Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

Pogledacu po par epizoda od obe, pa javljam sta mi je bolje leglo. Hvala na odgovorima, i meni u teoriji Mentalist bolje deluje, samo zato sto mi je iz nekog razloga ovaj glavni lik iz Castlea antipatican, ne mogu da provalim iz koje ga serije znam. 

 

Elem, Manifest me nesto i ne drzi, mada ga imam na Netflixu na telefonu, pa pred spavanje odgledam epizodu. U sustini, kao Lost za sirotinju, daleko vise odugovlace sto me smara za sad. 

Edited by Markoss
Link to comment
Share on other sites

Meni je Mentalist bolja serija. Vrlo je ozbiljna (iako je glavni lik povremeno neozbiljan), a u samoj pozadini priče se krije zlokobna misterija koja se provlači mislim negde do

Spoiler

šeste sezone,

kada se saznaje identitet serijskog ubice Red John-a. E sad, u ranim sezonama, nije baš svaka epizoda vezana za rešavanje te misterije, mnoge su priče/slučajevi koje on kao policijski profajler rešava, zasebni. Međutim, kasnije se radnja isključivo fokusira na rešenje pomenute tajne. Konstantni zapleti u vezi istog te stalno vuku da saznaš ko je taj misteriozni zlotvor, dok ti "kandidati" defiluju pred očima. U tom smislu, često su autori serije znali da bace "dimne bombe" u želji da gledaoce dovedu u zabludu. 😀

 

Poslednja sezona je nepotrebno snimljena (verovatno neuspešan pokušaj da se izmuze još para od vrlo uspešne serije).

 

Sa druge strane Castle mi više stavlja akcenat na geg, mimiku i šarm glavnog glumca, nego na radnju, iako se i tu kasnije priča zaoštrava.

Edited by drgnk
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, drgnk said:

Sa druge strane Castle mi više stavlja akcenat na geg, mimiku i šarm glavnog glumca

Apsolutno, ali mora se reći da su i svi "prateći" uglavnom solidni do odlični, počev od Stane. Ja volim Filiona još od Fireflya pa mi je ovo taman leglo. Kad smo kod toga, i ako se ne gleda cela serija vredi pogledati makar epizode u kojima gostuje Adam Boldvin :classic_love:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mentalist mi je bio pravo uživanje za gledanje, lik Patrick Jane je maestralno napravljen.

Castle sam gledao upravo zbog maestralne uloge Filiona u Firefly, i zaista su mi najjači delovi bili nekoliko referenci na Firefly, još kad se pojavio i Adam Baldwin, Jayne Cobb iz Firefly, bilo je... :s_w:

 

Stana Katić, ok, dobra riba, ali nisam nešto otkidao na nju... Castle sam, inače, prestao da gledam kad

 

Spoiler

su se _konačno_ smuvali

 

...što je, čini mi se, zadnje 2 sezone neodgledane.

Link to comment
Share on other sites

On 8/7/2023 at 10:24 PM, Markoss said:

Mentalist ilI Castle? Dvoumim se, naginjem ka prvoj, treba mi neka tako one episode-one case serijica, sa opet nekom malo sirom pricicom, to mi uglavnom opusta mozak. 

Burn Notice!

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/8/2023 at 4:01 PM, alcesta said:

Pa to i nije takav tip serije, ne možeš reći da su filler sve epizode koje nisu povezane s glavnom pričom ako ni cela serija nije koncipirana na taj način. Ako hoćeš seriju s povezanim epizodama, treba prosto da gledaš nešto drugo.

I ne bih rekla da je to slučaj kod Kasla u kasnijim sezonama, tamo su upropastili celu seriju baš kad su pokušali da naprave stalnu "pozadinsku" pretnju koja bi se provlačila kroz sve epizode. Jednostavno to ne može na silu, posebno ako imaš dvoje glavnih glumaca koji ne govore međusobno pa se onda priča gradi tako da imaju što manje zajedničkih scena. Ukratko, recept za katastrofu. Ali zato su mi prve 3-4 sezone super, dok još nisu imali tih problema.

