Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

48 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Tu je i ekonomski program, gde je jasno navedeno da Rusija treba da bude glavni partner, što je samo po sebi umobolno i ravno ekonomskom samoubistvu..

 

Ima tu još jedna bitna stavka, a to je da SNS nije na vlasti zato što je AV lep i pametan, već zato što je u pitanju mnogo komplikovaniji sistem. Tačno je da imaju stranačku infrastrukturu u maltene svakom zaseoku, ali ne treba isključiti ni mnogo bitnije igrače koji se ili nalaze u institucijama, ili i sami učestvuju u vlasti. Kao jedan primer mogu da navedem Gašića, ordinarnu seljačinu koji se već dugo mota po vojsci i policiji, odnosno BIA. Ukoliko se pogleda njegova biografija koju nudi Istinomer, jasno je da mu kvalifikacije i nisu baš bliske za vojsku ili BIA, a za koje su kvalifikovaniji 'eksperti' kao što su Drecun ili Lazanski. Gašić očigledno nije imao ovakve funkcije jer je ekspert za pitanja bezbednosti, već zato što ima podosta novca koji ulaže u stranku i faktički je kupio mesto potpredsednika i one funkcije. Sličan primer je i dr Neša, čiji otac mlati silne pare, a na čije brljotine sinčićevo ministarstvo žmuri na oba oka. Tu je i čuveni Jutka, seksualni manijak i lokalni šerif koji je menjao stranke, a koji je i dalje u sedlu uprkos svinjarijama koje je napravio. Ovde je korisno napomenuti da se kao predsednik opštine Brus pita za gradnju na Kopaoniku, pa zato nije ni čudo što ga ruka pravde još nije dotakla.

 

Zbog čega spominjem ovu trojicu? Iako je spisak duži, ovde se vidi način funkcionisanja - grupa onih koji imaju $$$, a koji znaju da sami mogu da sakupe političku podršku koliko i oni jogi letači. Napravljena je očigledna simbioza - frontmen dobija pare za stranku, od čega se finansira stranačka infrastruktura, izborna kampanja i tome slično, a finansijeri dobijaju mogućnost da povećaju količinu $$$ u džepu. Isto važi i za ostale stranke - isture nekoga za koga smatraju da može da im obezbedi glasove,a  oni daju novac i ostvaruju svoj interes.

 

Ukoliko ovo spustimo na gradski nivo, priča je manje ili više ista. Iako BG ima formalnog gradonačelnika, Vesić se tu pita jer je naprosto bratija koja gradi infrastrukturu uspela da ga progura i opet važi simbioza - ja te proguram da vodiš grad, a ti meni obezbeđuješ posao, dok pare delimo.

 

Post ću namerno ostaviti bez zaključka, ali mislim da su sada neke stvari jasnije.

Svaka vlast koristi te resurse. I sledeća će. Misliš li da Putnin, Orban, Erdogan, pa i Merkelova žive od plate?

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Vredni mrav said:

Svaka vlast koristi te resurse. I sledeća će. Misliš li da Putnin, Orban, Erdogan, pa i Merkelova žive od plate?

 

Mislim da rečenica iz prethodnog posta daje odgovor:

 

58 minutes ago, DJ_Vasa said:

Isto važi i za ostale stranke - isture nekoga za koga smatraju da može da im obezbedi glasove,a  oni daju novac i ostvaruju svoj interes.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Devojka Luke Razića said:

 

Gde da se informiše kada MTS Telekom "ratuje" sa SBB-om, i trenutno taj MTS Telekom kopa svuda po gradu neke svoje kablove? I nije SBB najveći problem. Najveći problem su RTS, Pink, O2...Niko od opozicije i od uglednih stručnjaka iz mnogih oblasti- saobraćaj, građevina, npr nema pristup tim medijima. Problem su i tabloidi kao što je Alo i njemu slični jer sve vreme pljuju i izmišljaju laži o liderima opozicije. SZS želi i traži promenu ljudi u info redakcijama tih medija...i u REM-u.

 

Što se Belog tiče, opšte je poznato da je on bio Vučićev trojanac na izborima.

 

 

https://dveri.rs/van-eu-savez-sa-rusijom  Gde ovde piše da su SP Dveri za Rusku guberniju?  Molim da se navede bar jedan link iz nekog medija gde je Boško Obradović rekao da hoće Rusku guberniju.

Jedno je saradnja sa nekom jakom svetskom silom, nešto drugo je biti nečiji vazal.Naravno da Narodna stranka ima slične stavove kao SP Dveri jer su im programi slični i ideologija.

 

EU? Kada ćemo ući u nju i da li ćemo stvarno ući u nju? Koliko je poglavlja do sada otvoreno? Zašto Britanija izlazi iz EU?  Što se saveza sa NATO tiče, zar nije bolje da budemo vojno neutralna zemlja?

 

 

Nisam nigde to pročitala, i mislim da nema šanse da se to desi. 

 

Za ovaj drugi deo..hmm.. ne znam šta da kažem. Liderima opozicije se možda žuri, možda ne..ali svim opoziciono orijentisanim građanima se žuri...meni lično se žuri...ne želim da moj sestrić posle završenog fakulteta ode iz zemlje jer ovde nema uslova za pristojnu platu i pristojan život...plus..muka mi je od ovog zla, od ovog dna..

 

Usput rečeno, o svemu ovome smo mogli da pišemo na temi "Srpska opozicija-istine i zablude" jer ova tema je predviđena za bojkot...ali nema veze...

 

nije gubernija nego savez ...  nije sija nego vrat... Da li neko tamo razmislja da smo mi na infuziji EU ?  Da se vecina robe izvozi u EU, da se koriste predpristupni fondovi?

