Jump to content

NBA plejof mod


Kurc Emuchelo

El finale  

131 members have voted

  1. 1. U ciji vagon uskacete za ovo finale?

    • Golden Stejt Voriorsi (mi smo ceta kapetana Kera)
    • Toronto Raptorsi (mi smo sever i volimo zimu)


Recommended Posts

26 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Znači Morant je visok, spor, neatletičan i neeksplozivan, metodičan i sa visokim bball IQ-om, odličan u odbrani i pouzdan šuter. Super.

 

Ok. Znaci posto su obojica slicne visine, nisu cisti suteri i mogu dobro da skoce, to je osnov da ih poredimo. Hajde onda da to isto uradimo i za LeBrona i Josha Jacksona.

 

Kosarka koju su na koledzu igrali Temetrius i Dennis se itekako razlikuje. Od broja uzetih poludistanci, preko broja slobodnih, broja izgubljenih, duzine zadrzavanja lopte, forsiranja tranzicije, sklonosti skip pasovima, selekcije suta pa sve do odbrane. Da ne zaboravimo fizicke razlike - jedan je tanak kao grana i krakat za svoju visinu, a drugi nabijen i relativno kratkih ruku. 

 

Zaista mi je tesko da povlacim neke ozbiljnije paralele izmedju njih, posto su malobrojni segmenti u kojima se preklapaju posve genericni.

 

 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, uini said:

 

bold: po onome što ljudi koji prate ncaa pišu, rj barrett je zapravo još veća nepoznanica od moranta. ne znam odakle ti taj konsenzus da je barrett no.2 na draftu. čak pretežu mišljenja da je to morant.

 

druga stvar, memfis je već u ozbiljnim pregovorima za trejd conleyja, utah je trenutno najozbiljniji partner. memfis čim je izvukao pick br.2 je imao sastanak sa morantom. smatraju verovatno da bi on i JJJ mogli biti taj dinamični duo u narednoj deceniji ako sve ide kako treba

 

ako memphis uzme barretta sa no.2 (highly unlikely), knicksi će pokupiti moranta a zatim gledati da trejduju dsja i naravno ntilikinu a morantu će dati priliku da bude to mlado lice franšize. ja ne bih voleo taj scenario samo zato što tu već iammo mlade igrače ali daleko od toga da bi se to doživelo kao loša stvar za nyk, bilo u franšizi ili među narodom.

 

last but not the least: kako su to knicksi ™popušili za maltene sve top FAs" kada free agency još nije ni počeo? druga stvar, jedino što se zvanično zna je da su zainteresovani za duranta i šatro za leonarda. kawhi će možda imati sastanak sa knicksima ali ništa drugo se tu ne očekuje. daklem, durant je jedini za kojeg javnost zna a s'obzirom da je povređen, verovatnije je da se planovi menjaju shodno tome i da neće ni juriti tog drugog top igrača ove sezone, nego što su ispušili  ( :

 

ali videćemo, možda ih durant odjebe. možda oni ne budu želeli da rizikuju sa durantom. sve je otvoreno i ništa se ne zna u ovom trenutku.

 

 

 

 

Kako moze RJ Barrett da bude veca nepoznanica kad je igrao na Djuku za razliku od ovog indijanca koji je u sustini Fultz 2.0. Igrao na nekom kretenskom koledzu i prodaju ga 3 kucanja sa klipa gde pri tom niko nema predstavu da li lik uopste zna da igra kosarku?

 

Kazem ti ako bi menjali pik sa Pelikanima uz kompenzaciju njima sa 4. pozicije u najmanju ruku ostaje Garland koji je svakako 1# ili 2# PG drafta u najmanju ruku ( mada mi nesto mirise da je Morant fijasko u najavi).

 

Kazes da ce Knikcsi ako dignu Moranta opet praviti remont cele spoljne linije samo sto su doveli DSJ? Mislis da im nije lakse da posalju neki pik u Memfis i dignu igraca za kog su najzagrejaniji i uklapa im se idealno u ''koncept'' ?

 

Oni su popusili za sve FA onog trenutka kad je Durantu stradala ahilova, sve kombinacije su kretale od njega pa na dalje, Davis,Irving,Butler itd...

 

Sad u nekom scenariju da potpise Durant ovako polomljen ( sto deluje kao naucna fantastika) opet to ne menja cinjenicu da nikome nije interesantno da dodje i siba se godinu dana dok ceka da se Durant vrati koji pitanje u kakvom ce stanju biti...

