Jump to content

Bliski Istok


A sad

Recommended Posts

Just now, Div said:

 

Ja sam u sosnovnoj školi učio da u BiH žive Srbi i Hrvati, kao i Srbi i Hrvati muslimanske veroispovesti, pre II svetskog rata bila je jaka Jugoslovenska muslimanska stranka, pojedinci su se izjašnjavali, na popisima kako može, privatno i kao Srbi i kao Bosanci i Turci, Hrvati, Muslimani i muslimani, znam da je postojao i termin bošnjak ali ne znam da se iko tako izjašnjavao. E, sve se to u nekom periodu promenilo, ljudi su nekako prihvatili novi naziv za grupu kojoj pripadaju, bilo tu istorijskog i etničkog kontersta ili ne, delom, osnov okupljanja oko novog imena je otpor asimilaciji i etničkom čišćenju, dok je u slučaju Palestinaca, slično, samo je osnov otpor oduzimanju prostora, a radikalizacijom se došlo i do cilja, uništenje Izraela pa i naroda jevrejskog opredeljenja.

 

Ja sam u OŠ učio da u BiH žive Srbi, Hrvati i Muslimani (sa velikim M) i nacionalne manjine. A ja sam u OŠ išao u doba SFRJ (1978-1985). Na popisima je Musliman sa velikim M korišćeno ka termin za etničku pripadnost.  Bošnjak se retko koristilo, posebno ne u sadašnjem smislu. Bosanac je bio termin za sve iz BiH, osim u vicevima kada je bio termin za "Muju i Hasu". Ni u jednom udžbeniku se nisu pominjali Srbi i Hrvati muslimanske veroispovesti. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, tomas.hokenberi said:

Ja sam u OŠ učio da u BiH žive Srbi, Hrvati i Muslimani (sa velikim M) i nacionalne manjine. A ja sam u OŠ išao u doba SFRJ (1978-1985). Na popisima je Musliman sa velikim M korišćeno ka termin za etničku pripadnost.  Bošnjak se retko koristilo, posebno ne u sadašnjem smislu. Bosanac je bio termin za sve iz BiH, osim u vicevima kada je bio termin za "Muju i Hasu". Ni u jednom udžbeniku se nisu pominjali Srbi i Hrvati muslimanske veroispovesti. 

 

Zaboravio sam da napišem da samu OŠ išao šesdesetih godina, vidim na Viki da po popisu iz 1953 nije bilo predviđeno kao mogućnost da se neko izjasni kao Musliman, 1961 jeste, do raspada se nije koristio naziv Bošnjak, osim negde u literaturi. Kao što rekoh, to je samo promena naziva, nekom je i to bitno, meni je bitno da su to isti ljudi, da žive tu, nebitno ni otkad ni odakle su ili kada su došli.

edit:

1961 su se izjašnjavali i kao cigani i Šiptari, nije se smatralo uvredljivim, ali nije da nije u običnom govoru imalo često i prizvuk nipodaštavanja. Naziv ROm je ušao u upotrebu posle filma Skupljači perja i pesme Đelem, đelem.

Edited by Div
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Div said:

 

Zaboravio sam da napišem da samu OŠ išao šesdesetih godina, vidim na Viki da po popisu iz 1953 nije bilo predviđeno kao mogućnost da se neko izjasni kao Musliman, 1961 jeste, do raspada se nije koristio naziv Bošnjak, osim negde u literaturi. Kao što rekoh, to je samo promena naziva, nekom je i to bitno, meni je bitno da su to isti ljudi, da žive tu, nebitno ni otkad ni odakle su ili kada su došli.

Tačno je da do 1960-ih ta opcija nije postojala, ali od tada do raspada SFRJ, kao sto si i sam primetio, je korišćena odrednica "Musliman" sa velikim "M" za sadašnje Bošnjake. Ja sam dete iz mešovitog braka, moj pokojni otac je 1959 otišao u vojsku i u vojnoj knjižici mu stoji pod nacionalnost Srbin. Na svim popisima kasnijim se izjašnjavao kao Musliman sa velikim "M", što nikakve veze nije imalo sa njegovom veroispovesti pošto je bio ateista i ubeđeni komunista, ali je definisalo etničku pripadnost.

 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, tomas.hokenberi said:

Ne menja ništa u suštini njihove borbe, jedino bi citat bio iskren i u skladu sa onim za šta se bore.

