zamalo da izbaci Radnicki iz lige, ali ovaj poraz ce to mozda uraditi. Radnicki ne moze nikom da zabije gol, to ljudi moraju da znaju, jer ne postoji vezni red, ne postoji spic, sem rovitog i nespremnog Skrbica. Odbrana stalno pravi kikseve, govor tela vecine njih je uzasan. 

 

U barazu isto ce da ispadnu, osim ako ti rivali ne prodaju ispod stola utakmice. Ne pamtim ovakav Radnicki, odbojna grupa ljudi koji bukvalno teraju ljude sa stadiona, iritiraju manje vise svi, sem par njih, svojim zalaganjem, trcanjem zeljom, ono sto sam napisao jos pre dva meseca i dalje stoji. 

Radnicki je medju najgorim ekipama u ligi i to je to, po imenima sigurno nije, ali teren je jedino merilo. Ko je za to kriv, potpuno je nevazno. 

 

 

Edited by Ljubitelj baklave
Link to comment
Share on other sites

 
Tesko, kuci protiv Mladost Lucani i Javor, izmedju njih Napredak u gostima. 3 poena po tri neresena, i to je veliko pitanje. Kazem, jedino da kupe poene od Napretka i  protiv Kolubare, ovo sve ostalo je potpuno otvoreno i sa ovakvim timom ne bih smeo ni 200 din da ulozim na njih ni protiv Mladosti ni protiv Javora. 
A ako su poklanjali poene Surdulici, direktnom rivalu , onda tek nisu normalni. 
 
Taj isti Radnik 2021 nije dao poene Radnickom u finisu sezone, vec je bilo 0 0 , taj remi zamalo da izbaci Radnicki iz lige, ali ovaj poraz ce to mozda uraditi. Radnicki ne moze nikom da zabije gol, to ljudi moraju da znaju, jer ne postoji vezni red, ne postoji spic, sem rovirog i nespremnog Skrbica. Odbrana stalno pravi kikseve, govor tela vecine njih je uzasan. 
 
U barazu isto ce da ispadnu, osim ako ti rivali ne prodaju ispod stola utakmice. 
Nije sve tako crno. Mislim da su i Lučanci i Ivanjičani tanji od nas. Mi se tek zagrevamo,.pa Kup Vojvodina...tek će vidiš čudo...hahaha[emoji847]

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Kažite mi, ovaj Grdeličanin, Ninislav Spasić, koju funkciju obavlja, oa stalno tužaka za nameštanje ove iz naše lige u UEFA. Vidim zainteresovao je ove u Nionu i istražuju utakmicu GAT-Kolibara. Ko o čemu....ne može ga operu ni Nišava, ni Južna Morava za onaj ofsajd od 7 metra...

Link to comment
Share on other sites

Javor je igrao ovde pre 20 dana, oni su sve samo ne slabiji od Radnickog. Cak stavise, njima isto gori, Javor je favorit na toj utakmici. Jedino gde mislim da mogu da uzmu poene je Lazarevac u 37.kolo, sve ostalo su autsajderi. 
 
 
Aj u pivo...bijemo Lučani i Javor, a možda i Čarapani...
GAT Kolubara , to je jasno, gost izveo rezervni tim bez ikakvog razloga. Zasto , kako, ko je kriv, ne znam. FSS cuti , sve je u redu i bajno. Mozda je gost igrao za kladionice, to ne znam, ali i ne zanima me, to nece da utice na Radnicki svakako, tako da me to i ne zanima. 
 
Kako ne utiče ? Utiče i te kako..

Link to comment
Share on other sites

Napredak mozda, ako se dogovorimo, jer njima ne gori pod noge, kao ostalima, isto kao i Kolubari, sve ostalo je 50 50 i to je to. Teorije nema da Mladost , Javor ovde dodju da izgube, dace sve od sebe, a imaju kvalitet, za ovakav Radnicki, svakako da ga namuce. 

 

Radnicki da bar pruza nesto za sta covek moze da se uvati, ali nista, jednostavno ravna linija u emocijama i svemu. 

 

A u narednih 5 kola Radnicki cak tri puta je domacin Mladost, Javor, Spartak, a gostuje Napretku i Lazarevcu koji su maltene bezbedni. Jedino je to dobro, sto je raspored takav kakav jeste.

Sve drugo je NULA. 

Edited by Ljubitelj baklave
Link to comment
Share on other sites

Op. Uefa pokrenula istragu meča Mladost-Kolubara.
Sada kada ih rigorozno kazne novčano i uslovno im oduzmu bodove.
 
Naša liga treba da popase suspenziju.
Evo pisah i pitah gore...koje je mudo sada Ninoslav Spasić, jer po njegovoj prijavi se radi.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Lalatu treba zabranitimda bude trener u super ligi a ovaj njegov sadašnji klub zajedno sa kolubarom dva ranga niže da se oseti čvrsta džajina ruka. TSC bio bolji za gol, Čuka kalkulisala i izgubila. Ne znam ko iđ je kondicioni u oba kluba ali igrači ne deluju baš najbolje u zadnjih 10 minuta fizički. Mora to da bude još viši nivo 

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

Слаб је ТСЦ али шта знам, после расплета овосезонског у лиги, ако има воље неке за то, могли би да крену озбиљније да раде и постану неки фактор значајнији у српском лигашком фудбалу. 

