Jump to content

FK Crvena zvezda 2019/20


estrellaroja

Recommended Posts

5 minutes ago, Bek said:

Izvinjavam se sto upadam kao indijanac, ne pratim bas fudbal, ali me zanima nesto.

 

Zar mi nismo napredovali malo predhodnih godina na listi jer smo imali dobre rezultate? Kako sad Dinamo, Seltik, Ajaks...kao potencijalni rivali i to ne u poslednjem kolu nego u trecem? To su mi nekako rivali za poslednju rundu.

 

Pa gleda se poslednjih 5 godina, a mi smo tek u zadnje dve nesto ozbiljnije napravili.

 

I da, nije nista cudno za Degeneka i Boacija. Azijski klubovi preplacaju i obestecenja (kako bi klub izvrsio dodatni pritisak na igraca) i igrace, jer niko nece da ide tamo. I ukoliko nemaju instant doprinos, resavaju se tih stranih igraca jer imaju slican limit za broj stranaca kao i mi. Nista cudno da dodje novi trener i da kaze- hocu ja da selektiram strance, resite se ovih. Para bogu hvala imaju, strancima se vrlo retko i ide tamo, a jos manje ostaje (pogotovo u Arabiji, stvarno tesko nas covek moze da se prilagodi na zivot tamo) i onda je sve ovo epilog.

 

Popravice nam odbranu automatski, jer je mnogo bolji od svih nasih stopera. 

 

Zreb sasvim korektan. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, suptil said:

Jesmo napredovali, ali moracemo jos da napredujemo da bi se priblizili tim koeficijentima. Kopenhagen ima koeficijent 31 a mi 16.5 pre ovih kvalifikacija. 

Ajaks krece iz treceg kola zato sto je par godina holandska liga bila kanta i nisu imali rezultate u Evropi. Seltik i Dinamo zbog slabih liga i koeficijenta lige krecu ranije ali su im zato jako visoki klupski koeficijenti tako da su nosioci i u trecem i u cetvrtom kolu. To je ukratko.

@Decembarski otkud znaju danci sa kim igraju ako ih mi eliminisemo kad je sad zreb za trece kolo kvalifikacija za Ligu Evrope...

Hvala. Vidim sad ove gljivice ili raga u poslednjem kolu kvala za LE, ipak je to pokazatelj da smo napredovali.

Link to comment
Share on other sites

Korektan zreb, mislim da smo cak i blagi favorit...Zaludan sam pa gledam tu dansku ligu dosta cesto...😀 kad i ako prodjemo Helsinki, to je ipak najvaznije, napisacu koji redak o eventualnom protivniku...

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Bek said:

Izvinjavam se sto upadam kao indijanac, ne pratim bas fudbal, ali me zanima nesto.

 

Zar mi nismo napredovali malo predhodnih godina na listi jer smo imali dobre rezultate? Kako sad Dinamo, Seltik, Ajaks...kao potencijalni rivali i to ne u poslednjem kolu nego u trecem? To su mi nekako rivali za poslednju rundu.

 

 

Na Markossov i Suptilov odgovor treba dodati i da nam je koeficijent slab, jer smo jedne od tih 5 sezona izbačeni, a jedne smo pukli od Kairata u prvom kolu. Zato nam je ova sezona bitna jer se svim klubovima briše koeficijent u sezoni kada smo mi imali 0. To važi i za sledeću, tako da bi u zavisnosti od rezultata ove i sledeće sezone, u sezoni 2021/22 mogli bismo biti povlašćeni u kasnijim fazama.

 

A pošto se žreba i za 4. kolo pre završetaka dvomeča u 3. kolu, mi ćemo zbog koeficijenta Kopenhagena biti u povlašćenom delu. Taj deo sistema mi se dopada jer si automatski nagrađen u slučaju dobrog rezultata.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Decembarski said:
S obzirom da Kopenhagen ima koeficijent 31.000, ako ih izbacimo,jasno je da će Crvena zvezda biti među nosiocima u žrebu za plej-of, koji je na programu 5. avgusta, dakle pre prvog očekivanog meča između Zvezde i Kopenhagena.
 
To znači da crveno-beli u plej-ofu neće moći da se sastanu sa Ajaksom, zagrebačkim Dinamom i Seltikom, koji će takođe biti među nosiocima.
 
S obzirom na današnji žreb, Zvezdini mogući rivali u plej-ofu biće Slavija Prag (Češka), Jang bojs (Švajcarska), kao i pobednici sledećih dvoboja:
 
Maribor/AIK - BATE Borisov/Rozenborg i
Sutjeska/APOEL - Dandalk/Karabag.

 

Могло је много горе а ово 4. коло као и треће. Тако да не знам шта су ови наши оборили носеве?