 

 Zasto EU ?   Zato sto je to jedini nacin da se ovaj narod uljudi i upristoji...  Zato sto pripadamo Evropi a ne aziji ( mada mentalno.... )   A u savezu u kome su Rusija i neke druge zemlje.. to jest u tim drzavama uglavnom vlada autokratija, manjak diktature a visak korupcije....  doduse i nama je to neko prirodno okruzenje pa otud zelja za tim savezom a ne ka savezu u kojem vlada demokratija, pravo, u kojima je korupcija niska itd...

 

  A vise puta sam napisao, a nijednom mi nisi odgovorila, da ulazak u savez sa Rusijom znaci razlaz sa EU,  ukidanje bescarinskog uvoza ali izvoza....  Vracanje viznog rezima, dakle prestanak mogucnosti odlaska nasih ljudi da rade makar i sezonske poslove po Slovackoj , Ceskoj, Nemackoj...  uglavnom onih koji ili nemaju posao ili imaju neki malo placeni...  a ti sezonci svoje novce unose i trose po Srbiji uglavnom....    Sa rusijom to sve prestaje....   prestaje 80 % izvoza jer se vracaju carine ka EU,  samim tim i prestaje glavni razlog boravka svih ovih " fabrika motaca kablova" ..  Svi ce otici ukljucujuci i FIAT

 Gomila nasih u pogranicnim mestima zivi u Srbiji a radi u nekoj od zemalja ( madjarska , rumunija )   recimo Kikindjani i iz okoline svako jutro idu u Veliki sanmiklus u Rumuniji  u fabrici ZOPAS da rade , imaju pogranicke propusnice, i plate im u dinarima izadje oko 80-90000...  sto ovde takvu platu mogu da sanjaju..... a sa tim platama kolko tolko drze Kikindu da ne potone... a i drzava ima dosta toga od njih , sto zive i trose tu...

 

  Neka mi Dveri i Bosko Obradovic navedu sa cime to Rusija moze sve ovo gore navedeno da zameni ???

 

 

Sto se NATO-a  tice...  sa nekom politikom neutralnosti bi jos i moglo provuci oko pristupa EU...   ali svakako treba dooobro izbalansirati treznih glava   sta NATO donosi pozitivno  a sta negativno....  isto tako i neutralnost....   analize iz svih aspekata...  A savez sa Rusijom ce samo ubrzati razlaz Srba na Horgosu  i potpuni nestanak ove drzave

 

EDIT....   razmislite dobro da je Srbija usla u NATO jos davne 1991 , da li bi izgubila Kosovo ?

Edited by Doc Holiday
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Zvezdarac said:

Ne znam po kom zakonu mogu da traze promenu ljudi u info redakcijama(ajde za RTS iako nije po zakonu moze da postoji opravdanje ali PINK itd...privatna svojina)

 

OK, Pink sam bezveze spomenula..mnogo je važniji RTS jer je to televizija koja se gleda u celoj Srbiji+nacionalni je TV servis. 

 

Dok je AV bio opozicija, učestvovao je u raznim političkim debatama na RTS-u. Danas na RTS-u imamo samo njega-gospodara...opozicija nema pristup. I niko ne traži da "padaju glave" i da se celokupno rukovodstvo promeni- najvažnija je Informativna redakcija.

 

By the way, slučajno sam danas saznala da jedan moj poznanik radi u noćnim smenama, a uređivao je dve emisije na RTS-u koje nemaju veze sa politikom. Zašto? Možda zato što se ne dopada Bujoševiću i što ima svoj stav i nije ničiji poslušnik?

 

8 hours ago, Zvezdarac said:

.A Djilas hmmm...pa meni smeta zato sto je bio mali AV dok je bio gradonacelnik.

 

Dragan Đilas je bio najbolji gradonačelnik Beograda. Mogu u sledećem postu da navedem razloge zašto tako mislim. A most na Adi je najlepši most u Beogradu.

 

 

8 hours ago, Vredni mrav said:

Pritom je njihova procena bila da će bojkotom radikalizovati proteste i podici brojnost, a desilo se suprotno.

 

Đilas, kao i većina lidera SzS su potrošeni političari sa dugačkim stažom na vlasti. Koliko politička scena žudi za novin ljudim

 

Bojkot tek počinje. Samo su se dve stranke oglasile povodom bojkota-Narodna stranka i SP Dveri..oglasiće se i ostale stranke članice SZS. Ne možemo nešto unapred tvrditi da je propalo kad još nije ni počelo.

 

 

6 hours ago, Eddard said:

 

E jebiga sad i ti, praviš se malo luda. Naravno da Boškić neće da izađe i kaže, hoćemo da Srbija bude ruska gubernija, toliko pameti ima. Ali kad nekom u planu i programu stoji - “van EU, prekid pogubnog (!) puta u EU, ne u NATO, već Rusija kao glavni partner” - onda je to, de facto, ruska gubernija, sviđao se tebi taj izraz ili ne.

 

Koliko godina nam treba da uđemo u EU? Taman kad dođemo do nje ona će se raspasti. Rusija..iskreno, nisam ni ja nešto ljubitelj Rusije, ali ta država nas nije bombardovala 1999.godine, a svakako ne bismo postali njeni vazali. 

Zašto moramo u NATO? Zar nije bolja vojna neutralnost, ili je bolje da naši mladići sa NATO trupama ratuju po svetu i vraćaju se u kovčezima ili kao teški invalidi?

 

5 hours ago, goldberg said:

Kako je opste poznato?

 

Da se nije kandidovao opozicione stranke koje su učestvovale na izborima dobile bi njegove glasove. A po Beogradu se priča da je od ove vlasti dobio par lokala i da je sada u inostranstvu.

 

I apstinenti su za njega glasali, imam primer u svojoj užoj porodici. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Doc Holiday said:

 

nije gubernija nego savez ...  nije sija nego vrat... Da li neko tamo razmislja da smo mi na infuziji EU ?  Da se vecina robe izvozi u EU, da se koriste predpristupni fondovi?

