Jump to content

(Ne)sportski komentatori


zoe Bg

Recommended Posts

wwww navija za Đokovića i donekle je pristrasna što je ok (kao i u slučaju fenova drugih tenisera).

Daje korisne komentare za nas koji navijamo za našeg čoveka i veliko joj hvala na svemu.

 

U celoj ovoj priči takođe ima i nešto njegovog nastupa (da li je nespretnost ili namera nakon toliko godina - i to je teško reći). Tek nije se on juče sreo sa ovim novinarima i nastupom pa da ne zna šta sledi iza nekih njegovih reči.

 

Ali ipak se protiv Đokovića se vodi kampanja.

Šta je tačno motiv, da li je to samo nemušto informer novinarstvo, da li su ti novinari relevantni itd to ne umem da kažem.

 

 

Ali teško da možemo reći da kampanje nema ako zaborave da mu pomenu 300 pobedu i celu konferenciju ga smaraju oko povrede.

Doduše možda su svi ti novinari sa takođe 1,7k followera pa nisu relevantni, ali ipak je to zvaničan video i zvanična konferencija za štampu Australian Opena.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Ja sam licno zahvalan wwww na mnogim stvarima, iako smo imali i ozbiljne sukobe, pricali smo o tome i nadam se izgladili ih.

 

wwww je jako kvalitetna forumasica i na tenisu i sire. To sto je mozda ostrascena u vezi Djokovica ne zameram (mislim i da zameram koga zabole, realno), zameram stvari koje je Lavrnja naveo.

 

Pa da se ne ponavljam, samo da konstatujem, protiv Djokovica ne postoji nikakva hajka, postoji isto ono sto postoji i u drugim sportovima, ko ih gleda moze da razmisli malo o tome.

 

Pa tako imamo hejt prema Brejdiju recimo jer je uspesan, nikad nisam uspevao da vidim zasto, mozda jer je bog koji ima prelepu zenu, a istovremeno porodicni covek i najbolji igrac svih vremena u sportu koji igra.

 

Istovremeno, o nekim tzv. namestanjima i sudijama pricaju pojedini navijaci - Mancester Junajteda xD Slican slucaj kao i ovde trn i balvan.

 

Dakle, Djokovic je dao povoda da ga ljudi ne vole, prvo svojim uspesima, a drugo mnogim gafovima koje pravi svakodnevno, a pegla ih nevesto.

To veze nema sa tim odakle je, to je prosto tako. Sto pre covek to prihvati njemu ce da bude lakse.

 

Licno mi je uvek krivo kad vidim da ljudi za koje smatram da su razumni se izgube u dokazivanju postojanja neke belosvetske zavere protiv njega u fazonu CIA Vatikan i Masoni, ali dobro.

Link to comment
Share on other sites

Jeste Mek, tvoja objašnjenja cele ove priče su u principu najsmislenija.

 

Dodao bih da bi u tvoje komentare trebalo dodati i neku mrvicu uticaja sponzora.

Nisam tome pridavao značaj pre, ali je Boxy lepo objasnila zašto je Vilander promenio ploču oko Đokovića u odnosu na ranije.

Zašto bi se onda potcenjivali i neki kontra-uticaji.

Link to comment
Share on other sites

@CheshireCat i ostali

 

Ja ne znam gde vi ljudi zivite... Pa danas samo to prodaje novine/vesti... Nisu novinari debili pa da stavljaju naslove tipa "Necete verovati sta je Novak uradio" nego su to citaoci danas, samo da je senzacija neka, koja ce se btw zaboraviti za 2 dana.

 

Evo ti primer nadala, jel su ga pitali nesto osim za ledja? Tj poceli su da ga pitaju i o djokovicevoj povredi.

 

Da li ga je pitao neko kakav mu je osecaj na terenu kada drugi servis ceka na liniji, sto je velika promena u njegovoj igri. Kako se navikava na to sto maltene da vise nema 9+ razmena u njegovim mecevima na turniru? Sta misli o tome sto je ovo vrv najvrzi gs u njegovoj karijeri (mislim na teren)? Jok, samo o ledjima i sada o djokovicu, jer to zanima sve. Evo pogledaj AO temu, kida broj postova zato sto se ljudi prvo polomise da objasne ko u karantinu podrzava tenisere, a ko je zli profiter na tudjoj muci, a sad ide lomljava kog igraca vise boli, malo ko tu pise o samom tenisu. Ako je takva publika, zasto bi i novinari koji zive od te publike bili drugaciji, zasto bi se oni bavili tenisom, ako znaju da ce biti vise citani kad bacaju rovca sa povredama?

Ukljucio se i mcl u diskusiju, posto se bavi online vestima, evo nek uzme covek 1 primer, neki naslov koji je po njemu normalan da se stavi, i naslov koji stavi da bi bilo 5x vise klikova (sad kad Mek zasere i sjebe mi poentu 😃)

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, CheshireCat said:

Jeste Mek, tvoja objašnjenja cele ove priče su u principu najsmislenija.

