Jump to content

FK Crvena zvezda 2019/20


estrellaroja

Recommended Posts

14 minutes ago, Liska Manjina said:

Nije imao žuti karton!
 

Rodić je ispao zato što mu je Boaći uvali kosku, odnosno loš pas.

 

Prestani sa tim pisanjem, molim te!

Vidim da sam pomesao Boačija i Žandera oko kartona pa ispada da je trebalo da ga ruši sa ledja i dobije karton.   Ne razumem sa čim da prestanem i otkud tebi pravo da nekom zabranjuješ da piše na forumu?

Link to comment
Share on other sites

Kada se pise o uspesima, rezultatima, ocekivanjima i mogucnostima, nikako ne treba zanemariti i to kojim timom tj profilima igraca raspolaze Milojevic.

Ima tu kvaliteta, ali svi znamo da je samo Marko Marin klasa iznad svega sto je u skorijoj istoriji igralo i sto ce igrati u Zvezdi, ostali su tu dosta slabije "plasirani".

Pricom kako se mnogo para slilo u roster ne pogadja se meta, za evro-meceve mi smo prosecna ekipa koja taktickim pristupom i spremom jedino moze da parira ekipama u npr 3.ili 4.kolu kvalif gde nismo nosioci...

 

Naravno, ovde ima i do toga sta ko od subjektivnih navijaca zeli, sto napisa Dropkik - neko misli da Zvezda mora igrati evro-prolece svake godine, a to je poprilicno ozbiljan zadatak za ovu i ovakvu Zvezdu u savremenim okolnostima.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Stondisha said:

 

Zato što ima madjioničara Marin Marka, koji uprkos ovim frajerima iz Moštanice i Bataje uspeva da igra neki fudbal.

nestvaran fudbal on igra, zravlje da ga posluži i da mu se da ugovor na koliko god godina oće i kolko god para traži.

onaj centaršut u Kopenhagenu, iz one pozicije i pogadjanje Boaćija u veliki prs' na petercu, onaj klizeći u 100 minutu isto u Kopenhagenu kad je onaj dunster koji je malopre ušao nešto mahao rukama, ono sinoćno izbacivanje Gobeljića u prostor...  Marko je taj igrač čija se vrednost u CZV ne može novcem izmeriti i platiti.

 

Morate da shvatite da fudbal i košarka nemaju veze jedno sa drugim. U košarci ako dovedeš Lebrona i Karija u tim sa 10 dunstera dići će ekipu 20 puta. U fudbalu ako dovedeš Ronalda i Mesija sa 16 balvana dići će tim možda 20%.
Ogromna je razlika u uticaju pojedinačnih igrača u sistemu.

Edited by VoodooDerina
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, perkos said:

Vidim da sam pomesao Boačija i Žandera oko kartona pa ispada da je trebalo da ga ruši sa ledja i dobije karton.   Ne razumem sa čim da prestanem i otkud tebi pravo da nekom zabranjuješ da piše na forumu?

"Ovakvo pisanje" se odnosilo na opravdanje Boaćija i kuđenje domaćeg/ih igrača po difoltu.

 

Takođe, koliko vidim lepo sam te zamolio, nisam ti naredio niti zabranio. Razlika je ogromna, složićeš se! Eto, na kraju se ispostavilo da si pogrešno video ko je dobio karton i to objašnjava situaciju.

Link to comment
Share on other sites

Ja nikad nisam igrače Zvezde gledao po boji koze, nacionalnosti ili po mestu rodjenja vec samo po onom sto pruzaju na terenu u dresu Zvezde. Niti pravdam Boačija što je stranac niti kritikujem Rodića sto je domaći igrač. Tako razmisljaju likovi koji navijaju za lokalne seoske klubove Zvezda nije takav klub mada je bila na putu da to postane.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, John Dies at the End said:

Da je idealno, nije, da moze bolje, verovatno, ali niko ne moze da ospori rezultate .

 

ja mislim da niko nije osporavao rezultate, samo bi smo da vidimo, kad smo već tu, iskorak iz ove kaljuge i blata, sa tendencijom da se u isto ne vratimo nikad... 