 

Poenta je da bi Grizliji mogli malo da izadju iz te svoje ustogljenosti i sagledaju neke sire mogucnosti jer cak iako im se svidja Morant mogu da izadju sa njim i jos nekim assetom viska...

Link to comment
Share on other sites

Just now, SteveFrancis#3 said:

 

Ok. Znaci posto su obojica slicne visine, nisu cisti suteri i mogu dobro da skoce, to je osnov da ih poredimo. Hajde onda da to isto uradimo i za LeBrona i Josha Jacksona.

 

Kosarka koju su na koledzu igrali Temetrius i Dennis se itekako razlikuje. Od broja uzetih poludistanci, preko broja slobodnih, broja izgubljenih, duzine zadrzavanja lopte, forsiranja tranzicije, sklonosti skip pasovima, selekcije suta pa sve do odbrane. Da ne zaboravimo fizicke razlike - jedan je tanak kao grana i krakat za svoju visinu, a drugi nabijen i relativno kratkih ruku. 

 

Zaista mi je tesko da povlacim neke ozbiljnije paralele izmedju njih, posto su malobrojni segmenti u kojima se preklapaju posve genericni.

 

 

 

Ja nisam gledao Moranta izuzev na klipovima, pa sam zato pitao da ih neko uporedi ko je gledao jer su mi delovali slično, kao eksplozivni scoreri sa kombo mentalitetom. Super što si se javio, pa ako ti nije teško daj malo opis Moranta, možda sam ja potpuno fulao sa poređenjem. Sećam se da DSJ nije izgledao ovako kako izgleda sad prilikom tvojih opisa nakon njegove NCAA karijere, pa eto, pomislih da su ipak uporedivi nekako. Thanx.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Chaos Is Me said:

Jel može neko ko je gledao Moranta da kaže koja je razlika između njega i Dennis Smith JR-a?

 

Morant je neuporedivo bolji i čistiji plej, rekao bih da mu je to uz brzinu/atleticizam i glavni kvalitet + mi deluje kao bolji lider, neko ko može imati pozitivniji uticaj na ekipu. Igrački mi je mnogo bliži Fox-u, mada mislim da je talentovaniji plejmejker od njega.

 

8 minutes ago, delgado said:

Brate slazem se sve, ali fora je da napunimo roster telima a ako ce Rondo, Lance i slicni sarlatani da igraju za vetmin i ne zauzimaju prostor u capu, zasto da ne.

 

   Velika je razlika izmedju 30+M$ i 20+M$ za popunu rostera, ali jbg, ostao je Kuzma koji je jos uvek mlad decko, 24 godine, tek trecu sezonu treba da odigra, a na sirotinjskom je ugovoru. Naravno da bih potpisao ovakvu situaciju a da imamo Davisa, trenutno imamo 2 od 5-10 najboljih igraca u ligi, posto je Kevin out for next season. Nijedan tim nema tako ubitacan duo -> Toronto ima Lenarda, Milvoki Djanisa, OKC Pola Dzordza (A Vezbruk propo) , mozda su najbliziji toj kombini Harden i CP3, ali i CP3 nije vise ta vrsta elite... Fila ima doduse takodje jake igrace, ali nema dvojicu u top ten.

 

Ako se Dejvis odrekne onih 4 miliona trade bonusa (a ubeđen sam da hoće), onda će ostati 27.7 miliona za ostatak rostera. Nije neki spektakl, al' nije ni toliko tragično da bi vraćali Lance-a i ekipu. :classic_smile: Biće tu slobodnih igrača poput Kolisona, Markusa Morisa, Beverlija, Seta Karija, Elingtona, Arize, to mi ovako na prvu pada na pamet, bolje gađati neke od njih. 

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, LordOfTerror said:

 

Kako moze RJ Barrett da bude veca nepoznanica kad je igrao na Djuku za razliku od ovog indijanca koji je u sustini Fultz 2.0. Igrao na nekom kretenskom koledzu i prodaju ga 3 kucanja sa klipa gde pri tom niko nema predstavu da li lik uopste zna da igra kosarku?

ja ne znam ništa o ncaa igračima, kažem ti šta ljudi koji prate pišu i pričaju. u najmanju ruku i barrett i morant mogu biti sjajni igrači ali i propasti (tako ljudi kažu)

Kazem ti ako bi menjali pik sa Pelikanima uz kompenzaciju njima sa 4. pozicije u najmanju ruku ostaje Garland koji je svakako 1# ili 2# PG drafta u najmanju ruku ( mada mi nesto mirise da je Morant fijasko u najavi).