 

Питање је колико Мађарска има жеље да улаже у клуб, ако је тачно то за приче да их финансира Мађарска? Ни то не знам засигурно али по неким причама тако је. Ако би видео неко корист од ТСЦ као успешнијег, здравијег клуба на овим нашим ливадама могло би уз мало већа улагања да се направи ту нешто.

 

Зашто овај стадион ТСЦ-а не може да буде домаћин у европским утакмицама? Чини ми се да је неко овде написао да би ТСЦ своје евентуалне европске утакмице морао да игра да другом стадиону? Због безбедности можда? 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, dzoneee said:

Зашто овај стадион ТСЦ-а не може да буде домаћин у европским утакмицама? Чини ми се да је неко овде написао да би ТСЦ своје евентуалне европске утакмице морао да игра да другом стадиону? Због безбедности можда? 

Kapacitet ,mora da ima 8000+ mesta ...

Ostale kriterijume ispunjava ...

Ako bude igrao kvalifikacijeza LŠ moraće na stadionu sa UEFA 4 licencom ...

Ako bude igrao u LE ili LK postoje šanse da im UEFA progleda kroz prste i da igraju u Topoli ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako je mogao Linkoln da igra LK grupe na onom stadioncicu pored aerodroma, moze i TSC, sasvim sigurno, igrali su Belorusi tamo Ligu Nacija, kao domacini. 

 

TSC i Cukaricki su prosek timovi cak i za LK nivo, mozda level Pyunika ili Zalgirisa. Ne bi se brukali tamo, jer u LK ima i slabijih ekipa, ali da su nesto evropski ozbiljno, to je malo teze. Morace da ulazu dosta u tim, bar 5,6 kvalitetnih pojacanja. 

Videli smo taj TSC kako prima 4 komada od Zvezde, koja ne igra nista posebno. 

 

I naredne sezone ce 5 ekipa da idu u Evropu, dva u kvalfikacije za LS, treci ( pobednik Kupa)i direktno u play off Lige Evrope, tako da ce i dalje postojati motiv tih ekipa da ulazu i budu bolji, jer ce ih cekati UEFA bonusi od 5 do 10 mil evra. Tako da , sigurno nisu glupsoni, znaju oni da je ovo pre svega jedan veliki biznis, pa tek onda fudbal. Cukaricki ako bude drugi ili TSC, minimum Liga Evrope zagarantovana, a to je 10 mil, to je bukvalno budzet za dve sezone tih klubova, mozda i jace, veliki je to novac za njih, ekvivalent onoga sto FKCZ dobije od LS. 

 

Sto se tice jucerasnje utakmice, nije mi se bas dojmila previse, mada ulog je bio veliki, Cukaricki mi je delovao bolje u 1/2, ozbiljnije akcije je imao, primio je gol na pocetku 2/2 i to je to. Ovi se umesno branili, Cukaricki imao jednu sansu preko Badamosija. Realno je bilo mozda nereseno, ali i ovako ne moze se reci da TSC nije zasluzeno dobio, umuvali gol, gost nije. 
Interesantno je da je Ilica zamenio vec u 70 min, poceo je da gubi duele na sredini, a i Stojic se nije proslavio , repstativac, na poziciji def veznog, mada on je stoper, valjda je prvi put nakon xy utakmica igrao na def veznom. Djakovac mnogo zuji, a Radin im opet nije igrao, ne igra vec neko vreme, on im je kljuc uz Djakovca u defanzivi veznog reda. 
Stoper su im diskutabilni, imace sportski sektor sto sta da razmislja u prelaznom roku, ovde treba 5,6 dobrih pojacanja, ako hoce da naprave neki upgrejd u odnosu na ovu sezonu. 

 

Partizan ima zadnju sansu da uvati voz za poziciju 3, da dobije TSC i da Cukaricki izgubi od Zvezde, tada bi smanjili razliku na 4 poena u odnosu na pozicije 2. i 3. i onda bi morali da cekaju da dva tima ispred njih prosipaju poene protiv Vozdovca, Kragujevca , Pazara i Vojvodine, sto nije nemoguce, posebno ako ih Partizan bude premirao. 

 

 

 

Edited by Ljubitelj baklave
Link to comment
Share on other sites

Nema po meni sanse Partizan za 3. mesto, a opet, to je odlicno za koeficijent lige jer samo Partizan moze iz kvalifikacija za LC u grupe zbog svog velikog koeficijenta.

 

Tako se moze desiti da nasa liga ima cak 4 predstavnika u grupama sto bi zaista bio veliki rezultat, a ako zelimo da nastavimo da imamo slicne rezultate moramo se ostaviti onoga "FKCZ i FKP igraju za narod, ostali klubovi igraju za FKCZ i FKP". Dakle, kao sto je neko pomenuo, biznis, zarada, pa da gledamo malo bolje fudbalere i malo jace evropske meceve u Srbiji.

 

Da mi je neko rekao da ce SLS biti ovako kompetitivna, a da ce ABA liga u kosarci izgledati ovako kako izgleda ove sezone, rekao bih mu da previse voli srpski fudbal i da je ABA liga miljama iznad SLS, ali eto, neke stvari su se promenile. Tako da cemo imati sta da gledamo ovog leta u kvalifikacijama.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...