Sve se ja slažem sa tobom i tako i jest prvih par sezona svaka ep ima svoj draž i klupko koje se specifično odpetljava.... al nakon toga sve epizode budu na vise manje  isti kalup.... i ostane ti samo da čekaš bar da saznas ko je red john ili ko castleu smjesta 1638 put 😄 

Link to comment
Share on other sites

Pa ja i kažem da poslednjih par sezona ne valja (za Kasla, s Mentalistom nisam dotle ni stigla).

Spoiler

Otkako su ubacili Loksat u priču i pokušali da naprave stalnog negativca.

A ni novi likovi nisu funkcionisali, mada uvek pozdravljam goste iz Fireflya, žao mi je što Samer Glau nije dobila bar još jednu epizodu kao Adam Boldvin.

Edited by alcesta
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je Castle bila onako serija, tog tipa mi je definitivno draža Bones (koja mi je i omiljena serija iz detinjstva). S druge strane, mislim da je Criminal minds bila kvalitetnija od obe pomenute, sve do određene sezone kad su se pogubili malo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, DameTime said:

Meni je Castle bila onako serija, tog tipa mi je definitivno draža Bones (koja mi je i omiljena serija iz detinjstva). S druge strane, mislim da je Criminal minds bila kvalitetnija od obe pomenute, sve do određene sezone kad su se pogubili malo.

cccc, djeco. :classic_biggrin:

 

895740fa470bb22416a413ccac10

 

Mada se pamti (a i gleda jos uvek ponekad)

 

d76ac527a68deeb7f793e0cf032586ce36c04923

 

Je l` tako @advokat kuče, tečefon?

:default_coffee:

Edited by Kronostime
  • Like 2
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Kako sam volela uvodnu špicu za Crime Story :classic_love: negde su skoro davali reprizu ali je kvalitet slike bio totalno negledljiv.

 

8 hours ago, DameTime said:

Meni je Castle bila onako serija, tog tipa mi je definitivno draža Bones (koja mi je i omiljena serija iz detinjstva). S druge strane, mislim da je Criminal minds bila kvalitetnija od obe pomenute, sve do određene sezone kad su se pogubili malo.

Bouns je imala istu boljku kao Kasl, mada su oni duže održali kvalitet, ali definitivno je i to propalo ko žeton u poslednjim sezonama :classic_sad: obožavam Emili Dešanel, ali sam je gledala posle toga samo jednom negde u gostujućoj ulozi, nemam pojma šta je posle radila.

Criminal Minds mi je skroz drugi tip serije i nisam uvek raspoložena da gledam raznorazne grozote, ali i kod njih mi je glavna bila stalna postavka glumaca, kad su počeli da ih menjaju kao na traci izgubila sam interesovanje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alcesta said:

Bouns je imala istu boljku kao Kasl, mada su oni duže održali kvalitet, ali definitivno je i to propalo ko žeton u poslednjim sezonama :classic_sad: obožavam Emili Dešanel, ali sam je gledala posle toga samo jednom negde u gostujućoj ulozi, nemam pojma šta je posle radila.

 

9 sezona je bilo top, poslednje 3 flop. I Emiliy i Davidu su to uloge po kojima će uvek biti prepoznatljivi (dobro, njemu i Buffy haha). Ja i sad često pustim neke omiljene epizode, bukvalno znam sve napamet ❤️

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja nisam mnogo gledala Bafi, mislim da sam uhvatila samo par epizoda s njim, tako da ga ne vezujem za to, ali definitivno ona glumica koja je igrala u How I Met Your Mother mi je odmah asocijacija na Bafi, samo nema šanse sa joj zapamtim ime.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/10/2023 at 3:24 PM, alcesta said:

Pa ja i kažem da poslednjih par sezona ne valja (za Kasla, s Mentalistom nisam dotle ni stigla).

  Reveal hidden contents

Otkako su ubacili Loksat u priču i pokušali da naprave stalnog negativca.

