Jump to content

FK Crvena zvezda 2019/20


estrellaroja

Recommended Posts

Quote

Ceo posao bi mogao da propadne jedino ako se srpski prvak plasira u Ligu šampiona, jer bi onda morao da ima na okupu što jači tim.

 

Recenica u tekstu o Rodicevom transferu koja savrseno sublimira ono sto je Zvezda danas.

Bitan je posao koji propada ako se ostvari sportski uspeh, koji je u koliziji sa tim poslom. A najjaci tim nije cilj, vec moranje. Ako ne mora, da ne propada biznis Terzicu, skrpice se nesto da radi posao.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, tsva said:

Niko ne trazi da imas klince za nosioce ali niko ne moze da me ubedi da Erakovic nije mogao biti 4 stooer, Terzic drugi bek, Joveljic drugi dpic itd... 

 

Trener ziheras ce i na 3:0 protiv Surdulice u 80 minutu radhmje uvesti nekog proverenog balvana nego dati klincu iskustva. To je protuv svakog intresa kluba. Non stop kenjaju o fomacim igracima al za njih ni Joveljic ni Erakovic, ni Terzic ni Nikolic nisu domaci igraci. Domaci igrac je kategorija koja pocinje sa 300 tisuca i 30 procenata. Cist kriminal. Al vazno je samo da smo oderali Helsinkija i prosli dalje.

 

Milojevicu da dovedu nelog novog Piksija ili Robija u njihovim godinama, ne bi mu nikad teren videli. Dzaba mu svi rezultati. Dmfudbal koji on neguje je destruktivan, dosadan i negledljiv. To je okay ako si ooceo gledati Zvezdu od Lukiceve ere. Onda je stavise super. Medjutim, vecina navijava Zvezde onih neprofesionalnih zele da 90 minuta imaju bogat sadrzaj. A mi nakon 60og minuta ako imamo rezultat, cekamo kraj. Bez sadrzaja nema ni publike. Dzaba mobilizacije.

Cini mi se da smo konstantno u nekom raskoraku u duelu mladi talentovani igraci-Evropska takmicenja. 

Nikako neki modus da nadjemo, mada je kod Milojevica bilo vise klinaca nego kod Bozovica a manje nego kod Lalatovica. Cudno je da Milojevic ne vidi da publika trazi mlade klince sa vicom u igri. Secam se koliko je ljudi vise dolazilo kada je Gruja krenuo da siri krila, posebno na zapadnoj tribini. 

Nije lako sve uklopiti i birajuci izmedju klinaca i Evrope biram ovo drugo, s tim da gomilu navijaca nervira sto se previse ziherasimo i idemo na sigurno, ali mozda je to jedini pravi put za nas. 

Erakovic je rezerva i u Graficaru, tako da je ovde uzaludno pisati o bilo cemu. Cak i Gavric je rezerva a on bi ladno mogao biti rezerva na levom krilu, mada je fizicki bas bio tanak na testiranju. 

Link to comment
Share on other sites

Priča se da smo utopili Rodića u Tursku, ali se nigde nenpominje cifra. Ne znam šta bih rekao na to, nije igrao dobro, ali se onda postavlja pitanje zašto smo prodali malog Terzića i ko će biti rezerva Žanderu?

 

@BarracudaNisam primetio da je neko na forumu zauzeo stav da smo "namerno skrivali karte protiv Helsinkija" tako da nije bilo upoceno niti jednoj osobi koja piše na ovom forumu. Primetio sam to na forumu koji vodi Tvorzini svedoci, a i u komentarima vesti vezano za tu tekmu. Ne znam samo po čemu se ts utakmica razlikovala od onog što mi igramo već 8 meseci!?  I šta smo mi to sakrili ili nameravali sakriti?

Edited by Liska Manjina
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NROX said:

Cini mi se da smo konstantno u nekom raskoraku u duelu mladi talentovani igraci-Evropska takmicenja. 

Nikako neki modus da nadjemo, mada je kod Milojevica bilo vise klinaca nego kod Bozovica a manje nego kod Lalatovica. Cudno je da Milojevic ne vidi da publika trazi mlade klince sa vicom u igri. Secam se koliko je ljudi vise dolazilo kada je Gruja krenuo da siri krila, posebno na zapadnoj tribini. 

Nije lako sve uklopiti i birajuci izmedju klinaca i Evrope biram ovo drugo, s tim da gomilu navijaca nervira sto se previse ziherasimo i idemo na sigurno, ali mozda je to jedini pravi put za nas. 

