Jump to content

Bliski Istok


A sad

Recommended Posts

On 9/19/2024 at 9:20 PM, Klotzen said:

Danas nova informacija, u Budimpešti gde je registrovana ta firma preko koje je kupljena oprema se nalazi u nekoj maloj zgradi. Ima jednu kancelariju i jednog zaposlenog. Klasična fantomska firma, izgleda da je Hezbolah izbušen iznutra kada su pali na to da preko fantomske firme naručuju opremu. Po svemu sudeći će vrlo brzo da "nestane" taj koji je ugovarao posao, ako nije poginuo u ovim eksplozijama.

 

Mislim da nije rec o izbusenosti vec prosto nesposobnosti, i to je sad sve cesce, pa sam Izrael je bio prilicno nesposoban da skonta kakav se teror napad sprema iako je imao dosta informacija.

 

Rusi su cuveni postali po nesposobnim sluzbama a tokom napada na Trumpa videsmo agenticu koja ne moze da se izbori sa futrolom za pistolj.

 

Ocigledno da ti pozivi su nekada bili mnogo zanimljiviji sposobnima dok danas nisu, pa daj sta das. E isto je kod terora. Stara ekipa odumire sto prirodno sto uz pomoc neke raketice, bombe, drona a mladi su daleko manji idealisti a i obicno solidno manje sposobni od tih matoraca pa ne cudi da neko ne proveri kompaniju od koje kupuju pejdzere, pogotovo sto to uopste nije bila mala kupovina za to se seda na avion a bogme i vrsi prismotra same kompanije.

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

Nije me toliko zanimalo šta će Iran i Hezbolah da kažu, jer sam znao da će pominjati državni terorizam, žrtve i novi ešalon pretnji, jer šta drugo da kažu kad su bili objekat dosad neviđenog udara koji su dobrim delom i sami izazvali, ne proveravajući sastav uređaja koje su kupili i disrtibuirali hiljadama ljudi.

 

Ali sam primetio nesvakidašnje rekacije sa druge strane planete, naročito od nekih nabeđenih Amerikanaca na mrežama koji su se uhvatili za glavu zbog opasnosti koja se nadvija nad njima, a potencijalno dolazi od kineskih proizvođača, Jer, kako to ide, prvo neko nešto objavi, a onda naiđe talas reakcija na tu temu, pa se stiglo dotle da Kina i ne mora ništa da prepakuje kao Mosad, nego samo da po potrebi filuje uređaje koji kruže Sjedinjenim Državama.

 

Onda su pomenuli dronove, koristeći podatak koji je meni bio potpuno nepoznat, a po kome su dronovi koji se koriste u SAD i u vojsci i u civilstvu mahom kineski, i to od neke kompanije kojoj ne znam ime, ali navodno prodaje najviše dronova na svetu.

 

Pa pominju i električne automobile, i još svašta nešto...  

 

Onda sam se, naravno, setio kako je Selina rekla da zazire od toga da otvori frižider, kao i mog odgovora da u svakoj šali ima nešto i istine. 

 

I eto, sad ljudi počeše da preispituju čijeg je porekla neki gedžet, dron, automobil...Što može da bude i nova etapa u trgovinskim ratovima ako se strah potencijalnih kupaca i konzumenata pravilno usmeri.

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

On 9/20/2024 at 5:50 AM, Div said:

I to na nekom uticajnom mestu, nije dovoljno samo imati informaciju da će nabaviti par hiljada pejdžera pa onda krenuti u akciju, izraelska služba je uticala na samu odluku pre nego je doneta, uređaji nisu presretnuti negde u putu pa prepravljeni, za to bi trebalo ili mnogo ljudi ili mnogo vremena, znači prevelik rizik, uređaji su namenski napravljeni, na svakom pojedinačno su vršene i hardverska i softverska intervencija i ubačen eksploziv koji će se aktivirati daljinski, porukom, nije to teško uraditi uz solidno tehničko znanje, ali uraditi to puta 2-3000ili više,  je već posao za "industriju".