Sa druge strane, ako Arapi iz Palestine žele sebe da definišu kao zasebnu naciju Palestince i to je legitimno. Međutim to što su oni sad sebe definisali kao Palestince ne daje legitimitet njihovim ciljevima a to je fizičko i potpuno uništenje Izraela i Jevreja i "Palestina od reke do mora".

Arapi iz Palestine, a od 1960-ih Palestinci, se nikada nisu borili za rešenje sa dve države, niti je ikada suštinski problem bio samo razgraničenje. Borba he uvek bila i ostala za uništenje Izraela i formiranje jedinstvene arapske države Palestine na celokupnoj teritoriji uključujući i kompletnu teritoriju države Izrael uz fizičko uništenje Jevreja.

Za uspeh mirovnog procesa Palestinci se moraju prvo javno i potpuno odreći tog cilja i priznati državu Izrael i njeno pravo na postojanje. Upravo su terorističke akcije Hamasa, u cilju sprečavanja mirovnog procesa, dovele Netanijahua i njegove desničarske jastrebove na vlast u Izraelu, pošto je on obećao sigurnost građanima u strahu od terorističkih napada. Bez Hamasa i jastrebovi u  Izraelu bi nestali sa političke scene. Zapravo dugoročno Palestinci bez Hamasa (i sličnih), zaista spremni za pregovore, ponajmanje odgovaraju Netanijahuu i partnerima. Bez terorističke pretnje bi izgubili prve sledeće izbore (a vrlo verovatno da će ih izgubiti i ovako zbog nesposobnosti da zaista zaštite stanovništvo a na čemu su bazirali svoju političku platformu).

 

Hamas je nastao zato sto je PLO polako ali sigurno poceo da spusta loptu i prihvata pregovore. Tad koliko mi se cini muslimanska braca stvaraju Hamas.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MeanMachine said:

 

Hamas je nastao zato sto je PLO polako ali sigurno poceo da spusta loptu i prihvata pregovore. Tad koliko mi se cini muslimanska braca stvaraju Hamas.

 

 

Upravo tako. Bez Hamasa bi verovatno danas imali mir u tom regionu i uzajamno priznate državu Izrael i državu palesinskih Arapa, kako god je izabrali da nazovu. Sigurno bi na obe strane bilo još uvek puno nezadovoljnika npr. načinom podele teritorija i kuknjave za "našom svetom zemljom u rukama onih drugih", ali ne verujem da bi imali ratno stanje i ovaj nivo terorizma.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, tomas.hokenberi said:

I šta to dokazuje osim da i u Izraelu ima budala među TV zvezdama? 

 

Gomila "budala" na najvažnijim pozicijama: na mestu PM, medju ministrima, u IDF-u i, veoma bitno, u medijima koji služe da kreiraju odredjenu sliku kod stanovnika Izraela.

 

Nisu to budale već promoteri genocida.

Link to comment
Share on other sites

Pa oni su ubijali i neke Tajlandjane tamo, ljude koji su dosli samo da zarade za koru hleba i nikakve veze sa Jevrejima nemaju (osim sto rade kod njih)! pa su i njih ubijali i odsecali im glave! I kako onda podrzavati njihovu "borbu"?!??!!? Palestinci, ako hoce bilo kakvu sucut od stane medjunarodne zajednice, hitno da se distanciraju od tih manijaka!

Sad i Seselj na sva usta kudi Izrael a podrzava Palestinu! Pominjem tek toliko da se i to zapise u prilog dokazu da se radi o "crvenom vojvodi" - jer se to kod podrske u sukobu Palestina - Izrael najbolje vidi , to je jedan od lakmusa! Da se vidi da se radi o , u dusi komunjari, a verovatno i ruskom placeniku! Tek toliko da se i to pomene. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Clash said:

@DameTimenisam ni ja bas skontao sta si htela ovim postom da kazes.

 

IDF je svojim načinom informisanja javnosti kod iste, svetske javnosti, stvorio odredjena očekivanja. 

