Jump to content

NBA plejof mod


Kurc Emuchelo

El finale  

131 members have voted

  1. 1. U ciji vagon uskacete za ovo finale?

    • Golden Stejt Voriorsi (mi smo ceta kapetana Kera)
    • Toronto Raptorsi (mi smo sever i volimo zimu)


Recommended Posts

23 minutes ago, Miki28 said:

@stefan81888 Renounce i to je to, ne racuna se protiv salary capa. Ne znam koliko mu je bio ugovor ali ako ostaje onda ima pravo na skoro duplu platu od proslogodisnje.

 

Ako potpise Rozier QO onda je on RFA.

QO se daje dan prije pocetka tog FA moritorijuma. 

QO ti daje opciju da izjednacis ponudu neke ekipe

 

Tako sam i ja skontao nego rekoh da proverim.

Link to comment
Share on other sites

Mavsi favoriti da potpisu Horforda, ne znam sta da mislim. Teoretski je veoma kompatibilan uz Luku i Kristapsa ali ce godine sigurno biti ozbiljan faktor, pitanje je samo da li vec naredne ili za dve sezone.

Bio bih zadovoljniji ako dobije ugovor poput Milsapovog sa Denverom nego sa 4x25.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki28 said:

@stefan81888 Renounce i to je to, ne racuna se protiv salary capa. Ne znam koliko mu je bio ugovor ali ako ostaje onda ima pravo na skoro duplu platu od proslogodisnje.

 

Zašto duplu? Pošto je uglavnom 120%. Drugačiji ugovor? Šta je imao on, salary cap ili bird ugovor? 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Manu said:

Mavsi favoriti da potpisu Horforda, ne znam sta da mislim. Teoretski je veoma kompatibilan uz Luku i Kristapsa ali ce godine sigurno biti ozbiljan faktor, pitanje je samo da li vec naredne ili za dve sezone.

Bio bih zadovoljniji ako dobije ugovor poput Milsapovog sa Denverom nego sa 4x25.

Horford je i odbio Boston zato sto je hteo ugovor od cetiri godine, a ne od 3.

U svakom slucaju, Horford ako bude losiji, uvek se moze trejdovati. 

 

Sto se tice Hjustona, moje misljenje je da ova svadja dolazi sa Hardenove strane, nezadovoljan je Krisovim partijama. Bio je dosta vruce glave i razocaran zbog ispadanja od GS-a. Sve u svemu, mislim da gresi i da bi morao da pokusa i ove sezone sa Polom da dodju do titule, posebno kada vise nemaju na putu monstruoznu ekipu GS. Takodje, mora biti svestan da zbog Polovog ugovora nece moci da dobije bolje igrace u razmeni. Harden je postavio ultimatum Hjustonu da bira izmedju njega i Pola, prema navodima novinara Vinsenta Gudvila. Pol i Harden nisu pricali skoro dva meseca.

Edited by Drakaris
Link to comment
Share on other sites

With the Knicks likely locked in on R.J. Barrett as their guy at No. 3 in tomorrow’s draft, things have seemed pretty tranquil in Knicks Land the last couple of days.

BOOM. Here’s Marc Berman of the New York Post to disturb your peaceful pre-draft slumber:

With Thursday’s draft night approaching, Ntilikina could still be on the move as the Knicks are extremely open to trading him for another draft pick – either a late first-rounder or second-rounder.

You may be thinking, “Where have I heard this before?” The answer is, from Berman, last month.

However, this time around, SNY’s Ian Begley has hopped in to give his own intel on Berman’s report, adding a little fuel to the fire that Frank may not be a Knick much longer:

It’s logical to think that there are no players on the Knicks roster who are off limits when it comes to potential trades, but 2017 first-round pick Frank Ntilikinais one player who members of the organization are open to listening to offers on, sources confirm.

Ntilikina has been a part of trade rumors for several months. It is unclear what the Knicks would be looking for in return for a Ntilikina deal, but the New York Post, which first reported the Knicks’ willingness to move Ntilikina, says the club is looking for a late first or second-round pick.

