Jump to content

NBA plejof mod


Kurc Emuchelo

El finale  

131 members have voted

  1. 1. U ciji vagon uskacete za ovo finale?

    • Golden Stejt Voriorsi (mi smo ceta kapetana Kera)
    • Toronto Raptorsi (mi smo sever i volimo zimu)


Recommended Posts

Jokic je najbolji centar u ligi.

 

 Evo na osnovu sezone i dosadasnjeg plejofa, ovako izgledaju moje prve 3 nba petorke :

 

  Curry-Harden-Durant-Giannis-Jokic

  Lilly-Butler-Kawhi-PG-Biid

  Irving-CJ-Lebron-LMA-Gobert

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, delgado said:

 Evo na osnovu sezone i dosadasnjeg plejofa, ovako izgledaju moje prve 3 nba petorke :

 

  Curry-Harden-Durant-Giannis-Jokic

  Lilly-Butler-Kawhi-PG-Biid

  Irving-CJ-Lebron-LMA-Gobert

 

ShinyFinishedAdmiralbutterfly-max-1mb.gi

 

 

Edited by realno *w
  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Chaos Is Me said:

Apropo Jokića: Nema zbora. Mogu samo da ga mrze oni što ga ne vole.

Ma kako neko može da ne voli tu glavudžu...Šalu na stranu, ne znam da li je iko očekivao ovako ozbiljan uspon i brojke Jokare!

Link to comment
Share on other sites

Vidim spika o Jokicu ide u pravom smijeru pa ne bih nista da cackam 😉

 

Zanima me jesam li stekao krivi utisak da polako u prvi plan opet izbijaju individualne predstave glavnih igraca kao presudne. Doprinosi igraca petorke, o klupama da ne govorimo su manje vise mizerni kod dosta ekipa. Denver, Toronto, Hjuston, cak i GS, Portland, svi sa izrazito veliko razlikom u doprinosu par glavnih i sporednih igraca. Ako je kod GS i Hjustona to i ocekivano, za druge i nije. Pored Bostona mozda jedino neki balans odrzava Milvoki, kod kojeg se zna ko je glavni, a ostali se dobro dopunjuju. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, pepe sancez said:

 

 

Zanima me jesam li stekao krivi utisak da polako u prvi plan opet izbijaju individualne predstave glavnih igraca kao presudne. Doprinosi igraca petorke, o klupama da ne govorimo su manje vise mizerni kod dosta ekipa. Denver, Toronto, Hjuston, cak i GS, Portland, svi sa izrazito veliko razlikom u doprinosu par glavnih i sporednih igraca. Ako je kod GS i Hjustona to i ocekivano, za druge i nije. Pored Bostona mozda jedino neki balans odrzava Milvoki, kod kojeg se zna ko je glavni, a ostali se dobro dopunjuju. 

 

 

uz ogradu da ipak sporadično gledam tekme u plej ofu - ne bih se do kraja složio.

od ekipa koje nisi pomenuo, 76ersi imaju manji ili veći doprinos od većine svojih igrača.

 

reddick nije neki sporedni igrač ali nije ni top 3-4, sinoć je šurio. monroe je do sinoć imao odličan učinak

edit ennis treći je bio odličan sinoć takođe

 

kod blazersa, rodney hood, seth curry u aktuelne dve tekme opasno odigrali.

danny green iz raptorsa nije imao neku ludu statistiku sinoć, naprotiv ali je po meni bio jedan od najvažnijih igrača za pobedu sinoć

 

svakako da plej of tekme teško ili nikako ne mogu da se dobiju bez glavnih igrača. rotacija se taman toliko skrati i odbrana je taman toliko kvalitetnija da je teško očekivati epohalne partije sporednih igrača u kontinuitetu, pre svega i zato što ni ne dobijaju minute u kntinuitetu

Edited by uini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma jasno, ne pobjedjuju dva igraca nikada. Da bi tim bio dobar 7-8 igraca mora da glumi svoje uloge na visokom nivo kakve god one bile. 

 

Govorim vise o tome da je ono sto je izgledalo kao dobra uloga nekih igraca kod nekih ekipa nestalo u tragovima. Toronto je bio najbolji u sezoni, a odmarali su Kavajia 20+ utakmica, a sada mu osim Sijakama svi nose vodu.

O Denveru da ne govorim. 

Pad ucinaka kod nekih igraca postoji i u Fili, ali je to debelo kompenzovano uticajem Embida i ko bi rekao maltene prezaljenog Simonsa. Da i Batlera.

 

U GS skidam kapu Grinu i Igudali. Djelovali irelevantno u sezoni, a sada su podigli nivo igre rapidno.

 

Hocu reci, u plej ofu igra zajedno smo skupa pada u vodu kao kula od karata. Onda ti se na suvo nasuce krs kao Barton, Kapelina ovisnost o dobrom pasu i protivnickoj odbrani, Gober, Micel, cak i pad Marka Gasola npr.

