Jump to content

Super liga Srbije


Drug Crni

Recommended Posts

Ali Lalatovic koji mu je zamerio sto je covek hteo da bude prvi trener negde, kao izdao me je, on je moj pomocnik.
Ma da...seljačka sujeta. Inače...
To nađ je za proslavu 100 godina postojanja. Mislim da nećemo da ispadnemo....ili se nadam.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Nema on nista protiv da bude trener negde samostalno, ali ne u klubu gde su zajedno bili i gde je Lalat dao ostavku, a onda ovaj dosao na njegovo mesto, to ga je povredilo. 

Realno, Sarac deluje izgbuljeno u prostoru i vremenu, Mladost GAT uopste nije losa ekipa, protiv Zvezde u gostima su odigrali odlicno, slicno su igrali i protiv Mladosti u gostima, samo sto su promasivali odlicne sanse. Pa i danas su promasili bar jos 2,3 sanse, kod gola su cak prvobitno sutnuli u stativu pa tek onda iz odbijanca zabili gol. 

Radnicki je epski cirkus, ne znam samo ko dovodi ova "pojacanja", ko je doveo npr onog mucenog Svajcarskog Srbina Freja, decko mi lici na omladinca, zalutao medju seniore, na momente je to bio smehotres. A ni ostali nisu bolji, donosenje odluka je na nivou pionira, poigravanje ispred gola, blamiranje za sve pare, onako nesto Cair nije davno davno video. I to je kao epidemija, svi grese, svi se blamiraju, sem par njih, Rosic jedini radi posao koliko toliko. 

 

Podsecaju me na Duljajevu cetu, blamiranje, upiranje prstom jednog u drugog, samo naravno na MNOGO nizem nivou kvaliteta, ali je princip isti, kad udje voda u usi, onda ne mozes da sutnes normalnu loptu, ovo nisu cista posla u Radnickom, iako ima ovde dovoljno materijala da se bez ikakvih problema izbori opstanak, ali ovde je sada u pitanju psihologija i to odavno, ovde nema fajtera, uglavnom su to mekusci, nema lidera, izlaze na teren skinutih gaca, samo od rivala zavisi da li ce ili nece zabiti gol, Javor je imao peh da promasi par zicera i da Rosic skine sve. 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, kendrick said:

 

Kakve crne igre, Partizan je potucen i na terenu, i u "institucijama" - niko ih ne jebe 2%, ni igrace, ni upravu. Navijaci su dovoljno otupeli i izgubili interesovanje da Partizan sada fenjeras JSL-a moze bez ikakvog respekta da potuce na JNA, a sudija da duvka kao nekoj amaterskoj ekipi. Buduci da ne postoji ni pritisak navijaca/javnosti, po medijima precednik, savez i ostali mogu da pisaju po Partizanu i da im niko ne zameri, ne prigovori.

 

Pa sta je onda sa svim ostalim klubovima tokom svih ovih sezona koji su maksimum mogli da se bore za 3. mesto i pedalu od tamo nekog Rieda ili Levskog?

 

Ispada da nema nista od onoga "sa tobom i u beton ligu", klubovi se izgleda ipak prate samo zbog rezultata i pobeda i to je to. Zato FKP i FKCZ imaju navijace u svakom mestu gde zive Srbi, a treci najveci klub interesuje (ko god to bio) pobudjuje interesovanje par hiljada fanatika.

 

Odnosno, to sto ti zoves "svi mogu da pisaju po Partizanu", to su navijaci svih vecih klubova u Srbiji osetili jedno milion puta za ovih 30 godina koliko ne postoji SFRJ.

 

2 hours ago, Ljubitelj baklave said:

Radnicki izgubio od GAT kod kuce, druga liga nikad bliza. Potpuno zasluzeno, Radnicki katastrofalan, mada ovakav je manje vise citave sezone, posebno drugi deo sezone gde su verovatno najgori tim u ligi. Mogu da se spasu samo ako kupe neke poene, igrom, tesko. Lalat ocekivano deklasirao igrom svog bivseg saradnika, verovatno nikad sladja pobeda za njega, a sto se tice Radnickog, covek ne zna dal' je dosao ili posao,  ne znam kog on uopste moze da motivise. 

 

GATovci delovali za klasu bolje. 

