Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

25 minutes ago, Klotzen said:

 

To bi im bila ogromna greška. Bolje da prave drugu seriju na taj fazon.

Slazem se. Ova serija mi je sem zadnje sezone bila top. Surova, bez patetike ikakve... Sve su to srozali na kraju.

Link to comment
Share on other sites

Invasion(apple TV), 6ep in...sta znam, meni ovo sasvim ok

cini mi se da je bilo nekog hejta ovde na topiku, a i vidim dosta tanku ocenu na RT

slow-burn alien invasion, po temi i kontekstu dosta lici na war of the worlds

mene sama prica drzi, ali ja jesam sucker za SF i gutam sav kontent tog tipa

sto se ostalih stvari tice, produkcija sasvim dobra, prica ima neki svoj solidan tok do sada

neki likovi i njihove price vise uspesni neki manje

mozda je falio neki bolji glumac(ne znam gde nestade lik koga tumaci sam neill i da li ce se vracati)

 

ali sve ukupno, meni je ovo negde 7/10

Link to comment
Share on other sites

Odgledah zadnjih 10 epizoda Vikinga. Onako, u neku ruku odjavna špica za seriju. Jedino bih izdvojio zadnje dve epizode koje odskaču i fino završavaju seriju. Pogotovo me je zainteresovala priča oko Ubea koja ima potencijal za neku spin of seriju. Dobro je da se završila jer je došlo do osetnog pada u kvalitetu u zadnje dve sezone.

 

Završih i Last Kingdom. Odnosno zadnje dve sezone. Ova serija u suštini ima vrlo dobar scenarijo ali nešto tu debelo kaska za Vikinzima. Meni lično glavna uloga, pre svega njegov naglasak, nije legao i stalno mi je štrčao kao veštački. Još uvek nisam siguran da li je ovde bio problem sa slabijom režijom ili budžetom jer i bez toga se vidi da dosta zaostaje za Vikinzima u produkciji. No vrlo dobra serija, dosta ljudi nije čulo za nju jer je nekako prošla ispod radara. Kome si Vikinzi bili ok sigurno neće zažaliti sa ovom serijom. Počinje otprilike negde pred kraj Vikinga s tim da je radnja fokusirana na Saksonsku stranu u Engleskoj a ne na same Vikinge.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Klotzen said:

Odgledah zadnjih 10 epizoda Vikinga. Onako, u neku ruku odjavna špica za seriju. Jedino bih izdvojio zadnje dve epizode koje odskaču i fino završavaju seriju. Pogotovo me je zainteresovala priča oko Ubea koja ima potencijal za neku spin of seriju. Dobro je da se završila jer je došlo do osetnog pada u kvalitetu u zadnje dve sezone.

 

Završih i Last Kingdom. Odnosno zadnje dve sezone. Ova serija u suštini ima vrlo dobar scenarijo ali nešto tu debelo kaska za Vikinzima. Meni lično glavna uloga, pre svega njegov naglasak, nije legao i stalno mi je štrčao kao veštački. Još uvek nisam siguran da li je ovde bio problem sa slabijom režijom ili budžetom jer i bez toga se vidi da dosta zaostaje za Vikinzima u produkciji. No vrlo dobra serija, dosta ljudi nije čulo za nju jer je nekako prošla ispod radara. Kome si Vikinzi bili ok sigurno neće zažaliti sa ovom serijom. Počinje otprilike negde pred kraj Vikinga s tim da je radnja fokusirana na Saksonsku stranu u Engleskoj a ne na same Vikinge.

 

Gledas li Valhalu i Norsemen?

Link to comment
Share on other sites

Dobar je Kingdom, sjećam se kad sam bio batalio pa me Safet nagovorio da nastavim. S tim da je i meni glavni glumac malo iritantan i njegovo isticanje u prvi plan. Serija je odlično zatvorena, baš dobro finale. 

 

Inače završiše se Blindersi. Mislim da ću reprizirati seriju kad budem u prilici. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Šest epizoda u režiji Deni Bojla, od 31. maja.

 

Na osnovu trailer-a, težak cringe, pogotovo za one koji su gledali Filth & Fury. Ali daću joj šansu, žal' za mlados'

 

Džordan umrla juče, a ovde je glumi Arja Stark. 'Nuff said.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 4/4/2022 at 11:12 AM, Klotzen said:

Nisam gledao. Valhala vidim da je tek počela, a norseman vidim da je otkazana. Kakve su ? Poređenje sa vikinzima ?