A ni novi likovi nisu funkcionisali, mada uvek pozdravljam goste iz Fireflya, žao mi je što Samer Glau nije dobila bar još jednu epizodu kao Adam Boldvin.

 

jedna od zabavnijih epizoda bbt-a je kad srecu samer glau u vozu

 

inace nisam odgledao nijednu epizodu kasla ali kapiram da znacajan ili barem netrivijalan broj gledalaca te serije su fanovi firefly-a i da je to zapravo razlog gledanja iste

a to mogu skroz da razumem jer firefly je bas onako kul i to old skul kul toliko da mi je drago da nisam bio mladji kad sam je gledao jer bih pustio vise od jedne muske suze kad je nerazumno prekinuta :classic_biggrin:

  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Odgledah The Walking Dead: Dead City i mislim da je ovo pozitivan pomak u odnosu na seriju. Konačno su se odlepili od stare radnje i preselili je u New York. To je ono što sam ja odavno priželjkivao za originalnu seriju. Zaplet je onako, ništa spektakularno, ali dovoljan ali obrt u 6. epizodi je vešto izveden, nisam ga očekivao. Obzirom na ovog Niganovog "drugara" čudi me da se o seriji u regionu ne priča više. Živo me interesuje nastavak jer od toga kako konipiraju radnju u daljem toku to će odlučiti kako će serija biti primljena. Vidim da je i druga sezona već ugovorena tako da će ovo verovatno biti duža serija ako je ne pokopaju kritičari.

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Klotzen said:

The Walking Dead: Dead City

 

Dobra je, odgledao sam... a najveća fora je da je glavna muzička podloga koja se provlači kroz epizode - Mišo Kovač - I proplakat će zora :lol_2:

 

Naravno zahvaljujući Željku Ivaneku koji je hrvatskog porekla. Ima i priče na hrvatskom, glavna grupa negativaca ima hrvatski naziv a i zadnja epizoda 1. sezone se zove... "Doma smo" :s_d:

  • Like 2
  • WOW 2
Link to comment
Share on other sites

Your Honor season 1 (2020)

 

 

 

Koliko daleko smo spremni ići da zaštitimo one koje volimo?

 

Laži, još laži, stvarajući kao posledicu niz događaja nalik na domino efekat, prvi izaziva sledeći i tako dalje.

 

Kako se serija razvija, plete se mreža intiga sve više. Kriminal i sistem krivičnog pravosuđa, granice između ispravnog i pogrešnog se mešaju.

 

U određenim delovima serija od 10 delova je malo nategnuta, ali je u isto vreme i veoma dramatična i ispunjena likovima i situacijama koje drže pažnju (nisam zevnula nijednom).

 

Radnja serije se odvija u New Orleansu koji je atrakcija za sebe.

 

Bryan Cranston, glavna uloga, briljira.

 

 

 

Sledeća na spisku za gledanje, serija, mi je Interrogation (2022)

A non-linear crime series that is centered around an interrogation of people who might be involved in a decades-old murder case.

Stars Peter Sarsgaard, David Strathairn, Vincent D'Onofrio

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Džek Rajan treća sezona dosta lošije nego prve dve. Likovi i njihove motivacije su manje realistične. Zaplet takođe. Dosta naivnih scena. Likovi rade stvare koje odrasli ljudi bar prosečne inteligencije u datoj situaciji ne bi uradili.

Matori James Cosmo ( Jeor Mormont iz GOT ) vadi malo stvar, naravno uz standardnog Wendell Pierce-a. Krasinski mi je bio OK u prve dve sezone, ali generalno lik ima smorenu facu toliko da je počeo da smara. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
22 hours ago, Knipex said:

Izašle su prve tri epizode druge sezone The wheel of time.

I niko nista ne komentarise? Ocito se i ne gleda narocito 😜. Izgleda da ce i druga sezona imati isti problem kao i prva: satima se ne desava nista bitno i onda nesto smandrljaju u zadnjoj epizodi kao veliko finale 🤣.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...