Jump to content

KK Crvena zvezda 2018/2019.


MetalHead

Recommended Posts

Ma kakav Simon. Odigrao je on svoje pošteno, otplatio sve dugove sa kamatom, nema smisla sad da kvari utisak. U ozbiljnom je padu i glupo je da guši onog od koga se može možda očekivati ozbiljan uspon (Boriša), a nije prisustvo u skoku i odbrani kao jedan stari koga već imamo (Mo). To je imho zatvorena pozicija, može i Davidovac da pokrpi koji minut tu. Uvek možemo da se doselektiramo u toku sezone ako bude stani pani ili nedajbože nekih povreda.

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Za Kuzmicem nece biti prevelike potraznje ako vec Real ne bude hteo da ga zadrzi, tako da nije previse nerealno da mu Covic ponovo vraca karijeru, iako je izjavio da to nece vise da radi. Kuzmic, Odzo i Ristic je OK za reket, necemo imati tu Bog zna kakvu produkciju u poenima i opasnost od suta spolja sa pozicije 5 ali imacemo solidne defanzivce, jake blokove i mogucnost igre ledjima protiv nizih i kompaktnijih ekipa. S tim sto Ristic stvarno mora da pokaze kroz KSL i na leto da moze makar koliko da popravi odbranu kako bi makar u ABA ligi uhvatio neke minute.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Citam kakvu ekipu prizeljkujete. Meni je nekako nedovoljno da dodje do zamene na poziciji 1 i 5. Jeste to sustinska osovina tima, ali za ozbiljne ambicije to je nedovoljno. Zbog cega je utisak takav, verovatno zato sto je ekipa prodisala tj. proigrala tek u plejofu. Da smo imali konstantniju formu, evrokup i da su se domaci igraci poceli kristalisati ranije a ne tek u  plejofuu verovatno bi utisak bio povoljniji. Mislim da ce konfiguracija tima biti totlano drugacija u odnosu na ovu godinu. 

Link to comment
Share on other sites

Košarka u plej ofu je bila brza, lepa i dopadljiva. Ukoliko Tomic nastavi tako verujem da ce potražiti brže igrace. Ranije sam pominjao Dastina Hoga iz Trenta za koga verujem da bi bio idealan za takvu brzu igru. 

Nekako mi ne ide da imamo Kuzmic i Ojoa koji su maltene isti tip igraca. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, suptil said:

Citam kakvu ekipu prizeljkujete. Meni je nekako nedovoljno da dodje do zamene na poziciji 1 i 5. Jeste to sustinska osovina tima, ali za ozbiljne ambicije to je nedovoljno. Zbog cega je utisak takav, verovatno zato sto je ekipa prodisala tj. proigrala tek u plejofu. Da smo imali konstantniju formu, evrokup i da su se domaci igraci poceli kristalisati ranije a ne tek u  plejofuu verovatno bi utisak bio povoljniji. Mislim da ce konfiguracija tima biti totlano drugacija u odnosu na ovu godinu. 

 

Verovatno si u pravu oko kompozicije tima za sledecu godinu ali moram da dodam da ekipa nije samo proigrala na kraju sezone, izgledali smo jako mocno i na njenom samom pocetku. Prvo smo rasturili onaj Superkup u Laktasima, u Evrokupu smo, ako se ne varam, poceli sa 4:0, a u ABA ligi ionako nismo imali poraz do par kola pred kraj. Na pocetku smo dobijali i na veliki broj poena, i na hrkljush, a sa koliko poena razlike cemo dobiti je zavisilo od toga kakav nam je bio procenat suta spolja. Objektivno smo podbacili u Evrokupu na par utakmica i u domacem kupu na kojem smo stvarno izgledali lose, ali bez tri stranca. Taj deo kampanje u Evrokupu koji je zapoceo tako sto smo izgubili utakmicu na kojoj smo posle pet-sest minuta imali 20 razlike mi je prilicno neobjasnjiv. Nekako mi je delovalo da smo prelako pustili Evrokup niz vodu, a opet kad cujem Berona koliko su lose podneli te poraze zbog kojih nismo prosli dalje ne znam sta da kazem.

Edited by taliesin
Link to comment
Share on other sites

Gledam nam sad procente šuta u 4 sezone u EL

 

Quote

Sezona 14/15, za 2 50%, za 3 29.5%, bacanja 73%

Sezona 15/16, za 2 51.5%, za 3 34.4%, bacanja 72.7%

Sezona 16/17, za 2 50.1%, za 3 33.1%, bacanja 75%

Sezona 17/18, za 2 49.4%, za 3 34.1%, bacanja 75.1%

 

Neko je skoro napisao (pepe?) koliko je ona 14/15 ekipa bila bolno šuterski limitirana...vala baš.

 

ali zato naredna sezona...BUM.