Link to comment
Share on other sites

Pa to stoji i to je nešto što gledamo kod većine timova, svake godine. Plejof automatski vuče skraćenu rotaciju, pa se često dešava da kada je klupa i u igri, teško dođu do izražaja jer imaju na raspolaganju mali broj minuta i šuteva. Plus ispliva svaka moguća mana koju neki igrač ima.

 

Denver ima baš puno igrača, dosta njih je kidalo kada su zbog raznih povreda izbili u prvi plan, ali čak i u regularnom delu, njihov učinak je pao čim su se kompletirali.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, uini said:

 

 

uz ogradu da ipak sporadično gledam tekme u plej ofu - ne bih se do kraja složio.

od ekipa koje nisi pomenuo, 76ersi imaju manji ili veći doprinos od većine svojih igrača.

 

reddick nije neki sporedni igrač ali nije ni top 3-4, sinoć je šurio. monroe je do sinoć imao odličan učinak

edit ennis treći je bio odličan sinoć takođe

 

kod blazersa, rodney hood, seth curry u aktuelne dve tekme opasno odigrali.

danny green iz raptorsa nije imao neku ludu statistiku sinoć, naprotiv ali je po meni bio jedan od najvažnijih igrača za pobedu sinoć

 

svakako da plej of tekme teško ili nikako ne mogu da se dobiju bez glavnih igrača. rotacija se taman toliko skrati i odbrana je taman toliko kvalitetnija da je teško očekivati epohalne partije sporednih igrača u kontinuitetu, pre svega i zato što ni ne dobijaju minute u kntinuitetu

 

Mislim da je kod 76ers samo opticka varka, jer se nije ocekivao bas nikakav doprinos klupe. Kod njih je i dalje prva petorka sve. Cim neko zakaze tipa Embida, pa i Tobajasa sinoc, ode im sve u qrac. Simonsa iskljucujem, jer on ima THE defanzivni zadatak.

Uprkos naizgled egalu, imao sam utisak da ih ne bi dobili da su igrali ceo dan.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, delgado said:

Jokic je najbolji centar u ligi.

 

 Evo na osnovu sezone i dosadasnjeg plejofa, ovako izgledaju moje prve 3 nba petorke :

 

  Curry-Harden-Durant-Giannis-Jokic

  Lilly-Butler-Kawhi-PG-Biid

  Irving-CJ-Lebron-LMA-Gobert

 

Mislim da se petorke biraju na osnovu regularne sezone, a bojim se da ce tu da upadne Embiid.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, leki bg said:

 

Mislim da je kod 76ers samo opticka varka, jer se nije ocekivao bas nikakav doprinos klupe. Kod njih je i dalje prva petorka sve. Cim neko zakaze tipa Embida, pa i Tobajasa sinoc, ode im sve u qrac. Simonsa iskljucujem, jer on ima THE defanzivni zadatak.

Uprkos naizgled egalu, imao sam utisak da ih ne bi dobili da su igrali ceo dan.

 

ja sam krenuo od ove pepeove pretpostavke

 

Quote

Zanima me jesam li stekao krivi utisak da polako u prvi plan opet izbijaju individualne predstave glavnih igraca kao presudne. Doprinosi igraca petorke, o klupama da ne govorimo su manje vise mizerni kod dosta ekipa.

 

daklem, razumeo sam to kao tri glavna igrača i ostali.

svejedno, u slučaju 76ersa postoji doprinos i izvan prve posade. pominjao sam gore par tih igrača. kada na to dodaš da boban i tj mcconell sada uopšte ne igraju, dobiješ tu razliku u distribuciji minuta, poena i na koncu, značaja za ekipu.

 

ako pod "glavni igrači" podrazumevamo 5-6 njih, onda se slažem. s'tim što većina ekipa i igra sa cca 9 igrača sveukupno, pa je onda teško da ta tri preostala koja ionako igraju najmanje minuta i imaju neke specijalne obaveze budu u kontinuitetu neko ko isporučuje

 

ali dešava se, maka na ovim tekmama koje sam gledao (igrače koje sam uglavnom već pomenuo)

 

 

edit

proverih na brzaka koliko igrača uopšte izlazi na teren po ekipama.

ako izuzmemo likove od 3-5min, to je uglavnom 8-9 igrača koji uopšte igraju. ponekada u tih 9 igrača budu i ti sa mizernom minutažom

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

Утисак ми је да баш фали Смарт Бостону. Човек је вазда у ПО ниво изнад што се утицаја на игру тиче. Знао је и да закључа у дефанзиви, а и некако кад кола крену низбрдо нема никога да се издере, повуче, изврши притисак, једноставно тргне екипу. Млак је Бостон, фали чврстине да би се ова серија преокренула, надам се да би Смарт могао бити превага.

 

Може ли неко извући неке релевантне статистичке параметре за његов дефанзивни допринос ове сезоне?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kako izgleda vaših TOP 15 u ligi,trenutno?

 

1.Durant

2.Kawhi

3.LeBron

4.Harden

5.Curry

6.Giannis

7.Jokić

8.George

9.Davis

10.Embid

11.Irving

12.Lillard

13.Westbrook

14.Butler

15.CJ/Thompson/Griffin

 

Ovako nekako bih ja poređao.

 

Edited by MilošVB
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...