 

 

Edited by Константин
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, ZiS said:

Korektan zreb, mislim da smo cak i blagi favorit...Zaludan sam pa gledam tu dansku ligu dosta cesto...😀 kad i ako prodjemo Helsinki, to je ipak najvaznije, napisacu koji redak o eventualnom protivniku...

Jel im ostao Skov, i veliki Ajaksov talenat Viktor Fiser.?

Edited by VLADIMIR PERIC VALTER
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ikac said:

 

 To važi i pre Miloja. Izduvali smo za revanš sa Ludogorecom. Slavija Prag, Slovan Bratislava, zamalo da bude svašta sa Naftanom. Prva kod kuće: prošli smo Omoniju, a trebalo je i Bordo da prođemo.

  

Još ranije, revanš Dinamo Kiev isto smo izduvali, a imali i solidan rezultat iz prve.

  

 Jedini put osim Krasnodara da smo imali nepovoljan rezuitat u gostima i da smo nadoknadili na Marakani a da se sećam je ona bedna ekipa Tbilisi. Taj mit o grotlu Marakane gde može svašta da se stigne je davno umro. Mnogo nam bolje ide da igramo prvu kod kuće, između ostalog zato što je danas 0:0 veoma dobar rezultat.



Dobro, fino si ti sve napisao kako ti odgovara, ajmo sada malo realno. Ludogorec je bio duplo bolja ekipa od nas i da nije bilo onog Kataijevog prvog gola u Razgradu to bi bilo gotovo jos tamo. Slaviju Prag bolje da nisi spominjao jer ti ona bas ne ide u prilog. Njih je zamalo progutalo grotlo Marakane, ali bilo je 3:0 u prvoj ako si zaboravio, to se ne stize bas svaki dan. Slovan - revans u Bratislavi, opet si pomesao nesto. Od Naftana smo primili 6 jebenih golova, kao da je bitno gde se igrala prva, taj dvomec je odigran neozbiljno nakon pocetnih 0:3 tamo. Omonija golo - golo i tamo i ovamo, znaci nista. 

Ima primera i za tamo i za ovamo. Glavna razlika je da je Zvezda od 2017. ipak malo drugacija od predjasnjih ekipa jer je kompaktna, zna da igra na rezultat i ume da izvuce najbolje iz domaceg terena,  a kad je tako, onda revans kod kuce dosta znaci. 

Link to comment
Share on other sites

Po Transfermarkt-u skuplja smo ekipa od Kopenhagena, ukalkulisana je vrednost Degeneka na  3.25 miliona, Kopenhagen 52.25 Zvezda 56... Naravno da sajtovi nisu merilo ali eto jos jednog pokazatelja da smo tu negde sa njima.

Link to comment
Share on other sites

Quote

"Sada nam je svima fokus na utakmicama drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona, već za dva dana nas očekuje prvi susret sa Helsinkijem. Ne želimo da pričamo unapred, ali znamo da je Kopenhagen kvalitetan protivnik. Oni imaju bogato iskustvo igranja u Evropi, kao i duplo veći budžet od nas. Sada razmišljamo samo o Helsinkiju, a nadam se da ćemo biti u prilici da u direktnom duelu odmerimo snage sa Kopenhagenom", rekao je Mrkela za klupski sajt.

 

Mrkela s esetio da pomene budzet. Nije se setio posle finala kupa da pomene budzet.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, suptil said:

Po Transfermarkt-u skuplja smo ekipa od Kopenhagena, ukalkulisana je vrednost Degeneka na  3.25 miliona, Kopenhagen 52.25 Zvezda 56... Naravno da sajtovi nisu merilo ali eto jos jednog pokazatelja da smo tu negde sa njima.

Mene zanima kako ekipa izgleda na terenu protiv takvih rivala, uz konstataciju da je Milojeva Zvezda igrala poprilican broj jakih evro-meceva i tu ima iskustvo.

Te komparacije budzeta su po meni vrlo blizu onih prica o knjigovodstvenom ili realnom stanju duga, samo u ovom slucaju dolazi i do tog dvomeca, pa lako mozemo zakljuciti gde smo u datom momentu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

U subotu sam se cuo sa drugarom koji se odselio u Kopenhagen i kaze mi "milion posto izvlacimo Dance". Lik je,naravno,cigan tako da je za njega ovo sjajan ishod zreba.
Mogli smo proci i bolje i gore,tako da se ne bunim. Najvaznije je da mi podignemo formu i pronadjemo mojo.

E,da..Degenek :heart:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jedno pitanje: Ako dobijemo Kopenhagen, mi preuzimamo njihov koficijent i u cetvrtom kolu bicemo polvasceni ? 

