Jump to content

Bivši Partizanovci u Evropi i NBA


Nelson Bighetti

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Baš je eksplodirao kod Trinkija, u svakom pogledu. Na ono što je oduvek donosio - energiju, skok, odbranu, pristojan spot up šut sa trice i poludistanca iz skraćenog kornera, dodao je i šuteve iz driblinga, kreaciju, čitanje odbrane, biranje najboljih rešenja i u principu jeste lider ekipe koja ima 6:2 u EL. Ne znam šta će od toga da ostane za stalno a šta je trenutni produkt samopouzdanja koje je otišlo u nebo, ali meni jeste uživanje da ga gledam i neopisivo mi je milo & drago što je tu gde jeste. Dalek put je prešao od odvratnog flopera.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Quote

A kako se Vlado oseća danas?

 

“Poslužiću se rečima Meše Selimovića iz ‘Ostrva’: Kako živim? Dobro. Zadovoljan sam što sam proživio vijek, a nisam nikome naškodio. Ono što je meni štete nanaseno, davno sam zaboravio. Gubitak je lakše podneti nego kajanje“.

1605369841724_vlado-scepanovic-10972%20(

 

https://www.mozzartsport.com/kosarka/vesti/intervju-vlado-scepanovic-osecao-sam-se-kao-ratni-odred-partizana-poslat-iza-neprijateljske-linije/370809

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

dobar intervju. iako to nije suština, mislim da je važno što je ovo rekao, bez obzira na to koliko je grešio ili nije znao kao trener da upotrebi igrače:

 

Quote

“Žao mi je onog izdanja protiv Burga, zbog Partizana, jer kada ste igrač na terenu predstavljate ne samo sebe nego klub prvenstveno. Kada sam bio igrač, uvek sam davao sto odsto u meču, bilo je nemoguće da budem protiv sebe. To je pitanje ponosa, sporta i karaktera. Ako se igrač ne ponaša tako, onda to nije moj problem kao trenera, nego njegov, bez obzira da li je trener najgori ili najbolji”.

 

ono je zaista jedno od sramotnijih izdanja neke ekipe koju sam gledao u skorije vreme, ne po nivou igre, već po nivou nejebavajućeg stava za sve, od kluba do svoje lične časti.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, đubrivo. said:

ono je zaista jedno od sramotnijih izdanja neke ekipe koju sam gledao u skorije vreme, ne po nivou igre, već po nivou nejebavajućeg stava za sve, od kluba do svoje lične časti.

Možda najveći problem nedostatka publike imamo ne zbog pritiska na protivnika ili vetra u leđa našem timu nego upravo fali taj dodatni pritisak našim igračima. Sada pri izlasku na teren nemaju osećaj da igraju za klub koga prati najviše publike, da je ta publika odrasla na "borba, bre" i da će sve da ti oprosti ali bleju na terenu nikada.

Edited by Barkley#34
Slovo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...