Link to comment
Share on other sites

Kako vam se cini Nicolas Laprovitolla kao opcija na pleju? Vidim da ubija ove godine u Endesi, a ima i iskustvo igranja u EL.Ima gabarit, dobar dodavac, nesto losiji suter, ali uklapa se u Jovicolikog pleja

Edited by Gudura
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Gudura said:

Kako vam se cini Nicolas Laprovitolla kao opcija na pleju? Vidim da ubija ove godine u Endesi, a ima i iskustvo igranja u EL.Ima gabarit, dobar dodavac, nesto losiji suter, ali uklapa se u Jovicolikog pleja

 

Cini nam se preskupo.:classic_laugh:

Link to comment
Share on other sites

Smatram krucijalnim zadrzavanje Riversa i Berona, zeljan sam napadacke kosarke ma koliko cenim krvava kolena, mada siguran sam da je moguce imati i jedno i drugo.

Cak bih Riversa pod obavezno ostavio u second unit, da ima svojih 20-25 minuta slobode, a za Berona su zelje vezane za to da prodje pripreme i temeljni wing shooter driling (iako i on kao svaki igrac zamislja/zeli da igra 1/2 sa loptom u rukama) sa naglaskom na off ball kretnje, mislim da bi bio neverovatno produktivan kada se u potpunosti oslobodi duznosti prevodjenja lopte i nekog nasilnog kreiranja.

 

Davidovac, Lazic, Dobric ostaju sa ovakvim ulogama, Covic da se makne (hvala mu), Stratos je cini mi se gotov, Odzo kao siguran backup , videti sta sa Fajeom, koje su sanse da izgura sezonu sa takvim naporima, Simana ce samo da napreduje i on je siguran da popuni  bar 15-ak minuta na pf.

 

Glavobolja je sto bi u ovom scenariju morali da jurimo 2 pleja, peticu, mozda sg-a pa i startnu cetvorku ako ode Mo.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Gudura said:

Iz Huventuda da zaigra EL ponovo i bude na radaru najvecih?Nesto se ne bih slozio

 

Imao je on i bolje timove u karijeri od Huventuda, plus je argentinski reprezentativac, ne verujem da je nesto posebno jeftin a siguran sam da ne bi bio dovoljan kao prvi plej bez ozbiljnog saigraca na istoj poziciji. Nisam ga puno gledao ali ga se secam iz Baskonie i delovao mi je dosta dobro, ako mozemo da ga maznemo za neke sitne pare i uparimo s nekom americkom zujalicom, ne bih imao nista protiv.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Del Piero said:

@NMX

 

15/16 rezultatski jeste najbolja, ali realno nasa najbolja sezona je bila naredna. Tu je hard defense, transition offense dostigao svoj vrhunac.

 

Apsolutno. Tu smo u ABA bili kaznena ekspedicija bukvalno, a u EL nas sreća nije pogledala. Ali taj tim je bio zenit onoga što smo budžili godinama. Čekaj samo Bayern u sezoni 20/21...

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, SunZero said:

Smatram krucijalnim zadrzavanje Riversa i Berona, zeljan sam napadacke kosarke ma koliko cenim krvava kolena, mada siguran sam da je moguce imati i jedno i drugo.

Cak bih Riversa pod obavezno ostavio u second unit, da ima svojih 20-25 minuta slobode, a za Berona su zelje vezane za to da prodje pripreme i temeljni wing shooter driling (iako i on kao svaki igrac zamislja/zeli da igra 1/2 sa loptom u rukama) sa naglaskom na off ball kretnje, mislim da bi bio neverovatno produktivan kada se u potpunosti oslobodi duznosti prevodjenja lopte i nekog nasilnog kreiranja.

 

Davidovac, Lazic, Dobric ostaju sa ovakvim ulogama, Covic da se makne (hvala mu), Stratos je cini mi se gotov, Odzo kao siguran backup , videti sta sa Fajeom, koje su sanse da izgura sezonu sa takvim naporima, Simana ce samo da napreduje i on je siguran da popuni  bar 15-ak minuta na pf.

 

Glavobolja je sto bi u ovom scenariju morali da jurimo 2 pleja, peticu, mozda sg-a pa i startnu cetvorku ako ode Mo.

 

 

Друже не можемо ми да играмо нападачки кошарку са 2 играча само, просто је неизводљиво играти се нападачке кошарке који могу да нас нападну од 1 до 5 а ми зависимо од Билија и Кеј Сија

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Gudura said:

Kako vam se cini Nicolas Laprovitolla kao opcija na pleju? Vidim da ubija ove godine u Endesi, a ima i iskustvo igranja u EL.Ima gabarit, dobar dodavac, nesto losiji suter, ali uklapa se u Jovicolikog pleja

 

Ne čini nam se 😁

 

Preskup za drugog, nedovoljno kvalietan za prvog pleja.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...