Jump to content

ABA VS KLS


VISOKOLETAC

Za koju opciju ste?  

26 members have voted

  1. 1. Za koju opciju ste?



Recommended Posts

2 minutes ago, wrach said:

ABA sa 12 klubova gde je ogranicenje klubova po drzavi 5 je najbolje za kosarku na ovim prostorima a samim tim i za kosarku u Srbiji.

Za sve osim za drzavu koja ima vise od 5 kvalitetnih klubova. Ko to bese?

 

Zasto ogranicavati? Najidiotskije pravilo koje postoji pogotovo sto je napravljena ABA2. Izvoli, ako nisi sposoban da napravis tim za ABA1, imas sta ipak da igras... 

 

2 minutes ago, wrach said:

 

Kao sto je na ABA temi objasnjeno, idealizacija KLS lige gde ce odjednom neko da odluci da ulupa po par miliona u par lokalnih projekata kako bi donekle parirao Partizanu/Zvezdi je utopija, od toga nema nista.

A inace Zvezdi i Partizanu, pogotovo ako jos dobiju licence, sada vec ozbiljno pariraju mnogi iz ABA, toliko da su morali da dovlace nekog sa strane. Vazi. 

 

Zapravo kad bolje razmislim, dobijanje licenci za vecite ce imati pozitivan efekat za ABA ligu (ako Srpski timovi ostanu u njoj) jer ce biti neizvesnije, jer ce Partizan i Zvezdu boleti ... da se lomataju i jure neki plasman i trofej u njoj. 

 

2 minutes ago, wrach said:

 

Mnogo je bolje igrati protiv Splita, Zadra, Buducnosti, Cedevite, Dubaia, nego Metalca, FMPa, Dinamika. Ako su ti talenti tako dobri, isplivace oni i izboriti se za svoje mesto.

Jeste, ali kad bi ti timovi, posebno Split, Zadar, Cibona i Krka bili za nivo bolji nego sto su sada. Barem tu negde kao Igokea, Derbi, Mega. 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, wrach said:

ABA sa 12 klubova gde je ogranicenje klubova po drzavi 5 je najbolje za kosarku na ovim prostorima a samim tim i za kosarku u Srbiji.

 

Kao sto je na ABA temi objasnjeno, idealizacija KLS lige gde ce odjednom neko da odluci da ulupa po par miliona u par lokalnih projekata kako bi donekle parirao Partizanu/Zvezdi je utopija, od toga nema nista.

 

Mnogo je bolje igrati protiv Splita, Zadra, Buducnosti, Cedevite, Dubaia, nego Metalca, FMPa, Dinamika. Ako su ti talenti tako dobri, isplivace oni i izboriti se za svoje mesto.

A sto je bolje igrati protiv tih ekipa?

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, wrach said:

ABA sa 12 klubova gde je ogranicenje klubova po drzavi 5 je najbolje za kosarku na ovim prostorima a samim tim i za kosarku u Srbiji.

 

Kao sto je na ABA temi objasnjeno, idealizacija KLS lige gde ce odjednom neko da odluci da ulupa po par miliona u par lokalnih projekata kako bi donekle parirao Partizanu/Zvezdi je utopija, od toga nema nista.

 

Mnogo je bolje igrati protiv Splita, Zadra, Buducnosti, Cedevite, Dubaia, nego Metalca, FMPa, Dinamika. Ako su ti talenti tako dobri, isplivace oni i izboriti se za svoje mesto.

Tacno, ali ako Aba liga vise nema prohodnost ka Evroligi, koja je njena poenta? Da se vidi ko je najbolji u regionu? Zasto bi, u trenutnom slucaju, Zvezda i Partizan trosili igrace u Aba utakmicama, kad i tako igraju svake nedelje jednu, a neretko i dve utakmice u EL? Ono kako se trenutno Partizan ponasa prema KLS tako ce se poceti ponasati i prema Aba ligi kada bude definitivno da od nje vise nema koristi. Mislim, ajde onda da napravimo i ligu sa Rusima, to bi bilo jos kvalitetnije od Aba i takodje ne bi nista donosilo osim prestiza. 
 