 

Dodao bih da bi u tvoje komentare trebalo dodati i neku mrvicu uticaja sponzora.

Nisam tome pridavao značaj pre, ali je Boxy lepo objasnila zašto je Vilander promenio ploču oko Đokovića u odnosu na ranije.

Zašto bi se onda potcenjivali i neki kontra-uticaji.

 

Ovo ne videh nekako.

 

Da, od svega toga iza kulisa sto se pominje, sponzori verovatno imaju najvise uticaja.

 

Secamo se i Adidasa, kada su ga dropovali zbog Mareja.

Link to comment
Share on other sites

Naravno da je hajka.

Sto ne trabubjaju i dalje oko Zvereva i ekcesa?

Sto se ne zapitaju za Nadalovu povredu?

Sto nisu smarali Cicipasa za njegov covid kontakt?

Kako zaboravljaju 300tu povredu?

Zasto ispituju druge igrace o Novaku za svaku glupavu sitnicu?

Zasto pismo kojim hoce da pomogne drugim igracima tumace kao neki benefit koji hoce sebi da obezbedi? A on zapravo bio u grupi koja je imala kakav takav benefit.

Zasto se uhvate jednog i recikliraju to samo o njemu danima?

Zasto su zataskana saznanja o nadalovom sistematskom dopingu? Zasto su pitanja oko toga ugusena? Pa ako je nesto jako vreo topik, to ima srazmeru koja moze da spali pola planete.

 

Mislim imam i ja jos dosta zasto, al nije ni potrebno.

Sve je vrlo jasno.

 

Ps, ovo lavrnjino i mekovo je 1/1 ozbiljna relativizacija, al ne i neocekivana.

Edited by Losmi17
Link to comment
Share on other sites

sto se zvereva tice on je angazovao nekog pr tipa koji je radio za bundestag ili za kancelara nemacke , nisam najsigurnija bas za koga + $ i evo ostavise ga na miru.

juce je bio neki prevod intervjua buduce mame, koja nosi njegovo dete i kaze da sve sto pise na njegovim sm i njegove izjave su laz .od trenutka kad je ona objavila trudnocu i kad ga je ona ex optuzila za nasilje nikad vise nisu bili kontaktu.

mogu da zamislim sta bi bilo da je novak u njegovoj situaciji .

pr tip se zove bela anda radio je za kabinet gerharda sredera i on je expert in crisis.

Edited by vanjabarsa
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Losmi17 said:

Naravno da je hajka.

Sto ne trabubjaju i dalje oko Zvereva i ekcesa?

Sto se ne zapitaju za Nadalovu povredu?

Sto nisu smarali Cicipasa za njegov covid kontakt?

Kako zaboravljaju 300tu povredu?

Zasto ispituju druge igrace o Novaku za svaku glupavu sitnicu?

Zasto pismo kojim hoce da pomogne drugim igracima tumace kao neki benefit koji hoce sebi da obezbedi? A on zapravo bio u grupi koja je imala kakav takav benefit.

Zasto se uhvate jednog i recikliraju to samo o njemu danima?

Zasto su zataskana saznanja o nadalovom sistematskom dopingu? Zasto su pitanja oko toga ugusena? Pa ako je nesto jako vreo topik, to ima srazmeru koja moze da spali pola planete.

 

Mislim imam i ja jos dosta zasto, al nije ni potrebno.

Sve je vrlo jasno.

 

Ps, ovo lavrnjino i mekovo je 1/1 ozbiljna relativizacija, al ne i neocekivana.

 

LOL

 

Ne vredi da se objasnjava kad neko nece da vidi.

 

Ali evo ti - "trabunjali" su oko Zvereva duze nego oko bilo cega sto je Djokovic uradio, ikad. Je l' treba godinu dana o tome da se prica? To se uostalom resava na sudu.

 

Cicipasov kovid kontakt je potpuno nezanimljiv u poredjenju sa ovom temom.

 

Ko zaboravlja, novinari posle meca? Jaka stvar, izmisljena statistika, Jokic prvi igrac od Cembrlena sa 22.5 poena, 8.7 skokova i 9.2 asistencije do 4. februara u sezoni u kojoj nije odigrano vise od 32 utakmice fazon statistike.

 

Lavrnja je objasnio zasto, zato sto je tenis u takvom stanju da ce kad se ova trojica povuku opasti interesovanje za 300% bar, jeste neuvidjavno a i glupo prema tim drugim igracima ali tako je kako je, zna se sta pucanstvo zanima. Ovo je jos dominantnije kada neko iz velike trojke ispadne ranije ili ne ucestvuje, fokus se prebacuje na druge.

 

Za ovo poslednje ne znam sta bih ti rekao, zaista.

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Team 8 ga je sutnuo odmah, potpuno ocekivano.
Adidas ima ugovor za ovu godinu jos ali produzice ga sigurno em je nemacki igrac, em je sada to poprilicno ispeglano. E sada mozda nece biti suma novca koju su njegovi menadzeri ocekivali, ali da se nekom od ostalih top tenisera desilo verovatno bi izgubio dosta sponzora kao npr Sarapova.