Erakovic je rezerva i u Graficaru, tako da je ovde uzaludno pisati o bilo cemu. Cak i Gavric je rezerva a on bi ladno mogao biti rezerva na levom krilu, mada je fizicki bas bio tanak na testiranju. 

Kakve veze evropa ima sa utakmicama protiv Javora i Surdulice?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mi nemamo talente, Partizan ih ima. Njima finale Kupa i LE igraju deca od 16,18 godina. Tu svaka prica staje.

Kakav Bacanin kakve p. materine, taj dok ne zaigra na Marakani taj je talenat za mamu i tatu.

Nisu mi jasni ljudi koji se pale na mladje kategorije, tatina i mamina isforsirana deca.

Samo siromsana deca koja dodju u Bg uspu, poput Jovica, Joveljica ili deca iz normalnih gradjanskih porodica poput Grujica.

Bajke su pisane o Bosicu ahhahaha, o Erakovicu ahahaha, oni karijeru Veljka Simica mogu da sanjaju.

Evo ja ne znam sto ne igra Jocic npr, pa igramo Linglong ligu, nemoj da se salimo.

Najveci talenti su Krstovic iz Zete i Njegos Petrovic iz Rada ako dodje.

Deca iz Golubovca i Krupnja.

Edited by Milijaš #10
Link to comment
Share on other sites

Pa Bosic je siromasno dijete koje je doslo u BG pa nije uspelo.

 

Ti pricas o Lazaru Pavlovicu kao top talentu. U Partizanu bi se sutra menjali za Jocica.

 

Moras da pocnes malo da gledas te igrace, malo manje da citas novine i onda ces ako nista bar imati stav koji je mozda i negativan, ali je makar tvoj.

 

Ovako si ispisao gomilu floskula, isponavljao par teza sa komentara mocarta i kurira i ocekujes da neko izdvoji 5 minuta da ti objasni da to nije tako.

 

Dodji na sledecu utakmicu omladinaca i kadeta. Igramo protiv Spartaka sl vikend, odgledaj i napisi onda ovo sve ponovo. Ali s obzirom da Lazara Pavlovica potenciras kao top talenta, jasno je kao dan da nisi 3 utakmice mladjih kategorija odgledao. 

 

Evo ja cu ti reci sto Jocic ne igra trenutno u prvom timu. Jer za isti nema kvalitet, nije ni fizicki ni psihicki igrac za nas. Ali bice jer ima tehniku kao retko koji igrac u Srbiji. 

 

A recu ti i zbog cega Lazar Pavlovic igra u prvom timu. Jer ga Savo licno gotivi. Po kvalitetu je u svakom segmentu slabiji igrac od Jocica. Pritom je Laza ok igrac, ali da si makar malo pratio, video bi da on prosle godine nije nista spex igrao za omlsdince i da je na osmovu jedne tekme, presao u prvi tim.

 

I da, Graficar ponovo pokazuje da je razvojni klub menadzera i prijatelja kluba. Erakovic i Jocic na klupi. Stojanovic otisao u Backu na pozajmicu, jbg kako da se izbori za tim pored Nemanje Stojica. Kako i Strahinja da igra pre jednog Mrkele, stvarno ne ide.

 

Edited by Markoss
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja samo vidim da Filip Stevanovic s 16 godina ima dribling u trku i da sutira "ispod" zemlje.

Ja to nisam video ni od jednog naseg "talenta", mada mi nismo ni izbacili nijedo krilo ili desetku decenijama.

Lazar Pavlovic je imao tesku povredu i opet pokazuje nesto u seniorskom fudbalu, dok nasi tek krecu da se brijaju u isto vreme.

Spajic i Vukasin su nasi najveci talenti medju stoperima zadnjih x godina, jedan igra u Rusiji, drugi izmedju tribina i Beograda u Bordou.

Gde su nama ofanzivci poput Ljajica, Markovica, Sulejmanija, Zivkovica, sad Stevanovica?

Gde nam je stoper koji sad kosta 50 miliona, koji resava Kup i uz Leonarda nosi Partizan?

Oprostite ali vi ste Erakovica opisivali kao stopera za Gvardiolu, ali ja vidim da Juventus/Benfika/Votford ipak mnogo vise cene Pavlovica, pa nisu valjda ti skauti ludi da bacaju milione kad imaju Pujola u Graficaru?!

Joveljic za mesec dana u Frankfurtu izgleda fizicki jace nego sto bi ovde izgledao za 3 godine.

Opet kazem, lopta i teren ne lazu. Gde igraju deca iz OS ti veliki talenti? Kolubara, BSK, IMT... Smesna prica.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Milijaš #10 said:

Ja samo vidim da Filip Stevanovic s 16 godina ima dribling u trku i da sutira "ispod" zemlje.