Suštinski, daleko bilo pupupu... ti imaš roster od 40+ igrača, ne moš nikog da prodaš, ni da pokloniš... a treba plate da isplatiš... šta ako se bude igrala Liga Uefa?  Ova sad situacija ti je po meni fence walking, ti hodaš po ogradi pa da li ćeš da premaneš na dobru ili lošu stranu. što sam ispratio, najbolje krilo/polušpic ide u fakin emirate za 2 miliona eura... mnogo je toga na kocki da ti se uzdaš da ćeš imati kintu od LŠ, a ubacuješ u igru lika koji je bukvalno iz aviona izašao na teren.  I daleko bilo, da se ne udje u LŠ, od kog qrca će da se plaća ovaj roster od 40+ igrača?  I što je najgore, kontam da ni Markoss, Bogi i ekipa koja prati ozbiljnije CZV od nas padobranaca ne bi sad iz glave znala da zvekne nam ovde cifru  (odstupanje nek bude u +/-  igrača) koliko ih to CZV ima na platnom spisku 😄

 

Ima u ovom rosteru Madjioničar Marin + još jedno 5-6 degeneka i drugara koji znaju s loptom... al brate mili ima i vagon pun Simića i kojekavih Milunovića...

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, VoodooDerina said:

 

Morate da shvatite da fudbal i košarka nemaju veze jedno sa drugim. U košarci ako dovedeš Lebrona i Karija u tim sa 10 dunstera dići će ekipu 20 puta. U fudbalu ako dovedeš Ronalda i Mesija sa 16 balvana dići će tim možda 20%.
Ogromna je razlika u uticaju pojedinačnih igrača u sistemu.

 

Da odgovorim i da se razilazim sa teme polako ubih :lala2:

Elem, da ne igra Marin u CZV, evo ovak najiskrenije ti kažem, da bi poslednja utakmica koju sam gledao CZV bila bi protiv Rena na primer ili tako nešto, kad su me ortaci iscimali da idemo da gledamo uživo na Marakani. Majke mi ne sećam se da sam pogledao CZV FK posle toga tipa celu utakmicu.

E sad kako se to meri u procentima ja ne znam, ali iskreno, ne sećam se da sam gledao ovakog madjioničarau czv poslednih 20+ godina da igra lopte.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Stondisha said:

 

ja mislim da niko nije osporavao rezultate, samo bi smo da vidimo, kad smo već tu, iskorak iz ove kaljuge i blata, sa tendencijom da se u isto ne vratimo nikad... 

Suštinski, daleko bilo pupupu... ti imaš roster od 40+ igrača, ne moš nikog da prodaš, ni da pokloniš... a treba plate da isplatiš... šta ako se bude igrala Liga Uefa?  Ova sad situacija ti je po meni fence walking, ti hodaš po ogradi pa da li ćeš da premaneš na dobru ili lošu stranu. što sam ispratio, najbolje krilo/polušpic ide u fakin emirate za 2 miliona eura... mnogo je toga na kocki da ti se uzdaš da ćeš imati kintu od LŠ, a ubacuješ u igru lika koji je bukvalno iz aviona izašao na teren.  I daleko bilo, da se ne udje u LŠ, od kog qrca će da se plaća ovaj roster od 40+ igrača?  I što je najgore, kontam da ni Markoss, Bogi i ekipa koja prati ozbiljnije CZV od nas padobranaca ne bi sad iz glave znala da zvekne nam ovde cifru  (odstupanje nek bude u +/-  igrača) koliko ih to CZV ima na platnom spisku 😄

 

Ima u ovom rosteru Madjioničar Marin + još jedno 5-6 degeneka i drugara koji znaju s loptom... al brate mili ima i vagon pun Simića i kojekavih Milunovića...

 

Ukratko... Iskorak mozemo da napravimo ako kakav strani investitir iskesira 50+M, sanira dugove i pocne da dovodi igrace tipa Marin, Garsija ,Kanjas ... Ili postepeno kako se trenutno radi. Ne smemo nikada da zaboravimo ko nam sedi u upravi, gde i za koga ide ogroman novac koji na terenu donose igraci i Milojevic.

