Jump to content

NBA plejof mod


Kurc Emuchelo

El finale  

131 members have voted

  1. 1. U ciji vagon uskacete za ovo finale?

    • Golden Stejt Voriorsi (mi smo ceta kapetana Kera)
    • Toronto Raptorsi (mi smo sever i volimo zimu)


Recommended Posts

2 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Pa osim GSW najveci gubitnici ovog finala su Klipersi i NYK.
Ocistili 2 mesta za Kd+1 odnosno Kawhi+1 i izduvali su. 
Usrace nekog novog Mozgova dosta para da pocnu da panice klubovi.

 A verujem i da će i dobri free agenti bolje proći, recimo Vučevića možda neko plati još više.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo se iz aviona videlo da je acl. Ja sam odmah napisao, bukvalno pre usporenog snimka, pa me je Chaos kvoutovao i poceo da place.

 

I kad se Klej vratio da sutne bacanja i trckarao, u glavi mi je bio Rondo koji je sa torn acl-om nastavio da igra. Ovaj je sinoc trckarao i skakutao dok se nije ohladio, posle je morao na stakama da ode nazad.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jep ja zaboravio na Vucka skroz. Bas me zanima gde ce da zavrsi tj sta taj Orlando planira sa Bambom i Fultzom...
Ali Gasol kako je muski izneo PO i bez tog trejda sumnjam da bi uopste dosli do finala. Iako je ljustura sebe, odbrana i anticipacija je i dalje tu, u nekim utakmica  previse je  sutirao za 3 ali dobro sta ces. Stopovao Joela koji je sutirao 36% iz igre.
I jos 1 fun fact Toronto nema lutrijskog pika u rosteru sto smo verovatno sada videli i nikad vise da ekipa uzme titule bez top 14 pika

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Drakaris said:

Mislim da se slazemo da bi osvojili titulu protiv Voriorsa.

 

 

ne slažemo se. 

upravo sam ti pisao dovoljno opširno i zašto to mislim.

 

treba da vidimo da li je embiid uopšte u stanju da odigra plej of zajedno sa finalom. što se simmonsa tiče, on bi bio ostavljan od dubsa na šutu

da ne pričamo u what if stavkama, mislim da su za sada makar bucksi ispred njih a videćemo kako će iygledati ekipe od novembra po imenima

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Pa osim GSW najveci gubitnici ovog finala su Klipersi i NYK.
Ocistili 2 mesta za Kd+1 odnosno Kawhi+1 i izduvali su. 

 

ja se sve nešto nadam da ovo za knickse može biti blessing in disguise

 

durantu max na 3 godine (valjda je voljan da uzme na tri i oporavlja se prvu?), razvijaš omladinu a uzmeš opet neki salary dump na godinu dana od ekipa kojima je to neophodno.

eventualno potpišeš nekog igrača rotacije, "veterana" (ne u smislu da je mator, već proveren);

 

tako da duranta dočekaš sa definitivnom odlukom šta radiš sa: dsj, ntilikina, mitch rob, trier, dotson (knox ima još sezonu fore) plus daćebog rj barrett

imaš tog veterana na ugovoru a otvoren max slot one tamo godine + na narednom draftu opet imaš neki top10 lottery pick koji onda možeš u zavisnosti od situacije da koristiš po potrebi

 

nadam se da neće uzimati kembe i butlere (a pogotovo ne irvinge)

 

videćemo ubrzo. ako draftuju igrača sa no3 umesto da trejduju pik ili ga menjaju za neke niže, to ću smatrati za dobar znak.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Drakaris said:

 

Sa druge strane Roketsi imaju Hardena, Pola, Kapelu, Gordona. Otkud znas recimo da Rivers ne bi sada digao formu i igrao kao FVV? A nije da ne zna tako da odigra, sto je vec pokazivao ove sezone.

  Jos igrali su protiv Voriorsa u najmocnijem izdanju! Mislim da smo svi videli koliko je GS sa rovitim Durentom jaci od Toronta. 

 

ovo nisam video, izvinjavam se.

van vleet je opasno šutirao, verovatno ekipa koja prati statistiku može da kaže da li je i koliko igrača u istoriji plej ofa imalo takav učinak a da je igrač sa klupe.

 

poređenje riversa i van vleeta mi je besmisleno pre svega zato što je van vleet porobio i u odbrani. nisam ni ja verovao ali pokazalo se da nema boljeg plejmejkerskog para za čuvanje curryja od njih dvojice.