 

Kada su počeli da gadjaju Gazu moralo se to nekako opravdati, pa smo imali vesti da su oni dobro obavešteni gde je Hamas, ali treba do toga doći, tako da je Hamas svuda, dakle legitimno je da je sve vojna meta jer nema civila. Na taj način neko na netu, ili ovde na forumu, može da se pomiri sa snimcima mrtvih i ranjenih od bombardovanja i da kaže sebi "pa tamo nema civila, nek rokaju dok ne unište Hamas, to je kolateralna šteta koja je prihvatljiva za viši cilj". 

 

Dok svi čekaju da vide konačni rezultat i da li je vredan kolektivne odmazde Palestinaca u Gazi, oni će svakako imati način da sebi to objasne. Oni koji su pro-Izrael mogu reći "a eto, pobegli su sa naoružanjem i sada će ih IDF juriti po svim tunelima ispod Gaze" , dok će oni drugi, koji i ne veruju u postojanje Hamasa, reći "pa eto, lepo kažem da Hamas ni ne postoji". 

 

Jedini koji zapravo zavise od "trenutka odluke" su civili koji i dalje bivaju ubijani.

Edited by DameTime
slovca
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

 

Gomila "budala" na najvažnijim pozicijama: na mestu PM, medju ministrima, u IDF-u i, veoma bitno, u medijima koji služe da kreiraju odredjenu sliku kod stanovnika Izraela.

 

 

 

Slika Izraela po vidjenju Gideona Levija.. 

 

 

https://pescanik.net/nema-saosecanja-za-stanovnike-gaze/

 

 

Mrak je nad ponorom. Preko ponora masakr s juga zemlje širi mrak nad Izraelom. Sada se oblaci nabiraju, može postati veoma mračno: Izrael gubi razum. Levica „je odbacila iluzije“, desnica se radikalizovala, makartizam i fašizam slave.

 

Ratno vreme je uvek vreme ćutanja, uniformnog mišljenja, rasizma, huškanja i mržnje: potpuna mobilizacija u službi propagande, kraj tolerancije i progon svih koji se usude da istupe iz kolone.

Stravičnost Hamasovih akcija na jugu je dovela sve ove pojave do ekstremnog nivoa: kao da strahote služe da bi se opravdalo gubljenje svake uzdržanosti. Emocionalna previranja se naravno mogu razumeti. Totalitarnost koja to prati – ne. Ako se ne zaustavi, opasnost koja preti demokratiji je hiljadu puta ozbiljnija od one koja je vrebala od strane pravosudnog prevrata koji je poharao ceo sistem.

 

Prvi koji su izgubili pamet su kao i obično levičari. Oni su „napustili sve iluzije i nade“. Ko je do rata bio odlučan da se bori za demokratiju sada je svojim rukama sabotira. Oni koji su do rata sebe smatrali liberalima, ljudima mira i ljudskih prava, usvajaju novi pogled na svet: ravnodušni su prema trenutnim užasima koji se dešavaju u Gazi, veliki deo želi i da se ti užasi pojačaju.

 

Zašto? Zbog zlodela koja su nam učinili. Dokle? Do kraja. Po koju cenu? Po svaku cenu. Levica sada o Gazi razmišlja na isti način kao i desnica: tući, tući, nema izbora. Oni koji su pre rata potcenjivali važnost suočavanja s aparthejdom i sudbinom palestinskog naroda sada misle, dođavola sa svim. Neka se uguše. Neka umru. Neka ih proteraju. Oni koji su do rata o sebi razmišljali kao o prosvećenim osobama sada su za konsenzus. Hamas je okrenuo izraelsku levicu naglavačke. Od sada je sve dopušteno da se čini Gazi, čak i da se varvarski postupa. Od sada je čak zabranjeno i da pokažemo empatiju prema stanovnicima Gaze.

 

Jariv Openhajmer1 je video Amiru Has kako proliva gorke suze zbog sudbine stanovnika Gaze i požurio da napiše: „Priznajem da sam se isključio.“ Pred 2360 dečjih tela, prema podacima palestinskog ministarstva zdravlja (podaci od utorka), zatvorilo se srce levice. Kao i na početku svakog rata, levica ga potpiruje. Onda se „preokreće“ i nekako vraća sebi. Ovog puta nije izvesno da će se to dogoditi.

 

Ono što se događa u drugim sektorima je još strašnije. Fašizam se pretvorio u jedini ispravan stav. Televizijski kanali su se pridružili Kanalu 14, kada se radi o Gazi ne postoji drugačije mišljenje. Reporteri i voditelji nazivaju Hamas nacistima u odvratnoj demonstraciji trivijalizacije i poricanja Šoe, a publika kliče. Hamas je učinio užasne stvari, ali nisu nacisti.