Now, there’s some parsing to do with the verbiage here between the two reports — Berman says the Knicks are “extremely open” to dealing Frank, whereas Begley simply says New York is “listening to offers.” Berman’s report implies the Knicks are shopping Frank, whereas Begley’s basically says they’d entertain trading him for the right price (which should be the case for basically anyone on the Knicks not named Mitchell Robinson, if we’re being honest).

However, there’s really no denying that trading Frank for a late first or second rounder could be considered an objective failure of a return for a guy that was taken with the No. 8 pick just two years ago. Is that on Frank? The organization? David Fizdale? Phil Jackson? Isiah Thomas? Who knows, man. The Frank saga has been a frustrating one, both for his supporters and his detractors.

Supporters see a player with unreal physical gifts (6-foot-6 with a wingspan over seven feet, and he may not be done growing) and an extremely versatile skillset that needs to be given room to grow on the offensive end (where he has been objectively terrible). Plenty of people (myself included, at times) think that Frank has just been halted by injuries and mismanagement and needs patience.

Detractors see a player who hasn’t done anything to earn time on the court due to those offensive woes, plays too tentatively and should basically be shot to the moon (or traded for a second round pick, if he’s even worth that).

Whatever your feelings on Frank, it’s starting to feel like it might not matter as of tomorrow night. Considering this rumor has been floated since at least the trade deadline, there’s certainly a lot of smoke to suggest that Ntilikina won’t make it out of the 2019 Draft as a New York Knick. Luckily, we’re just over 24 hours away from being able to put this story to bed, one way or the other.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, uini said:

 

voleo bih da prestanem ali je highly unlikely

 

svakako će to biti jedan glup potez knicksa

 

Da moras, u koju bi ga frencajzu poslao, tj u kom timu mislis da bi najvise prosperirao?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AgroUrban said:

 

Da moras, u koju bi ga frencajzu poslao, tj u kom timu mislis da bi najvise prosperirao?

 

često se zezam kako bi spursi znali šta da rade s'njim ali zapravo ne moraš biti genijalac da skontaš šta raditi sa igračem koji je sa 20 godina već elitni defanzivac (ne samo po fizikalijama, nego i po načinu na koji igra odbranu), može da čuva sve od 1 do 3 a u nekim situacijama i četvorke koje nisu uspevale da ga uguraju ispod koša. 

 

za onog robersona iz thundersa kažu kako puno nedostaje oklahomi kada je povređen. ntilikina za razliku od njega ima ok formu šuta (nije idealna, tj nije konstantna ali je OK), može da šutne i spot up ali i iz driblinga, ume da igra leđima i šutne midrange. samo ovde da podigne procente i ne bih morao da slušam kaosova uvredljiva poređenja sa antetokoumpom iz panatinaikosa (nekada knicksa). 

 

nikada on neće biti point god ali je i handle popravio u odnosu na ruki sezonu, tako da ni to što mu je najveća slabost nije beznadežno.

 

ne mogu da skapiram tu potrebu da se trejduje pošto knicksi neće niđe ni ove sezone a late first / early second pick je baš onako..ako već imaš na umu nekog specifičnog igrača tako daleko na draftu, daješ neke druge jednako daleke asete.

 

što reče jedan moj sapatnik iz ameriku:

Can't wait for the second rounder we get to shut down James Harden next year :blush:

 
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

 
 
 
1 hour ago, uini said:

 

često se zezam kako bi spursi znali šta da rade s'njim ali zapravo ne moraš biti genijalac da skontaš šta raditi sa igračem koji je sa 20 godina već elitni defanzivac (ne samo po fizikalijama, nego i po načinu na koji igra odbranu), može da čuva sve od 1 do 3 a u nekim situacijama i četvorke koje nisu uspevale da ga uguraju ispod koša. 

 

 

Moje skromno misljenje je da ako on hoce da ostane i opstane u NBA da mora da igra u nekim bas poslozenim timovima, neku specijalnu ulogu i da tu moze bas da prosperira, tj da doprinese vise od ocekivanog. Ostanak u NYK ne bi nista spec doneo ni njemu ni samom timu. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...