Jump to content

Koliko godina imate & da li su vam godine važne?


Džudi

Starosna struktura forumaša foruma vox92  

158 members have voted

  1. 1. Koliko godina imate?



Recommended Posts

31 minutes ago, ZoltanWantsToDie said:

Bese 95? Green, Grof. Od Brogdona si mladji, cim i dalje imas 23, a od Mareta ne znam. 

Vidim da u nasoj kategoriji ima jos forumasa, pa da rascistimo ovo.

@MrTripleDouble i @Stari Vujadin

 

Edit: zajeb, 96. si. Pogledao sam ti profil sad. Mladji si i od Mareta onda.

Mogao sam i u ovu 25-30 kategoriju, ali mi je ova prethodna nekako  vise kul  :classic_smile:

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, marejosip said:

Ja sam imao malo preko 17 kada sam se registorvao na b92, a citao sam jos od ranije. 😄

Jaoj! Ne bih da pricam o tome. Prvi post mi je bio neko napusavanje Safeta. :classic_mellow:

I danas se jedem zbog toga, nisam znao da je dobar covik. 

@Ne sam Safete, izvini.

Edit: Jebiga, pubertet, ludilo, klinac.

Edited by ZoltanWantsToDie
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Ja se osecam kao da imam oko 60 pa me tako i tretirajte, zamolio bih vas.

 

skola za sve mladje forumase, pogledajte sta matish, analitika i beskrupulozno bandwagonovanje favorita koje na kraju Kawhi isprati kucama ucini od mladog coveka

Link to comment
Share on other sites

Priznajem da sam malo iznenadjen rezultatima ankete. Ocekivao sam vise mladjih.

 

Mislim da razumem zasto. Ja sam stara analogna generacija. Mada sam ih video i ranije, prvi PC sam dobio vec u kasnim 30-ima. Nisam znao zasto mi treba. Nekoliko godina kasnije, po principu "kud' svi Turci..." sam uveo i internet i jos uvek nisam znao sta ce mi to. Jbg, stare navike tesko odumiru.

Tako mi je valjda ostala u glavi ideja da su korisnici interneta sve neka mladjarija a ima samo nekoliko nas koji smo upali slucajno. Moje dete je koristilo internet vise nego ja - sa nekih 4 ili 5 godina je umela da nadje sajtove sa igricama i decijim pesmicama dok sam se ja jos cudio zasto ne ide iza kuce da nabacuje loptu ili pliva u bazenu. Ocigledno, to je skroz pogresno i zastarelo razmisljanje.

Citavog zivota sam se pridrzavao americke uzrecice "if it ain't broke, don't fix it!" (u prevodu, ako radi - ne popravljaj!). I jbg, trebalo je da omatorim pa da shvatim - ma, jeste da ono staro radi, ali novo radi bolje!

 

Kad sam bio klinac, u decijim magazinima je bila i oglasna rubrika "dopisivanje" pa su deca objavljivala adrese i oko cega hoce da se dopisuju, a onda je to raznosio postar. A danas, zezamo se na forumu, pa i ako nismo deca (mada, neki jesmo - samo, matora deca... vidi moj potpis)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

sve do pre par godina  osecao sam se kao bog seksa, hedonizma i lakih droga i pitao se zasto likovi od 30+ uopste zive i da bi tu jedino ok resenje bila eutanazija

sada kada sam tek zakoracio u 4. deceniju cesto psujem kevu narkomansku klincima kada nocu arlaju oko gajbe a ja moram da ustanem rano

 

 

  • Like 4
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Mene nekako odusevljava anketa posto sam odrastao okruzen starijim ljudima koji ne umeju da nadju slovo na tastaturi za manje od 5 sekundi, pod uslovom da uopste umeju da upale racunar.

 

Sve pet, stari moj. Samo, da nekako nestane struje po citavom svetu na mesec dana, tvoja generacija pi pokrepavala, mozda i od gladi. A moja ne samo da bi prezivela, nego bi se i dobro zajebavali...

Edited by zoran59
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, zoran59 said:

 

Sve pet, stari moj. Samo, da nekako nestane struje po citavom svetu na mesec dana, tvoja generacija pi pokrepavala, mozda i od gladi. A moja ne samo da bi prezivela, nego bi se i dobro zajebavali...

Ma ne umeju ni ovi moji toliko da se snalaze po netu, sto je malo tuzno.