 

Svako drugačije mišljenje povlači progon. Generalni sekretar Ujedinjenih nacija Antonio Gutereš je izgovorio istinite i hrabre stvari o kontekstu u kome se izrodilo užasno nasilje i požurio da naglasi da to ne opravdava napad Hamasa, ali ga je Izrael u medijima oštro napao koristeći uvrede i klevete. Svaki reporter u zemlji koji nikada nije izneo mišljenje ni o čemu zna da stvari koje je izrekao generalni sekretar „provociraju bes“.

Mene, na primer, nisu razbesnele. Sve što je rekao je tačno. Glumica Maisa Abd Elhadi je bila u pritvoru zbog posta čiji sadržaj ne krši zakon, njeni filmovi su skinuti sa programa. Makartizam bi se postideo. Nastup u emisiji oslobođene Joheved Lifšic je bio dirljiv, a novinari gunđaju zato što je rekla istinu.

Rani Rahav gleda video o uništenju Gaze i piše: „Ovako volim!!!“ (Svi slinavi uzvičnici su iz originalnog teksta.) Cvi Jehzekeli huška svako veče na uništenje Gaze. Cele Gaze. A koleginica sa televizijskog Kanala 13, Natali Šem Tov vidi da je „ostalo previše zgrada u Gazi“. Takvo je prečišćeno zlo pred katastrofom u Gazi čiji užasi se gotovo nikad ne pokazuju Izraelcima.

 

Ovo je mračno vreme. Vreme varvarskog napada Hamasa i vreme gubljenja razuma i savesti u Izraelu.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

 

IDF je svojim načinom informisanja javnosti kod iste, svetske javnosti, stvorio odredjena očekivanja. 

 

Kada su počeli da gadjaju Gazu moralo se to nekako opravdati, pa smo imali vesti da su oni dobro obavešteni gde je Hamas, ali treba do toga doći, tako da je Hamas svuda, dakle legitimno je da je sve vojna meta jer nema civila. Na taj način neko na netu, ili ovde na forumu, može da se pomiri sa snimcima mrtvih i ranjenih od bombardovanja i da kaže sebi "pa tamo nema civila, nek rokaju dok ne unište Hamas, to je kolateralna šteta koja je prihvatljiva za viši cilj". 

 

Dok svi čekaju da vide konačni rezultat i da li je vredan kolektivne odmazde Palestinaca u Gazi, oni će svakako imati način da sebi to objasne. Oni koji su pro-Izrael mogu reći "a eto, pobegli su sa naoružanjem i sada će ih IDF juriti po svim tunelima ispod Gaze" , dok će oni drugi, koji i ne veruju u postojanje Hamasa, reći "pa eto, lepo kažem da Hamas ni ne postoji". 

 

Jedini koji zapravo zavise od "trenutka odluke" su civili koji i dalje bivaju ubijani.

OK, ali sta bi po tebi, IDF trebali da rade? Da cekaju dok Hamasovci ne izadju napolje na svetlo dana i na cistinu viteski se potuku prsa u prsa sa vojnicima IDF-a?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, McLeod said:

Ne vec samo stavlja stvari u istorijski kontekst i Arape koji nisu uspeli da se ujedine u jednu drzavu, pa su se setili da su zapravo Palestinci kad se Izrael formirao nazivavpravim imenom. To nije negacija palestinske nacije danas, samo dokaz da "vodeci umovi" mnogo lazu.


Palestinci su Palestinci i to je sada tako. 

Na drugoj strani Palestinci da nije doslo do rata 1967 ne bi danas bili Palestinci nego Jordanci odnosno u gazi Egipcani. 
Samim time mnogo vise ide u prilog tvojoj tvrdnji da oni nisu posebni etnos nego onima koji tvrde da je to istorijski njihova zemlja. Da kazemo arapska, pa ajde, to jos nekako ima osnova za diskusiju, ali da kazemo palestinska, jako tesko.

Edited by Problem sa licnim greskama
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DameTime said:

 

IDF je svojim načinom informisanja javnosti kod iste, svetske javnosti, stvorio odredjena očekivanja. 

