Jump to content

NBA plejof mod


Kurc Emuchelo

El finale  

131 members have voted

  1. 1. U ciji vagon uskacete za ovo finale?

    • Golden Stejt Voriorsi (mi smo ceta kapetana Kera)
    • Toronto Raptorsi (mi smo sever i volimo zimu)


Recommended Posts

3 minutes ago, Miki28 said:

Od 6 do 9 mjeseci pauza. Koje sranje.

 

Sad da vidimo GS na djelu. Kontam da ce ih pustit niz vodu tj ako KD ne uzme PO onda vrvt ce Kleja i zadrzat. Ako uzme, tesko da mogu sebi dopustit da 2 allstar budu out a takva borba za PO na zapadu.

 

siguran sam da će klaya zadržati u svakom slučaju. sve ostalo bi bilo sramota.

za duranta kontam da mole boga da krene kojekude ali tu bih dao 50-50% da ostaje

 

u svakom slučaju, vreme je da se franšiza žrtvuje za svoje igrače. svi su poginuli kao na frontu da bi se uzela titula

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Eeeee Kere jel morao Klay da ti igra 32 od 34 minuta? 

 

Salu na stranu jednostavno nije bilo sudjeno ovo su bas cudne stvari , sve vise pocinjem da verujem da ni Durant nije imao problem sa ahilovom :classic_biggrin:

 

Sada je na redu Lacob, bukvalno su ljudi izginuli na terenu kao u filmu.

 

Treba pred Klaya da istresu svaki jebeni cent i peni, Durantu takodje ponuditi visegodisnji ugovor sa duzinom i cifrom koju napise ali ne bi bilo lose da se odmah izjasni sta zeli...

 

Curry i Green dobili quest posle pola sata nove sezone, izboriti PO sa Bata Zivom i Santracom u KK Tehnicarima...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

 

siguran sam da će klaya zadržati u svakom slučaju. sve ostalo bi bilo sramota.

za duranta kontam da mole boga da krene kojekude ali tu bih dao 50-50% da ostaje

 

u svakom slučaju, vreme je da se franšiza žrtvuje za svoje igrače. svi su poginuli kao na frontu da bi se uzela titula

Slazem se. Znam da Boston to ne bi uradio a za GS cemo vidjeti, blizi sam misljenju da nece obojicu zadrzati.

Zavisi od KD-a ali citam da ce timovi mu svakako nuditi max tako da kontam da ce prihvatiti to prije nego ostati a onda Klej ostaje.

 

Bas mi nerealan scenario da obojica ostanu. Jeste da ce dobiti disabled exception player ali sta mogu dovesti za te pare, ne vjerujem da ce se neki igrac zrtvovati da dodje u GS za malu lovu sad kad nisu takvi favoriti.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, LordOfTerror said:

Eeeee Kere jel morao Klay da ti igra 32 od 34 minuta? 

 

Salu na stranu jednostavno nije bilo sudjeno ovo su bas cudne stvari , sve vise pocinjem da verujem da ni Durant nije imao problem sa ahilovom :classic_biggrin:

 

 

šefe, ovo uopšte nije šala. lik je igrao 32 od mogućih 36 minuta (da se povredio uz zvuk sirene za kraj treće 1/4)

dakle, ovo je ozbiljan problem za tibodoa stiv kera. duranr 12 od 14, klay 32 od 34/5

 

jebemmumater.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

 

šefe, ovo uopšte nije šala. lik je igrao 32 od mogućih 36 minuta (da se povredio uz zvuk sirene za kraj treće 1/4)

dakle, ovo je ozbiljan problem za tibodoa stiv kera. duranr 12 od 14, klay 32 od 34/5

 

jebemmumater.

Postoji razlika zbog koje je KD jos gori slucaj.
Klej je igrao i trenirao sve vreme (- game 3), KD je do juce plivao u bazenu i imao po 1  ne/uspesan trening u mesec dana. 
Morace neko da plati glavom za slucaj KD pre ili kasnije, osim KDa koji je jbg platio vec.

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, uini said:

 

šefe, ovo uopšte nije šala. lik je igrao 32 od mogućih 36 minuta (da se povredio uz zvuk sirene za kraj treće 1/4)

dakle, ovo je ozbiljan problem za tibodoa stiv kera. duranr 12 od 14, klay 32 od 34/5

 

jebemmumater.

Kleja jasu vec duze vremena, lik je bas bio stijena tako da kontam ovo ali za KD nema trika da cu ikad skontat.