 

Oduzmi im fb, insta, snapchat i ostale drustvene mreze i blejace na pocetnoj stranici gugla bez ideje sta da rade.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, zoran59 said:

 

Sve pet, stari moj. Samo, da nekako nestane struje po citavom svetu na mesec dana, tvoja generacija pi pokrepavala, mozda i od gladi. A moja ne samo da bi prezivela, nego bi se i dobro zajebavali...

Moja generacija bi takodje pretekla .

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, zoran59 said:

 

Sve pet, stari moj. Samo, da nekako nestane struje po citavom svetu na mesec dana, tvoja generacija pi pokrepavala, mozda i od gladi. A moja ne samo da bi prezivela, nego bi se i dobro zajebavali...

Uh! Zavisi oklen su. Za selo mogu da potvrdim da se i dalje odlicno snalaze bez struje.:lol_2: Nestane milijun puta kad odem na leto tamo. 

Ja sam veoma kasno dobio komp, a jedva sam ga koristio sve do srednje. Imao sam fb, ali ulazio jednom sezonski. Bolji telefon isto u srednjoj. 

Tako da smo umeli opasno da se zajebavamo bez racunara i sranja. E sad, to sto mi se u poslednje vreme ne druzi mnogo, a zabava mi je spala na gledanje ovog klipa

po celi dan - to je moj problem.

 

I da, bas zato sto sam iz takve okoline, odusevljava me sto stariji ljudi barataju racunarima bolje od vecine klinaca. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Kronostime said:

Moja generacija bi takodje pretekla .

Ajd' ne zajebavaj i ne separisi se! Mi smo ista generacija... :classic_biggrin:

Sta je par godina gore-dole...

 

 

10 minutes ago, ZoltanWantsToDie said:

Uh! Zavisi oklen su. Za selo mogu da potvrdim da se i dalje odlicno snalaze bez struje.:lol_2: Nestane milijun puta kad odem na leto tamo. 

Ja sam veoma kasno dobio komp, a jedva sam ga koristio sve do srednje. Imao sam fb, ali ulazio jednom sezonski. Bolji telefon isto u srednjoj. 

......

I da, bas zato sto sam iz takve okoline, odusevljava me sto stariji ljudi barataju racunarima bolje od vecine klinaca. 

K'o prvo, nisi nista propustio. Bilo ti je drugacije a ne losije, nema tu kvalitativnog predznaka.

 

To me dovodi do jedne druge price.

Imam dvojicu brace - u stvari, polubrace. Oni su iz caletovog drugog braka. Koliko je sa mnom uranio, toliko je s njima okasnio pa je veca razlika u godinama izmedju njih i mene nego izmedju caleta i mene.

Tako jednom sedimo i pricamo. Tada, cale oko 50, ja oko 30, a braca oko 10. I stari kaze, bog te maz'o, kako su danasnja deca pametnija - pa ovi moji vec znaju da programiraju VCR i ovo i ono... Ja sam se usprotivio i izneo tvrdnju da deca nisu pametnija nego im je znanje drugacije - i prilagodjeno vremenima i tehnologiji. Ma, jesu burazercici umeli da programiraju VCR i pritiscu raznu dugmad, ali je moj stari u toj dobi umeo da pomuze kravu i napravi sir - a moja braca su jos mislili da se mleko proizvodi u istoj fabrici kao i vocni sokovi. Jbg, kupujes u istom ducanu, ambalaza je slicna...

 

Ne postoji realna korelacija, vrednost godina i akumuliranog znanja - postoji samo stepen prilagodjenosti vremenima. Ja nisam star zato sto sam nagomilao godine nego zato sto mnoge stvari oko sebe ne razumem, a lenj sam da ih izucavam. Bavim se, za hobi, starim motociklima. Ma, nisu oni bolji, noviji su bolji. Ali stare razumem do poslednjeg srafica a na novima ne znam sta cemu sluzi, za mnoge delove ne bih znao sta su ako mi ih pokazes odvojene od celine.

 

Veliki broj nas misli da je svet bio jedino ispravan u vreme kad smo odrastali. Glupost. Zivot je lep, sve funkcionise kako treba, a za nas je samo pitanje koliko smo prilagodjeni.

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, zoran59 said:

Priznajem da sam malo iznenadjen rezultatima ankete. Ocekivao sam vise mladjih.