 

Kazes da ce Knikcsi ako dignu Moranta opet praviti remont cele spoljne linije samo sto su doveli DSJ? Mislis da im nije lakse da posalju neki pik u Memfis i dignu igraca za kog su najzagrejaniji i uklapa im se idealno u ''koncept'' ?

pošto su za knicks standarde visoko pozicionirani, knicksi će uzeti dostupnog igrača za kojeg misle da je BPA. ako to bude morant, uzeće njega, pošto nikakvih naznaka iz organizacije nije bilo da je DSJ neko na koga se računa kao na cornerstone budućnosti. naprotiv, svi igrači knicksa su available za trejd, ukoliko im se ponuda svidi.

Oni su popusili za sve FA onog trenutka kad je Durantu stradala ahilova, sve kombinacije su kretale od njega pa na dalje, Davis,Irving,Butler itd...

kao što rekoh, slažem se sa simmonsom da su veće šanse da durant ostane u dubsima sada nego pre povrede. međutim, ne postoje nikakve garancije u ovom trenutku da će tako i biti. to što se duranta tiče. što se tiče ostalih, ti si jednostavno stavio na gomilu sve žive glasine i pričice sa tvitera i neta generalno i formirao od toga nyk FA listu (butlera niko čak nije ni pominjao). daklem, ne znamo DA LI UOPŠTE KNICKSI TRAŽE IKOGA OD NAVEDENIH. ona rumor-ponuda za davisa izgleda baš tako, kao prazna priča (po onome što se navodi kao ponuda).

Sad u nekom scenariju da potpise Durant ovako polomljen ( sto deluje kao naucna fantastika) opet to ne menja cinjenicu da nikome nije interesantno da dodje i siba se godinu dana dok ceka da se Durant vrati koji pitanje u kakvom ce stanju biti...

zašto deluje kao sci-fi da knicksi potpišu povređenog duranta? nije kao da knicksima dolazi takav igrač svake 4 godine. nije kao da su potpisali takvog free agenta IKADA. 

takođe, upravo suprotno ima logike ako potpišeš duranta -> da čuvaš max money za sledeći prelazni rok a da sada za tu lovu potpišeš eventualno nekog dobrog sidekicka i uzmeš neki expiring ugovor za pikove.

Poenta je da bi Grizliji mogli malo da izadju iz te svoje ustogljenosti i sagledaju neke sire mogucnosti jer cak iako im se svidja Morant mogu da izadju sa njim i jos nekim assetom viska...

e pa to ćeš već morati da pišeš nadležnima u memphisu. ja se ne bavim time šta je dobro za njih već samo navodim kakve informacije trenutno stižu na temu. da li je to dobro ili loše za memfis, poima nemam ( :

 

morao sam ovako crvenom u quoteu, ima puno različitih tema a ne mogu sad da dekonstruisem i rekonstruisem post quote by quote  ( :

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, realno *w said:

Svestan da u startu imam predrasude prema takvim igračima, ali opet - koliko mi se ne sviđa taj RJ Baret. Ni trunku racionalnosti nisam video kod njega, a sada to treba očekivati u NBA?

 

pored toga, kao upitne stavke se navode šut spolja (pogotovo iz driblinga) i effort u odbrani (možda čak i fokus /inteligencija). uglavnom, ima puno potencijalnih problema 

Link to comment
Share on other sites

@uini

 

Ma Durant ce ili potpisati dugorocni max sa Warriorsima ili ako nema nameru da ostaje iskoristice PO pa ce posle videti, svi oni su dovoljno pametni da shvataju koje tektonske promene u ligi mogu da se dese za godinu dana i vole da imaju otvorene karte.

 

Jel Morant bio uopste na workoutu kod vas?

 

Nekako sam uvek pre za fail sa atleticnom krilom bez suta nego sa egomanijakom koji treba da bude floor general i sebe dozivljava kao ''point goda''

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Guru said:

 

Morant je neuporedivo bolji i čistiji plej, rekao bih da mu je to uz brzinu/atleticizam i glavni kvalitet + mi deluje kao bolji lider, neko ko može imati pozitivniji uticaj na ekipu. Igrački mi je mnogo bliži Fox-u, mada mislim da je talentovaniji plejmejker od njega.

