Jump to content

MMA - Mixed Martial Arts (UFC, Bellator, ONE FC...), Kickboxing


BattleBender

Recommended Posts

53 minutes ago, mr clutch said:

Imo, precenjen je Bronxov boks. Jeste tehnički lep, ali ima dosta rupa defanzivno, loše se brani i često biva u nokdaunu. 

jeste ali da ga lazni Khabib ovako uspava, u 1 rundi je isto Islam bio bolji u stand-upu. Dok je solidno drzao gard u parteru i prosao bez ozbiljne stete.
Elem Islam hocu Volka u Straji jedini spas je postao Alex

Link to comment
Share on other sites

Lazni Khabib, koliko ta konstrukcija nema smisla...

Lik je opasan borac. Samo ko trenira sa njima moze da kaze ko je bolji u tom 1v1 rvanju. Valjda je sam Khabib rekao da je Islam bolji.
Islam-ov boks je sasvim dobar. Nije Canelo ili Crawford, ali pristojno se krece, fluidan je, ima i ritam neki. Standup mu je level-ima ispred Khabiba. I snazniji je ja mislim od Khabiba.
O samoj tehnici rvackoj tesko da mogu da pricaju i oni koji su eksperti za MMA rvanje, kamoli mi obicne fenovi. Nijedan ni drugi nisu dovedeni do nekih krajnjih margina, niti su se borili protiv borac nalik njima.

Nije mi simpatican Islam ni malo, nema nikakav personality. I moram da priznam da mi je mrsko da gledam ovo religiozno lozenje na Istoku. Bukvalno religiozno lozenje.
Ne volim to, i ne dozivljavam to adekvatnim. Bilo koja religija, i bilo koji koncept religije je previse sranja izgenerisao tokom istorije, da bih sada voleo da gledam ove parade prilikom dogadjaja koji je bas vezan za BORBU i nekakve svetske titule. I ovo kad pisem, vise pisem kao religijofobista, ne kao islamofobista. Moj stav je da zbog svih sranja, i dokazanog istorijskogd destruktivnog uticaja na ljude, svako ko u javnom istupu zeli da istice religije mora da bude odgovorniji i oprezniji. Jednostavno previse sranja je napravljeno.


Sto se tice Charles-a. Njegov boks je busan, ima rupa, i ucinkovitost njegovog boksa dolazi do izrazaja jer ljudi ne zele da se krece bocno, i da ulaze u te bocne kretnje i klincove protiv njega. Jer tu postoji sansa da ti Charles uzme ledja. I sad je bio u jednoj prilici jednom da to uradi.
U sustini, Islam se borio tako da se ne plasi bilo koje pozicije, i samim time Charles-ova standup gubi ostrinu.
Sansa mu je bila klinc, i dobro je pustio par kolena, ali je ishendlovao to Islam. Jbg, prejak je fizicki Islam, kao wolverine jebeni je. Poprilicno sam siguran da je fizicki znatno jaci od Khabiba. Ponovo, ne znam sta Islam moze protiv Khabiba u rvanju na zici. Mislim da tu jednostavno niko nista ne moze Khabibu. Premetodican je.

Bio sam iznenadjen sto je vecina mma sveta isticala Charles-a kao favorita. Jasno da sam navijao za Charlesa- (em ga gotivim, em ovog drugog ne), ali ono minimum 60-40 je kod mene bilo (jos pre meca).

Sve u svemu, impresivan mec za Islam-a. Skroz solidan boks.

 

Link to comment
Share on other sites

On 10/23/2022 at 12:05 AM, LayupFromTheMidget said:

jeste ali da ga lazni Khabib ovako uspava, u 1 rundi je isto Islam bio bolji u stand-upu. Dok je solidno drzao gard u parteru i prosao bez ozbiljne stete.
Elem Islam hocu Volka u Straji jedini spas je postao Alex

Ako je Volk spasilac, onda spasa nema. 😁

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Racunam da ima jaci boks od Oliveire, plus je nizak pa nize teziste teze za bacanje. Videcemo mora da spasi MMA od ovih sambo dosadnjakovica.

Meni je Charles zbog svog graplniga bio najveća šansa za skidanje skalpa Islamu. Verujem da trebaju neki bas ozbiljni rvači da bi se Islam skinuo sa trona, a to Volk nije. Evo Bb spomenu Tsarukyana, možda Dariush ako bi mogao da defanzivno rva ko u subotu, ili Gamrot. 

Link to comment
Share on other sites

Ponovo odgledao fight.

Jako cudno je ovo sto cu reci, ali Charles ima sanse ako vise odvede mec na zemlju. I ima sanse solidne da dobije u revansu. Pre ovog meca sam davao 60-40 sanse Islamu. I to je cak bilo biased, da sam se potrudio vise da budem objektivan verovatno bih rekao 65-35, ili 70-30. Sad mi je stvarno vise 55-45 za Islam. I to nakon sto je dobio. I to prakticno iz stojke.