 

Ali i za tvoj scenario treba mnogo ljudi. Ne možeš ti namenski da napraviš kada ne znaš koji brend i model oni naručuju. Takođe ko se uopšte nadao da će oni uzimati pejdžere, ja nisam ni znao da to još uvek postoji 🙂 . Za taj scenario bi morao taj koji naručuje iz Hezbolaha da direktno radi za Mosad a to je malo verovatno jer je to sigurno radio neko iz top komande.

 

Pa onda dodajemo u jednačinu i Toki-Voki, dakle po meni je ipak mnogo verovatnije da su ubacivali eksploziv u već spremnu pošiljku nego da su imali u šteku i čekali situaciju da podmetnu sve to. Juče je neki naš pandur pričao slučaj iz 90-ih kada je Motorola dala našoj policiji tajne kodove za nekih 6 operacija koji pejdžer može da izvrši kada se pejdžeru pošalje daljinska komanda. On sumnja da je na taj način odrađena aktivacija eksploziva, ili je time izazvano pregrevanje baterije koje je eksplodirala i aktivirala eksploziv.

 

Naravno sve su to sad nagađanja, pejdžeri skoro sigurno nisu isti kao 90-ih, verovatno ćemo vremenom dobiti još par scenarija koji su mogući.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Klotzen said:

 

Ali i za tvoj scenario treba mnogo ljudi. Ne možeš ti namenski da napraviš kada ne znaš koji brend i model oni naručuju. Takođe ko se uopšte nadao da će oni uzimati pejdžere, ja nisam ni znao da to još uvek postoji 🙂 . Za taj scenario bi morao taj koji naručuje iz Hezbolaha da direktno radi za Mosad a to je malo verovatno jer je to sigurno radio neko iz top komande.

 

Pa onda dodajemo u jednačinu i Toki-Voki, dakle po meni je ipak mnogo verovatnije da su ubacivali eksploziv u već spremnu pošiljku nego da su imali u šteku i čekali situaciju da podmetnu sve to. Juče je neki naš pandur pričao slučaj iz 90-ih kada je Motorola dala našoj policiji tajne kodove za nekih 6 operacija koji pejdžer može da izvrši kada se pejdžeru pošalje daljinska komanda. On sumnja da je na taj način odrađena aktivacija eksploziva, ili je time izazvano pregrevanje baterije koje je eksplodirala i aktivirala eksploziv.

 

Naravno sve su to sad nagađanja, pejdžeri skoro sigurno nisu isti kao 90-ih, verovatno ćemo vremenom dobiti još par scenarija koji su mogući.

Svakakva su scenarija u igri, samo Mosad zna sta je i kako je bllo, ali kako ce i biti.

Juce neki lik prica i tvrdi da je ovo osmisljeno jos pre 15 godina, ne iskljucivo za ove pejdzere, nego za razne

tehnike, da je Izrael izveceri u tajnosti pravio firme po svetu ( uglavnom Evropa) koje od slucaja do slucaja

mogu da proizvedu orudje/oruzje koje je sada aktuelno.

Za ove pejdzere ide prica da tajvanska firma pojma nema o ovim pejdzerima , da su samo nalepili nalepnicu Apolo,

a da je izum njihov.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, ters said:

Cifre u ovom dokumentu su jednostavno previsoke  - niko drugi nije pomenuo ni priblizno toliki broj. 

Cifre poginulih jesu previsoke i najverovatnije nemaju veze s mozgom. Osim toga prosto je nemoguce da Hizbolah

u roku od 24 sata objavi ove spiskove sa brojevima jer se to danima ne zna. Brojeve povredjenih i mrtvih daju bolnice,

a svakako da tamo nisu svi digitalno savrseno povezani.Neki ljudi verovatno nsiu ni prijavili svoje povredjene jer su lakse

povredjeni.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...