 

 

Mene ne cudi, mislim da je to do foruma, kao socijalne platforme.

Klinci imaju svoje neke platforme, ovo je old way.

 

Ovo ovde klinci su neki nerdovi, 

ciji brkovi jos nemaju zadovoljavajucu gustinu

ali koji vole te arhaicne fore. (ko kad ja uzmem da deljem drvo nozem) 

Cenim da su od onih koji su malo distancirani od vrsnjaka.

Za mene je je ovde svako relevantan bez obzira na godine,

jer afinitet prema forumu dolazi pre iz karaktera nego iz datuma u krstenici.

 

(Osim toga, Ja I kada razgovaram sa decom od 14 god. uvazavam njihov stav kao da su odrasli.)

 

 

 

 

  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kido from Junkovac said:

Ovo ovde klinci su neki nerdovi, 

ciji brkovi jos nemaju zadovoljavajucu gustinu

ali koji vole te arhaicne fore. (ko kad ja uzmem da deljem drvo nozem) 

Prvo, imam lepe brkove.

Drugo, to se kod mladih kaze hipsteri.:lol_2:

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZoltanWantsToDie said:

Prvo, imam lepe brkove.

Drugo, to se kod mladih kaze hipsteri.:lol_2:

 

Nah, siguran sam da dosta razmisljas kako bi lepo bilo imati jos 100 dlaka po cm^2

Ne znam, hipster su nekako sira grupa kako ja to zamisljam, bliza mainstreamu

recimo druga treca kolona, dok ste ti I tvoji forumski drugari vise neka peta kolona...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Kido from Junkovac said:

Nah, siguran sam da dosta razmisljas kako bi lepo bilo imati jos 100 dlaka po cm^2

Srecom nemam dlakave ljude u porodici, a imam ih razne i odasvud.:classic_biggrin:

 

7 minutes ago, Kido from Junkovac said:

dok ste ti I tvoji forumski drugari vise neka peta kolona.

I od hipstera ima gorih hipstera. Meni je forum ok jer mi je atmosfera nekako porodicnija nego na ostalim platformama. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, zoran59 said:

Ajd' ne zajebavaj i ne separisi se! Mi smo ista generacija... :classic_biggrin:

Sta je par godina gore-dole...

 

 

K'o prvo, nisi nista propustio. Bilo ti je drugacije a ne losije, nema tu kvalitativnog predznaka.

 

To me dovodi do jedne druge price.

Imam dvojicu brace - u stvari, polubrace. Oni su iz caletovog drugog braka. Koliko je sa mnom uranio, toliko je s njima okasnio pa je veca razlika u godinama izmedju njih i mene nego izmedju caleta i mene.

Tako jednom sedimo i pricamo. Tada, cale oko 50, ja oko 30, a braca oko 10. I stari kaze, bog te maz'o, kako su danasnja deca pametnija - pa ovi moji vec znaju da programiraju VCR i ovo i ono... Ja sam se usprotivio i izneo tvrdnju da deca nisu pametnija nego im je znanje drugacije - i prilagodjeno vremenima i tehnologiji. Ma, jesu burazercici umeli da programiraju VCR i pritiscu raznu dugmad, ali je moj stari u toj dobi umeo da pomuze kravu i napravi sir - a moja braca su jos mislili da se mleko proizvodi u istoj fabrici kao i vocni sokovi. Jbg, kupujes u istom ducanu, ambalaza je slicna...

 

Ne postoji realna korelacija, vrednost godina i akumuliranog znanja - postoji samo stepen prilagodjenosti vremenima. Ja nisam star zato sto sam nagomilao godine nego zato sto mnoge stvari oko sebe ne razumem, a lenj sam da ih izucavam. Bavim se, za hobi, starim motociklima. Ma, nisu oni bolji, noviji su bolji. Ali stare razumem do poslednjeg srafica a na novima ne znam sta cemu sluzi, za mnoge delove ne bih znao sta su ako mi ih pokazes odvojene od celine.

 

Veliki broj nas misli da je svet bio jedino ispravan u vreme kad smo odrastali. Glupost. Zivot je lep, sve funkcionise kako treba, a za nas je samo pitanje koliko smo prilagodjeni.

Djubre matoro pokvareno, necemo sigurno ici na zurku u klubove sa ovim klinkama - sta ako nam neka pruzi nepristojnu ponudu?

Da se ne brukamo.

😛

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...