Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

Fallout nakon odgledane prve epizode... Dobar... Pravo dobar... Vidi se da se mladji Nolan posvetio prejektu... Samo da ne bude kao Westworld da odradi prvu sezonu i prepusti dalje korporativnim gladovima samo zeljim zarade....

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Nenson said:

Fallout nakon odgledane prve epizode... Dobar... Pravo dobar... Vidi se da se mladji Nolan posvetio prejektu... Samo da ne bude kao Westworld da odradi prvu sezonu i prepusti dalje korporativnim gladovima samo zeljim zarade....

A Shogun? Valja li i dalje?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drug Crni said:

Na kojem servisu se strimuje? ^

Amazonova je... Al jedina prednost zivota na balkanu je piraterija pa ja skidam....

 

1 hour ago, MilošVB said:

A Shogun? Valja li i dalje?

Meni lezi fino iako su dobro usporili radnju... Mislim da ce u iducoj ep bas biti vrhunac

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Drug Crni said:

Još jedno pitanje: da li je serija snimljena po nekoj igri(ci) ili sam nešto pomešao?

Da Da... (Fallout is a media franchise of post-apocalyptic role-playing video games—and later action role-playing games) iako mislim i da nisi nikad zaigrao nijednu igricu dosta je kvalitetne prica i dobra produkcija uz dosta dobrih glumaca (Walton Goggins bogotac) da te privuce da pogledas (jedino ako nisi bas toliko u ovom nekom fantasi postapocaliptic scifi fazonu)

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Izbindžovao 3 body problem. Juče 7 epizoda i danas poslednju iz prve sezone. Meni je serija odlična. Pročitao sam samo jedan tekst o seriji, onaj što sam kačio ovde pa je utisak bez ikakvih upliva. Nisam čitao knjige, kupio sam ih skoro, tako da ne mogu da poredim a sada se dvoumim i da li da počnem sa čitanjem ili da čitam kada se serija završi. 

 

Prva epizoda je malo sporija, uvod u dešavanja i ostalo, zato se posle ubrzava. Gledati sa pažnjom je jako bitno. Verujem da sam i sam promašio neke detalje iako sam pažljivo pratio. 

 

Izbor glumaca je odličan. Neke od nosećih uloga su autori Benioff i  Weiss već oprobali u Game of thrones, ali ni ostali nisu podbacili, naprotiv. 

 

Jedva čekam drugu sezonu.

 

P.S.

Epizoda broj 5 je pokidala!

Bukvalno pokidala :smiley2:

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Knipex said:

Izbindžovao 3 body problem. Juče 7 epizoda i danas poslednju iz prve sezone. Meni je serija odlična. Pročitao sam samo jedan tekst o seriji, onaj što sam kačio ovde pa je utisak bez ikakvih upliva. Nisam čitao knjige, kupio sam ih skoro, tako da ne mogu da poredim a sada se dvoumim i da li da počnem sa čitanjem ili da čitam kada se serija završi. 

 

Prva epizoda je malo sporija, uvod u dešavanja i ostalo, zato se posle ubrzava. Gledati sa pažnjom je jako bitno. Verujem da sam i sam promašio neke detalje iako sam pažljivo pratio. 

 

Izbor glumaca je odličan. Neke od nosećih uloga su autori Benioff i  Weiss već oprobali u Game of thrones, ali ni ostali nisu podbacili, naprotiv. 

 

Jedva čekam drugu sezonu.

 

P.S.

Epizoda broj 5 je pokidala!

Bukvalno pokidala :smiley2:

 

Procitaj knjige. Neuporedivo su bolje od serije. Ako su ti ovde neke stvari wow, da vidis sta ce biti kad stignes do njih u knjizi. Kineska serija takodje mnogo bolja i verodostojnija od Netflixove varijante, obavezno pogledaj. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Moja preporuka je da se prvo odgleda serija, pa onda citaju knjige. U suprotnom, malo se gubi na onom efektu iznenadjenja i iscekivanja sta ce se sledece desiti. Bar je tako u mom slucaju, mada, zaista uzivam gledajuci je. Cim je zavrsim, prelazim i na kinesku verziju :smiley2:

Link to comment
Share on other sites

On 4/12/2024 at 4:46 PM, Drug Crni said:

Žica - The Wire.
Pretpostavljam da je u pitanju krimi žanr..kojoj seriji ili filmu je slična?