 

Cekaj, kako sad to? Zar nisu oni u julu ili avgustu bili klasa u odnosu na Osijek, zar nije nasa liga bila za klasu bolja od hrvatske?

Link to comment
Share on other sites

Radnicki od letos VEZE nema sa ovim Radnickim. Od tada su prodali Mitrovica, Stulica, Jovanovica, Dimic ne igra odavno, Aksentijevic otisao, a kao zamene su doveli znacajno slabije opcije. 

 

Samo odlazak Mitrovica ih je unazadio 3x, o ostalima da i ne govorimo. I ne znam kakve veze ima Osijek sa nasom ligom??? Ako mislis da je hrvatska liga jaca od sprske, grdno se varas. To sto imaju par timova i lokal patriotizam izrazen, ne znaci da im je liga dobra. To sto Hajudk gubi od raznih tamosnjih ligasa, opet nista ne znaci. 

Cukaricki, TSC, Vojvodina nisu slabiji od Rijeke, Hajduka i Osijeka. 

 

Gde nestade ona neizvesnost od lani kod njih? Dinamo otisao na +15, Osijek na minus beskonacno, Rijeka bila u zoni ispadanja do nedavno. Aha, ali to sto je neizvesna liga, znaci da je bolja. Eh, kad bi se zajebavali. 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, pantelia said:

 

 Bahata naprednjacka strvina u svom sjaju. Dodje nekome u goste i daje sebi za pravo da se puvaka i vredja domacina.

Čak i da kažemo da i nije u gostima kad je kod nas, to je razlog više da bude miran, ali to je jače od njega. Vidiš, bio je miran kad je počeo da spočitava iste stvari, koje danima ponavlja, Šarcu, a skočio je kao oparen kad je ovaj počeo da napušta KZŠ. Pomešalo se to sve u glavi, čudna je to smesa. Sedeo sam više puta s njim...ima momente kad ga neki djavo iznutra tera da "zatreperi" :smiley60:

Link to comment
Share on other sites

Bratić je bio u isto vreme sa mnom u vojsci, zvali su ga Limun. :classic_smile: Igrali smo jednom i fudbal, a par puta sam ga gledao, nije delovalo da je nešto posebno (uz sve razlike malog i velikog fudbala). Posle je ipak napravio solidnu karijeru. Sad je pomoćni trener, je l' tako?

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Ljubitelj baklave said:

Radnicki od letos VEZE nema sa ovim Radnickim. Od tada su prodali Mitrovica, Stulica, Jovanovica, Dimic ne igra odavno, Aksentijevic otisao, a kao zamene su doveli znacajno slabije opcije. 

 

Samo odlazak Mitrovica ih je unazadio 3x, o ostalima da i ne govorimo. I ne znam kakve veze ima Osijek sa nasom ligom??? Ako mislis da je hrvatska liga jaca od sprske, grdno se varas. To sto imaju par timova i lokal patriotizam izrazen, ne znaci da im je liga dobra. To sto Hajudk gubi od raznih tamosnjih ligasa, opet nista ne znaci. 

Cukaricki, TSC, Vojvodina nisu slabiji od Rijeke, Hajduka i Osijeka. 

 

Hajduk je znatno jaci i od Partizana, samo Livaja je mnogo bolji napadac i mnogo vece ime od Ricarda, Badamosija, Malbasica ili Vukica, a gde su ostali igraci. 

 

Njihova liga je prvenstveno mnogo bolja jer tu svako moze da pobedi ili igra nereseno sa Dinamom, ovde i FKCZ i FKP dominiraju cim naprave skupe ekipe (a to je skoro uvek, dobro, sad FKP nije toliko).

 

10 hours ago, Ljubitelj baklave said:

Gde nestade ona neizvesnost od lani kod njih? Dinamo otisao na +15, Osijek na minus beskonacno, Rijeka bila u zoni ispadanja do nedavno. Aha, ali to sto je neizvesna liga, znaci da je bolja. Eh, kad bi se zajebavali. 

 

 

Koja je bolja liga moze da se protumaci tako sto koristimo jedan jednostavan kriterijum - izmerimo razliku izmedju 1. i 5., pa izmedju 2. i 8. i tako dalje i ako skoro svuda dobijas vecu razliku u jednom slucaju, to znaci da je ta liga losija.