 

Svi bi voleli da vidimo bolje igrace od ovih domacih , ali oni su jednostavno neophodni, zbog domaceg sampionata, ogranicenja broja stranaca.. Jednostavno u sastavu moras da imas domace igrace...

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, John Dies at the End said:

Mala digresija... Cz se u LS plasirala bez pomoci MM.

 

Koliki je uspeh nacinjen u poslednje tri sozne pod vodjstvom Milojevica, shvatis (za ove koji se iole razumeju u fudbal) kada analiziras sastav i u istom imas: Savica (kome je max domet Kiparska liga), Stojkovica ( nece ga niko ni na poklon 😄 ), Milica & Srnica , Gobelju (koji nije bio ni najbolji u Napretku), Vukanovica ( Kosanov poluproizvod ), Pavkova ( koga nigde ne mogu da prodaju) ... Itd, itd..

 

Pokusajte da za trenutak da bude realni, Milojevic je uspostavio jedan sistem koji donosi rezultate, na sve nacine prikriva mane igraca, kojih je previse za nivo na kom' se takmicimo...

 

Da je idealno, nije, da moze bolje, verovatno, ali niko ne moze da ospori rezultate .

 

Kratko i jasno.

Link to comment
Share on other sites

Kada ne igramo sa top notch evropskim klubovima, najbolji igrac na terenu je Marin, lagano.

 

Vukanovic je za izbacivaca na Fristajleru, za fudbal nije. Da se stavi martinela umesto njega bilo bi vise koristi, bar bi Marin mogao dupli pas da odigra. 

 

Degenek je cale, jack of all trades. 

 

Canas sve bolji, podseca me na onih 6 meseci atomskog fudbala kada se Jovicic povredio i Donald igrao zadnjeg. 

 

Stelt Ivanic je sramotan. Ebesilio da ide svako vece na koks i kurve, onakvu utakmicu ne bi odigrao.

 

Za revans ocekujem pristup kao i sinoc i prolazimo. 

 

Nadam se prolaznoj grupi, odnosno nekom uslovno slabijem timu iz treceg sesira, pa da se sibamo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Cavani said:

Da li je neko imao iskustva sa ovom online kupovinom preko itickets-a?

Kako to funkcionise, samo odstampas na kucnom stampacu, ne mora color?

Da, stigne ti mejl sa kartama u PDF formatu, i odštapaš na A4 papiru.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Liska Manjina said:

 

U BG-u će biti jaaaaako zeznuto obzirom na dimenzije terena, ali je podloga svakako sporija pa se nadam da će se ta dva parametra međusobno neutralisati. Ako bude igrao Oaro mi smo u jako teškoj poziciji obzirom da će on razbiti naše štopere u skok igri i dati tonu dobrih lopti brzim krilima. Mi ćemo biti u iskušenju da vratimo Milunovića u postavu zbog skok igre, ali on i njegove drvene noge protiv onako brzih krila, pa neka nam je bog na pomoći. Nadam se da će trener doneti pravu odluku, ali ona nikako neće biti lagana. Opet mislim da će Milunović dobiti prednost zbog prekida i skok igre, a i očekujem da se u BGu povučemo u bunker nakon 30og minuta, pa je ovaj korisniji za te visoke lopte sa krila.

 

 

 

 

 

 

У ДАнској МИлуновић зарадио црвени близу центра а код гола и шансе Ндојеа није га било ни близу на скоку. Тек уласком Панкова Ндоје је нестао. Што је најгоре мислим да ће се МИлоје сложити са тобом...

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Previse se forsira prica kako je Marin pola tima. To prosto nema veze sa realnoscu. Kao sto neko rece mi smo lani usli u LS bez Marina sa Benom kao ponajboljim igracem, odlicnim Krsticicem i Radonjicem i dosta zategnutoj odbrani. I sada bi mi bez Marina igrali konkurentan fudbal, to sto je on nas najbolji igrac ne znaci da ne bi znali bez njega. Ivanic bi bio drugaciji igrac da je u Marinovoj ulozi, da mu das slobodu u igri i oslobodis ga defanzivnih zadataka. Ivanic je desetka a ne osmica ni krilo. On je igrac koji ce najbolje pruziti iza napadaca i kada ima so vise loptu u nogama.