 

 Zasto EU ?   Zato sto je to jedini nacin da se ovaj narod uljudi i upristoji...  Zato sto pripadamo Evropi a ne aziji ( mada mentalno.... )   A u savezu u kome su Rusija i neke druge zemlje.. to jest u tim drzavama uglavnom vlada autokratija, manjak diktature a visak korupcije....  doduse i nama je to neko prirodno okruzenje pa otud zelja za tim savezom a ne ka savezu u kojem vlada demokratija, pravo, u kojima je korupcija niska itd...

 

  A vise puta sam napisao, a nijednom mi nisi odgovorila, da ulazak u savez sa Rusijom znaci razlaz sa EU,  ukidanje bescarinskog uvoza ali izvoza....  Vracanje viznog rezima, dakle prestanak mogucnosti odlaska nasih ljudi da rade makar i sezonske poslove po Slovackoj , Ceskoj, Nemackoj...  uglavnom onih koji ili nemaju posao ili imaju neki malo placeni...  a ti sezonci svoje novce unose i trose po Srbiji uglavnom....    Sa rusijom to sve prestaje....   prestaje 80 % izvoza jer se vracaju carine ka EU,  samim tim i prestaje glavni razlog boravka svih ovih " fabrika motaca kablova" ..  Svi ce otici ukljucujuci i FIAT

 Gomila nasih u pogranicnim mestima zivi u Srbiji a radi u nekoj od zemalja ( madjarska , rumunija )   recimo Kikindjani i iz okoline svako jutro idu u Veliki sanmiklus u Rumuniji  u fabrici ZOPAS da rade , imaju pogranicke propusnice, i plate im u dinarima izadje oko 80-90000...  sto ovde takvu platu mogu da sanjaju..... a sa tim platama kolko tolko drze Kikindu da ne potone... a i drzava ima dosta toga od njih , sto zive i trose tu...

 

  Neka mi Dveri i Bosko Obradovic navedu sa cime to Rusija moze sve ovo gore navedeno da zameni ???

 

 

Sto se NATO-a  tice...  sa nekom politikom neutralnosti bi jos i moglo provuci oko pristupa EU...   ali svakako treba dooobro izbalansirati treznih glava   sta NATO donosi pozitivno  a sta negativno....  isto tako i neutralnost....   analize iz svih aspekata...  A savez sa Rusijom ce samo ubrzati razlaz Srba na Horgosu  i potpuni nestanak ove drzave

 

EDIT....   razmislite dobro da je Srbija usla u NATO jos davne 1991 , da li bi izgubila Kosovo ?

 

1. Srbija je evropska zemlja, znači, već smo u Evropi. Naš narod se nikada neće upristojiti. Da budemo milion puta članica EU, mentalitet bi ostao isti. 

 

Banalan primer- bacanje đubreta svuda po ulici, po parkovima, u reke...Da ne pišem dalje...daleko smo od EU, prvo mentalno, posle pravno- ponavljam, koliko je poglavlja otvoreno, koja su odložena...etc..

 

2. Ruski gas. Ruski gas...dalje..dva moja rođaka rade već godinama u Rusiji, i Rusi primaju naše pekare, stolare, inženjere...Jedan poznanik radi kao pekar i zarađuje mnogo...a brat je direktor jednog gradilišta- plata je ko zna koliko veća od onog pekara..drugi rođak je takođe  prezadovoljan i uslovima i platom.  Oba rođaka imaju fakultete.

 

3. Ja ovde iznosim lične stavove, nisam PR Dveri, a Boško Obradović ne učestvuje na forumu..on je Tviteraš 🙂 

 

 

Edited by Devojka Luke Razića
dopuna teksta
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

OK, Pink sam bezveze spomenula..mnogo je važniji RTS jer je to televizija koja se gleda u celoj Srbiji+nacionalni je TV servis. 

 

Dok je AV bio opozicija, učestvovao je u raznim političkim debatama na RTS-u. Danas na RTS-u imamo samo njega-gospodara...opozicija nema pristup. I niko ne traži da "padaju glave" i da se celokupno rukovodstvo promeni- najvažnija je Informativna redakcija.

 

By the way, slučajno sam danas saznala da jedan moj poznanik radi u noćnim smenama, a uređivao je dve emisije na RTS-u koje nemaju veze sa politikom. Zašto? Možda zato što se ne dopada Bujoševiću i što ima svoj stav i nije ničiji poslušnik?

 

 

Dragan Đilas je bio najbolji gradonačelnik Beograda. Mogu u sledećem postu da navedem razloge zašto tako mislim. A most na Adi je najlepši most u Beogradu.

 

 

 

Bojkot tek počinje. Samo su se dve stranke oglasile povodom bojkota-Narodna stranka i SP Dveri..oglasiće se i ostale stranke članice SZS. Ne možemo nešto unapred tvrditi da je propalo kad još nije ni počelo.

 

 

 

Koliko godina nam treba da uđemo u EU? Taman kad dođemo do nje ona će se raspasti. Rusija..iskreno, nisam ni ja nešto ljubitelj Rusije, ali ta država nas nije bombardovala 1999.godine, a svakako ne bismo postali njeni vazali. 

Zašto moramo u NATO? Zar nije bolja vojna neutralnost, ili je bolje da naši mladići sa NATO trupama ratuju po svetu i vraćaju se u kovčezima ili kao teški invalidi?

 

 

Da se nije kandidovao opozicione stranke koje su učestvovale na izborima dobile bi njegove glasove. A po Beogradu se priča da je od ove vlasti dobio par lokala i da je sada u inostranstvu.

 

I apstinenti su za njega glasali, imam primer u svojoj užoj porodici. 

