Jump to content

Koliko godina imate & da li su vam godine važne?


Džudi

Starosna struktura forumaša foruma vox92  

158 members have voted

  1. 1. Koliko godina imate?



Recommended Posts

Šta svi mračite sa tim rastancima i sahranama? Zdravi baš i više nismo, ali živi smo i mrdamo svi, svako na svoj način. Opaliću celo leto po dva sata dnevno plivanja, ako skupim vreme, biće i 6-8km brzog hoda dnevno. Kad na to dodam posao i neke druge obaveze, ostaće svega 5-6 sati za spavanje, ali hebiga, ne može se sve. Sreća bar da posao mogu da radim bilo gde i bilo kada. Borba bre (btw, nisam grobar, ali mi se dopada attitude), a ne mračenje.

 

Kakve crne vikinške sahrane. Jednog (što daljeg) dana lepo u grobnicu, pa da izađem kao zombi, koji se hrani naprednjacima. Samo promena sporta i načina ishrane. 😁 I guramo dalje.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Samo još ovo: niko me od mojih neće sačekati jer sam rasturila sve što su oni sticali. I ne grize me savest, vremena su se promenila. Deca moje dece se verovatno neće ni sresti a i ako se sretnu, neće imati zajedničke priče. Čak će i govoriti različitim jezicima. I čemu onda albumi? 

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Akiro said:

...............

BTW, na temu patologija. Evo jednu, koju smo moja bolja polovina i ja razvili (između mnogih drugih) a vezana za godine. Ranije smo obožavali Federera samo kao najinteligentnijeg i najelegantnijeg tenisera. Sada  na to dolazi element da je najstariji na terenima pa ne damo našeg "dedu" i nerviramo se kad ga "muče" mlađi igrači. Uslovno rečeno, generacijska solidarnost (uslovno jer je mlađi od nas). I tako u svim sferama u krug.

:thumbup:

Tako i ja u MotoGP navijam za Rossija. Upoznao sam mu oca (Graziana) i navijao za njega dok je jos on vozio trke a Valentino nije bio ni rodjen. Kad je mali poceo da vozi, prirodno sam navijao za njega. Ponekad mi je neverovatno da sam mu ispratio citavu karijeru a vec i njega zovu "deda". I sada, kad pratimo trku u nekom drustvu i neko mi se cudi sto navijam za starkelju, lepo im kazem - pa necu valjda navijati za ovu balavurdiju koja nije bila ni rodjena kad je Valentino osvojio prvu sampionsku titulu. :classic_laugh:

 

 

8 hours ago, Pletilja said:

.........

A dok moje vreme ne dodje, ja ću vas gnjaviti mojim kmezavim, patetičnim postovima. Bar dok se Kinik ne pojavi da mi uzme meru. 😅

Eh, stvarno sam tup i spor - a ne smem da za to optuzim godine... Sve do ove poslednje recenice nisam ukapirao - pa vi ste Highlanderka sa starog foruma. :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Izgleda da sam ranijim postom nekako skrenuo temu u pogresnom pravcu, sasvim nenamerno.

Nisam hteo da mracim i raspravljam o smrti i grobovima nego sasvim suprotno, da naglasim sta mislim da je bitno za nas zive.

 

Prva stvar je da se treba pobrinuti za cim vise toga dok smo jos zivi - ako stvarno volimo potomstvo i okolinu pa hocemo da im olaksamo stvari i ne ostavimo probleme.

Kad je moj otac umro, maceha nije gubila vreme nego me je odmah tuzila na sudu zahtevajuci veci deo nasledstva. Cak joj je i njen advokat rekao da nema osnova i da ce parnicu izgubiti. Ispostavilo se da je ipak bila lukava. Sud nije mogao da udovolji mojem zahtevu i naredi deobu (radi se o vrednoj nekretnini) jer nije znao kako da podeli imovinu sve dok se vodi postupak u parnici koju je pokrenula. A nase pravosudje je "brzo" kao sto jeste i parnica se vukla preko 15 godina - kako bi ona izgubila, odmah se zalila pa je to prebacivano na vise sudove i kad je doslo do Vrhovnog suda - taj je vratio predmet na prvostepeni. Naravno, ona je za to vreme uzivala celu nekretninu a ja sam iz tudjine slao puste pare advokatu... To je zavrseno tek kad je i ona konacno umrla pa su moja polubraca, njeni sinovi, kao normalni ljudi obustavili natezanje po sudovima.

Caletu je trebalo dve godine da umre od raka. Za te dve godine je mogao, da je bilo pameti, da sve resi onako kako hoce i ustedeo bi puno muke i para nama ostalima.

