Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

Homicide: Life on the street. Odgledah je drugi put (u cugu, gledao sam je i ranije ono kad naletim na epizodu, ali 10 years later ponovo, od prve do poslednje epizode) i utiska sam da je ovo najpotcenjenija serija ikad. Neverovatno mi je da dosta ljudi uopste nije culo za nju, a doslovno je masterpiece. 

 

Ne znam seriju sa bolje napisanim dijalozima i zanimljivjim likovima. Jbg, moracu da budem sablonac i da kazem da mi je Pembleton ipak najdrazi, s tim da je Kroseti mogao da bude, ali brzo je otisao. 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

On 2/15/2023 at 10:35 AM, DameTime said:

Počinjem His Dark Materials, tj. nastavljam jer bejah odgledala samo prvu epizodu. Pa da vidimo. 

Ja sam odgledao ceo serijal, zajedno sa ćerkom. Iako ima šupljina priča je zaokružena i završena u pravom trenutku. Onako, ništa posebno. Ima baš dosta emotivnih trenutaka sa porukama za vaskoliki ljudski rod i to je ono što drži seriju. Ne verujem da će se snimati nova serija po nastavku knjiga, tako nešto sam i pročitao negde na netu, da ne očekuju da se održi ista gledanost.

 

Btw odgledao sam 10 epizoda The Winchesters i svidelo mi se. Tu je onaj vibe iz prvih sezona Supernatural.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Knipex said:

Ja sam odgledao ceo serijal, zajedno sa ćerkom. Iako ima šupljina priča je zaokružena i završena u pravom trenutku. Onako, ništa posebno. Ima baš dosta emotivnih trenutaka sa porukama za vaskoliki ljudski rod i to je ono što drži seriju. Ne verujem da će se snimati nova serija po nastavku knjiga, tako nešto sam i pročitao negde na netu, da ne očekuju da se održi ista gledanost.

 

Btw odgledao sam 10 epizoda The Winchesters i svidelo mi se. Tu je onaj vibe iz prvih sezona Supernatural.

 

Pročitala sam da je kraj sa 3. sezonom jer su svakako tako planirali da se zaokruži priča.

 

Slažem se za The Winchesters, odlična je i meni, nadam se da mogu dobiti nastavak (nisam čitala o tome ništa). 👌

Link to comment
Share on other sites

Homicide: Life on the street. Odgledah je drugi put (u cugu, gledao sam je i ranije ono kad naletim na epizodu, ali 10 years later ponovo, od prve do poslednje epizode) i utiska sam da je ovo najpotcenjenija serija ikad. Neverovatno mi je da dosta ljudi uopste nije culo za nju, a doslovno je masterpiece. 
 
Ne znam seriju sa bolje napisanim dijalozima i zanimljivjim likovima. Jbg, moracu da budem sablonac i da kazem da mi je Pembleton ipak najdrazi, s tim da je Kroseti mogao da bude, ali brzo je otisao. 
Gde si gledao? Ja skinuo, ali nisam zadovoljan toliko kvalitetom snimka




Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, El Duderino said:

Gde si gledao? Ja skinuo, ali nisam zadovoljan toliko kvalitetom snimka



 

 

Skinuo, al pre 10ak godina, tad kad sam prvi put gledao (bogu hvala nisam menjao komp od tad). Slab je kvalitet snimka takodje, al veliki mi je monitor, tako da je podnosljivo, al i los snimak mi daje dodatno na vajbu i atmosferi. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Serija se može naći i na YouTube-u. Nije nikad remasterovana, pa je moguće naći samo DVD-rip. Kao što @Markoss kaže, nekako ovaj kvalitet na pozitivan način doprinosi cjelokupnoj atmosferi i priči, pa i utisku o vremenu kad je snimana, tj. vremenu odvijanja radnje. Još jednom da je i ja preporučim, stvarno je nevjerovatno da jedna vrhunska serija poput ove ostane nekako zanemarena.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ubedili ste me, prebaciću na tv i početi da gledam. Sad sam srećan jer ću prvi put da odgledam celu, gledao ranije kao klinac po neku epizodu, tako da sad možete da budete ljubomorni na mene kao što sam ja uvek ljubomoran na nekog ko prvi put gleda Wire ili Sopranose 😄

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Još malo o "Homicide life on the street"...čini mi se da smo to već spominjali u nekoj ranijoj iteraciji diskusije o ovoj seriji, ali svejedno moram...epizoda gde Bejlis i Pemblton ispituju osumnjičenog za ubistvo Adene Votson ( Three men and Adena)  je jedno pravo malo remek delo TV produkicje. Ne zna se šta je tu bolje, dijalog, gluma, kamera, scenario u celini. Ono da se napravi pozorišna predstava, ( a pogodno je za jednu dobru jednočinku )  bilo bi jače od bilo čega što je Tenesi Vilijams napisao.  Sad sam je ponovo gledao. Čista desetka....

  • Like 2
  • Love 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Ding Hao said:

Još malo o "Homicide life on the street"...čini mi se da smo to već spominjali u nekoj ranijoj iteraciji diskusije o ovoj seriji, ali svejedno moram...epizoda gde Bejlis i Pemblton ispituju osumnjičenog za ubistvo Adene Votson ( Three men and Adena)  je jedno pravo malo remek delo TV produkicje. Ne zna se šta je tu bolje, dijalog, gluma, kamera, scenario u celini. Ono da se napravi pozorišna predstava, ( a pogodno je za jednu dobru jednočinku )  bilo bi jače od bilo čega što je Tenesi Vilijams napisao.  Sad sam je ponovo gledao. Čista desetka....