 

Đilas najbolji gradonačelnik? 🙄

 

Samo Boško je u periodi 2016-2018 bio 7 ili 8 puta u političkim emisijama na RTS. Da ne pominjem druge, tako da to što govoriš ne stoji nimalo. A ako već porediš SNS je već 2010. bila jaka stranka sa dobrim rezultatima na lokalnim izborima i u istraživanjima, a to ipak utiče na zastupljenost u javnosti. Ako pobediš na Vozdovcu ne mozes da budeš izopšten iz medija. Ipak sem slabog Kopernikusa nije bilo ni izbliza ozbiljnog opozicionog medija.

 

Bojkot je počeo još u aprilu, bojkotom svih skupština od republike do lokala, tako da ne stoji ni ta tvrdnja da on tek počinje.

 

I na kraju most na Adi je prelep i istovremeno očigledan primer korupcije.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Vredni mrav said:

 

Vučić 90ih nije previse potrošen, njegova borba za dolazak na vlast je trajala 12 godina, mnogo poraza je bilo na tom putu, ali nije odustajao. Danasnja opozicija bi da se okupi danas i sutra da dodje na vlast i to uz gomilu idiota koji izjavljuju svakojake gluposti.

 

Kakva borba?

 

Radikali su mogli da imaju maksimum 30% glasova i znalo se da oni nisu tu da bi ucestvovali u vlasti. Zato je i napravljen SNS - da bi koalicija okupljena oko ZES imala alternativu.

 

Nije tesko imati glasove kao jedina antiestablisment opcija u hronicno nezadovoljnom i siromasnom drustvu, a u isto vreme imas pristup svim medijima i nema raznoraznih odreda, Pinkova i Informera i ostale masinerije na terenu.

 

7 hours ago, Vredni mrav said:

Sns je mnogo radio na infrastrukturi, a danasnja opozicija kupuje stranke i menja im imena. 

 

SNS je dobila ogromnu kolicinu para i manje - vise se znalo da ce sigurno na vlast. Hajde da se ne pravimo da je u pitanju neka lokalna ekipa entuzijasta.

 

7 hours ago, Vredni mrav said:

Sto se tice birackog tela, Tadic je bio ovan koji je prosao onako kako je zasluzio, ali imaj u vidu da je koalicija koja je vladala 2008-2012 na izborima zbirno osvojila vise glasova 2012 nego 2008, uprkos ocajnim rezultatima. Pali su sa vlasti prilično slučajno uz malu gurku spolja.

 

Ovo nije tacno ni formalno ni sustinski.

 

Formalno, ZES + SPS su imali zajedno oko 1,9 miliona glasova, a 2012. su DS + URS + SPS imali 1,65 miliona glasova. Izgubili su i oko 3% glasova, ako racunamo procentualno.

 

Sustinski, SPS je rastao jer je to partija koja je mogla i sa jednima i sa drugima i sa ZES je bila u vladi samo jer je to bilo nuzno zlo. Takodje, ti hoces da kazes da su posle 2012. orkovi unapredili privredu, popravili standard, smanjili nezaposlenost, smanjili korupciju? Bilo sta od ovoga?

 

Jer, sta znaci "uprkos losim rezultatima" su imali vise glasova (a nisu), da ovi sada imaju neke rezultate pa im 65% gradjana stalno poklanja poverenje?

 

Poslednje, ali ne i najmanje vazno, nije koalicija "pala sa vlasti" nego DS i to bi se svakako desilo 2012. Sto znaci, da je sve samo ne slucajno.

 

7 hours ago, Vredni mrav said:

Vučić je otprilike na pola mandata koje je umao DOS u raznim oblicima. Neće pasti do 2028. Ako bude pametan oticice sam.

 

Mozda je on lud, ali nije glup. On ako ode sam moze da se pozdravi sa politickom karijerom i morace da radi nesto konkretno u zivotu, a nece biti ni centar desavanja u zemlji sto je za njega neprihvatljivo.

 

On je uzurpirao vlast 2012. i moze otici samo na 2 nacina.

 

2 hours ago, Vredni mrav said:

A najsmesnije Boskov idol Putin je bas poznat po medijskim slobodama i fer izborima 😂😂😂

 

Cija stranka i ciji aktivisti su pravili docek Putinu ove godine? Ko je molio patrijarha da moli Putina da se okupi okuljenima?

 

Bosko je ovde nebitan, on je tu da bi se stvorio utisak da se ceo politicki spektar okupio da smeni crno - crvene sa vlasti.

 

1 hour ago, Devojka Luke Razića said:

Da se nije kandidovao opozicione stranke koje su učestvovale na izborima dobile bi njegove glasove. A po Beogradu se priča da je od ove vlasti dobio par lokala i da je sada u inostranstvu.

 

I apstinenti su za njega glasali, imam primer u svojoj užoj porodici. 

 

Apstinenti su za njega glasali i to znaci sta? Da je pojavom belog Vucic pao procentualno. I kako to Vucicu ide na ruku?

 

Sa belim na izborima: Vucic nesto vise od 2 miliona glasova, svi ostali oko 1,6 miliona glasova (od toga Jeremic + Jankovic + Obradovic + Radulovic oko 950 hiljada glasova)

 

Bez belog: Vucic nesto vise od 2 miliona glasova, svi ostali oko 1,4 miliona glasova(od toga opozicija oko 1,1 miliona glasova).

 

Sta je opozicija izgubila pojavom belog? Jankovica koji je na 16%, a ne na 21%?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

U javnosti je vladalo razmišljanje da SNS nikad neće doći na vlast. Itekako je bilo medija koji su služili za razapinjanje opozicije, ne kao danas, ali isto tako ni opozicija tada nije imala N1 i gomilu drugih nedeljnika pa i lokalnih TV. 

 

Kada sam poredio rezultate 2012 i 2008 mislio sam na poslanicke mandate, to po nekom sećanju, nisam skoro proveravao.