Drugi primer je moj prijatelj, sin jedinac koji zivi u Australiji. Kad mu je umro otac, ovaj je morao da leti u domaju da se obavi ostavinska rasprava. I odrekao se svog dela u korist majke. Rekao sam mu da je pogresio, da je majka trebala da se odrekne u njegovu korist. Zasto? Pa, zena ima preko 85 godina, sada kuca glasi na nju, a on ce opet posle njene smrti morati da leti i prenosi sve na sebe, da gubi vreme po sudu i opstini i ko zna gde sve jos. Zena i ja imamo samo jedno dete, cerku, i ja vec resavam takve stvari tako sto sve penosim na nju. Svaka sledeca kola koja kupim ce biti registrovana na cerkino ime.

Zenini roditelji su jos zivi (majka jedva) i pre godinu dana je otac pametno prepisao stan na zenu. Starac ima vremena da sedi po nekim kancelarijama, sve je resio. Razmisljali smo da prenese stan na nasu cerku, ona je njegovo jedino unuce, ali se ispostavilo da je cerka pravno "drugi nasledni red", iza zene i morala bi da plati porez na prenos. Zakonodavac ne dozvoljava da se generacije preskacu - bar ne badava.

 

Druga stvar koju sam hteo da naglasim je da je nasa kolektivna opsesija pojmovima "istorija", "vecnost" i slicnim nepotrebna i besmislena. Barem kad se radi o obicnim ljudima. 

"Vecnost" traje samo dok je se jos neko ziv seca. Moji su se rano razmnozavali pa sam upoznao i sukundedu i secam ga se. Ali ja sam "zakazao" i bio u drugoj polovini 30-ih kad je cerka rodjena. Sa one fotke pet generacija, cerka jedva zna kako se moj otac zvao (ne pamti ga, umro je kad je bila godinu dana stara). Kad ni mene ne bude, nece biti nikakve vecnosti za sve te ljude.

I zato, kad pogledam groblje i sve te prethodne generacije svoje familije, pomislim - ujbt, za pare koje smo ovde bacili, mogla se nekome od potomaka napraviti lepa kuca. A za secanje i privremenu vecnost, svi ti ljudi su u mom srcu i na starim fotografijama, ne treba mi nikakav beton i mermer i "nekretnina" od dva kvadrata duboka metar-dva.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zotjo, blizi smo toj nekretnini "2 metra bez geometra" nego da nas neka mlada majka podoji i prepovije.

Zato zivi svaki dan kao da je poslednji - jedan ce biti.

Posle toga: nothing else matters - kuckamo se na nebeskim pasnjacima ili pored kotlica u kafani kod rogatog.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, zoran59 said:

Izgleda da sam ranijim postom nekako skrenuo temu u pogresnom pravcu, sasvim nenamerno.

Nisam hteo da mracim i raspravljam o smrti i grobovima nego sasvim suprotno, da naglasim sta mislim da je bitno za nas zive.

 

Prva stvar je da se treba pobrinuti za cim vise toga dok smo jos zivi - ako stvarno volimo potomstvo i okolinu pa hocemo da im olaksamo stvari i ne ostavimo probleme.

Kad je moj otac umro, maceha nije gubila vreme nego me je odmah tuzila na sudu zahtevajuci veci deo nasledstva. Cak joj je i njen advokat rekao da nema osnova i da ce parnicu izgubiti. Ispostavilo se da je ipak bila lukava. Sud nije mogao da udovolji mojem zahtevu i naredi deobu (radi se o vrednoj nekretnini) jer nije znao kako da podeli imovinu sve dok se vodi postupak u parnici koju je pokrenula. A nase pravosudje je "brzo" kao sto jeste i parnica se vukla preko 15 godina - kako bi ona izgubila, odmah se zalila pa je to prebacivano na vise sudove i kad je doslo do Vrhovnog suda - taj je vratio predmet na prvostepeni. Naravno, ona je za to vreme uzivala celu nekretninu a ja sam iz tudjine slao puste pare advokatu... To je zavrseno tek kad je i ona konacno umrla pa su moja polubraca, njeni sinovi, kao normalni ljudi obustavili natezanje po sudovima.

Caletu je trebalo dve godine da umre od raka. Za te dve godine je mogao, da je bilo pameti, da sve resi onako kako hoce i ustedeo bi puno muke i para nama ostalima.

Drugi primer je moj prijatelj, sin jedinac koji zivi u Australiji. Kad mu je umro otac, ovaj je morao da leti u domaju da se obavi ostavinska rasprava. I odrekao se svog dela u korist majke. Rekao sam mu da je pogresio, da je majka trebala da se odrekne u njegovu korist. Zasto? Pa, zena ima preko 85 godina, sada kuca glasi na nju, a on ce opet posle njene smrti morati da leti i prenosi sve na sebe, da gubi vreme po sudu i opstini i ko zna gde sve jos. Zena i ja imamo samo jedno dete, cerku, i ja vec resavam takve stvari tako sto sve penosim na nju. Svaka sledeca kola koja kupim ce biti registrovana na cerkino ime.