Ja to nisam video ni od jednog naseg "talenta", mada mi nismo ni izbacili nijedo krilo ili desetku decenijama.

Lazar Pavlovic je imao tesku povredu i opet pokazuje nesto u seniorskom fudbalu, dok nasi tek krecu da se brijaju u isto vreme.

Spajic i Vukasin su nasi najveci talenti medju stoperima zadnjih x godina, jedan igra u Rusiji, drugi izmedju tribina i Beograda u Bordou.

Gde su nama ofanzivci poput Ljajica, Markovica, Sulejmanija, Zivkovica, sad Stevanovica?

Gde nam je stoper koji sad kosta 50 miliona, koji resava Kup i uz Leonarda nosi Partizan?

Oprostite ali vi ste Erakovica opisivali kao stopera za Gvardiolu, ali ja vidim da Juventus/Benfika/Votford ipak mnogo vise cene Pavlovica, pa nisu valjda ti skauti ludi da bacaju milione kad imaju Pujola u Graficaru?!

Joveljic za mesec dana u Frankfurtu izgleda fizicki jace nego sto bi ovde izgledao za 3 godine.

Opet kazem, lopta i teren ne lazu. Gde igraju deca iz OS ti veliki talenti? Kolubara, BSK, IMT... Smesna prica.

 

Sta Lazar Pavlovic pokazuje u seniorima? Prosle sezone je odigrao 8 minuat u ligi, odigrao kup protiv Radnickog i protiv nas usao pred kraj. Evo molim te mi reci sta on to pokazuje u seniorskom fudbalu? 

 

Joveljic za mesec dana u Frankfurtu izgleda identicno kao sto je izgledao i kad je bio kod nas. 

 

Dakle, ponovo ne gledas utakmice uopste, nego citas novine i pricas napamet. 

 

Ne vidim uopste da sam osporio Stevanovica, mali je najbolji igrac u drzavi u svom godistu. Niti sam osporio to da je Partizan u prethodnoj deceniji radio dosta smislenije od nas po pitanju forsiranja mladih igraca. U ovom momentu ih forsiraju malo na silu, nekog ce da izbace, nekog ne, ali zdravije im je to nego da dovode levate iz lige za masne pare. Ni to nisam osporio. Niti sam tvrdio da Jocic treba sad da bude u prvom timu (jok, od igraca iz Graficara samo Erakovic treba da dobije sansu sad, i Velja Nikolic je trebao odavno da dobije, ostali ne).

 

Ja sam dakle osporio da ti ulazis u raspravu kao da zivis iza juga Marakane, kao da si odgledao xy utakmica, znas da je Bacanin go kurac, znas ko ce da uspe, ko je mamin i tatin sin, i onda navedes Lazara Pavlovica kao top talenta. Kao gde je nama fuckin Lazar Pavlovic? :lol_2:  Eno ga druze, u svakoj generaciji po 2 takva imamo. I da, jeste imao povredu, ali evo pitaj bilo kog trenera koji prati mladje kategorije, ili trenira, pitaj bilo kog novinara, pitaj koga god hoces ko prati omladinski fudbal, da li je on ikad vazio za veceg talenta od Jocica, nebitno dal pre povrede, posle povrede ili sad kad je u prvom timu FKP, a ovaj u Grafosima.

 

Takodje, osporio sam i da nipodastavas generaciju koja je juce oducila od fudbala ekipu Partizana, uz strasno dobru utakmicu, jer ti je eto doslo. Dodjes lepo i kazes- e pa ljudi, gledao sam tekmu juce, ne znam, meni se ne cini Bacanin kao igrac za prvi tim, meni se vise svidja Krstic iz Partizana. Onda budem u fazonu- gresi covek, al bar ima svoje misljenje. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, tsva said:

Kakve veze evropa ima sa utakmicama protiv Javora i Surdulice?

Po zamislima trenera i strucnog staba utakmice protiv Javora i Surdulice su zamisljene kao dueli gde ce veci roster igraca odrzavati ili ulaziti u formu. Ukoliko imas 22 igraca, ne mogu svi igrati Evropu, sto otvara problem da ti igraju jedni te isti, ovako imas pomenute klubove gde se ceo roster od 22 igraca odrzava u kakvoj takvoj formi i polako podize. Sigurno bi bilo lakse da igramo protiv Sevilje, Hajduka ili Steaue ali tu smo gde smo i igramo s kim moramo.