 

Što se tiče novca teško ćeš me ubediti da su AV i Toma 2008 imali više keša nego danas Đilas i Vuk.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Devojka Luke Razića said:

Dragan Đilas je bio najbolji gradonačelnik Beograda. Mogu u sledećem postu da navedem razloge zašto tako mislim.

 

Djilas je bio dobar gradonacelnik, od ovih danasnjih svetlosnu godinu daleko ali najbolji nikako.

 

12 minutes ago, Vredni mrav said:

 Ipak sem slabog Kopernikusa nije bilo ni izbliza ozbiljnog opozicionog medija.

 

U javnosti je vladalo razmišljanje da SNS nikad neće doći na vlast. Itekako je bilo medija koji su služili za razapinjanje opozicije, ne kao danas, ali isto tako ni opozicija tada nije imala N1 i gomilu drugih nedeljnika pa i lokalnih TV. 

 

Sta hoces da kazes, da je mozda bilo bolje za opoziciju u to vreme? Koliko je bilo objektivnih i nezavisnih medija tad a koliko sad?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Vredni mrav said:

U javnosti je vladalo razmišljanje da SNS nikad neće doći na vlast.

 

Moguce da je neko 2010. ili 2011. imao takvo misljenje, ali me samo zanima po kom osnovu? Postoji onaj film: stvaranje SNS i u jednom trenutku Miki Rakic daje "savet" RTS da direktno prenosi osnivacku skupstinu SNS.

 

Gomila radikala koja je izdala svoju ideologiju (a, zasto i ne bi, kad im se i sef (Seselj) sprda sa istom?) na jednom mestu i koja je stalno imala preko 20% i da oni bas nikada nece biti na vlasti?

 

Predsednicki izbori 2012. su nebitni jer je i Toma kao licnost nebitan, tadasnji PPV i PV su se vec odavno dogovorili da posalju princip smene vlasti u istoriju.

 

7 minutes ago, Vredni mrav said:

Itekako je bilo medija koji su služili za razapinjanje opozicije, ne kao danas, ali isto tako ni opozicija tada nije imala N1 i gomilu drugih nedeljnika pa i lokalnih TV. 

 

Opozicija ima N1 i "gomilu" drugih nedeljnika? Za sta, za obracanje glasacima?

 

Bio je i SNS na mnogim televizijama u periodu od 2008. do 2012.

 

7 minutes ago, Vredni mrav said:

Kada sam poredio rezultate 2012 i 2008 mislio sam na poslanicke mandate, to po nekom sećanju, nisam skoro proveravao.

 

Napisao si "glasova", ne poslanickih mandata. U poslanickim mandatima, 2008, DS + URS 102 poslanicka mandata, 2012. DS + URS 83 poslanicka mandata.

 

Ti, naravno, tu racunas SPS, a zaboravljas da si sam napisao da Vucic i ovi oko njega "nisu istroseni", pa sto bi onda SPS sa 4 godine u vlasti bio istrosen?

 

Ovo samo pokazuje da se u periodu od 2000. do 2012. svaka stranka na vlasti suocavala sa padom podrske (DS posle 2003., DSS posle 2007.), a posle 2012. imamo SNS sa 24% i 950 hiljada glasova, pa 2014. SNS na 48% i 800 hiljada glasova vise, pa 2016. SNS na 48% i jos oko 100 hiljada glasova vise.

 

7 minutes ago, Vredni mrav said:

Što se tiče novca teško ćeš me ubediti da su AV i Toma 2008 imali više keša nego danas Đilas i Vuk.

 

Malo pre si se slozio sa onim sto je napisao @DJ_Vasa da je SNS imao svoje finansijere i replicirao da ih je svaka partija imala u svoje vreme. Zasto je onda bitno da li Vucic i Toma licno imaju kes ili nemaju? 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Belgrade said:

Djilas je bio dobar gradonacelnik, od ovih danasnjih svetlosnu godinu daleko ali najbolji nikako.

 

OK, ako ga poredimo sa Brankom Pešićem ili nekim drugim gradonačelnikom možda nije najbolji...ja mislim da jeste-od 2000.do danas.

 

Edited by A sad
Link to comment
Share on other sites

Ovo ni Đilas ne bi napisao. Transfer blama imam umesto tebe. Nema svrhe ni polemisati na temu mosta, rekonstrukcije bulevara ili bus plusa...

 

11 minutes ago, goldberg said:

 

Moguce da je neko 2010. ili 2011. imao takvo misljenje, ali me samo zanima po kom osnovu? Postoji onaj film: stvaranje SNS i u jednom trenutku Miki Rakic daje "savet" RTS da direktno prenosi osnivacku skupstinu SNS.

 

Gomila radikala koja je izdala svoju ideologiju (a, zasto i ne bi, kad im se i sef (Seselj) sprda sa istom?) na jednom mestu i koja je stalno imala preko 20% i da oni bas nikada nece biti na vlasti?

 

Predsednicki izbori 2012. su nebitni jer je i Toma kao licnost nebitan, tadasnji PPV i PV su se vec odavno dogovorili da posalju princip smene vlasti u istoriju.

 

 

Opozicija ima N1 i "gomilu" drugih nedeljnika? Za sta, za obracanje glasacima?

 

Bio je i SNS na mnogim televizijama u periodu od 2008. do 2012.

 

 

Napisao si "glasova", ne poslanickih mandata. U poslanickim mandatima, 2008, DS + URS 102 poslanicka mandata, 2012. DS + URS 83 poslanicka mandata.

 

Ti, naravno, tu racunas SPS, a zaboravljas da si sam napisao da Vucic i ovi oko njega "nisu istroseni", pa sto bi onda SPS sa 4 godine u vlasti bio istrosen?