Moramo prihvatiti da je ideja evropske kosarke da se napravi jedna ili dve evropske lige gde bi se igralo sto je vise moguce utakmicama u sezoni. U takvoj situaciji nema prostora za jos dve lige (aba i kls). Postaju teret. Najidealnije resenje bi bilo kada bi uspeli da izborimo da prva dva iz Kls idu u EL, a druga dva u EC, na primer. To bi garantovalo da bi u svakoj sezoni imali minimum 4 konkurentna kluba, a moguce i jos dva ili tri vise. Osam klubova, dva puta svako sa svakim i na kraju plej of za prva cetiri. Sasvim dovoljno u trenutnim okolnostima, jer mora se malo misliti i na ove igrace koji igraju sve veci broj utakmica i sve vise se povredjuju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, VISOKOLETAC said:

ABA je jedini put za unistenje nase kosarke, ali jbg uvek mozemo gledati po 15 stranaca u nasim klubovima, a Topica, Drezgica, a nadam se i Nakica, Bosnjakovica, Kostica nece imati ko da stvara. Nasa deca sa 15 i 16 godina igraju u inostranstvu. Tamo ih pustaju da igraju i za prve timove u tim godinama, a zapitajte se gde bi ovde mogli da igraju u prvom timu, pa makar to bila i beton liga.

 

Pa zasto se onda ne insistira da projekti ne smanje svoje megalomanske ambicije i igraju sa domacim igracima?

 

Nego, najlakse da imamo dvostruke arsine, marva koja ce da proizvodi igrace i projekti koji ce da se bahate sa milionima i kupuju skupe strance i matore domace zvezde.

 

15 minutes ago, Kooineeperk said:

A inace Zvezdi i Partizanu, pogotovo ako jos dobiju licence, sada vec ozbiljno pariraju mnogi iz ABA, toliko da su morali da dovlace nekog sa strane. Vazi.

 

Pa od ovoga treba da podjemo, da nije normalno da Srbija za dva kluba izdvaja 40 miliona evra svake sezone.

 

Naravno da onda tome niko ne moze da parira jer osim ludih gradjana Srbije koji gutaju Vuciceva ludjenja i pristaju da zive u fantaziji kako su "nesto posebno na kontinentu" niko drugi ne zeli da radi.

 

Sve ovo sto si napisao za potencijal projekata je jedna fatamorgana - da KKP toliko zele da vide u EL ne bi KKP tamo igrao tek kada su postali pijani milioneri.

 

Nisu ni u EL mutavi ili slepi, znaju da je Srbija jedna zaostala despotija nego ce da tapsu faraona i "neverovatne srpske navijace" sve dok milioni evra kaplju sa Andricevog venca.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Jedva dobijamo mesta iz ABA lige a igrace EL + EC 4 tima iz KLSa ja ne verujem sta vi pricate. Kada igraci odu za parama u Saudijsku Arabiju, oni nece podici nivo lokalnih igraca koje su to takmicenje vec igrali nego ce njihov nivo pasti sto smo videli u praksi. Isto bi se desilo ovde. CZV i PAR bi samo oborili svoj nivo i to jako brzo, drugi timovi bi se malo podigli na godinu dve zbog ulaganja i onda bi se sve raspalo

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, McLeod said:

Jedva dobijamo mesta iz ABA lige a igrace EL + EC 4 tima iz KLSa ja ne verujem sta vi pricate. Kada igraci odu za parama u Saudijsku Arabiju, oni nece podici nivo lokalnih igraca koje su to takmicenje vec igrali nego ce njihov nivo pasti sto smo videli u praksi. Isto bi se desilo ovde. CZV i PAR bi samo oborili svoj nivo i to jako brzo, drugi timovi bi se malo podigli na godinu dve zbog ulaganja i onda bi se sve raspalo

Stvarno mislite (ne ti Mc) da drzava ima para da finansira 10 klubova?Sto direktno sto indirektno?Msm i ja bi KLS al da je na zdravim nogama...Ovako sta ce biti?2-3 godine dok ne izgube interesovanje...