 

 

Ako se Dejvis odrekne onih 4 miliona trade bonusa (a ubeđen sam da hoće), onda će ostati 27.7 miliona za ostatak rostera. Nije neki spektakl, al' nije ni toliko tragično da bi vraćali Lance-a i ekipu. :classic_smile: Biće tu slobodnih igrača poput Kolisona, Markusa Morisa, Beverlija, Seta Karija, Elingtona, Arize, to mi ovako na prvu pada na pamet, bolje gađati neke od njih. 

 

 

  Collison iz Indy mi je no-brainer da se dovede. Vecito potcenjen, korektan prvi plej, sa solidnim sutem i pregledom igre, pa cak i dobrom odbranom. Markus Moris naravno, ali imamo na 4 i Kuzmu, Lebrona, pa i Davis po potrebi moze tu. Beverlija ne bih dovodio jer je seljacina. Set moze. Ellington, aka the man with the golden arm, pre Arize.

Link to comment
Share on other sites

Boston Celtics center Al Horford will not exercise the $30.1M option on his 2019-20 contract and become an unrestricted free agent, league sources tell ESPN. Horford and the Celtics both have interest in working toward a new deal in July, sources tell ESPN

 

da ga potpisemo na 3 za 20m i bombona.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, uini said:

ja mislim da se oni na terenu ne uklapaju najbolje 

 

 

Edit da objasnim 

-> u top 3 igrača contendera moraš da imaš dva opasna sutera, to je obavezno.

Ja se vise fokusiram  za van terena pricu. Braca su, familija itd itd. Ne uklapa se ni Ingram ali Ingram Zionu nije "brat", Baret jeste.
I vise verujem da ce Baret u sledece 4 godine da postane 35%+ suter za 3 nego Ingram. I to sa visokom frenkvencijom suta za 3 a ne ovo sto Ingram sutira ove 3 godine.
Tebi je prvenstveni cilj u ove 4 godine da se Zion oseca dobro i da se oseca pozeljno. Da se on i ostatak asseta dobro i konstantno razvijaju. Ulazak u PO na zaapadu je samo dodatni bonus.

Edited by LayupFromTheMidget
Link to comment
Share on other sites

@Crane

Znaci Atlantin Gambo...

 

BTW, Garland mi se bas bas dopada, sve zavisi od tih kolena, ako nisu hronicna slaba tacka nema greske sa njim. Neupitno vrhunski suter, odlican sa loptom na malom prostoru, vrlo dugacak domet, lagan i brz izbacaj... Dosta paralela sa Lillyem u plejstajlu. Usudio bih se reci da je mozda jedini igrac za koga vredi raditi trade-up.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Manu said:
21 minutes ago, Malkolm Brogdon said:
Falkon odbio player option, izgleda da ce dogovarati long term deal sa Kingsima.

Videcemo koji ugovor ce dobiti, ali ovaj potez mi deluje kao klasican nedostatak samopouzdanja.

Ja sam ocekivao da ce da pokupi PO, ali i ovo mogu da razumem. Verovatno hoce da se obezbedi sad na long term + da bude mladji kad bude potpisivao naredni ugovor, verovatno ceni da kao 31 yo moze da zabode jos jedan solidan ugovor.

Link to comment
Share on other sites

@delgado pazi sad. Ako se Dejvis potpise 6 jula i uzme taj bonus za trejd Lejkersima ostaje 23.6 mil $. Ako se ozvanici trejd tad a Dejvis se odrekne bonusa onda ostaje 27.7 i u toj situaciji Lejkersi mogu da trejduju jos neke igrace tipa Bongu, Wagnera i da to ode na blizu 30 miliona $.

Ako uspiju sa Pelikanima da dogovore da se trejd ozvanici krajem jula onda imaju prostor za max slot.

 

Lejkersi ce vrvt kupovati pikove 2 runde, 1 ili 2 ali tek posto se dogovori situacija oko Dejvisa tj datuma ozvanjcenja trejda. Malo mi je nezamislivo da to nisu ugovorili sa tim swap pikovima ali dobro, cekamo.

 

Jbt al je Woj antiLaker, lik samo pripaljuje protiv njih. Te nece Pelikani da trejduju Dejvisa, te Boston nece da da ovog, te nije Boston ozb zainteresovan, te da su dali previse, te da se nece sastati ni sa Kawhijem, Kyrie, Kembom itd itd. 

Edited by Miki28
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...