Link to comment
Share on other sites

Ne mogu da se slozim sa komentarima koji diskredituju uspeh Raptorsa pricom kako ovo nije ni bleda senka GSW-a. Pre svega, izbacili su u finalu konferencije najbolju ekipu regularnog dela jos od 15/16 gsw-a dobivsi ih u 4 meca zaredom, a protiv warriorsa na nivou sezone imaju 6-2, igrajuci u istom ritmu svaki mec, gde su im samo jednom dozvolili da naprave ozbiljnu seriju po kojima su prepoznatljivi.

Apsolutno su zasluzili titulu i svi u organiziciji su zasluzili respect.

Meni je samo zao sto GSW nije bio kompletan, ali i sto Kawhi nije bio potpuno zdrav, imali bismo najbolje finale u dugo vremena ali i ovako smo mogli da uzivamo u odlicnoj kosarci.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Jep ja zaboravio na Vucka skroz. Bas me zanima gde ce da zavrsi tj sta taj Orlando planira sa Bambom i Fultzom...
Ali Gasol kako je muski izneo PO i bez tog trejda sumnjam da bi uopste dosli do finala. Iako je ljustura sebe, odbrana i anticipacija je i dalje tu, u nekim utakmica  previse je  sutirao za 3 ali dobro sta ces. Stopovao Joela koji je sutirao 36% iz igre.
I jos 1 fun fact Toronto nema lutrijskog pika u rosteru sto smo verovatno sada videli i nikad vise da ekipa uzme titule bez top 14 pika

sav besmisao tankovanja kao nacina da se osvoji tiula pojasnjena u jednoj recenici.

edit. i da dodam milvoki isto nije imao igrace koji su izabrani prvim pikovima.

Edited by riviera
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

pa dobro, lutrijski pik (derozan) im je doneo leonarda (može i tako da se gleda : ))

 

edit: po meni je veći nauk kako treba biti ponekada strpljiv sa igračima kao što su siakam i van vleet. ti likovi u knicksima ne bi preživeli tri sezone

isto tako (ili slično) su i dubsi bili strpljivi sa draymondom. onda im se povredio david lee dan pred početak sezone i ostalo je istorija

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

Kavaj je 91. godiste. Ako jos neku ekipu ili opet Toronto dovede do prstena definitivno je veći od Lebrondže. 

 

 

Nisam pratio seleri kepove, ima li sanse Voochevic u SAC town? 

Ne znam šta da mislim o Hariju Barnsu,  dal je bio zajeb sa njegovim trejdom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nemoj da se zavaravate sumnjam da bi i Milvoki dobio ove Durantless Warriorse a kamoli Fila.

 

Toronto ima strasnih 6-7 kosakasa koji znaju svega pomalo i surovo su kaznjavali svaki minut rezevrista GS. Pri tom su im ove mrcine sa rucerdama Ibaka,Siakam,Kawhi i Gasol totalno oduzeli poene iz reketa na prvom mestu Greenu.

Link to comment
Share on other sites

Green je odigrao prilicno blijedu seriju. Gubio je lopte kao na traci citavo finale, u napadu je pretezno bio bezopasan. Jos ona utakmica kad mu je Siakam ubacio skoro 50 poena. 

 

Bas mi je zao Kleja, igrao je vjerovatno najbolju seriju u svojoj karijeri. Sledece sezone ce i ulazak u PO biti uspjeh.

Link to comment
Share on other sites

 

 

24 minutes ago, uini said:

 

 

ne slažemo se. 

upravo sam ti pisao dovoljno opširno i zašto to mislim.

 

treba da vidimo da li je embiid uopšte u stanju da odigra plej of zajedno sa finalom. što se simmonsa tiče, on bi bio ostavljan od dubsa na šutu

da ne pričamo u what if stavkama, mislim da su za sada makar bucksi ispred njih a videćemo kako će iygledati ekipe od novembra po imenima

Naveo si samo nemogucnost Bena da sutne na kos? Ok, a sta mislis ko bi cuvao Bena? Kari, Mekini, Kuk? Posto bi Tompson bio zauzet cuvanjem Batlera. Kari na Benu je totalni mismatch. Fila nema neku klupu, ali je dosta upotrebljivija od klupe GS-a. Ti mi naglasavas sto Ben nema sut, a ignorises da Mekini nije kosarkas. Plus Ben je savrseno fit, 42-43 minuta, bez problema covek igra. Takodje, sva cetvorica ol starova mogu veoma snazno da idu na kos, ne zavise u tolikoj meri od suta, a Grin je jedini koji moze kvalitetno da brani kos, a i to nije problem, dovoljno je jedan da izadje iz reketa, obavezno onaj kog Grin cuva, on mora ici za njim i eto rupetine ispod kosa i spreman napad za izolaciju. Kazins i Bogut ce samo nemo da gledaju kako Ben prolazi. Toronto nije to koristio, jer nema tu neku prednost, nema kadra za to, sem Lenarda. Na Torontu to nisu mogli, jer su defanzivno najjaca ekipa u ligi. Ispod kosa svako vreme, Gasol i Ibaka, u saradnji sa Siakamom.  GS je imao postave gde su Livingston-Kuk-Igudala-Grin-Kazins/Bogut na terenu. To je prejadna postava, da sam se cudio u nekim trenucima kako uspevaju da igraju egal. Uspevali su, jer Tompson cele serije ima blizu 60% za 3. Batler bi ga mnogo bolje zatvorio, nego Deni Grin i to je jedna od cinjenica.