 

Na primer, Dinamo i Crvena zvezda su manje - vise na slicnom nivou. Sad da vidimo, da li je veca razlika izmedju Dinama i Hajduka ili izmedju Crvene zvezde i TSC/Cukarickog/Partizana. Onda, da li je veca razlika izmedju ovih od 2.-5. mesta i ostatka lige u srpskoj ili hrvatskoj ligi.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Barkley#34 said:

Bratić je bio u isto vreme sa mnom u vojsci, zvali su ga Limun. :classic_smile: Igrali smo jednom i fudbal, a par puta sam ga gledao, nije delovalo da je nešto posebno (uz sve razlike malog i velikog fudbala). Posle je ipak napravio solidnu karijeru. Sad je pomoćni trener, je l' tako?

Da, Lalatu već godinama, kso i što je to bio Šarac do skoro.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hajduk je mozda jaci od ovakvog psihicki unistenog Partizana, ali od onog jesenas, nije, a tek nije od onog sa Stanojevicem lani. 

 

FKCZ, Partizan, TSC, Vojvodina, Cukaricki ima vise kvaliteta od Dinamo ZG, Hajduk, Rijeka, Osijek i taj neki peti klub kod njih. 

 

Rezultati u Evropi ne lazu, jednostavno, Hrvati nemaju drugi klub, Partizan uvek udje u grupe, Rijeka, Osijek i Hajduk se blamiraju. To sto oni tamo rade po domacoj ligi i da li ce neko pre da kiksne protiv Gorice ili ne, je potpuno nebitno za ocenjivanje liga, jer oni imaju Ligu 10. 

 

Naravno, ta razlika nije velika, da se razumemo, u pitanju su nijanse, verovatno, ali hocu da kazem da je veoma nategnuta teorija da je hrvatska liga jaca od srpske lige, jednostavno trenutno nije i ne postoji nijedan dokaz da podupre takvu teoriju. 

Mozda je bila ranije, to ne znam , govorim o trenutnom stanju. 

 

Sve dok ne urade nesto u Evropi, jednostavno nemaju argument, ostace samo price da ovaj moze da kikse od nekog drugog kluba pre nego sto ce Zvezda da kiksne u domacoj ligi, to veze nema sa ocenjivam kvaltieta lige. 

 

Srbija unazad 5 sezona ima klubove u grupama na jesen, da je liga raspad, toga ne bi bilo. Ma koliko da se ulaze u dva kluba, a ostatak lige NE, opet mora da postoji kvalitet lige da bi dosao do izrazaja u Evropi, gledano na duzi period. 

 

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Što se tiče naše lige,mislim da je pre nekog vremena propuštena velika šansa da se liga saseče na 12 klubova,što bi za naše uslove bio optimalan broj ...

 

Po meni bi najbolja solucija bila :

-Superliga 12 klubova, poslednji direktno ispada,predposlednji u baraž ...

-Prva liga 14 klubova ,prvi direktno ulazi,drugi ide u baraž ... iz lige ispadaju dva kluba + dva u baraž ...

-Druga liga : Istok i Zapad ili Sever i Jug 2x12 klubova ... Prvaci direkto u viši rang,drugopasirani u baraž sa timovima iz višeg ranga ...

 

Naravno,od ovakog nečeg nema ništa,veće su šanse da superligu prošire na 18 klubova nego da je skrate ...

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Ljubitelj baklave said:

Hajduk je mozda jaci od ovakvog psihicki unistenog Partizana, ali od onog jesenas, nije, a tek nije od onog sa Stanojevicem lani. 

 

FKCZ, Partizan, TSC, Vojvodina, Cukaricki ima vise kvaliteta od Dinamo ZG, Hajduk, Rijeka, Osijek i taj neki peti klub kod njih. 

 

Znaci, ovaj FKP je psihicki unisten, a Rijeka u prvom delu sezone ili Osijek sada nisu? Pa ne mozemo imati razlicite kriterijume.

 

54 minutes ago, Ljubitelj baklave said:

Rezultati u Evropi ne lazu, jednostavno, Hrvati nemaju drugi klub, Partizan uvek udje u grupe, Rijeka, Osijek i Hajduk se blamiraju. To sto oni tamo rade po domacoj ligi i da li ce neko pre da kiksne protiv Gorice ili ne, je potpuno nebitno za ocenjivanje liga, jer oni imaju Ligu 10. 