Brzo bi se to srusilo...

Edited by Don Dusko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, McLeod said:

Jedva dobijamo mesta iz ABA lige a igrace EL + EC 4 tima iz KLSa ja ne verujem sta vi pricate. Kada igraci odu za parama u Saudijsku Arabiju, oni nece podici nivo lokalnih igraca koje su to takmicenje vec igrali nego ce njihov nivo pasti sto smo videli u praksi. Isto bi se desilo ovde. CZV i PAR bi samo oborili svoj nivo i to jako brzo, drugi timovi bi se malo podigli na godinu dve zbog ulaganja i onda bi se sve raspalo

Jbg znam da je nerealno, samo sam napisao sta bi bilo idealno. Videcemo kakav ce biti novi format EL, a i sta ce biti sa EC, s obzirom na tendenciju prosirivanja lige mozda bi se i otvorilo mesto za toliko nasih klubova u EL/EC

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bergkamp bcd said:

Pa od ovoga treba da podjemo, da nije normalno da Srbija za dva kluba izdvaja 40 miliona evra svake sezone.

 

Naravno da onda tome niko ne moze da parira jer osim ludih gradjana Srbije koji gutaju Vuciceva ludjenja i pristaju da zive u fantaziji kako su "nesto posebno na kontinentu" niko drugi ne zeli da radi.

 

 

Ali mi objasni zasto je nas problem sto su Hrvatska i Slovenacka klupska kosarka toliko propale i nece/ne mogu da se dignu?

Nisu one propale zbog Zvezde i Partizana i Vucicevih (tvojih i mojih) para. 

 

Tvoja osnovna premisa u bilo kojoj diskusiji ovde je da smo mi zli i pokvareni sto boljim timovima finansiranim drzavnim parama ugnjetavamo nejac iz ostatka regiona. I da treba da nas je kao sramota, ili sta? Pa ako im toliko smetamo sto oni ne izadju iz ABA lige? 

 

Bolje sretan razvod, nego nesretni brak.  

 

1 hour ago, bergkamp bcd said:

Sve ovo sto si napisao za potencijal projekata je jedna fatamorgana - da KKP toliko zele da vide u EL ne bi KKP tamo igrao tek kada su postali pijani milioneri.

 

Nisu ni u EL mutavi ili slepi, znaju da je Srbija jedna zaostala despotija nego ce da tapsu faraona i "neverovatne srpske navijace" sve dok milioni evra kaplju sa Andricevog venca.

 

Eno ti, prodji malo kroz moj post, da vidis ko im pravi reach i engagement u EL kojim se toliko hvale, ko im je doneo nikad vecu posetu na utakmicama, puna im usta toga. K... bi se hvalili da nema Partizana i Zvezde. 

 

1 hour ago, McLeod said:

Jedva dobijamo mesta iz ABA lige a igrace EL + EC 4 tima iz KLSa ja ne verujem sta vi pricate. Kada igraci odu za parama u Saudijsku Arabiju, oni nece podici nivo lokalnih igraca koje su to takmicenje vec igrali nego ce njihov nivo pasti sto smo videli u praksi. Isto bi se desilo ovde. CZV i PAR bi samo oborili svoj nivo i to jako brzo, drugi timovi bi se malo podigli na godinu dve zbog ulaganja i onda bi se sve raspalo

 

Ko je ovo i gde napisao?! Niko. Nikada. Nigde. Ili sam ja propustio.