Link to comment
Share on other sites

Treba da se pise i prica o Sasinom problemu ali to je ozbiljna tema i ne treba je tabloidizovati, nije za sprdnju. 

Ben koliko god umeo da bude mucak, bar nije zaboravio da je to jos uvek otvorena prica. 

Porazno je kako je vecina teniskih radnika ali i konzumenata uzdrzana, pa cak kao da se zaboravilo na to. 

Link to comment
Share on other sites

Teška je to priča, da se vodi neki proces, iznesu dokazi i presudi na kraju bilo bi lakše. Ovako se sve svodi na to da svako bira kome da veruje, a nepobitnih dokaza nema. Ne čudi me što onda svi biraju liniju manjeg otpora, pretpostavka nevinosti i tako to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

o svim vrstama nasilja se prica javno, svi imaju ime i prezime sa obe strane.filmski svet je poceo otvoreno da prica o tome i zavrsavalo se na sudu sa zatvorskim kaznama

ovi teniski novinari/novinarcici su podrzavali i javno se oglasavali/podrzavali zrtve kad je to bilo aktuelno .ne znam sto bi teniski svet bio izuzetak.

naravno da je ovo sa zverevim odjednom prestalo , cudno u najmanu ruku.

i ovo je polarizovalo tenisku javnost pa se ne pita i ne pise.

Edited by vanjabarsa
Link to comment
Share on other sites

Vrlo je interesantan odabir reci "odjednom", "kratko trajalo" i slicno.

 

Trajalo je mesecima.

 

Djokovica sigurno niko nece da pita za povredu posle ovog turnira, ne brinite.

 

Cuj pitaju ga posle svakog meca za povredu o kojoj je on sam dao previse podataka koji su uzgred budi receno najverovatnije pogresni.

 

Stvarno skandalozno.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, zoe Bg said:

Pa cela prica je pocela pre 4 meseca, nije pre Hrista, nije to bajato a nije ni trajalo tako dugo, kad se zavrsila sezona paznja je otisla na karantinske teme. 

 

Eto desila se i pandemija kao nikad za nasih zivota, pa nekima je i ta tema dojadila.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A kad je bio Adria tur? Jos uvek se nije zaboravio i jos uvek se ispituje dal je sve krenulo iz Vuhana od sismisa ili sa zurke u Beogradu i Novaka golog do pojasa :lol_2:

 

Interesantno je kako nam iste persone ovde, prvo kazu kako je zasluzio da ga pljuju i prozivaju svi novinari sirom sveta zbog lazne povrede, jer kako rekose sta je posejao sad neka kusa, a onda dva dana kasnije okrenu plocu i ubedjuju nas da se ne radi ni o kakvoj hajci da mi to umisljamo i da nas www zamajava sa nekompetentnim tviterasima koji nemaju ni 5000 pratilaca. 

Ustvari svi oni jako dobro znaju da hajke ima, likuju, uzivaju i nasladjuju se prateci je. :thumbup:

 

Edited by Milica
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Milica said:

A kad je bio Adria tur? Jos uvek se nije zaboravio i jos uvek se ispituje dal je sve krenulo iz Vuhana od sismisa ili sa zurke u Beogradu i Novaka golog do pojasa :lol_2:

 

Interesantno je kako nam iste persone ovde, prvo kazu kako je zasluzio da ga pljuju i prozivaju svi novinari sirom sveta zbog lazne povrede, jer kako rekose sta je posejao sad neka kusa, a onda dva dana kasnije okrenu plocu i ubedjuju nad da se ne radi ni o kakvoj hajci da mi to umisljamo i da nas www zamajava sa nekompetentnim tviterasima koji nemaju ni 5000 pratilaca. 

Ustvari svi oni jako dobro znaju da hajke ima, likuju, uzivaju i nasladjuju se prateci je. :thumbup:

Skupo nas je koštao Adria tur, zbog malo zadovoljstva se gorko se kajemo!
copyright by dr Tiodorivić

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Milica said:

A kad je bio Adria tur? Jos uvek se nije zaboravio i jos uvek se ispituje dal je sve krenulo iz Vuhana od sismisa ili sa zurke u Beogradu i Novaka golog do pojasa :lol_2:

 

Interesantno je kako nam iste persone ovde, prvo kazu kako je zasluzio da ga pljuju i prozivaju svi novinari sirom sveta zbog lazne povrede, jer kako rekose sta je posejao sad neka kusa, a onda dva dana kasnije okrenu plocu i ubedjuju nad da se ne radi ni o kakvoj hajci da mi to umisljamo i da nas www zamajava sa nekompetentnim tviterasima koji nemaju ni 5000 pratilaca. 

Ustvari svi oni jako dobro znaju da hajke ima, likuju, uzivaju i nasladjuju se prateci je. :thumbup:

 

 

Nisam cuo da iko vise pominje Adria Tur, osim mozda nekih opskurnih tviter profila koji se koriste za dokazivanje belosvetske zavere protiv Djokovica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...