 

Ovo samo pokazuje da se u periodu od 2000. do 2012. svaka stranka na vlasti suocavala sa padom podrske (DS posle 2003., DSS posle 2007.), a posle 2012. imamo SNS sa 24% i 950 hiljada glasova, pa 2014. SNS na 48% i 800 hiljada glasova vise, pa 2016. SNS na 48% i jos oko 100 hiljada glasova vise.

 

 

Malo pre si se slozio sa onim sto je napisao @DJ_Vasa da je SNS imao svoje finansijere i replicirao da ih je svaka partija imala u svoje vreme. Zasto je onda bitno da li Vucic i Toma licno imaju kes ili nemaju? 

 

Računam SPS jer je SPS omogućio 2008. godine Tadiću da sastavi Vladu. Svakako je njihov zbiran rezultat bio odlican u poredjenju sa stanjem u državi. Relativno je tačno da su gubili podršku, jer je najbolji rezultat DS-a bio 2008. kada je ZES uzeo 39%. 

 

Što se tiče medija, smatram to subjektivnim osećajem. Dominacija vlasti je uvek bila visoko izražena. Razlika je u tome što Vučić više koristi medije i mnogo više nastupa, posebno kroz KZN, ali isto tako je i opozicija glasnija danas nego tada. Možda ti potcenjuješ N1, razne portale i društvene mreže kojih 2008 praktično i nije bilo, ali ja smatram da su to ozbiljna sredstva za obraćanje glasačima. Recimo Studio B za vreme Đilasa i danas je isti kurac. Nijanse su u pitanju. B92 nekada je bio udarna pesnica vlasti. Utisak je da su to radili pismenije nego danas Pink i Informer koji to rade prostije. Čak i N1 danas to radi sofisticiranije. Činjenica je da pre 2012. nije postojao ozbiljan opozicioni medij.

 

Što se tiče novca, nisam mislio na lični novac, mada je jasno da ih Toma i Vucić tada nisu inali previše, kao danas Đilas i Vuk. Mislim na to da za SzS danas finansije nisu problem. Nisu suštinski ni mediji. Problem je nepostojanje ozbiljnog programa, vrlo neprirodne koalicije, međusobni ratovi pogorovo u DS koji su ostavili trag( Đilas vsTadić, Đilas vs Jeremić, Pajtič vs Đilas...) i naravno to što cela DS ima epitet lopovskog žutog preduzeća. AV je znalački iskoristio njihove raspade da ih unakazi do kraja i njemu najviše odgovara da mu baš oni budu oponenti. Nikako ne neki novi ljudi...

 

Kada sam rekao o tome da ode sam, mislio sam na 2027. jer je izvesno da će biti reizabran. I za njega je najbolje da izboksuje neku poziciju u nekoj međunarodnoj instituciji i ode sam. A verujem da je dovoljno pametan da ne završi kao Slobodan ili Boris.

Link to comment
Share on other sites

Tesko je zamisliti autokratu koji je sam otisao sa vlasti.

Jedino ako postanemo bas neka teska diktatura gde ce on da nakon 10 godina vec postavi

sistem u kome neko drugi njegov ima formalnu moc.

posto njegov dosadasnji sistem vladanja ne ukljucuje 'razvoj mladih stranackih talenata'

za shodno je verovati da ce zauvek vladati sam i bez odstupanja i za milimetar.

 

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice bojkota, bitno je da postoji malo jaci blok koji nece izaci.

Ako izadje 3 miliona glasaca, sto je realno, a Vucic 2 miliona, bice to

novi srpski rekord od 66 %.

Tesko je ocekivati da ce Vucic ici na manje glasova nego na prethodnim izborima,

sve pokazuje da on uvek zeli samo vise.

 

Kad socijalisti i radikali uzmu svojih 15 %, ostaje

manje od 20 % glasova za nekog drugog.

Cenim da ce oko 600.000 ljudi glasati za nekog ko nije SNS-SPS-SRS.

 

Tu je sansa za Cedu, Zivkovica, Canka, Sergeja,

ali verujem da ce se gurati u veoma uskom prostoru....

Link to comment
Share on other sites

Potpuno sam siguran u to da će jedno krilo DS zajedno sa Ne davimo Bg i Sergejem napraviti listu. Stim da Sergej mozda ode i sam ili pokusa nesto da Kojom ili Jovom.

 

Tu je negde i ovaj SMS koji je solidno pismena stranka.

 

Drugi front bi trebalo da drze Šapic, DSS i Stamatovic. 

 

SRS ce da pukne samo tako.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Kido from Junkovac said:

Tesko je zamisliti autokratu koji je sam otisao sa vlasti.

Jedino ako postanemo bas neka teska diktatura gde ce on da nakon 10 godina vec postavi

sistem u kome neko drugi njegov ima formalnu moc.

posto njegov dosadasnji sistem vladanja ne ukljucuje 'razvoj mladih stranackih talenata'

za shodno je verovati da ce zauvek vladati sam i bez odstupanja i za milimetar.

 

To bi bila fatalna greska. Videćemo, svakako je sad u zenitu i 20' i 22' će probati da odbrani suvereno. 

 

Ovaj deo opozicije koji ide u bojkot verovatno polaže nade u 22' i neku referendumsku atmosferu pre koje će ga uzdrmati bojkotom. Ne vidim šta bi drugo koglo da in bude u glavama.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Devojka Luke Razića said:

 

1. Srbija je evropska zemlja, znači, već smo u Evropi. Naš narod se nikada neće upristojiti. Da budemo milion puta članica EU, mentalitet bi ostao isti. 

 

Banalan primer- bacanje đubreta svuda po ulici, po parkovima, u reke...Da ne pišem dalje...daleko smo od EU, prvo mentalno, posle pravno- ponavljam, koliko je poglavlja otvoreno, koja su odložena...etc..