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da imamo sistemsko nerazumevanje. Tebi je očigledno bitna pobeda od 4-0 bez par igraca Partizana, meni je bitnije da napravimo tehnički obučeno krilo koje ima sve aspekte modernog fudbala.

Produkt OŠ je Vukan Savićević, Stefan Mihajlović itd. Jel ce Stanojev ikada biti ozbiljan igrač? Ja odmah kažem SL vuk u najavi. Ovde i na rsb se pisalo od neverovatnom trkaču, zeznuli smo Vošu..

Ajde da vidimo šta će L.Pavlovic da pokaže kroz ovu sezonu pa da sudimo. Ja sam pao na spin da je Eraković Pujol za Kalabu, samo što ce Kalaba na La Luž a Pujol u Mladenovac na pečenje posle utakmice.

 

Ne mora opšte Partizan, gde je nama SMS, Tadić, Gaćinović, jel Veselinović toliko nedostižan CZ?

 

Taj Jocic ako ne može nameštenu Linglong ligu da igra onda bolje da se preusmeri na fakultet.

Dođe Javor i Rdn koji ne pređu centar, ako protiv takvih vedeta ne može ni pola sata onda je bolje da dovedemo afrikanace, Brazilce oni mogu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marko_pantelic said:

Da se vratimo na malo vedrije teme....

 

Da li je moguce da mesar Gobeljic ne zna Engleski?  To je rekao Boaci u ovom video (0:58 ako nekog mrzi da gleda ceo snimak)

 

 

Pa za posao mesara mu ne treba engleski

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milijaš #10 said:

Izgleda da imamo sistemsko nerazumevanje. Tebi je očigledno bitna pobeda od 4-0 bez par igraca Partizana, meni je bitnije da napravimo tehnički obučeno krilo koje ima sve aspekte modernog fudbala.

Produkt OŠ je Vukan Savićević, Stefan Mihajlović itd. Jel ce Stanojev ikada biti ozbiljan igrač? Ja odmah kažem SL vuk u najavi. Ovde i na rsb se pisalo od neverovatnom trkaču, zeznuli smo Vošu..

Ajde da vidimo šta će L.Pavlovic da pokaže kroz ovu sezonu pa da sudimo. Ja sam pao na spin da je Eraković Pujol za Kalabu, samo što ce Kalaba na La Luž a Pujol u Mladenovac na pečenje posle utakmice.

 

Ne mora opšte Partizan, gde je nama SMS, Tadić, Gaćinović, jel Veselinović toliko nedostižan CZ?

 

Taj Jocic ako ne može nameštenu Linglong ligu da igra onda bolje da se preusmeri na fakultet.

Dođe Javor i Rdn koji ne pređu centar, ako protiv takvih vedeta ne može ni pola sata onda je bolje da dovedemo afrikanace, Brazilce oni mogu.

 

Aha znaci produkti nase skole su ti pobrojani, nisu npr Jovic, Grujic, Ristic i Jovanovic, nego bas ti pobrojani. A njihovi su bas Zivkovic, Milenkovic, Mitrovic, itd, a ne Ninkovic, Miladin Stevanovic, i Nemanja Glavcic? Aha, aha, kapiram, savrseno si objasnio. 

 

Cek, cek, tebi je Ranko Veselinovic top talenat i nedostizan igrac za Zvezdu? :classic_biggrin: Ovo je jaci biser od onog za L.Pavlovica. Nema sta, pocni zaista da ih pratis, pa cemo da pricamo, ovako nema svrhe. 

Edited by Markoss
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Markoss said:

Pa Bosic je siromasno dijete koje je doslo u BG pa nije uspelo.

 

Ti pricas o Lazaru Pavlovicu kao top talentu. U Partizanu bi se sutra menjali za Jocica.

 

Moras da pocnes malo da gledas te igrace, malo manje da citas novine i onda ces ako nista bar imati stav koji je mozda i negativan, ali je makar tvoj.

 

Ovako si ispisao gomilu floskula, isponavljao par teza sa komentara mocarta i kurira i ocekujes da neko izdvoji 5 minuta da ti objasni da to nije tako.

 

Dodji na sledecu utakmicu omladinaca i kadeta. Igramo protiv Spartaka sl vikend, odgledaj i napisi onda ovo sve ponovo. Ali s obzirom da Lazara Pavlovica potenciras kao top talenta, jasno je kao dan da nisi 3 utakmice mladjih kategorija odgledao. 

 

Evo ja cu ti reci sto Jocic ne igra trenutno u prvom timu. Jer za isti nema kvalitet, nije ni fizicki ni psihicki igrac za nas. Ali bice jer ima tehniku kao retko koji igrac u Srbiji. 