Zvezda i Partizan treba da dobiju EL licence, a ostali prema plasmanu u toj KLS-12, mogu da igraju FIBA LS sa znacajnijom ulogom tamo, ako zele naravno, kako bi se ispostovala i FIBA (kao sto je i sada slucaj - KKP/KKCZ su u EL a FMP/Sparta su FIBA CL). 

Edited by Kooineeperk
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, СтелаРоса said:

Koinee me stavio na ignore listu

Stvarno ne vidim, pomozite starom coveku, sto ste stipse 😄 

 

 

p.s. nikog nikad nisam stavio na ignore iako je kandidata mnogo 😄 

 

 

edit:

a bre 'bem vas, pa nije na prosloj strani nego na ovoj 😄 

 

StelaRosa, druze, ti bas pretera 😄 

Edited by Kooineeperk
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

Ali mi objasni zasto je nas problem sto su Hrvatska i Slovenacka klupska kosarka toliko propale i nece/ne mogu da se dignu?

Nisu one propale zbog Zvezde i Partizana i Vucicevih (tvojih i mojih) para. 

 

Tvoja osnovna premisa u bilo kojoj diskusiji ovde je da smo mi zli i pokvareni sto boljim timovima finansiranim drzavnim parama ugnjetavamo nejac iz ostatka regiona. I da treba da nas je kao sramota, ili sta? Pa ako im toliko smetamo sto oni ne izadju iz ABA lige? 

 

Problem je i jedno i drugo.

 

To ti je kao da se skupi drustvo od nekih 10 ljudi da igraju tenis, e sad, jedno vreme je sve funkcionisalo, ali onda je njih cetvoro pocelo da igra samo rekreativno, a dvojica siledzija da se toliko unosi u igru da priznaju samo pobede i onda se svi ostali sklanjaju jer "ako se budemo nesto trudili protiv njih slomice nam rekete i gadjace nas lopticama".

 

1 hour ago, Kooineeperk said:

Bolje sretan razvod, nego nesretni brak.  

 

Eno ti, prodji malo kroz moj post, da vidis ko im pravi reach i engagement u EL kojim se toliko hvale, ko im je doneo nikad vecu posetu na utakmicama, puna im usta toga. K... bi se hvalili da nema Partizana i Zvezde. 

 

Izvini, jel ti mislis da oni nisu znali koliko se ljudi potencijalno okuplja na mecevima KKP? Pa sto su zvali Zenit dok se KKP kiselio u EC? Kako su uspeli toliko sezona da zive bez toliko hvaljene atmosfere?

 

EL ako ce da zavisi od tih navijaca KKP i KKCZ i njihovih performansi dok igraci sa milionskim ugovorima trpaju koseve moze da se slobodno ugasi. Bez klubova sa velikih trzista to ce biti liga divljaka iz Srbije i Grcke i njihove fudbalske atmosfere na mecevima + ACB liga. Ono, proizvod koji bas ima buducnost.

 

1 hour ago, Kooineeperk said:

Zvezda i Partizan treba da dobiju EL licence, a ostali prema plasmanu u toj KLS-12, mogu da igraju FIBA LS sa znacajnijom ulogom tamo, ako zele naravno, kako bi se ispostovala i FIBA (kao sto je i sada slucaj - KKP/KKCZ su u EL a FMP/Sparta su FIBA CL). 

 

Ne trebaju, neka nadju sebi bogatu budalu kao svi ostali i neka nam se svima skinu sa grbace. Tako bi normalan narod razmisljao, kod nas je suprotno, seku se vene ako neko pomene amaterizaciju projekata, kao da su ti klubovi predodredjeni na vecnu slavu i ogromne budzete.