  

Drugo pitanje:  Ako se preuzima koficijent povlascenog tima, zasto se vrti po medijima da bi nam eventualno u cetvrtom kolu mogu pasti sl timovi Slavija Prag - Jang Boys,  Maribor/Aik - Bate/Rozenborg , Sutjeska/Apoel -Dandalk/Karabag ?

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Manoly said:

Mene zanima kako ekipa izgleda na terenu protiv takvih rivala, uz konstataciju da je Milojeva Zvezda igrala poprilican broj jakih evro-meceva i tu ima iskustvo.

Te komparacije budzeta su po meni vrlo blizu onih prica o knjigovodstvenom ili realnom stanju duga, samo u ovom slucaju dolazi i do tog dvomeca, pa lako mozemo zakljuciti gde smo u datom momentu.

 

 

Naravno igrala je Milojeva Zvezda dosta evro mečeva,pogotovo kad pogledamo 20 god unazad...

Ali samo nemoj da se smetne s uma pritom da je Stale Solbaken vec 6 godina trener Kopenhagena,a oni su samo u zadnjih 10 god 3 puta bili ucesnici grupne faze Lige Šampiona.

Dakle neiskusni NISMO,favoriti NISMO,a da prodjemo dance MOZEMO i nadam se HOCEMO...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, merosina said:

Jedno pitanje: Ako dobijemo Kopenhagen, mi preuzimamo njihov koficijent i u cetvrtom kolu bicemo polvasceni ? 

  

Drugo pitanje:  Ako se preuzima koficijent povlascenog tima, zasto se vrti po medijima da bi nam eventualno u cetvrtom kolu mogu pasti sl timovi Slavija Prag - Jang Boys,  Maribor/Aik - Bate/Rozenborg , Sutjeska/Apoel -Dandalk/Karabag ?

Pa jer su to NEpovlsceni timovi u cetvrtom kolu

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Decembarski said:

Naravno igrala je Milojeva Zvezda dosta evro mečeva,pogotovo kad pogledamo 20 god unazad...

Ali samo nemoj da se smetne s uma pritom da je Stale Solbaken vec 6 godina trener Kopenhagena,a oni su samo u zadnjih 10 god 3 puta bili ucesnici grupne faze Lige Šampiona.

Dakle neiskusni NISMO,favoriti NISMO,a da prodjemo dance MOZEMO i nadam se HOCEMO...

Upravo tako, dugo je taj trener sa ekipom, sigurno da nije bzvz taj period u klubu.

Zvezda ce igrati takmicarski jevropu, to smo do sad i gledali, ali definitivno su oni favoriti i tu ulogu treba im prepustiti.

Na Miloju je sad zadatak da to "pojasni" i igracima, uz dizanje forme i prolazak Hjk u 2.kolu. 

Link to comment
Share on other sites

Da li je zreb za 4. kolo izmedju meceva treceg? Jer, ako nije, onda nismo povlasceni, ako jeste, onda jesmo.

 

Da se prvo prodje Helsinki koji je dosta bolja ekipa od Suduve, pa onda Kopenhagen koga mnogi potcenjuju, a u pitanju je ekipa sa koeficijentom duplo vecim od naseg.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

Razmisljam nesto na poslu nakon zreba pa da podelim sa vama😀

Kako bi bilo dobro da sad nakon mogu slobodno reci solidnog zreba Terzna ispljune neki kes za jedno dobro levo krilo, bukvalno mi na ovakav tim dobili totalno novu dimeniziju, cak sta vise za nase livade moglo bi da se igra 3-5-2 ili 3-6-1, gde bi ti bekovi bili Gajic desno i Zander levo, obojica su solidni u napadu, Zanderu je to i jaca strana, i njegova uloga bi bila ista kao protiv Javora da vecinu vremena bude na protivnickoj polovini. Od stopera Degenek, Babic/Milunovic i Pankov. Na sredini postoji dosta kombinacija ali deluje mi najbolje Jovancic/Canas-Marin, desno Ben i levo to novo krilo, u spicu zavisi ko ostane od napadaca.. 

Deluje mi bas brutalno u glavi, naravno samo cisto razmisljanje, koje se verovatno nikad nece ostvariti. Jos visok presing, mislim da 3/4 lige ne bi videlo loptu u svom posedu.. 

 

                       Borjan

         Degenek-Milunovic-Pankov

Gajic                                                Zander

                       Jovancic

                         Marin

Ben                                                   ??

                        Pavkov

Cak i Marin-Ivanic deluje dosta dobro.

Mislim da je neko vec pisao o ovoj formaciji, mada tesko da cemo to ikada gledati na nasim livadama.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...