 

2. Ruski gas. Ruski gas...dalje..dva moja rođaka rade već godinama u Rusiji, i Rusi primaju naše pekare, stolare, inženjere...Jedan poznanik radi kao pekar i zarađuje mnogo...a brat je direktor jednog gradilišta- plata je ko zna koliko veća od onog pekara..drugi rođak je takođe  prezadovoljan i uslovima i platom.  Oba rođaka imaju fakultete.

 

3. Ja ovde iznosim lične stavove, nisam PR Dveri, a Boško Obradović ne učestvuje na forumu..on je Tviteraš 🙂 

 

 

 

jesmo u evropi ... ali nismo u EU . ovde se radi o pitanju da li ce nas ta EU na kraju zbog te Rusije zaobici i ograditi u rezervat ili cemo se iole upristojiti....  Ni Rumunija kad je usla nije bila najpristojnija a sad grabi ogromnim koracima...   To koliko poglavlja je otvoreno, i na kraju i zatvoreno ne zavisi od EU nego od nas samih.

 

  I sta to znaci ako nam nije mentalitet da imamo jednu pravnu normalnu drzavu, da treba da udjemo u drustvo drugih istih takvih drzava ???

 

 

  2.1..  Ruski gas pa ruski gas.....  ko da je to jedina stvar od koje se zivi ...  Uzima i EU ruski gas pa sta ?  I cak i da prodje taj famozni ruski gas kroz nas i da eto ima neke koristi od tog tranzita...  Nije to jedina stvar od koje jedna drzava moze i treba da zivi..  

 I sta znaci to sto ti nekoliko rodjaka i prijatelja radi u Rusiji ??   na tih par u rusiji dodje hiljade i hiljade nasih koji rade u zemljama EU....   da ne govorimo o izvozu u zemlje EU bez carina...  Jesi li svesna da ukidanjem bescarinskog sistema sa EU prestaju da postoje sve ove fabrikice sto motaju kablove...   OK smejemo se AVu... ali prve te motace su doveli jos Tadic i Dinkic...  i u uslovima gde industrija prakticno ne postoji i to je bolje od nista...   FIAT bi u takvim uslovima definitivno otisao...  O novim investicijama da i ne pricamo... 

2.2...   Ponovicu ono sto sam ranije napisao... ulaskom u savez sa Rusijom Srbija ce se u sekundi naci u BANKROTU !!!! 

 

2.3   Sa cime to savez sa rusijom moze takav scenario da spreci ??   Sta ?  Ulaskom u taj savez ce Rusi da nam mozda posalju jos nekih krntija od Migova , poslace i tenkove mozda cak i S-300 ako i nekako uspeju da prosvercuju preko zemalja EU i NATO-a  ( posto smo , jelte , okruzeni njima ) i  sta onda ???  Eto nece nas NATO napasti vise (  pa ne bi nas napao sigurno ni kad bi usli u NATO  :classic_laugh: )...  Imacemo i gas...   i ...   ko ce da vozi sve te krntije od migova i tenkova ?   Pa u takvom scenariju  , a pogotovo nakon vec gorepomenutog bankrota  bi se ogromna gomila nasih pridruzila kolonama Sirijaca i Nigerijaca na putu ka Evropi...  

  Sta cemo jesti, sta cemo oblaciti sta druge stvari ???    

 

 

3.   Mozda bi i mogao doci neko iz Dveri  pa da mozda nesto pametno i cuje i da odgovori ako moze...

 

4.    I na kraju....   Posto Rusi Srbiju oduvek koriste kao konja u sahu sa zapadnim svetom,  u jednom trenutku ce tog konja zrtvovati zarad nekih drugih boljih za njih interesa...

 5    J... li vas rusi vise

Edited by Doc Holiday
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/25/2019 at 1:01 AM, Devojka Luke Razića said:

 

Nemam nameru da ulazim sa tobom u neku veću diskusiju..želim samo da podsetim da je ta ista Vesna Pešić hvalila Vučića.

 

 

potpuno razumljivo da nemas nameru jer to je i nemoguce, sa mnom nema neke vece diskusije oko obicnih civilizacijskih stavova.

 

sto se tice VP, na starom forumu postoji geneza kako je Pesic od postovane politicarke otisla u drugu krajnost...ako, kako kazes na tom forumu nisi dugo pisala sto nije ni cudo, mogla si da citas a mozes i sada

 

19 hours ago, Devojka Luke Razića said:

 

 

Zašto ljudima toliko smeta Dragan Đilas?    

 

 

ne verujem da bilo ko bilo kome nesto bas smeta, moze samo da se dogodi otpor prema nekome koga podrzavaju nacionalisti, ili koga AV napada dok ga zapravo promovise kao sto je Tadic ranije promovisao Sns i Vucica naravno napadajuci ga..

 

10 hours ago, Devojka Luke Razića said:

 

 

Koliko godina nam treba da uđemo u EU? Taman kad dođemo do nje ona će se raspasti. Rusija..iskreno, nisam ni ja nešto ljubitelj Rusije, ali ta država nas nije bombardovala 1999.godine, a svakako ne bismo postali njeni vazali. 

Zašto moramo u NATO? Zar nije bolja vojna neutralnost, ili je bolje da naši mladići sa NATO trupama ratuju po svetu i vraćaju se u kovčezima ili kao teški invalidi?

 

Posle ovakve anti-nato i anti-eu a pro-rus propagande, nije mi jasno

da li cela opozicija ili samo delimicno dele kostunicine vojno neutralne stavove...kostunica ne postoji politicki ali njegove gluposti, onaj korov koji je posadio se neguje i zaliva...

 

uzasnuta sam! pa to su i opozicija i vlast na kostunicinom putu, pa bi malo da se smenjuju na tom istom putu ...