 

taj matori je valjda nedugo nakon te scene preminuo...

pre nedelju-dve sam odgledao opet tu scenu na jutubetu. remek delo. kao i gotovo sve scene iz boxa. ona sa sizofrenom devojkom i peblmetonom, pa ona sa steveom buscemijem i onim crncem ciji drugar je ubijen...samo zbog tih scena vredi gledati seriju

 

On 2/15/2023 at 7:49 PM, Markoss said:

Homicide: Life on the street. Odgledah je drugi put (u cugu, gledao sam je i ranije ono kad naletim na epizodu, ali 10 years later ponovo, od prve do poslednje epizode) i utiska sam da je ovo najpotcenjenija serija ikad. Neverovatno mi je da dosta ljudi uopste nije culo za nju, a doslovno je masterpiece. 

 

Ne znam seriju sa bolje napisanim dijalozima i zanimljivjim likovima. Jbg, moracu da budem sablonac i da kazem da mi je Pembleton ipak najdrazi, s tim da je Kroseti mogao da bude, ali brzo je otisao. 

 

pembleton i costanza su mi najjaci likovi ikada iz serija.

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Pogledao napokon The Wire, prvu sezonu. Iskreno, očekivao sam da bude bolje posle silnih komentara na tu temu. Daleko od toga da ne valja, vrhunska je, možda meni nije legla 100% iz nekog razloga. Ipak, zadnja epizoda je top aka "džabe smo krečili", lol...

Link to comment
Share on other sites

On 2/18/2023 at 9:34 AM, Pangea said:

Pogledao napokon The Wire, prvu sezonu. Iskreno, očekivao sam da bude bolje posle silnih komentara na tu temu. Daleko od toga da ne valja, vrhunska je, možda meni nije legla 100% iz nekog razloga. Ipak, zadnja epizoda je top aka "džabe smo krečili", lol...

 

Pa ako ocekujes neku konkluziju, to ces tesko da dobijes u Wireu u obliku u kojima je dobijas u vecini serija. Sustina Wirea je upravo neka realnost, nema ni hepi, ni sranje enda, nego onog, kao i u zivotu, nesto dobijes, nesto izgubis i teras dalje. 

 

Meni je to i car Wirea, uz jako dobre likove, to sto u sustini radnju serije mogu da zamislim i pre i posle onog ekranizovanog, nema pocetka i kraja, nema stroylinea, nego kao da su bukvalno uzeli da snime dokumentarac u Baltimoru i bum, eto ih neki gangsteri, pa lucka mafija, pa izbori za predsednika, pa skolski sistem, pa novinari.

 

Steta za Muncha, bas sam se smorio, sjajan lik. I LO SVU, mi je ubedljivo najbolje iz citavog tog serija, doduse onaj originalni koji ima 200 sezona, nisam nikad ni gledao od pocetka do kraja, ostale jesam. LO CI ni blizu prici ovom, iako ga vise hvale. 

 

Btw, kad smo kod Homicidea i LO, setih se genijalne epizode, meni jedne od najboljih ikad, racunajuci sve serije. U pitanju je Homicide S06E07 - Subway, sa sjajnim Visentom Donofrijom (koji btw sam drzi LO CI, jer su slucajevi uglavnom smaracki), gde on zavrsava izmedju zaglavljen izmedju zaustavljenog voza i plocnika, prilicno svestan da onog momenta kad se voz pomeri, i on ce na dva dela, a da ce u jednom trenutku voz morati da bude pomeren, te da su velike sanse da on i pre toga iskrvari itd. Detektivi istrazuju dal je namerno gurnut ili je sam pao, sve u svemu, dijalozi njega i Pembletona - poezija.

Edited by Markoss
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 2/18/2023 at 9:34 AM, Pangea said:

Pogledao napokon The Wire, prvu sezonu. Iskreno, očekivao sam da bude bolje posle silnih komentara na tu temu. Daleko od toga da ne valja, vrhunska je, možda meni nije legla 100% iz nekog razloga. Ipak, zadnja epizoda je top aka "džabe smo krečili", lol...

 

Znam mnoge koje serija nije kupila na prvu loptu pa su odustali a znam i neke druge koji su nastavili pa se odusevili. 

 

Nateraj se makar do kraja trece sezone da odgledas, poslednje tri epizode sezone su po meni vrhunac neke serije da sam ja gledao, pa ako te bas smori nemoj ni cetvrtu ni petu gledati. Kada gledam klipove na youtube a u komentarima ljudi analiziraju zasto taj kadar zasto glumac tako hoda zasto kaze ovo kaze ono, em se zaprepastim do kojih su detalja isli em se zabrinem ko da komentare na jutubu klipove pisu reziseri ivencani Oskarom.

 

Ne mogu sada da pisem nesto dublje i smislenije vezano za The Wire ali svakako cu staviti neke crtice narednih dana zasto ta serija jeste vrhunac tv serijskog programa i dotaci se zasto ima polarizovan status kod publike. Ne toliko obozavanje/mrznja koliko obozavanje/tja ok je al crmu tolika halabuka. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...