Valhala je odlicna, usudio bih se reci i bolja.

On 4/2/2022 at 4:23 PM, berti said:

Šuška se da ce biti jos jedna sezona

Da nisu preziveli i ovo..

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, djura.net said:


ne znam za vas, ali je izgoreh za ovim,
plasim se da se ne razocaram koliko dugo cekam.

 

Obzirom na brutalnost serije ja se pribojavam da će Saul ostati udovac. Razmišljam kako mogu da završe seriju pošto nje nema u BB. Ili će poginuti ili će pobeći od njega. Ovo drugo bi mi bilo boza završetak znači ....

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Klotzen said:

Razmišljam kako mogu da završe seriju pošto nje nema u BB. Ili će poginuti ili će pobeći od njega. Ovo drugo bi mi bilo boza završetak znači ....

o ovome i ja razmisljam od prve sezone.
ono sto me mozda jos i vise zanima je kako ce se zavrsiti 'prolog prica' sta je bilo posle BB, da li ce mozda tu ostaviti prostor za novu spin off seriju.

Link to comment
Share on other sites

On 4/4/2022 at 10:33 PM, Sector said:

 

 

Inače završiše se Blindersi. Mislim da ću reprizirati seriju kad budem u prilici. 

Ne stižem ništa :classic_smile:

Krećem sa gledanjem ovih dana, čeka me  The Expanse kad završim sa Birmingenskom Klikom. 

U medjuvremenu pomalo krckam Raised by Wolves i Winning time.

Link to comment
Share on other sites

On 4/5/2022 at 7:02 PM, El Duderino said:

Meni toliko prija da gledam ovaj Winnig time o Lakersima, smara me što moram da čekam celu nedelju da izadje nova epizoda. Jedino čega se plašim je da ne postanem fan Lakersa 😂

 

On 4/5/2022 at 8:25 PM, Luchifer89 said:
On 4/5/2022 at 7:02 PM, El Duderino said:
Meni toliko prija da gledam ovaj Winnig time o Lakersima, smara me što moram da čekam celu nedelju da izadje nova epizoda. Jedino čega se plašim je da ne postanem fan Lakersa emoji23.png

Serija za svaku preporuku.

 

vrj je što ne moraš ni da voliš basket, niti da znaš ko-je-ko da bi uživao (mada pomaže ako znaš)

odličan vizuelni prikaz late 70ies-early 80ies, sve 5.

On 4/5/2022 at 10:53 PM, Zvezdinho said:

Samo su promasili glumca za Pat Rejlija.

 

brody rula, nismo još videli transformaciju, maćori.

baš je uhvatio taj neizdrž koji pat riley nosi u sebi, samo što je još uvek average jadnik, bez super-ega.

Edited by uini
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 4/7/2022 at 7:07 PM, uini said:

 

 

 

brody rula, nismo još videli transformaciju, maćori.

baš je uhvatio taj neizdrž koji pat riley nosi u sebi, samo što je još uvek average jadnik, bez super-ega.

 

Na naravno da je Brodi odlican glumac, samo mi nije sa Rajlija, ko stiglic izgleda. Uopste ne lici na njega.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Zvezdinho said:

 

Na naravno da je Brodi odlican glumac, samo mi nije sa Rajlija, ko stiglic izgleda. Uopste ne lici na njega.

 

nije poenta da liči na njega (mada sam ubeđen da će ličiti kada doživi transformaciju koju poznajemo), već je najvažnije da ga je duhovno skinuo

 

ovo trenutno nije riley kojeg znamo, više neki bizaro riley, koji nema ni sreće (nema para) ni samopouzdanja (nit' cigara)

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Zvezdinho said:

Ne znam, poenta je da barem malo lici, ajd ce da vidimo u nastavu kako ce da bude.

 

pa ovaj riley iz serije je riley koga nikada nismo ni upoznali.

imao si onu pola sekunde-sekvencu u ogledalu koja ti je dala glimpse kako će izgledati (kao riley, kako drugačije)

@Zvezdinho

 

cb36ae10075df9ac24fbcb233882bab0.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...