9 minutes ago, uini said:

 

ovo nisam video, izvinjavam se.

van vleet je opasno šutirao, verovatno ekipa koja prati statistiku može da kaže da li je i koliko igrača u istoriji plej ofa imalo takav učinak a da je igrač sa klupe.

 

poređenje riversa i van vleeta mi je besmisleno pre svega zato što je van vleet porobio i u odbrani. nisam ni ja verovao ali pokazalo se da nema boljeg plejmejkerskog para za čuvanje curryja od njih dvojice.

FVV jeste odigrao odlicno, u to se ne sumnja uopste, a i to nije nesto wauuu da se to nije desilo u istoriji NBA. 16/40 u ovom finalu za 3 poena, tj. 40%. Imao je 44% FG, i 14 poena prosek, 2 asista po utakmici za prosek preko 30 minuta.

Link to comment
Share on other sites

Warriorsi su čak i bez Klaya i Duranta vrlo ozbiljni sve dok imaju svemirca koji može da pogađa nebulozne stvari ogromnim procentima. 

 

Sixersima nisam impresioniran ni malo, oni su ok ekipa ali ne i contender, Bucksi su apsolutno drugi tim Istoka i mislim da su što bi se reklo "here to stay" ekipa. Toronto je ogromnu stvar uradio već eliminacijom njih i u toj seriji su bili daleko bolji nego protiv Sixersa koje bi laganeze rešili sa novopronađenom dobitnom formulom. Videćemo šta će Boston uraditi ovog leta, ne treba njih otpisivati nikako.

 

Kao što su već neki rekli, kreće lagano pozicioniranje pa da vidimo sa kojim sastavima će ko ući u oktobru u sezonu.

 

E da, Raptorsi bi se posprdali sa prošlosezonskim predstavnikom istoka u finalu bez ikakve drame. Mnogo bolja, koherentnija i inteligentnija ekipa su od onih Cavsa.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Drakaris said:

 

 

Naveo si samo nemogucnost Bena da sutne na kos? Ok, a sta mislis ko bi cuvao Bena? Kari, Mekini, Kuk? Posto bi Tompson bio zauzet cuvanjem Batlera.

 

Čuvao bi ga Iguodala i najverovatnije odučio od života, a najverovatnije bi zonirali na njemu jer ga nema ni svrhe braniti spolja.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Chaos Is Me said:

Warriorsi su čak i bez Klaya i Duranta vrlo ozbiljni sve dok imaju svemirca koji može da pogađa nebulozne stvari ogromnim procentima. 

Voriorsi bez Kleja i Duranta su slabiji od ovog Toronta za 15-20 poena razlike. Evo ti game3, Kari ubacio skoro 50 poena, a Toronto rutinski odnio pobjedu. Ne moze se igrati na ovom nivou bez druge opcije u napadu.

Edited by Shunsuke Nakamura
Link to comment
Share on other sites

glupo je porediti minutaze lebrona i kleja kad je vec opste poznato da lbj vec godinama ni ne igra odbranu i ozbiljno dozira potrosnju (jedan od sporijih superstarova po predjenim miljama u toku utakmica i prosecnoj brzini koju postize u poslednjim sezonama) sto je razumljivo s obzirom na godine i produkciju koju donosi u napadu. za to vreme klej iako nema loptu igra u motion napadu i da bi se otvorio za sut mora  konstantno da trci + standardno u svakoj seriji pa i u ovoj cuva najboljeg protivnickog beka bez  luksuza da ga na jednoj strani terena kriju na najgorem protivnickom igracu sto vecina drugih top igraca u ligi radi. sa siakamom koji je kosarkaska beba po minutama koje je odigrao u plejofu u karijeri je  jos gluplje  poredjenje.