 

On 8/27/2019 at 2:00 AM, Devojka Luke Razića said:

 

 

Ne može podrška SZS i strankama koje nisu u njoj da se meri brojem učesnika protesta. Evo, mene lično je poslanica moje stranke oslobodila odlazaka na te subotnje proteste onog momenta kada su u nekim manjim mestima počeli nemiri na protestima. Oslobodila me je zbog mojih zdravstvenih problema sa kojima je upoznata a zna da radim neke druge stvari u OO... A koliko je još takvih ljudi kao što sam ja- dosta..

 

 

 

opa,  ovo je odlican odgovor zasto protesti ne uspevaju

 

pa ne uspevaju sve dok partijski vojnici i cinovnici po sluzbenoj duznosti odlaze njih

pa ovo je presmesno, zele da ruse Ava tako sto rade isto sto i on...

 

Ps. hvala ovom forumu jer na proslom slicne stvari nikada ne bih bila u prilici da procitam, ni da dozivim, jer

dok bih stigla da procitam, propaganda bi nestala sa sve ubudjalim propagandnim materijalom....

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Devojka Luke Razića said:

 

OK, ako ga poredimo sa Brankom Pešićem ili nekim drugim gradonačelnikom možda nije najbolji...ja mislim da jeste-od 2000.do danas.

 

Mi mozemo da polemisemo o mostu,o bus plusu,secas li se podzemih kontejnera koji su se raspali za par god???ali ja sam lepo napisao sta mi smeta a ti si izbegla odgovor i prebacila na drugu temu.Isti taj Djilas kritikuje sa pravom Vucica oko ovog rijalitija sa auto putem a on je potpuno istu stvar radio sa mostom...pa niko nije kritikovao taj put zbog samog puta nego zbog nevidjene propagande oko njega isto tako ne kritikujem ja Djilasa zato sto je izgradio most nego sto je pravio propagandu oko njega kao AV sada...e zato sam napisao mali Vucic ali ti naravno ne odgovoris direktno na pitanje nego prebacujes na drugu temu

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Doc Holiday said:

Jesi li svesna da ukidanjem bescarinskog sistema sa EU prestaju da postoje sve ove fabrikice sto motaju kablove...

Trebalo bi dodati da su i ovi Kinezi sto su kupili RTB Bor i koji hoce da otvore tu fabriku guma u Zrenjaninu tu iskljucivo zbog trzista EU...

Druga stvar,bio sam pre nekog vremena u Rusiji i Kazakhstanu,pa sam u tamosnjim supermarketima video npr prehrambene proizvode iz Bugarske i Hrvatske koje su clanice EU i NATO,dok nasih proizvoda skoro da i nije bilo (cini mi se da sam video samo neke sireve iz sabacke mlekare)...

Odkuda npr, Bosku ideja da ce samim otvaranjem trzista EA unije izvoz tamo procvetati, jednostavno,ako ti proizvod nije konkurentan moze Rusija sto puta da ti ukine carine,opet nista neces uraditi...

Sve ostalo se slazem,okretanjem ledja EU ovde bi u roku od odmah usledio ekonomski kolaps...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, mare80 said:

Trebalo bi dodati da su i ovi Kinezi sto su kupili RTB Bor i koji hoce da otvore tu fabriku guma u Zrenjaninu tu iskljucivo zbog trzista EU...

Druga stvar,bio sam pre nekog vremena u Rusiji i Kazakhstanu,pa sam u tamosnjim supermarketima video npr prehrambene proizvode iz Bugarske i Hrvatske koje su clanice EU i NATO,dok nasih proizvoda skoro da i nije bilo (cini mi se da sam video samo neke sireve iz sabacke mlekare)...

Odkuda npr, Bosku ideja da ce samim otvaranjem trzista EA unije izvoz tamo procvetati, jednostavno,ako ti proizvod nije konkurentan moze Rusija sto puta da ti ukine carine,opet nista neces uraditi...

Sve ostalo se slazem,okretanjem ledja EU ovde bi u roku od odmah usledio ekonomski kolaps...

 

to je ono na sta ti rusofili ne razmisljaju..  to jest razmisljaju q... em...  na koje zakace par migova....

 

svi bi oni voleli da se mi prikljucimo Rusiji ali da nam ostanu sve privilegije i novci od EU...   sto bi rekli....  Srce u Rusiji ali deca u Nemacku 😄    ....  ali to nece da moze

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Plavi Golub said:

Vide li se euronews u Srbiji? Mislim da bi trebalo. Pogledajte vecernje vesti ako da.

 

Tenk slucajan i ovo hapsenje ono pljuvanje i precenje «drugoj Srbiji». Cisto sumnjam.

 

Neko dize ulog.

 

@DJ_VasaOvo sa Radujkom, to su «nase» zemljacke veze, u datom slucaju kninska. Tu su partije irelevantne. 

 

Odnosi se na prvi link.

 

 

 

Ovo je bilo sinoc na euronews. Kome nije mrsko neka pogleda i komentare. Lobotomirani.

 

https://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2019&mm=08&dd=29&nav_id=1583768

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Doc Holiday said:

 

to je ono na sta ti rusofili ne razmisljaju..  to jest razmisljaju q... em...  na koje zakace par migova....

 

svi bi oni voleli da se mi prikljucimo Rusiji ali da nam ostanu sve privilegije i novci od EU...   sto bi rekli....  Srce u Rusiji ali deca u Nemacku 😄    ....  ali to nece da moze

 

Ja ne znam sta je ljudima u mozgu. Da li su zaboravili redove ispred ambasada? Ili je cilj zatvoriti sve u rezervat iz koga ne mogu da uteknu osim ako to nisu njihova deca.

 

Koji je bug u glavama kad se iste greske prave svakih 20 godina? 

Majke mi, ljudi ovde se sa vecom ozbiljnoscu i preciznocu analizira kosarkaska taktika (pratim pomalo) nego nesto od cega zavisi sudbina ljudi.

Edited by Plavi Golub
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins featured and unfeatured this topic
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...