 

Jbt 2 od top 10 FA ovog ljeta odose u ku.... Prosto nevjerovatno

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Postoji razlika zbog koje je KD jos gori slucaj.
Klej je igrao i trenirao sve vreme (- game 3), KD je do juce plivao u bazenu i imao po 1  ne/uspesan trening u mesec dana. 
Morace neko da plati glavom za slucaj KD pre ili kasnije, osim KDa koji je jbg platio vec.

 

 

slažem se. međutim, ni ovo sa thompsonom nije naivno. taman da je igrač zdrav kao dren, situacije u kojima se praktično  ne izlazi iz igre, u tekmi ovakvog intenziteta, sa njegovim usageom - prosto prizivaju povredu.

 

kerr je taj koji uvodi i izvodi igrače. on i njegov staf su po meni debelo odgovorni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, uini said:

 

šefe, ovo uopšte nije šala. lik je igrao 32 od mogućih 36 minuta (da se povredio uz zvuk sirene za kraj treće 1/4)

dakle, ovo je ozbiljan problem za tibodoa stiv kera. duranr 12 od 14, klay 32 od 34/5

 

 jebemmumater.

 

Nemoj da zajebavas NBA finale eliminaciona utakmica, ako mi tad igrac ne igra 42+ minuta kad ce?

 

Za ovakvu povredu mislim da je apsolutno nebitno da li je bez prestanka igrao 50 minuta ili je 50. sekund utakmice u vazduhu je izgubio balans i malo nepravilnije se docekao i ode sve u pm...

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moram ovde da se 100%tno složim sa Uinijem - ovo jeste tibodovštiba, što je zaista ogavno. Nadam se i ne sumnjam da će se organizacija igrača, NBPA ili kako se već zove, oglasiti i na neki način ukapirati da moraju da uvedu zaštitu igrača, kako kroz limit na minute, tako i kroz ograničenje celih utakmica. Koliko god ovo bila herojska pogibija, ostaje užasna crna mrlja na tandemu Majers/Kerr, koju će teško moći da operu.

 

@LordOfTerror> veruj mi da grešiš - dok je pucanje Ahilove tetive povezano sa mikrofrakturama i dizbalansom snage listova, kidanje prednjih (i bočnih) ukrštenih ligamenata ima užasno jaku korelaciju sa "zamorom materijala", odnosno akumuliranim fizičkim naporom nakon kojeg, da maksimalno uprostim stvari, telo postaje "brljivo" i više nije u stanju da izvodi precizno naučene proste kretnje kod skakanja, naskakivanja, iskoraka, ukrštenoh koraka itd. Određeni mišići, od akumuliranog umora pored ostalog, postaju suviše opušteni i ne pružaju dovoljnu potporu kretnji koja je u toku. Sa druge strane, imaš D Rouza, koji je na svu minutažu imao i ultraeksplozivni stil igre, sa enormnim silama generisanim gluteusima, kvadricepsima i listovima, a pri tome jedno neškolovano dete koje se posle letećih kucanja redovno dočekivalo na jednu nogu (!). I jedna i druga povreda se aposlutno mogu podvesti pod preterano forsiranje od strane kluba/trenera/društva i obe povrede su, što je najgore, imale crvenu lampicu prethodno - u vidu lakše povrede koja služi da opomene igrača da se preforsirava. Naravno da sada maksimalno uprošćavam, ali ukoliko stignem prokopaću ti neke radove koji su objavljivani u Americi poslednjih 5-6 godina.

Edited by freethrow
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Miki28 said:

Srce sampiona, veliki igrac👌

 

 

 

 

ja se opet nadam da je ovo početak kraja tog "willis reed / isiah thomas / mali džej thomas/ srce šampiona" narativa

 

svi oni imaju puno love i narod voli heroje ali nije vredno ništa uništavanja karijera, pa ni titula koja traje do kraja leta praktično. tako bar ja vidim stvari

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

 

 

ja se opet nadam da je ovo početak kraja tog "willis reed / isiah thomas / mali džej thomas/ srce šampiona" narativa

 

svi oni imaju puno love i narod voli heroje ali nije vredno ništa uništavanja karijera, pa ni titula koja traje do kraja leta praktično. tako bar ja vidim stvari

Nece to moci tako. Nema tu niceg gladjatorskog onda.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sta pricate ljudi pa Siakam je igrao 46 minuta veceras.

 

Lebron prethodnih godina izlazio u PO samo da uhvati vazduh na par minuta, cak se desavalo i u regularnoj sezoni da ne izadje celo drugo poluvreme.

 

Ako neko vodi brigu o minutima to je Kerr, jednostavno kad krene PO pogotovu polufinala i velika finala ne postoji prava rotacija jednostavno teras sa najboljim igracima...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, pepe sancez said:

Nece to moci tako. Nema tu niceg gladjatorskog onda.