Zvezda ce ove sezone da se bori za prolece u Evropi siguran sam. Nevezano dal cemo u LS ili u LE. Blizi smo LS a taista je tesko da nam zaoadne onakva grupa kao lani, valjda ce biti bar jedan tim kome mozemo da pariramo.

Takodje ocekujem 1-2 pojacanja u slucaju ulaska u LS. Ako udjemo u LE mislim da nema potrebe za pojacanjima vec bi trebalo malo da ustedimo.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Laki21 said:

 

Veliki je danas izbor zanimanja, ne mora čovek da se zakopa u nešto što mu ne ide :classic_happy:

 

Sasvim dobro mi ide, hvala na pitanju...a vidim i tebi, u sve se pomalo razumes...ko Marica...

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Nate said:

Meni je ipak najveca misterija ivanic. Znam sa decko zna fudbal, znam da nije alibi igrac ali ovo sto pokazuje evo danas i na poziciji koja bi trebalo vise da mu odgovara je skandalozno. Sto je najcrnje nijednom nije zamenjen.

 

Kako nije alibi igrač kad bukvalno svi zaborave da je na terenu čovek? Kad god se završi utakmica zovem burazera da ga pitam je l' igrao Ivanić. On je jedini igrač koji u kontri mrtav 'ladan stane u mestu i razmišlja 3 sekunde šta će da radi. Jovančić će biti upgrade samo takav. Ako bi se oporavio Ben da igra umesto Vukanovića, konačno bismo imali punu prvu postavu.

 

3 hours ago, DonJuan said:

Jebiga, treba biti fer i reći da davno nismo imali bolje suđenje, ok bilo je par previda, ali ne toliko da bi uticali na igru. Penal za njih čist da čistiji ne može da bude, kod ove druge situacije koju navodiš, jeste Boaći prvi stigao do lopte, ali je golman prvo startovao na loptu, pa pokupio i Boaćija, tako da nema govora o penalu. Kao što nema govora o penalu kada je Ivanić izneo loptu rukom u 16 u prvom poluvremenu. Jebiga, šta je tu je, treba ići hrabro u Beogradu, pa šta bude biće.

 

Isto sam konstatovao sa nekoliko drugara. Penal je bio čist, njihov igrač pomera loptu sa leve na desnu nogu, ima kontrolu i 3 saigrača u kaznenom, Boaći startuje po nogama, čim sam video da čeka da mu jave da li da gleda znao sam da će ga svirati. Njihov golman isto odneo loptu, ne vidim ko za to može reći da je penal. Svaki žuti koji je pokazao je bio na mestu, ne pamtim da smo u gostima imali manje kartona.

 

Bilo je dobro, pogotovo s obzirom kako je krenulo, ali što bi rekli domaći igrači, ostaje žal za propuštenim prilikama. Da li je Garsija izašao zbog umora ili taktike ne znamo, ali ako je zbog taktike ne vidim što bi ostavio Vukanovića na terenu. Žander je lik koji ima 31 godinu, a ne znaš nikako šta ćeš da dobiješ kad uđe na teren.

 

Ovi su mnogo bolji od Kopenhagena u napadu, ali nazad duva takva promaja da je to neverovatno. Pa njima je samo golman ostao od prošle sezone, Von Bergen se oprostio, bekovi Mbabu i Benito su otišli, drugi štoper je povređen. Znači igrali rezervni bekovi i 2 pristigla štopera, od kojih je onaj Cesiger bio toliko plašljiv da je u PP svaku loptu pukao u aut. Mogli smo iskoristiti to.

 

Napraviće Milojević promene, ali napraviće i njihov trener. Onaj Janko će sigurno početi i biće opasniji sa te desne strane. Možda počne i Oaro koji je veoma iskusan, a i dalje veoma dobar.

 

Bliži smo prolazu i mislim da ćemo proći, ali ne verujem da će to biti toliko rutinski. Na kraju krajeva mi smo rutinski prošli samo Spartu i neke slabije timove, uglavnom je drama do poslednjeg minuta.

