Jump to content

FK Crvena zvezda 2019/20


estrellaroja

Recommended Posts

Robi je legenda samim tim sto se vratio u Zvezdu koja je bila u raspadu.

Imao je on svojih brojnih trenerskih mana, ali emocija sa kojom je dosao i radio moze samo da potvrdi da je veliki Zvezdas koji je u sve usao cistog srca i sa zeljom da vrati klub u vrh

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa nije njihova trenerska karijera počela i završila u Zvezdi. Robi nigdje kao trener nije napravio neki rezultat, ima kod nas kup, Milojević ga ima sa Čukaričkim. Robi je legenda i to što je legenda mu nabacuje neke trenerske i selektorske klupe na kojima se ne snalazi najbolje.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Константин said:

 

Тако је али појединцима је џабе причати. Једно 100 пута се објашњавало да поређење тренера не иде једнодимензионално или да Љупко Петровић који има резултат свих резултата није никакав тренер...

 

Jbt, sta ja sve necu procitati od pojedinaca koji se navodno izdaju za poznavaoce fudbala...

 

Nije nikakav trener poslednjih 15-ak godina, ali te godine je odlicno vodio Cz i postavljao ekipu... Kao i prethodnih godina...

 

Znas li ti nesrecnice, bez guglanja, sta je sve Ljupko osvojio u svojoj trenerskoj karijeri?!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, John Dies at the End said:

 

Jbt, sta ja sve necu procitati od pojedinaca koji se navodno izdaju za poznavaoce fudbala...

 

Nije nikakav trener poslednjih 15-ak godina, ali te godine je odlicno vodio Cz i postavljao ekipu... Kao i prethodnih godina...

 

Znas li ti nesrecnice, bez guglanja, sta je sve Ljupko osvojio u svojoj trenerskoj karijeri?!

 

Просвијетли нас дебели гејмеру. :)

Edited by Константин
Link to comment
Share on other sites

Ljupko petrovic je osvojio ligu sa Vojvodinom u staroj ligi, sa sve velikom cetvorkom. To bi bilo kao da sada Cukaricki uzme titulu. Enw Ljupko nikakav trener. Ja bih banovao za ovakvo lupetanje. Idi pisi na nekoj drugoj temi ako pojma nwmas o fudbalu...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne vredi... Pojedincima je bespredmetno crtati...

 

Ljupko je "za to vreme" bio sasvim solidan trener, dobar ... Problem je sto nije isao u korak sa vremenom i ostao zarobljen na pocetku 80-tih... Fudbal je postao mnogo brzi, agresivniji ..

Link to comment
Share on other sites

Љупко Петровић је тренер и то за ову сада, никад гору тренерску струку, али за Европу гдје је једини узео клемпавог ништа. Лиги петице је само кратко пришао одмах послије Барија (излет у Еспањол чини ми се), послије промијенио десетине клубова тј. углавном тезгарио. Постао доктор фудбала на катедри у Бањалуци, али нешто никако да чују за тај постдипломски труд.

Наравно своје мјесто у историји је заслужено изборио и то му нико не може одузети, али ни први ни последњи који је имао срећу да буде на правом мјесту у право  вријеме, у нашем случају са екипом ванземаљаца.

Ево да изгуглам:

 

Quote

 

Тренерска каријера
1982—1984
1984
1984—1987
1987—1988
1987
1988
1988—1990
1990
1990—1991
1991
1992
1992—1993
1993
1994—1996
1996
1996—1997
1998—1999
1999—2000
2000—2001
2002—2003
2003—2004
2004
2005—2007
2008
2008
2008—2009
2010—2011
2011—2013
2015
2015
2015
2016
2017
2018
2018—2019
2019—
Осијек (млађе категорије)
Еспањол (помоћник)
Осијек
Спартак Суботица
Југославија до 18 (помоћник)
Југославија до 21
Војводина
Рад
Црвена звезда
Еспањол
Пењарол
ПАОК
Олимпијакос
Црвена звезда
ГАК
Војводина
Ал Ахли Дубаи
Шангај Шенхуа
Левски Софија
Пекинг Гуоан
Литекс
Црвена звезда
Литекс
ОФК Београд
Кроација Сесвете
Војводина
Локомотива Загреб
Тараз
АПР
Литекс
Литекс
Левски Софија
Тањ Хоа
АПР
ЦСКА Софија (консултант)
ЦСКА Софија

 

 

Па то што није ишао у корак са временом га је и избацило из озбиљније приче након дизања Ушкета. Јбт реплицира са контрааргументом свог поста...

 

 

 

 

 

 

Edited by Константин
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Helmet said:

Ljupko petrovic je osvojio ligu sa Vojvodinom u staroj ligi, sa sve velikom cetvorkom. To bi bilo kao da sada Cukaricki uzme titulu. Enw Ljupko nikakav trener. Ja bih banovao za ovakvo lupetanje. Idi pisi na nekoj drugoj temi ako pojma nwmas o fudbalu...

 

Пошто си ти велики стручњак (види се тај резон), за тебе само једно питање: знаш ли ко је био Андон Дончевски?

edit: може и замјенско питање: знаш ли  ко је био Бошко Антић?