 

toronto je od starta pokazao da je mnogo bolja ekipa u ovoj konstalaciji snaga i potpuno zasluzeno uzeo titulu. tim pre je bilo izuzetno kratkorocno razmisljanje da se rizikuje sa ovim najboljim i nedovoljno oporavljenim igracima na taj nacin rizikujuci i karijere i timski uspeh na duze staze. sledece sezone su ostali bez njih a najcesce sezona kad se igraci vracaju posle teske povrede sluzi za oporavak i vracanje u staru formu, znaci to su dve potencijalnme sezone bacene ako uopste ostanu na okupu i na to treba dodati neizbezno raubovanbje do koga dolazi cak i da nema povreda kada igraci zadju u 30te. ne kazem da su trebali kleja da nateraju da ne igra (koji je bio koliko toliko fit za igru za razliku od durenta) ali cediti poslednje atome snage na rovitim igracima je mnogo rizicna taktika pogotovo kada imas minimalne sanse da prodjes seriju u kojoj si u skoro nemogucem za prokret minusu od 3-1. njima je trebao sut od 50% za tri i 11 poena povredjenog durenta  da bi dobili utakmicu na jednu loptu. svi bitni igraci sem kleja su imali negativan net rtg u seriji pa tom logikom jurnjave za titulom trebali su da ga forsiraju da igra 45-46 minuta  jer je to bio jedini nacin kako su oni mogli da dobiju 4 od 7 meceva protiv izuzetno kvalitetetne ekipe reptorsa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Drakaris said:

 

 

Naveo si samo nemogucnost Bena da sutne na kos? Ok, a sta mislis ko bi cuvao Bena? Kari, Mekini, Kuk? Posto bi Tompson bio zauzet cuvanjem Batlera. Kari na Benu je totalni mismatch. Fila nema neku klupu, ali je dosta upotrebljivija od klupe GS-a. Ti mi naglasavas sto Ben nema sut, a ignorises da Mekini nije kosarkas. Plus Ben je savrseno fit, 42-43 minuta, bez problema covek igra. Takodje, sva cetvorica ol starova mogu veoma snazno da idu na kos, ne zavise u tolikoj meri od suta, a Grin je jedini koji moze kvalitetno da brani kos, a i to nije problem, dovoljno je jedan da izadje iz reketa, obavezno onaj kog Grin cuva, on mora ici za njim i eto rupetine ispod kosa i spreman napad za izolaciju. Kazins i Bogut ce samo nemo da gledaju kako Ben prolazi. Toronto nije to koristio, jer nema tu neku prednost, nema kadra za to, sem Lenarda. Na Torontu to nisu mogli, jer su defanzivno najjaca ekipa u ligi. Ispod kosa svako vreme, Gasol i Ibaka, u saradnji sa Siakamom.  GS je imao postave gde su Livingston-Kuk-Igudala-Grin-Kazins/Bogut na terenu. To je prejadna postava, da sam se cudio u nekim trenucima kako uspevaju da igraju egal. Uspevali su, jer Tompson cele serije ima blizu 60% za 3. Batler bi ga mnogo bolje zatvorio, nego Deni Grin i to je jedna od cinjenica.

FVV jeste odigrao odlicno, u to se ne sumnja uopste, a i to nije nesto wauuu da se to nije desilo u istoriji NBA. 16/40 u ovom finalu za 3 poena, tj. 40%. Imao je 44% FG, i 14 poena prosek, 2 asista po utakmici za prosek preko 30 minuta.

 

bold1-

igoudala bi ga cuvao dovoljno dobro. mogli bi da pripomognu draymond green i mckinnie nesto minuta. cak i livingston sitno ako je vec tema da ben moze dugo da ostane na terenu

cousins i bogut mogu nemo da gledaju bena ali imaju mase i iskustva da malo limitiraju embiida. ako uopste izdrzi seriju

 

bold2-

mislio sam na ceo plej of ali ok nebitno. poenta je da je van vleet u finalu jednako doprineo cuvanjem curryja kao i napadackim ucinkom

 

dobri su 76ersi ali ipak treca ekipa na istoku trenutno, iza raptorsa i bucksa.

 

Link to comment
Share on other sites

Sa jedne strane mi je drago zbog Toronta jer su do sad bas bili mukice.

 

Sa druge strane, mislim da bi svaka iole krstena ekipa sa Istoka dobila ovo, da ti se povrede dva od tri najbolja igraca i prakticno da igras celu seriju bez najboljeg se retko vidja i to se gotovo nikad nije zavrsilo dobro.

 

Warriorsima je dosla na naplatu kretenska selekcija ove godine, ovo sto im sedi na klupi je bas tesko djubre, idu oni u D ligu sledece sezone opusteno. Da su se ranije setili i popunili tim 3&D igracima, mozda bi i uradili nesto. Mislim, i ovako bi osvojili najopustenije da se Durant i Klej nisu povredili, ali mrvicu mi je i drago sto se zavrsilo ovako (zelim igracima brz oporavak naravno) jer ako me nesto nervira u NBA, to je ovaj pravljenja timova.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...