 

A recu ti i zbog cega Lazar Pavlovic igra u prvom timu. Jer ga Savo licno gotivi. Po kvalitetu je u svakom segmentu slabiji igrac od Jocica. Pritom je Laza ok igrac, ali da si makar malo pratio, video bi da on prosle godine nije nista spex igrao za omlsdince i da je na osmovu jedne tekme, presao u prvi tim.

 

I da, Graficar ponovo pokazuje da je razvojni klub menadzera i prijatelja kluba. Erakovic i Jocic na klupi. Stojanovic otisao u Backu na pozajmicu, jbg kako da se izbori za tim pored Nemanje Stojica. Kako i Strahinja da igra pre jednog Mrkele, stvarno ne ide.

 

Markos, tačno je ovo što si napisao, ali vrlo dobro znaš da se prava klasa prepoznaje samo u seniorskom fudbalu. Plašim se da su tu igrači Partizana u prednosti pošto češće dobijaju šansu u prvom timu, dok naši gule ili u omladincima ili u Grafičaru. Tu može da se napravi značajma razlika. Mene, međutim više brine činjenica da nam mladi igrači služe samo za prodaju, a da se od tih para kupuju igrači za prvi tim. Po meni je možda Jovelja trebao da bude prvi špic ove sezone, i siguran sam da bi ga prodali za duplo više, ali ok...

Ukratko naši talenti moraju da budu uz prvi tim.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Raspravljate kao da je Zvezda stvarno fudbalski klub, prihvatite istinu da je to firma za trgovinu igračima i da čak i kad se pojavi neki mladi igrač koji ima talenta on se brže bolje proda negde po Evropi. Onda se kupuje "bainovic" i dele pare. Dobar rezultat u Evropi samo im daje pokriće za još veču kradju.

  • Like 6
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Dokle vise te podele na nase i njihove, partizane i cetnike  😄

 

Pisao sam par puta na upokojenom nam 4umu... (ukratko, mrzi me da kucam sa mob 😄 ) Do pre par godina, tj smene rukovodstva, pod Djurom, omladinska skola FKP je imala bukvalno odresene ruke. Alfa i omega je bio pokojni "Cika Trba" koji je vecinu telentovane dece doveo u FKP.

Bez ikakvih provizija, clanarina od 5K evrica i sl... Struka je radila svoj posao bez prevelikog uticaja menedzera ( nije bilo situacija tipa udje menadzer i jednom od trenera mladjih kategorija izrecituje: " Nisam ja za njega platio obestecenje FK# od 180K dinara da sedi na klupi" ; ...ili, moze professional I ugovor na 5 god, cena je 60K evrica...)

 

Da bi bio clan omladinskog pogona FKCZ morao si da poznajes "nekog" , ili da te je doveo "neko"(menadzer) ili da se isprsis za jedno 5K evrica, jer zaboga, treniras u redovima Evropskog sampiJona...

 

FKP je na treninzima potencirao na "fudbalskim elementima", tehnickim detaljima, dok je fizika dolazila malo kasnije... Kod nas je u prvom planu bilo da si sto "veci"/jaci 😄

 

Zbog toga je FKP bio daleko uspesniji, nova garnitura je oterala pojedine ljude iz OS, menadzeri im sastavljaju ekipi. Uloge su se okrenule, ali mi smo jos daleko od nekog nivoa na kome svi zelimo da budemo..

 

........ Itd

 

P.S: FuZbal je postao izuzetno skup sport za klince... Roditelji sami finasiraju vecinu stavki... Opremu , pripreme , neretko igraci moraju da idu kod trenera na privatne treninge ako zele da su u 11, placaju kotizaciju da bi klub mogao da se takmici u ligi ( prva omladinska/kadetska liga) ...

 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, perkos said:

Raspravljate kao da je Zvezda stvarno fudbalski klub, prihvatite istinu da je to firma za trgovinu igračima i da čak i kad se pojavi neki mladi igrač koji ima talenta on se brže bolje proda negde po Evropi. Onda se kupuje "bainovic" i dele pare. Dobar rezultat u Evropi samo im daje pokriće za još veču kradju.

Apsolutno si u pravu.

Ja povremeno imam lucida intervala pa pomislim da smo normalan klub. Jbg.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Боги said:

У затвореној утакмици са 'Краљевском Мачвом' 

 

Nemoj dvostruke arsine, jer je su se onda i Pavkovu igraci RDN sklonili isto.

Bolje da mi ne pricamo o stelovanju, zajebali smo i Toletovo vreme.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...