Zenini roditelji su jos zivi (majka jedva) i pre godinu dana je otac pametno prepisao stan na zenu. Starac ima vremena da sedi po nekim kancelarijama, sve je resio. Razmisljali smo da prenese stan na nasu cerku, ona je njegovo jedino unuce, ali se ispostavilo da je cerka pravno "drugi nasledni red", iza zene i morala bi da plati porez na prenos. Zakonodavac ne dozvoljava da se generacije preskacu - bar ne badava.

 

Druga stvar koju sam hteo da naglasim je da je nasa kolektivna opsesija pojmovima "istorija", "vecnost" i slicnim nepotrebna i besmislena. Barem kad se radi o obicnim ljudima. 

"Vecnost" traje samo dok je se jos neko ziv seca. Moji su se rano razmnozavali pa sam upoznao i sukundedu i secam ga se. Ali ja sam "zakazao" i bio u drugoj polovini 30-ih kad je cerka rodjena. Sa one fotke pet generacija, cerka jedva zna kako se moj otac zvao (ne pamti ga, umro je kad je bila godinu dana stara). Kad ni mene ne bude, nece biti nikakve vecnosti za sve te ljude.

I zato, kad pogledam groblje i sve te prethodne generacije svoje familije, pomislim - ujbt, za pare koje smo ovde bacili, mogla se nekome od potomaka napraviti lepa kuca. A za secanje i privremenu vecnost, svi ti ljudi su u mom srcu i na starim fotografijama, ne treba mi nikakav beton i mermer i "nekretnina" od dva kvadrata duboka metar-dva.

 

Evo da ti ja kazem kako smo mi to resili, cim klinci zavrse skole, napisemo prodaju za $1 svega, ali vazi tek kad capimo. Ja posto ne planiram da capim, deca ce da me mrze, ali sta da radim, kad me je lako mrzeti. :)

Ko ih shisa. Ovo sve radim, da ih ne bi roknuli sa tax na nasledstvo. Ne dam drzavi, pa makar puko.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, mrd said:

Evo da ti ja kazem kako smo mi to resili, cim klinci zavrse skole, napisemo prodaju za $1 svega, ali vazi tek kad capimo. Ja posto ne planiram da capim, deca ce da me mrze, ali sta da radim, kad me je lako mrzeti. 🙂

Ko ih shisa. Ovo sve radim, da ih ne bi roknuli sa tax na nasledstvo. Ne dam drzavi, pa makar puko.

Eh, sta ti je Balkanac - i na samrti gleda da zahebe drzavu. :classic_laugh:

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, mrd said:

Evo da ti ja kazem kako smo mi to resili, cim klinci zavrse skole, napisemo prodaju za $1 svega, ali vazi tek kad capimo. Ja posto ne planiram da capim, deca ce da me mrze, ali sta da radim, kad me je lako mrzeti. 🙂

Ko ih shisa. Ovo sve radim, da ih ne bi roknuli sa tax na nasledstvo. Ne dam drzavi, pa makar puko.

Mislim da je bolja ideja da formiras estate - posto na $1 mogu da te rebnu sa implied tax.

 

 

Edit: :lol_2: jbga profesionalna deformacija da svima delim savet o porezu

Edited by Angelia
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam, pravno, potstanar - sve preneto na decu. I sad, kad aplikujem za američku vizu, grickam nokte da l ću je dobiti, osim penzije ništa nije na moje ime. Narvno,porez na imovinu i dalje plaćam ja.

Edited by Pletilja
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, stefan81888 said:

Imam 23, osim Zumbula i OnionKnighta, ima li neko mlađi? 

Bese 95? Green, Grof. Od Brogdona si mladji, cim i dalje imas 23, a od Mareta ne znam. 

Vidim da u nasoj kategoriji ima jos forumasa, pa da rascistimo ovo.

@MrTripleDouble i @Stari Vujadin

 

Edit: zajeb, 96. si. Pogledao sam ti profil sad. Mladji si i od Mareta onda.

Edited by ZoltanWantsToDie
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ZoltanWantsToDie said:

Bese 95? Green, Grof. Od Brogdona si mladji, cim i dalje imas 23, a od Mareta ne znam. 

Vidim da u nasoj kategoriji ima jos forumasa, pa da rascistimo ovo.

@MrTripleDouble i @Stari Vujadin

 

Edit: zajeb, 96. si. Pogledao sam ti profil sad. Mladji si i od Mareta onda.

 

Eh, old farts sa pokojnog Foruma. Pa samo da pozdravim mlađe u svet u kojem ništa nema.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, ZoltanWantsToDie said:

Pogledao sam ti profil sad

😍

 

Nista, ako su Green i Grof rodjeni '96 posle januara, neka mi se obracaju s malo vise postovanja.  😁

 

Eh, a da sam ja bio pametan pa da krenm da pisem ovde s 12 i 13 godina...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...