Odlicno se drzao sa bottom-a Charles, poprilicno je kontrolisao stvar. Cak i kad je Islam uzeo prvi put half guard, tu sam ocekivao da ce Islam da ga iskontrolise do kraja cele runde laganica, Charles je to lepo iskontrolisao i povratio poziciju. Pre meca sam ocekivao da ce Islam mnogo lakse da ga man-handluje sa top pozicije. Da ce da mu lagano kontrolise zglobove, da ce da mu nabija glavu na canvas kao od sale. A nije bilo tako. Charles je bas dobro kontrolisao Islam-ove sake.

Submisija je dosla nakon patosa u stojci, pa mu je proso kukove Islam kao da ne postoje. Verovatno je Charles  imao 3,4 sekundi gde nije kontrolisao svoje telo.
Charles voli haos pliva u njemu, zna da se u haosu uzimaju ledja. To svi znaju svi protivnici, ali Islama boli uvo.
Ovo kako je popio patos je amaterski. Krenuo u nekakav spatkani front kick, cisto da zadrzi inicijativu i docekao se na obe pete u skejterski stav. Sto bi moj trener na boksu rekao kad vidi nekog da vozi skejtbord dok radi boks "Dete od 35 kila ce da te nokautira kad si u tom skejterskom polozaju, samo da te malo pipne".


Mislim da Beneil nema sanse, taj tip boraca ne vidim da ima sanse protiv njih. Ti kao all around-eri, znaju da udare ali DOBRI na zemlji. To mi je nekako mec koji bi u najboljem slucaju bio 25 minuta rutiniranja od strane Islama.
Tsakuryan ima svoje sanse. Ozbiljno je on namucio Islam-a, imao je svoje momente. I tada mi je delovalo da je Islam vise oblikovan borac, tj da Arman ima vise prostora za napredovanje u buducnosti. Mada je i Islam napredovao, pre svega u stojci.

Jbg, na neki svoj nacin je cheat code taj njihov takedown, mnogo im daje prednost i u stojci. Jer niko ne zeli da ih obara. Sto je glupo. Islam je imao par puta sad neke pokrete an vrhovima prstiju, glumi boksera, jer zna da nece niko da ga obori.
A u sustini verovatno je to i najbolji nacin da se pobede, da ti njih oboris, i da ih dovedes u bottom, i da se maks trudis da kontrolises odatle sitaucije, da ne napadas. Position over submission or punches. Neki GSP style.

Edited by BattleBender
Link to comment
Share on other sites

Jos jednom cu da se osvrnem na jezivost Khabib-Kadyrov-Khamzat pojave u UFC-u.
Kad je nedavno Khamzat pravio neka sranja, Khabib je sa drugog kraja planete odgovorio i porucio "Njemu je potreban pravi Musliman u okruzenju, nema dovoljno muslimana u svom okruzenju".
Jezivi su, to say the least.
Coveku je potreban prijatelj i dobar covek... razumevanjem, empatijom i dobronamernim savetima da mu pomogne. FFS. Ne musliman, ne hriscanin, ne budista.

Ne da su svesni neodgovornosti svog ponasanja, nego imaju samoueverenost u isto.
Taj njihov narativ koji nalaze superiornost njihove rase, jer moram da kazem rase jer sami sebe smatraju drugom rasom. Svojim ponasanjem zahtevaju da ih drugi dozivljavaju drugom rasom, superiornom, cestitijom, postenijom.
I na kraju dana zahtevaju nekakvo postovanje za svoje narative "Nemoj da me neko dira u kulturno nasledje".
Bro, kad se budes ponasao tako da postujes osnove ljudskog prava i ljudskog zivota, onda ce dobijes postovanje. Kulturno nasledje ti je lose, ne valja, anticivilizacijski je, necu to da postujem.

J E Z I V I  S U.
Zaista se nadam da ce nekako samo nestati iz ovog sporta, nece se to lako desiti, ali ih zbog svega navedenog dozivljavam kao villains.
Svetu su gluposti onog nadrogiranog dzibera iz Irske nekakav villain character. Pf... limunada za ove.
Jos jedno 50 matoraca mora da izudara po pabovima da bi bio na nivou pogresnog uticaja kao sto ima ovaj crew.

Edited by BattleBender
Link to comment
Share on other sites

281 će biti zanimljiv, pogotovo:

 

Israel Adesanya (c) vs.Alex Pereira

Dustin Poirier vs. Michael Chandler

 

Ako bih morao da se kladim:

  • Adesanya (decision)
  • Poirier (TKO)

(navijam za Chandlera, kao što sam još na onom starom forumu pisao - jedan od omiljenih boraca, ali mislim da mu Dustin nikako ne leži).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...