 

Ostaje i žal za mojim tipovanjem tačnog rezultata 1:2.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, red_white said:

Previse se forsira prica kako je Marin pola tima. To prosto nema veze sa realnoscu. Kao sto neko rece mi smo lani usli u LS bez Marina sa Benom kao ponajboljim igracem, odlicnim Krsticicem i Radonjicem i dosta zategnutoj odbrani. I sada bi mi bez Marina igrali konkurentan fudbal, to sto je on nas najbolji igrac ne znaci da ne bi znali bez njega. Ivanic bi bio drugaciji igrac da je u Marinovoj ulozi, da mu das slobodu u igri i oslobodis ga defanzivnih zadataka. Ivanic je desetka a ne osmica ni krilo. On je igrac koji ce najbolje pruziti iza napadaca i kada ima so vise loptu u nogama.

Zvezda ce ove sezone da se bori za prolece u Evropi siguran sam. Nevezano dal cemo u LS ili u LE. Blizi smo LS a taista je tesko da nam zaoadne onakva grupa kao lani, valjda ce biti bar jedan tim kome mozemo da pariramo.

Takodje ocekujem 1-2 pojacanja u slucaju ulaska u LS. Ako udjemo u LE mislim da nema potrebe za pojacanjima vec bi trebalo malo da ustedimo.

 Marin je vise od pola tima.

 

Sad nemamo ni Krsticica ni Radonjica ni Bena.

 

Ivanic je sve samo nije fudbaler. Kakva desetka kad ne ume na 3 metra da preda loptu a da izdrzi duel da ne govorimo. Da on dobije batina kao Marin ne bi ga 6 doktora sastavilo. Kad god ima loptu u nogama on usere.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, tsva said:

 Marin je vise od pola tima.

Pa sad...Marin je izuzetno važan i za igru i za tim, ali ne treba zaboraviti neke igrače koji su nam takođe jako važni: Borjan koji je spasao sinoć meč, koji je mogao da ode u sasvim drugom pravcu da su poveli sa 2-0, zatim Degenek koji je dobro zatvarao pozadi, uz sve greške, Kanjas koji je bio odličan dok se nismo skroz povukli, odlično povezivao obradnu i napad, Garsia koji je jako dobro odigrao sinoć, a prvi mu je meč. Jako dobrar je bio i Pankov, ali mora da smanji neke greške, mada meni deluje kao kapital za budućnost.

 

Imamo naravno i Boaćija, ali slabo je dolazio do izražaja sinoć, ali po meni kvalitet plus.

Edited by DonJuan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DonJuan said:

Pa sad...Marin je izuzetno važan i za igru i za tim, ali ne treba zaboraviti neke igrače koji su nam takođe jako važni: Borjan koji je spasao sinoć meč, koji je mogao da ode u sasvim drugom pravcu da su poveli sa 2-0, zatim Degenek koji je dobro zatvarao pozadi, uz sve greške, Kanjas koji je bio odličan dok se nismo skroz povukli, odlično povezivao obradnu i napad, Garsia koji je jako dobro odigrao sinoć, a prvi mu je meč. Jako dobrar je bio i Pankov, ali mora da smanji neke greške, mada meni deluje kao kapital za budućnost.

 

Imamo naravno i Boaćija, ali slabo je dolazio do izražaja sinoć, ali po meni kvalitet plus.

 

Gobeljić, asistent i Borjanov spasilac...  da nije bilo Gobeljića da spasi prazan gol, sad bi ovde pisali: Kud plivaš Borjane, kuda Milane i slične rečenice koje se pišu kad golman zapliva u prazno, a neko od protivnika samo ga ućušne u gol.

A opet da Marin nije izbacio Gobeljića onoim loptom, pa Boaći da je nije omašio loptu koja dodje do Garsije...  Manje-više  sve je počelo i završilo se Markom Marinom :s_d: 

Genijalac fudbalski!!!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Revanš je idealan za 3-5-2 formaciju gde bi pozadi igrala sva tri raspoloziva štopera a po potrebi kad napadamo Degenek bi bio neki zadnji vezni. Bekove imamo to što imamo u vezi Kanjas-Jovanča-Marin i u špicu Boači i Mateo dok mogu posle Tomane i Ivanic mogu da ih zamene.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...