 

pa ne znam, možda može da se nadoknadi nekom tučom u poluvremenu? npr, ako igrač zbog load mngmnta pauzira tekmu, mora da se maklja tokom pauze u ringu i da pogodi tri trice za to vreme. kada pogodi tri trice ili nokautira protivnika - pobeđuje.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, LordOfTerror said:

Sta pricate ljudi pa Siakam je igrao 46 minuta veceras.

 

Lebron prethodnih godina izlazio u PO samo da uhvati vazduh na par minuta, cak se desavalo i u regularnoj sezoni da ne izadje celo drugo poluvreme.

 

Ako neko vodi brigu o minutima to je Kerr, jednostavno kad krene PO pogotovu polufinala i velika finala ne postoji prava rotacija jednostavno teras sa najboljim igracima...

Ako ko pazi minutazu u reg dijelu sezone godinama unazad to je GS, najsveziji ulaze u PO i jos u PO su dobijali najvise dana odmora zbog laganog resavanja serija. Za Kleja mi je razumljivo ko sto rekoh ali KD nikako, to su morali mnogo bolje da odrade tj da vode racuna

Edited by Miki28
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Sta ce biti sa Bugijem Kazinsom. 
Uzeo je 5m/y umesto 40/2y Pelikana da bi jurio prsten, nije dobio prsten+ opet se povredio u toku ovog PO. A ceo PO mu je bio meh u najboljem slucaju.
Bas me zanima sta ce biti sa njim ko ce imati muda tu  da rizikuje tu.
 

Od jacih ekipa ne vjerujem da ce ko iskesirati  Mozda bolje za njega da uzme neki 1+1 ugovor sa nekom ekipom koja tankuje pa da pumpa brojke i udje u formu i onda sledece ljeto naplati to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, uini said:

 

pa ne znam, možda može da se nadoknadi nekom tučom u poluvremenu? npr, ako igrač zbog load mngmnta pauzira tekmu, mora da se maklja tokom pauze u ringu i da pogodi tri trice za to vreme. kada pogodi tri trice ili nokautira protivnika - pobeđuje.

Dobro, tjeras segu sada. 

 

Sta sve ljudi rade u sportu da bi uspjeli, npr. voze 300 na sat ili primaju gomile smrtonosnih udaraca u glavu i ti sad kazes da ce u finalu neki load menadzment reci igracu nemoj igrati 48 minuta.

U sustini u poredjenju sa nekim drugim sportovima kosarka je balet i cist luksuz. Neka se odmaraju u toku sezone, ali zadnje utakmice ce se igrati do daske.

Edited by pepe sancez
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, LordOfTerror said:

Sta pricate ljudi pa Siakam je igrao 46 minuta veceras.

 

Lebron prethodnih godina izlazio u PO samo da uhvati vazduh na par minuta, cak se desavalo i u regularnoj sezoni da ne izadje celo drugo poluvreme.

 

Ako neko vodi brigu o minutima to je Kerr, jednostavno kad krene PO pogotovu polufinala i velika finala ne postoji prava rotacija jednostavno teras sa najboljim igracima...

 

to što se nije povredio ne znači da je normalno. ipak, siakam je makar u ovoj seriji i tokom plej ofa zdrav.

klay nije igrao tekmu br.3, nije to baš tako davno bilo kada je kerr pričao kako ne bi oprostio sebi da se klay povredio ponovo.

 

daklem, nije baš durant situacija ali nije kao ni da je povreda došla niotkuda.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, LordOfTerror said:

Sta pricate ljudi pa Siakam je igrao 46 minuta veceras.

 

Lebron prethodnih godina izlazio u PO samo da uhvati vazduh na par minuta, cak se desavalo i u regularnoj sezoni da ne izadje celo drugo poluvreme.

 

Ako neko vodi brigu o minutima to je Kerr, jednostavno kad krene PO pogotovu polufinala i velika finala ne postoji prava rotacija jednostavno teras sa najboljim igracima...

Nemoj zezati - koliko je Siakam odigrao minuta NBA basketa u životu, a koliko Klej?

 

Lebron nije dobar primer - on je možda NBA unikat u smislu neverovatne genetike, optimalnog rada, brige o telu i prilagođavanja igre sopstvenom zdravlju, te maksimizaciji performansi u određenim periodima. Nisu džabe prošla vremena Dražena Petrovića ili Larija Birda kada ti igrač ne napušta igru 40/48 minuta. Ceo fazon sa Torontovim tretiranje Leonarda, preskakanjem utakmica i svega ostalog, te titula koja je došla kao posledica tog (pametnog) menadžmenta zamora će, nadam se, imati uticaja na razvoj lige ubuduće, baš kako bi se izbegle ovakve gadosti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...