 

Žica ima određene sličnosti sa Odeljenjem za ubistva, ako se sećaš te serije, emitovala se davno i na nekoj od naših televizija, zaboravih kojoj. Edit: sad vidim da ju je i Geronimo pominjao.

 

Obe serije su policijske/krimi drame, radnja obe je u Baltimoru, a Dejvid Sajmon, po čijoj knjizi je rađeno Odeljenje za ubistva, autor je Žice.

 

Preporuka za The Wire i od mene, verovatnoća da ti se svidi je 99%, bazirano na ozbiljnom istraživanju.

 

 

Edited by Smrtokapa
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@ Tokyo Vice

Citam, kako je druga sezona apliftovana u odnosu na prvu... Jebo teeee

 

Spoiler

Su, takve jeftinoce, aU. Znas sa kakvim barabama imas posla i ti trcis sa jedinom kopijom u redakciju. I, zamisli, u redakciji izgori samo montazna soba, gde su trebali da naprave kopije. Mislim, Sony, sto je... PREVISE JE!


 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Smrtokapa said:

Žica ima određene sličnosti sa Odeljenjem za ubistva, ako se sećaš te serije, emitovala se davno i na nekoj od naših televizija, zaboravih kojoj. Edit: sad vidim da ju je i Geronimo pominjao.

 

Obe serije su policijske/krimi drame, radnja obe je u Baltimoru, a Dejvid Sajmon, po čijoj knjizi je rađeno Odeljenje za ubistva, autor je Žice.

 

Preporuka za The Wire i od mene, verovatnoća da ti se svidi je 99%, bazirano na ozbiljnom istraživanju.

 

giphy.gif

 

studentski dani, pekara ispred zgrade izbacuje poslednju turu hleba u 23:00, od 23:15 gleda se na pinku homicide i prave sendvici, do kraja epizode ode ceo hleb i dva piva, dakle sve sto je potrebno jednom usamljenom mladom organizmu :cigar:

 

postoji jedna velika razlika izmedju homicide i wire, obe su proceduralne samo sto se homicide bavi ljudima koji sprovode procedure a wire samim procedurama a to mi je dozlaboga dosadno u igranom filmu, za to sluze dokumentarci

 

disclaimer
sud je donet na osnovu prve 3 epizode, skupicu jednom vreme da odgledam bar celu sezonu

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, uncletima said:

@ Tokyo Vice

Citam, kako je druga sezona apliftovana u odnosu na prvu... Jebo teeee

 

  Reveal hidden contents

Su, takve jeftinoce, aU. Znas sa kakvim barabama imas posla i ti trcis sa jedinom kopijom u redakciju. I, zamisli, u redakciji izgori samo montazna soba, gde su trebali da naprave kopije. Mislim, Sony, sto je... PREVISE JE!


 

Ja sam na pocetku druge sezone. Prva me nicim posebno nije kupila.

Link to comment
Share on other sites

On 4/13/2024 at 7:46 PM, Markoss said:

Ja je gledam jednom godisnje vec devet godina, pa ti vidi. 😄

Same here :lol_2: ne bas 9 godina, ali 5-6 sigurno.

 

prelistao sam poslednjih 5-6 stranca, vidim niko ne pominje Yellowstone, a seriju sam poceo da gledam na osnovu preporuke i za sada mi izgleda bas zanimljivo. Na drugoj sam sezoni, za sada malo slabija od prve, ali i dalje mi odlicno drzi paznju. Inace serija je vec po negde dobila skoro pa kultni status, vec je dobila dva spin off nastavka 1883 i 1923, koje nameravam da pogledam cim zavrsim originalni Yellowstone.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Problem tri tela... Prilicno povrsno obradjen sjajan materijal iz knjiga. Deluje kao poluproizvod. Cak i ona spica iskopirana iz Zapadnog sveta ne pomaze. Odgledacu cisto iz znatizelje, ali ovo je debelo podbacilo sva ocekivanja. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, djura.net said:

vidim niko ne pominje Yellowstone, a seriju sam poceo da gledam na osnovu preporuke i za sada mi izgleda bas zanimljivo. Na drugoj sam sezoni, za sada malo slabija od prve, ali i dalje mi odlicno drzi paznju. Inace serija je vec po negde dobila skoro pa kultni status, vec je dobila dva spin off nastavka 1883 i 1923, koje nameravam da pogledam cim zavrsim originalni Yellowstone.

 

Evo ja ću da pomenem.

Odgledao u jednom dahu svih 4.5 sezone Y i 1883 i 1923.

