Jump to content

MMA - Mixed Martial Arts (UFC, Bellator, ONE FC...), Kickboxing


BattleBender

Recommended Posts

Феноменална борба Роби-Барберена. Барбарена ме одушевио, онако са dad body. Константан притисак, одличне комбинације са лактовима. 

Први пут га гледам, баш солидан борац за гледање, врло добар стендап. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Могао сам лагано и да пропустим ову борбу, тренутка не бих зажалио. 

 

Почео је да смара Адесања, океј, рутинира противнике, све супер. Али ако већ једе говна да оће некакав statement да пошаље, нека то и уради.

 

Волио бих да га видим против овог батице из Бразила што га је једини патосирао, мада мислим да ће и њега овако да изрутинира. У суштини и у том мечу га је Изи доминирао до тог лијевог крошеа, чини ми се. Не могу му одузети да се суочава са сваким изазовом. 

 

Исто, не знам да ли се десило да у главним борбама не буди ни једног обарања. Вјероватно то публика воли, али мајка му стара, мјешовите вјештине. Присутна је та тенденција одавно, да се борбе одаљавају од партера, али не знам да ли се ово догодило?

 

Фали озбиљног ривалитета конференцији. Нема неког набоја, ривалитета, екстравагантних типова.  Можда и популарност расте, али мени никад већи смор није био UFC. 

Link to comment
Share on other sites

Ozbiljno mi idu na onu stvar ovi Brazilci sto ne mogu da guknu jednu prosto prosirenu recenicu na engleskom, a ima ih bas dosta koji vodaju prevodioca sa sobom. Pravilom bi zabranio da mogu da se bore za pojas dok ne nauce da pricaju engleski.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, mr clutch said:

Alex odradio svoje, još Izi i imamo trilogiju. Jbg Sean je uzeo borbu koju nije morao. 

 

I svaka mu čast na tome. Mnogo je lažnih "anyone, anywhere" seronja u mma sportu. A samo nekolicina njih stvarno fura taj fazon. Sean je jedan od njih, i od mene ima respekt zbog toga.

 

4 hours ago, Zvezdinho said:

Ozbiljno mi idu na onu stvar ovi Brazilci sto ne mogu da guknu jednu prosto prosirenu recenicu na engleskom, a ima ih bas dosta koji vodaju prevodioca sa sobom. Pravilom bi zabranio da mogu da se bore za pojas dok ne nauce da pricaju engleski.

 

Previše očekuješ od ljudi koji su odrasli u rupčagama i gledali samo da prežive i ne budu gladni. Mnogima od njih edukacija zato nije bila visoko na listi prioriteta, i neki su možda polupismeni i na maternjem jeziku. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Znam brate al Olivera je toliko godina u UFC-u, da toliko goina prodje a da ne zna da bekne mi je porazavajuce. Na primer Ariana Lipski nije znala na pocetku pa je naucila za manje od godinu dana da parla.

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Big Ticket said:

Феноменална борба Роби-Барберена. Барбарена ме одушевио, онако са dad body. Константан притисак, одличне комбинације са лактовима. 

Први пут га гледам, баш солидан борац за гледање, врло добар стендап. 

Barbarena je, by miles, borac u celom UFC-u, u poslednjih 7,8 godina  koji je najveca garancija dobrog fajta. Nisam gledao njegov fajt da nije bio funny brawl.

12 hours ago, mr clutch said:

Očekivao sam više od čoveka kojem sparinzi nisu potrebni, jer je master stand up-a. Volk razbio Maxa i to u stojci. Koja razlika između njih u poslednje 2 borbe, ko da su različiti borci u pitanju. 

Volk je jednostavno fizicki mnogo superiorniji od Max-a. Duze i jace ruke. Apsolutno mnogo dominatnija situacija za njega. Glava ti je nize nego protivniku, a ruke ruze, rame i ceo torzo jaci, mozes lakseda zadas jaci udarac. Kontrolises i distancu (pritom ti je trener  bog toga), a snagom i razlikom u visini (tacnije u tome sto si nizi), imas prednost od odredjenih stvari kao sto je to da ne moze da gti prodje overhand.
Volkanovskog moze da dobije samo dugonogi rvac na uzimanje ledja. i Od svih boraca sa kojima moze da se bori samo Oliveira, pa cak i Sterling (da da, ne zejabavam se) mogu da ga submit-uju.
Volkanovski je za ovaj tip konkurencije sa kojim se bori jednostavno CHEAT. Fizicki je cheat. On se upakuje u ovu kategoriju zbog anomalicno kratkih nogu. Torzo, ruke i ramena imia da se nadmece sa Usmanom.  Tezak je da se obori, em brz, em jak, nisko teziste. Tesko ce biti spustiti njega na zemlju. Doci mu sa ledja dugim nogama, i oduzeti mu tako kukove, apsolutno jedini nacin da se pobedi.
Mislim da bi i protiv Khabiba bio favorit.
Borci sa stilom Oliveira i Sterlinga, koji imaju mnogo brze noge da ti uzmu kukove i uvale svoje duge noge mogu jedino da ga dobiju.

Lik je na svoj nacin fizicki specimen, trenira jako, inteligentan lik, najbolje coach-ovan, disciplinovan.

8 hours ago, Zvezdinho said:

Ozbiljno mi idu na onu stvar ovi Brazilci sto ne mogu da guknu jednu prosto prosirenu recenicu na engleskom, a ima ih bas dosta koji vodaju prevodioca sa sobom. Pravilom bi zabranio da mogu da se bore za pojas dok ne nauce da pricaju engleski.

Tesko je ne postati sovinista kad se gleda UFC. Iskreno, od kad pratim sport, ne videh gadnije i glupavije takmicare/borce nego Brazilce u UFC. Bili su mi gadni u fudbalu, ali u MMA tek. 
Ima par izuzetaka, Charles, JDS i jos nekoliko njih. 98 posto njih, uzas.

 

Edited by BattleBender
Link to comment
Share on other sites

Nemam ja nista protiv Brazilaca, samo me nervira bilo ko da je da je toliko godina u UFC a ne zna da gukne engleski koje god nacionalnosti da je, Sad jbg najvise takvih u UFC-u su Brazilci.

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...