 

Kada su počeli da gadjaju Gazu moralo se to nekako opravdati, pa smo imali vesti da su oni dobro obavešteni gde je Hamas, ali treba do toga doći, tako da je Hamas svuda, dakle legitimno je da je sve vojna meta jer nema civila. Na taj način neko na netu, ili ovde na forumu, može da se pomiri sa snimcima mrtvih i ranjenih od bombardovanja i da kaže sebi "pa tamo nema civila, nek rokaju dok ne unište Hamas, to je kolateralna šteta koja je prihvatljiva za viši cilj". 

 

Dok svi čekaju da vide konačni rezultat i da li je vredan kolektivne odmazde Palestinaca u Gazi, oni će svakako imati način da sebi to objasne. Oni koji su pro-Izrael mogu reći "a eto, pobegli su sa naoružanjem i sada će ih IDF juriti po svim tunelima ispod Gaze" , dok će oni drugi, koji i ne veruju u postojanje Hamasa, reći "pa eto, lepo kažem da Hamas ni ne postoji". 

 

Jedini koji zapravo zavise od "trenutka odluke" su civili koji i dalje bivaju ubijani.

Cekaj, postoje neki koji ne veruju u postojanje Hamasa? Svi oni video snimci koje je Hamas postavljao, sta je to? Uredak IDFa? One rakete sto lete na izrael u hiljadama vec 5-6 nedelja, I zadnjih 20 godina, su izgleda izmisljene, sve su to duhovi.

Godinama "novinari" donosili snimke iz Gaze, o treniranju Hamasa, tunelima, Sam Hamas prica o 500km tunela, I sad je nekako to izraelska zavera, a IDF vojnici u Gazi pucaju sami na sebe, I ubijaju svoje vojnike.

 

Sve je to "opravdanje" izraela, verovatno I ubistva 7og oktobra, a taoci, oko 240 koje svi traze, su opravdanje.

 

Ja ozbiljno nemam pojma da li neki ljudi imaju slamu umesto mozga. Ceo svet gleda u Gazu, na ivici mozda I ww3, ali za neke je to opravdanje Izraela.  

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Darth Bane said:

OK, ali sta bi po tebi, IDF trebali da rade?

Na to pitanje francuzi (zvanicni) daju sledeci odgovor - da bi se u Francuskoj islo na sudjenje a ne na osvetu sto su izraelci uradili, otprilike civilizovane demokratske zemlje bi to uradile u ovoj situaciji u ovom momentu

Bojim se da ovo nije dobro ni za palestince a jos manje za izraelce, 7 oktobar je takoreci zaboravljen iako ga izraelci pominju non stop i ponovo a ove slike unistavanja Gaze a kao i cifre - znaci sada 11500 zrtava medju njima 4500 dece znaci otprilike jedan izraelac- sto palestinaca, pa jos kad dodaju da je posle godinu i po dana rata u ukrajini bilo manje zrtava nego za ovih mesec i nesto u gazi, i dodaju da usput izraelci niti su pohapsili i nasli hamasovce, niti su oslobodili taoce - bojim se da ce naklonost sveta prema izraelu da bude sve manja i manja

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, ciao said:

Na to pitanje francuzi (zvanicni) daju sledeci odgovor - da bi se u Francuskoj islo na sudjenje a ne na osvetu sto su izraelci uradili, otprilike civilizovane demokratske zemlje bi to uradile u ovoj situaciji u ovom momentu

Bojim se da ovo nije dobro ni za palestince a jos manje za izraelce, 7 oktobar je takoreci zaboravljen iako ga izraelci pominju non stop i ponovo a ove slike unistavanja Gaze a kao i cifre - znaci sada 11500 zrtava medju njima 4500 dece znaci otprilike jedan izraelac- sto palestinaca, pa jos kad dodaju da je posle godinu i po dana rata u ukrajini bilo manje zrtava nego za ovih mesec i nesto u gazi, i dodaju da usput izraelci niti su pohapsili i nasli hamasovce, niti su oslobodili taoce - bojim se da ce naklonost sveta prema izraelu da bude sve manja i manja

Da, ali da je izostao odgovor Izraela, koja bi to bila poruka citavom covecanstvu? Da bi svaki ludak mogao sutra da otme 100 talaca, od toga prekolje njih 50 i ucenjuje da bi mu ispunili neku njegovu agendu?! 