 

Sve dok ne urade nesto u Evropi, jednostavno nemaju argument, ostace samo price da ovaj moze da kikse od nekog drugog kluba pre nego sto ce Zvezda da kiksne u domacoj ligi, to veze nema sa ocenjivam kvaltieta lige. 

 

Srbija unazad 5 sezona ima klubove u grupama na jesen, da je liga raspad, toga ne bi bilo. Ma koliko da se ulaze u dva kluba, a ostatak lige NE, opet mora da postoji kvalitet lige da bi dosao do izrazaja u Evropi, gledano na duzi period. 

 

 

Skotska liga je raspad, a imaju dva kluba u grupama, kao sto je i litvanska liga u kosarci maltene nista, a imaju ucesnika TOP8.

 

Za jacinu lige je mnogo bolje da njihov 3. ili 4. klub ima uspeha i igra grupe sto je slucaj sa svim jacim ligama, Danska, Kipar, Grcka, Turska, niko od njih nema samo dva kluba i teletabise u koje drzava ne ulaze nego ispadaju od Maltezana.

 

Mislim, ova fora sa "a sto vi ne pravite rezulate u Evropi" mi je ista kao fora sa "FKP je 5 puta uzastopno sampion, ali to je OK i nema namestanja u ligi jer jedino FKP igra grupe u Evropi". Pa igra jer je takav sistem, ako si nov klub bez koeficijenta i ako nisi sampion treba ti cudo da udjes u grupe.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, pantelia said:

 

 Bahata naprednjacka strvina u svom sjaju. Dodje nekome u goste i daje sebi za pravo da se puvaka i vredja domacina.

 

Al ovaj pogled gde kaze "mnogo si me povredio" i onda kad ovaj ustane, totalna promena facijalne ekspresije u fazonu "sad cu da ti jebem mater" i onda krene da ga vredja da je neznalica. Definicija manipulatora.

 

Elem, ne braim Sarca uopste, produkt odvratnog Obilica, samo mi je presmesno sto se ovaj naljutio na njega, jer je covek hteo da bude prvi trener. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Markoss said:

 

Al ovaj pogled gde kaze "mnogo si me povredio" i onda kad ovaj ustane, totalna promena facijalne ekspresije u fazonu "sad cu da ti jebem mater" i onda krene da ga vredja da je neznalica. Definicija manipulatora.

 

Elem, ne braim Sarca uopste, produkt odvratnog Obilica, samo mi je presmesno sto se ovaj naljutio na njega, jer je covek hteo da bude prvi trener. 

 

Lik izgleda kao da mentalno sa njim nije bas sve u redu, ne znam kako on uopste moze da vodi bilo koji fudbalski klub. Zreo je za lecenje.

 

Mislim, onaj nenormalan pogled, pa onda "Nenad Lalatovic je danas odbranio doktorat i to sa desetkom!"

 

Nije ni cudo sto zamera svom pomocniku sto ga nije pratio u njegov sledeci klub, ko zna kakve sve veverice se njemu motaju po glavi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vojvodina ima nestvarno dobar raspored u prvih 3 kola, mogu realno da uzmu svih 9 poena, a da se timovi iz top 4 pokolju medjusobno u ta tri kola i onda nakon 33.kola Vojvodina moze da bude na svega 2,3 poena manje od pozicije broj 2. iako je uoci ovog kola bila na -8 u odnosu na TSC i Cukaricki. 

I onda u finis sezone direktno resavaju evro vize u susretima sa top 4 tima, pa ako ih dobiju, moguce je cak da i budu drugi. 

 

Drugim recima, ako Vojvodina u ovih 7 kola napravi niz od 6 pobeda, dobre su sanse da budu minimum treci, mozda i drugi. 
TSC igra najmodernije od svih njih, ali Cukaricki ima trenutno dobar niz, a od kada je dosao Pankov, deluju ozbiljnije mnogo u odbrani, tacno ono sto im je falilo jesenas i ranijih sezone, iskustvo i rutina, cak i Drezgic deluje bolje pored njega. Uz to imaju i Luku Stojanovica koji se vratio iz MLSa, ne igra mnogo, ali sigurno mnogo znaci za svlacionicu i on i Pankov i Docic. 

 

Vojvodina po imenima mozda ima i bolji tim od svih njih, ali su imali veliki broj neresenih u toku sezone, mada i dalje mogu da isprave gluposti, ako naprave niz pobeda u play offu. 

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...