Edited by Константин
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Константин said:

 

Kakvo neki ljudi dozvoljavaju sebi svašta, samo da bi poentirali u priči da se Ljupku samo posrećilo:

 

  • 1991. године освајач Лиге шампиона са ФК Црвена звезда
  • 1991. Шампион Југославије са Црвеном звездом
  • 1987. године освајач Светског шампионата У-18 у Чилеу са националном репрезентацијом Југославије
  • Друго место на Европском шампионату У-21 са националном репрезентацијом Југославије
  • 1988-1989 ФК Војводина Првак Југославије
  • 1994-1995 ФК Црвена звезда шампион СР Југославије
  • 1994 1995 Освајач купа СР Југославије са ФК Црвена звезда
  • 1999-2000, друго место у Првој лиги Кине са ФК Шенхуа, Шангај, 1999-2000
  • 2000-2001, друго место у Првој лиги Кине и освајање Националног купа Кине. Проглашен за тренера године у Кини са ФК Пекинг Гуан, Пекинг, Кина
  • 2001 Национални првак Бугарске са ФК Левски, Софија
  • 2003-2004, Освајач националног Купа Бугарске са ФК Литекс, Ловеч, Бугарска
  • 2005-2006 Осмина финала купа УЕФА; са ФК Литекс, Ловеч, Бугарска
  • 2006-2007 Финалиста купа Бугарске са ФК Литекс, Ловеч, Бугарска
  • 2008-2009 УЕФА Куп квалификације, ФК Војводина, Нови Сад
  • 2012-2013 ФК Тараз 4 место у Суперлиги Казахстана
  • 2013. Тренер године у Казахстану

Ljupko ima trenerski CV, kao malo koji trener sa ovih prostora. Neverovatno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, perkos said:

Ljupko Petrović je trofejni trener koji ima solidnu karijeru ali daleko je od neke legende u CZ.  Sad mislim da ga je pregazilo vreme ali po Bugarskoj i dalje može da zgrće lovu.

Trener koji je osvojio LS je daleko od legende kluba?? 

Boze dragi...

 

 

Edited by Valensija
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

Пошто си ти велики стручњак (види се тај резон), за тебе само једно питање: знаш ли ко је био Андон Дончевски?

edit: може и замјенско питање: знаш ли  ко је био Бошко Антић?

Andon Doncevski je bio selektor Makedonije, to sam siguran. Ja sam 1982. Godiste, ali mislim ds je igrao za Vardar.

Bosko Antic , nisam siguran gde je igrao, cini mi se da je Bosanac, znam da je trenirao Sartid Smederevo.

Mozda sam omasio, to je onako iz malog mozga, na poslu sam...

Po cemu su oni bitni, i kakve veze imaju sa Ljupkom?

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Helmet said:

Andon Doncevski je bio selektor Makedonije, to sam siguran. Ja sam 1982. Godiste, ali mislim ds je igrao za Vardar.

Bosko Antic , nisam siguran gde je igrao, cini mi se da je Bosanac, znam da je trenirao Sartid Smederevo.

Mozda sam omasio, to je onako iz malog mozga, na poslu sam...

Po cemu su oni bitni, i kakve veze imaju sa Ljupkom?

 

Osvajali su titule kao treneri sa Vardarom i Sarajevom

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Valensija said:

Trener koji je osvojio LS je daleko od legende kluba?? 

Boze dragi...

 

 

naravno da ljupko nije legenda kluba kakav je Zvezda jer za legendu nisu dovoljni samo trofeji. 

Pokojni Gojko Zec ima dve titule i kup sa Zvezdom pa niko ga ne zove legendom kluba 

Edited by perkos
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, perkos said:

naravno da ljupko nije legenda kluba kakav je Zvezda jer za legendu nisu dovoljni samo trofeji. 

Pokojni Gojko Zec ima dve titule i kup sa Zvezdom pa niko ga ne zove legendom kluba 

Šta je još potrebno, sem trofeja, i to onih najznačajnijih da bi neki trener u klubu kakav je Zvezda (by the way, kakav je to klub?) postao legenda? I da li je i ko to postao do sada?

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Osvajali su titule kao treneri sa Vardarom i Sarajevom
Sarajevo i Vardar su tada bili znacajno jaci klubovi od Vojvodine. Posle velike cetvorke oni su figurirali kao predvodnici te neke sredine tabele. Vece jw dostignuce osvojiti sa Vojvodinom nego sa ta dva kluba. Mada to nista ne menja poentu. Usati pehar odvaja Ljupka od mnogo takvih trenera i zaista ne znam kakva je to logika?
Njegovov put kroz LS i cuvena transformacija u finalu je dokaz da je covek znao svoj posao i osecao sta treba u datom trenutku da uradi. Ljupko je postigao najveci uspeh na ovim prostorima, i zaista ne znam kojeg to trenera treba staviti ispred njega?
Link to comment
Share on other sites

Pa realno ili ne, ali kada se kaže da je Ljupko Prosečan trener, koji iza sebe ima tri titule u Jugoslaviji/Srbiji sa dva kluba, plus titulu u Bugarskoj, plus titulu prvaka Evrope, plus titulu prvaka sveta sa omladincima, plus titulu najboljeg trenera u Kini, uz kup pride....Pa čekaj malo, zar o treneru ne govore stvari koje je osvajao, ili naš lični utisak, da li nekoga volimo ili ne, i da li nam je manje drag ili ne?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chucky said:

Odgledah Floru i Ajntraht juce. Ova Flora bi nas izbacila sve zajedno sa Helsinkijem iz Evrope. Primer kako ekipe mogu da igraju iako nemaju neke zvezde u timu. 

Apsolutno, ljudi igraju moderan fudbam i može se reći da su namučili Ajntraht. Njima malo fali da naprave iskorak u Evropi, ali sam ubeđen da će to učiniti za koju godinu, ulažu ljudi u infrastrukturu i znanje i nema nameštenih utakmica.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...