Briljantno.

 

Yellowstone

Sve ono što je možda Succession želeo da bude a završio kao bedni abortus serije je Yellowstone.

Borba, ovaj put prava, porodica, ovaj put bez degenerika ali sa pravim bremenom prošlosti i iskrenim dozom ludila, zanimljiva, u predivnim eksterijerima, sa puno zanimljivih "sporednih" likova koje jedva čekate da vidite na ekranu i čije priče jedva čekate da čujete, posložite i sastavite sa drugim pričama... Uživao sam 

Naravno, velike pare, advokati, smicalice, intrige, mrtvih na kamare tragedije, radosti, ljubavi, smrti...svega ima.

Kažem, meni je prva asocijacija bila Succession, malo možda čudno, ali kako serija odmiče, shvatićete.

Prava Američka priča. Nema bolje od ovoga. 

 

1883

Remek delo, malo ponekad teško za gledanje, sjajna gluma, divna i tužna priča "kako je sve počelo" o herojstvu, nadi, ljubavi i smrti... Epopeja o dolasku porodice Dutton na budući Yellowstone ranč.

Postoje par sekvenci koje se direktno prepliću sa 140 godina kasnijom radnjom Yellowstone (hint: 3 groba ispod drveta, scena iz Y koju tek kasnije u 1883 zapravo vidite kako je "nastala"...) 

I da, jedna glumica iz Yellowstone, prejebozovna :classic_love: takođe glumi i u 1883... lik potpuno drugačijeg karaktera, a nice touch.

 

1923

Yellowstone. 100 godina ranije, ista borba, iste intrige, u drugom vremenu, Harrison Ford nosi priču suvereno kao što je Kevin Costner nosio Y. Borba za ranč, borba za porodicu, borba za opstanak...

Jedva čekam drugu sezonu.

I naravno drugu polovinu 5. sezone Yellowstone :thumbsup:

Edited by fancy
autocorrect
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Fallout je odlična ekranizacije igre, iako još nisam pogledao do kraja, uz neke manje zamjerke.

 

Ali nevezano za to, preporuka za seriju i onima koji nisu igrali igru. Odlično prikazan postapokaliptični svijet uz dobru glumu, kostime, muziku i specifičan humor.

Link to comment
Share on other sites

Baby Reindeer

 

Pustio jer mi iskočilo na početnoj Netflixa, pa kao pred spavanje da opalim jednu. Odgledao 4 komada u cugu, iako se valjalo uraniti. 

 

Glavni glumac je ujedno i pisac, ali i lik po kojem je... serija pisana 😄 Richard Gadd priča svoje istinito iskustvo sa ženskim stalkerom, ali i ličnim dilemama, demonima i traumama iz prošlosti. Za sada sam poprilično zadovoljan.

 

Čim završim krećem Fallout, za razliku od old school fenova, meni je Fallout 4 bila igra koja me je oduševila, iako sam znao za nju dosta dugo ali joj nisam davao šansu.

Link to comment
Share on other sites

On 4/18/2024 at 10:42 AM, Sector said:

Fallout je odlična ekranizacije igre, iako još nisam pogledao do kraja, uz neke manje zamjerke.

 

Ali nevezano za to, preporuka za seriju i onima koji nisu igrali igru. Odlično prikazan postapokaliptični svijet uz dobru glumu, kostime, muziku i specifičan humor.


Slažem se. Nisam nikad igrao igru, ali serija je odlična.

Link to comment
Share on other sites

On 4/17/2024 at 2:55 AM, fancy said:

 

 

1883

Remek delo, malo ponekad teško za gledanje, sjajna gluma, divna i tužna priča "kako je sve počelo" o herojstvu, nadi, ljubavi i smrti... Epopeja o dolasku porodice Dutton na budući Yellowstone ranč.

Postoje par sekvenci koje se direktno prepliću sa 140 godina kasnijom radnjom Yellowstone (hint: 3 groba ispod drveta, scena iz Y koju tek kasnije u 1883 zapravo vidite kako je "nastala"...) 

I da, jedna glumica iz Yellowstone, prejebozovna :classic_love: takođe glumi i u 1883... lik potpuno drugačijeg karaktera, a nice touch.:thumbsup:

Sta kazes kako su Hill i McGraw odigrali uloge? Nisam mogao da poverujem kako dobro glume. Sa duge strane Common je pocepao u Hell on Wheels, neki su ljudi rodjeni talent, kao Pavle Vujisic.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...