Jump to content

KK Crvena Zvezda MTS -Prelazni rok 2019/2020


Gudura

Recommended Posts

Звезда је клуб, не репрезентација. И није ми јасно зашто се више толико потенцира та прича о домаћим играчима. Хемија, зли странци, или можда превише битни КРК или паштета која отвара могућност играња ЕЛ? Па овде су условно речено само тројица новјалица, двојица Брауна и Гист. Апсолутно не видим никакав проблем око уклапања и те неке карактерне црте, јер свлачионицу под контролом држе ови староседеоци. 

О интересима српске кошарке нека брину неки други 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Боги said:

Звезда је клуб, не репрезентација. И није ми јасно зашто се више толико потенцира та прича о домаћим играчима. Хемија, зли странци, или можда превише битни КРК или паштета која отвара могућност играња ЕЛ? Па овде су условно речено само тројица новјалица, двојица Брауна и Гист. Апсолутно не видим никакав проблем око уклапања и те неке карактерне црте, јер свлачионицу под контролом држе ови староседеоци. 

О интересима српске кошарке нека брину неки други 

Zato jer je koncepcijski problem. Mi smo kao zemlja kosarke uvek bili u prednosti u osnosu na klubove iz npr Italije, Rusije i Turske jer smo imali veliku bazu jeftinih domacih igraca do kojih si uvek dobijao veliki odnos ulozeno/dobijeno + efekat krvavih kolena. Lazic/Dobric/Deda i tako taj tip igraca bi dobijali milku u Rusiji, da su domaci igraci.

Ja licno nemam problem protiv stranaca, ali ostaje pitanje koliko mozemo da se takmicimo u napucavanju sa strancima i sta mi tu dugorocno imamo da trazimo.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

slazem se.

plus sto smo mi pokusali da dovedemo 1 od 3 koji su otisli u Evropu.

da je Ilija Djokovic recimo ekstra talenat, garantujem da ni on ne bi igrao kod nas.

 

na papiru mozda I najjaca ekipa do sada.

videcemo koliko moze u EL.

verujem da smo vrlo vrlo konkurentni za top8.

 

kad je neki pripremni tour, zna li neko.

Link to comment
Share on other sites

Ја лично не видим никакав концепцијски проблем. Звезда све домаће што је покушала да покупи овог лета, отишло је код селектора. У реду, не осуђујем легитимно право и ништа што није против правилима, нарочито ако имамо на уму како у кошаркашким круговима информације таквог типа лако цуре. Када кажем кошаркашким круговима, не мислим на ово што ми баљезгамо по форумима, већ односе менаџерска агенција-клуб-играч. Тако имамо случај да ако Звезда хипотетички уђе у неку причу са Стефаном Марковићем (да не наводим Теодосића), до те информације ће сасвим сигурно доћи и неки други тренери, односно клубови (зависно од тога ко је задужен за ПР) и улогом у тиму, односно финансијски изадшнијом понудом оставити нас иза. Када се већ деси таква ситуација, наравно да ће клуб посегнути за неком опцијом попут Брауна, а не остати у сулудој идеји и функцији репрезентације па потписати Јарамаза, Ђоковића и не знам ни ја кога. Ван памети. Ситуација је пре коју годину била боља, сада је суша не само на тржишту домаћих играча, већ генерално у Европи што пређашњи трансфери показују, и саме суме који играчи добијају. Генерално прилив НБА играча у АБА лигу ове године је чини ми се већи него икада. Ми смо се, тврдим јако лепо прилагодили свему томе и склопили врло респектабилан састав у складу са свим тим чињеницама. 

Никакав ја проблем немам са тим да игра и 10 странаца, уколико тих 10 странаца имају квалитет, и односе се према клубу и навијачима максимално професионално и коректно. Ђенка или Били, увек пре неког Мицова. 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Problem je sto iole talentovan igrac odmah pali za inostranstvo. Misko nije dao igraca u domaci klub godinama, na Jokicevo ime u nba je uvaljao gomilu igraca kojima tamo nije mesto, a koji bi imali ulogu u Evropi i mozda prosli period kaljenja u zvezdi/partizanu. Toga nema, a na sve to ni Zvezda prvi put posle dosta godina nema neku generaciju ili igraca koji je top talenat. Imali smo generaciju 94, pa 98 i odatle smo dobili nesto. Nakon toga jako lose. 

Deluje mi da su komsije u tom smislu dosta ozbiljnije, ozbiljno su se pojacali na mestu trenera u mladjim kategorijama.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dekkard said:
5 hours ago, kalistenika u rutini said:
Jovic, MW
Godura, The Djenka, Laza
TK, Danguba
QM, Luka
DT
Bobi, Kuzma
 
Jesu ovo 12 najboljih koji su igrali kod Radonje, a najbolje ili jedne od najboljih poglavlja u karijeri imali upravo kod nas?
 
Ovo je neki subjektivni tim za moju dusu.
 
Ko bi objektivno ovde još mogao da upadne ... Zirbes umesto Diona, Simon iz drugog mandata umesto Dangube, kad se već igramo sećanja? emoji2.png
 
Edit: Kaleena umesto Dangube (TK-a).
 
 

Wolters umesto Jovića.

 

upiši ovo i treći put...možda neko i odreaguje.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Finu ekipu smo sastavili. Dosta toga ce da zavisi od Filipovih minuta. 

 

S tim da ja mislim da ce nas ipak jos neko napustiti. Verovatno Borisa. I slazem se da je visak Stratos/Faje, odnosno jedan od njih, ponovo ce Dobric il Davidovac da izvise nekako. 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Bek said:

 

Ne volim podelu na strane i domace i treba uvek racionalno razmisljati i sve to...ali ne mogu, a da ne primetim da malo zalosno ovo izgleda za jednu zemlju kosarke. Sa tri stranca smo igrali top 8, Partizan isto sa tri stranca igrao F4... Malo ne stima ta logika da ce nasa petorka puna stranaca da nadigra petorku skupljih stranaca u nekom top EL klubu.

 

Pa na tome dosta možemo da zahvalimo i gospodinu sa tvog avatara.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...