Jump to content

Proizvodnja u SFRJ


Amigo

Recommended Posts

...amigo,ti češ ono što se događalo početkom sedamdesetih nazvati 

vjerojatno nacionalističkom histerijom,za mene je to bio neki vid

demokratskog iskoraka.Ako želiš da o tome više pišemo ,predloži gdje.

Vidiš,manje više sve radne organizacije,jako puno pojedinaca ali dijaspora,

i u ono vrijeme i nova i stara davala je novac za tu cestu.Npr. veliku donaciju

je dala Hrvatska bratska zajednica iz USA.Koliko je skupljeno i kuda su na kraju

otišla ta sredstva postoje mitovi .

 

...Yoyogi,auto-putovi u Istri dani su u kocesiju Francuzima.To ti je ono što se

naziva istarskim ipsilonom.Naime,središnja točka je Kanfanar,a krakovi ipsona su

tunel Učka,slovenska granica,Pula.

Auto put Zagreb-Macelj je smjer prema Mariboru i dalj prema Srednjoj Evropi

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, mladenvzz said:

...

...Yoyogi,auto-putovi u Istri dani su u kocesiju Francuzima.To ti je ono što se

naziva istarskim ipsilonom.Naime,središnja točka je Kanfanar,a krakovi ipsona su

tunel Učka,slovenska granica,Pula.

Auto put Zagreb-Macelj je smjer prema Mariboru i dalj prema Srednjoj Evropi

 

Pa dobro, ako se to tako mnogo gradi, reci samo da sam neobavesten. Vrlo moguce da si u pravu. Kada vozila krenu tim putem, bices 100% u pravu.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Yoyogi said:

 

Pa dobro, ako se to tako mnogo gradi, reci samo da sam neobavesten. Vrlo moguce da si u pravu. Kada vozila krenu tim putem, bices 100% u pravu.

 

Pa već je sve odavno izgrađeno; cijela ta mreža vrhunskih autoputeva je odavno u punoj funkciji, radi već više od 10 godina kao košnica. Samo zagrebačka obilaznica ima više km (8-tračnog) autoputa nego sve ceste u Srbiji. Bojim se da vi u Džapanu niste vidjeli takve autoceste kao u HR.

 

edit: i još vozite male aute pogrešnom stranom ceste :lol+:.

Edited by ironside
Link to comment
Share on other sites

...Yoyogi,to što sam ti napisao je u upotrebi ,pa rekao bih već skoro desetak godina.

Razmatra se proboj druge cijevi tunela kroz Učku,jer se to u evropskim razmatranjima

kad se govori o sigurnosti prometa na cestama kao o crnoj točci..Od tunela Učka do

auto puta Zagreb-Rijeka izgrađena je spojnica na izuzetno nepovoljnom terenu,možda 

po km i najskuplja.Ne mogu ti puno pisati o tome jer sam samo jednom,prije nekoliko 

godina vozio tu dionicu.Od Zagreba do Učke je bilo super a onda kroz tunel,ili prije 

tunela,prelazak sa dvije trake na jednu,koma.

Link to comment
Share on other sites

Just now, ironside said:

 

Pa već je sve odavno izgrađeno; cijela ta mreža vrhunskih autoputeva je odavno u punoj funkciji, radi već više od 10 godina kao košnica. Samo zagrebačka obilaznica ima više km (8-tračnog) autoputa nego sve ceste u Srbiji. Bojim se da vi u Džapanu niste vidjeli takve autoceste kao u HR.

Eto, hvala tebi i Forumu, nesto sam novo naucio. 

 

To za Dzapan, ostavi za kasnije, autoputevi idi paralelno, po dva, tri.

Link to comment
Share on other sites

On 7/23/2019 at 9:39 PM, ironside said:

 

Pa već je sve odavno izgrađeno; cijela ta mreža vrhunskih autoputeva je odavno u punoj funkciji, radi već više od 10 godina kao košnica. Samo zagrebačka obilaznica ima više km (8-tračnog) autoputa nego sve ceste u Srbiji. Bojim se da vi u Džapanu niste vidjeli takve autoceste kao u HR.

 

edit: i još vozite male aute pogrešnom stranom ceste :lol+:.

Ajd što hvališ Belgiju nego ćeš sad i od Hrvatske da mi napraviš neku hi-tech državu iz 22. veka. :-)

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Jonnhy Clash said:

E moras se ti svugde nepozvan utrpati. 😅 Jel vi americki forumasi spavate nekad? Kod vas je jutro sad. Doruckuj prvo. 

Sto se prsis, kad nigde grudi! 

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Jonnhy Clash said:

Ajd što hvališ Belgiju nego ćeš sad i od Hrvatske da mi napraviš neku hi-tech državu iz 22. veka. 🙂

 

Izgradnja autocesta nije hi-tech

Njemačka je prvu napravila 1921god

 

Prije skoro 100god

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, demag said:

 

Izgradnja autocesta nije hi-tech

Njemačka je prvu napravila 1921god

 

Prije skoro 100god

 

Ma slavi ti Nemacku do sutra, nego kuda vode te silne hrrvatske ceste? U svet ili u svoj pupak?