P.S. A sto se tice civilizovanih zemalja, sve do jedne, listom, su na strani Izraela, pa im cak i vojno pomazu ( npr SAD, Australia). Dakle: SAD, Australia, Kanada, Zapadna Evropa, Japan, Juzna Koreja, N. Zeland .... sve perjanice demokratije su listom na strani Izraela u ovom sukobu. I to valjda nesto govori. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Darth Bane said:

Da, ali da je izostao odgovor Izraela, koja bi to bila poruka citavom covecanstvu? Da bi svaki ludak mogao sutra da otme 100 talaca, od toga prekolje njih 50 i ucenjuje da bi mu ispunili neku njegovu agendu?! 

P.S. A sto se tice civilizovanih zemalja, sve do jedne, listom, su na strani Izraela, pa im cak i vojno pomazu ( npr SAD, Australia). Dakle: SAD, Australia, Kanada, Zapadna Evropa, Japan, Juzna Koreja, N. Zeland .... sve perjanice demokratije su listom na strani Izraela u ovom sukobu. I to valjda nesto govori. 

Uveliko traze prekid vatre nije bas da podrzavaju - podrzavaju Izrael kao drzavu u principu ali nije bas da podrzavaju ovo unistenje gaze i stanovnika

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, ciao said:

Na to pitanje francuzi (zvanicni) daju sledeci odgovor - da bi se u Francuskoj islo na sudjenje a ne na osvetu sto su izraelci uradili, otprilike civilizovane demokratske zemlje bi to uradile u ovoj situaciji u ovom momentu

 

Tek ovo ne kontam.

Kakvo sudjenje, kome?

Posalju pozive Hamasovcima da se jave u nadlezni okruzni sud jer su pobili neku decu na rejv partiju?

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Clash said:

Tek ovo ne kontam.

Kakvo sudjenje, kome?

Posalju pozive Hamasovcima da se jave u nadlezni okruzni sud jer su pobili neku decu na rejv partiju?

 

Pa otprilike - potrudili bi se uspesnije da pronadju vodje hamasovaca btw zna se ko su i gde su - u Kataru gde zive normalno i sa jako puno para koje su uzeli naravno od pomoci za palestinu, niko ih niti juri nisti nista, pocnes od njih kao prvo, pa pokusas da nadjes gde su ostali ali ne sravnjivanjem sa zemljom onako redom

Mi smo imali ovde koncerte pa stotinak zrtava i sl vise puta, pa su zavrsili na sudjenju u francuskoj

Edited by ciao
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, ciao said:

Pa otprilike - potrudili bi se uspesnije da pronadju vodje hamasovaca btw zna se ko su i gde su - u Kataru gde zive normalno i sa jako puno para koje su uzeli naravno od pomoci za palestinu, niko ih niti juri nisti nista, pocnes od njih kao prvo, pa pokusas da nadjes gde su ostali ali ne sravnjivanjem sa zemljom onako redom

Mi smo imali ovde koncerte pa stotinak zrtava i sl vise puta, pa su zavrsili na sudjenju u francuskoj

To tako moze otprilike u Diznijevom filmu koji rezira Mis Univers a ulogu @Kronostimekoji je ovo lajkovao igra RuPaul.

  • Like 5
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Pa kako drzava koja ima najbolju policiju i vojsku na svetu otprilike nije u stanju da sazna gde su preciznije hamasovci i taoci? njihova blamaza - a sve se desava na vrlo malom prostoru. Ako numes da nadjes potrudi se a ne da ubijas civile i decu nasumice pri cemu samo stvaras mrznju prema sebi

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, ciao said:

Pa otprilike - potrudili bi se uspesnije da pronadju vodje hamasovaca btw zna se ko su i gde su - u Kataru gde zive normalno i sa jako puno para koje su uzeli naravno od pomoci za palestinu, niko ih niti juri nisti nista, pocnes od njih kao prvo, pa pokusas da nadjes gde su ostali ali ne sravnjivanjem sa zemljom onako redom

Mi smo imali ovde koncerte pa stotinak zrtava i sl vise puta, pa su zavrsili na sudjenju u francuskoj

A Francuska je jurila teroriste po Maroku, Jemenu, Maliju pa ih je uredno dovodila na sudjenje u Francusku?

Ili su mozda ti teroristi ziveli i u komsiluku ovih koje su ubijali?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...