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Yoyogi said:

 

Ma slavi ti Nemacku do sutra, nego kuda vode te silne hrrvatske ceste? U svet ili u svoj pupak?

 

Autoceste povezuju, lokalno međugradski ili međunarodno.

Sve autoceste su dio Europskih koridora.

Nitko ih ne gradi bezveze

 

Ova je rasprava najbolji pokazatelj gospodarstva SFRJ i nazadnog mentalnog sklopa stanovnika ex.SFRJ u 20st i danas u 21st.

Čemu služe autoceste i kamo one vode?

 

Za razliku od aerodroma u brdima i mreži tunela na Visu, stvarno nemam pojma što će nam te autoceste, te gluposti.

 

Gdje bi sada bili da nema AC? Kaos 

Link to comment
Share on other sites

Sto jest jest, Hrvatska ima mnogo bolje autoputeve od Srbije. Mi bi trebalo da se stidimo prilikom poredjenja sa autoputevima u Hrvatskoj. Eto cak i nova deonica koju je Srbija izgradila, je vec ispucala. 

Stvarno ne vidim razlog za prepucavanje u vezi toga.

Eto ja sam iz Srbije i stidim se kakvi su autoputevi a i ostali putavi u Srbiji.

Link to comment
Share on other sites

On 7/27/2019 at 6:13 PM, slavisa said:

Sto jest jest, Hrvatska ima mnogo bolje autoputeve od Srbije. Mi bi trebalo da se stidimo prilikom poredjenja sa autoputevima u Hrvatskoj. Eto cak i nova deonica koju je Srbija izgradila, je vec ispucala. 

Stvarno ne vidim razlog za prepucavanje u vezi toga.

Eto ja sam iz Srbije i stidim se kakvi su autoputevi a i ostali putavi u Srbiji.

I u Srbiji je velika promena na bolje u zadnjih nekoliko godina. Ali ne moze nesto sto je zapostavljano 50 godina - da se sada sve izgradi preko noci! Treba ipak vremena. 

Ovo sa pucanjem asfalta - to sam i ja primetio? Koji mu je djavo pa asfalt u Srbiji puca tako brzo? Verovatno los kvalitet asfalta. 

Link to comment
Share on other sites

On 7/27/2019 at 12:13 PM, slavisa said:

Sto jest jest, Hrvatska ima mnogo bolje autoputeve od Srbije. Mi bi trebalo da se stidimo prilikom poredjenja sa autoputevima u Hrvatskoj. Eto cak i nova deonica koju je Srbija izgradila, je vec ispucala. 

Stvarno ne vidim razlog za prepucavanje u vezi toga.

Eto ja sam iz Srbije i stidim se kakvi su autoputevi a i ostali putavi u Srbiji.

U Hrvatskoj su puteve radili stranci uz koncesiju, u Srbiji su puteve radile firme sumnjivog porekla te kontrola kvaliteta izvedenih radova nije ni postojala.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam siguran da je u Hrvatskoj sve "čisto", slušao sam nekog njihovog analitičara, kaže da su neke ceste građene ne što su potrebne ceste već što je potrebna gradnja, uvek oko velikih radova ima para koje se prelivaju, treba ih samo usmeriti u prabi džep. Dobro je imsti puteve ali ako je kapacitet predimenzioniran troškovi održavanja mogu biti veći od koristi koju  put  donosi. Ne bukvalno samo troškovi održavanja kolovoza, sve od gradnje, projektovanja, ekproprijacije, kredita, pa i sama naplata putarine košta.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Div said:

Nisam siguran da je u Hrvatskoj sve "čisto", slušao sam nekog njihovog analitičara, kaže da su neke ceste građene ne što su potrebne ceste već što je potrebna gradnja, uvek oko velikih radova ima para koje se prelivaju, treba ih samo usmeriti u prabi džep. Dobro je imsti puteve ali ako je kapacitet predimenzioniran troškovi održavanja mogu biti veći od koristi koju  put  donosi. Ne bukvalno samo troškovi održavanja kolovoza, sve od gradnje, projektovanja, ekproprijacije, kredita, pa i sama naplata putarine košta.

Kapacitet puteva moze izgledati predimenzioniran u ovom trenutku, ali treba imati u vidu i buducnost.

Pogledaj Beograd - umesto one skalamerije na Adi, koja vec kosta 6 puta vise od tendera i Bob zna koliko ce jos kostati,  bolje je bilo za iste pare izgraditi vise mostova i odgovarajucih saobracajnica.

Ali, odlucivala je sujeta, a ne struka.

Ovo sada - to je tek posebna vrsta diletantizma.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...