 

Jedini razlog zasto se uopste pominje dobijanje licenci je sto samo kod nas vlada iskompleksirani lik koji baca narodne pare. A jedini razlog zasto baca pare na bas te klubove i bas na kosarku je zato sto "narod tako trazi". Pa takvom narodu i treba oduzeti igracku pa neka malo razmisljaju o svojim zivotima, probude se i shvate da Beograd vise nije prestonica zemlje od 25 miliona nego jedva 7.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ako cemo realno sagledati za mlade igrace( pre svega u Megi) mnogo je bolja aba nego kls, evo i ovaj Dubai je povecao kvalitet lige i sigurno da je tim momcima veci motiv Dubai nego put do Indjije, Leskovca.

 

 

Srbija ne moze imati vise od 6 7 dobrih ekipa, a Budućnost, Ced, Dubai pa i Zadar, Igosi, Derbi su dobri timovi i pre ce tu mlad igrac napredovati nego u kls, gde bi ta Mega bila jak favorit u masu meceva.

 

 

Takodje kod nas je uvek trend da se trpa mnogo ekipa, bilo bi sigurno 14 u kls sto bi bas razvodnilo kvalitet...

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, wrach said:

Mnogo je bolje igrati protiv Splita, Zadra, Buducnosti, Cedevite, Dubaia, nego Metalca, FMPa, Dinamika. Ako su ti talenti tako dobri, isplivace oni i izboriti se za svoje mesto.

 

Joj, volim ovo fake ubacivanje Splita, Zadra i Cedevite kao nekih ekipa protiv kojih vredi igrati. Fali im samo mučeni Mornar.

 

Po čemu su te ekipe toliko kvalitetne pa da je vredno takmičiti se protiv njih? U celoj ABA ligi blizancima može da zasmeta samo Budućnost, eventualno Dubai i samo zato što je novi projekat.

 

Ostali im podjednako služe kao vreća za udaranje, svake sezone isto. Činjenica je da svi drugi klubovi sem naših imaju mnogo jači interes za ABA ligu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, bergkamp bcd said:

Problem je i jedno i drugo.

 

To ti je kao da se skupi drustvo od nekih 10 ljudi da igraju tenis, e sad, jedno vreme je sve funkcionisalo, ali onda je njih cetvoro pocelo da igra samo rekreativno, a dvojica siledzija da se toliko unosi u igru da priznaju samo pobede i onda se svi ostali sklanjaju jer "ako se budemo nesto trudili protiv njih slomice nam rekete i gadjace nas lopticama".

 

Come on please, znas da ja volim poredjenja ali ovo ti nije na mestu. Slusaj ovo "siledzija" 😄 a svi se "sklanjaju". Doj goldberze 😄 

 

Poenta je da nije problem Zvezde i Partizana kao ni drugih klubova iz ABA lige, to sto se Cibona raspada, Zadar i Split mozda i na najlosijem nivou (osim nekog bljeska Zadra), sto su Krka i Mornar ekipe za sprdnju... To nije problem Zvezde i Partizana, i ne trebaju da budu taoci tih klubova. Dovoljno je sto ih cascavamo prisustvom... 

 

I ne da mi nije jasno kako to neces da shvatis, nego mi nije jasno zasto ne zelis da shvatis 😕 samo ides u neku kontru i/ili bezis od cinjenica. 

 

2 hours ago, bergkamp bcd said:

Izvini, jel ti mislis da oni nisu znali koliko se ljudi potencijalno okuplja na mecevima KKP? Pa sto su zvali Zenit dok se KKP kiselio u EC? Kako su uspeli toliko sezona da zive bez toliko hvaljene atmosfere?

 

Zvali su Zenit pre Partizana iskljucivo zbog rezultata, jer je u poslednjih 5 sezona igrao, redom, 1/8F, 1/8F, 1/4F, 1/4F, i Top16, dok se Partizan "kiselio" redom u EC gde je ispao u grupnoj fazi, pa nista nije igrao (e to je kiseljenje), pa igrao FIBA CL, pa EC grupnu fazu, pa EC Top16. 

 

Bilo je tu ekipa, posebno ruskih (UNICS mi pada na pamet), koje su verovatno zasluzile ulazak pre Zenita, ali poenta je da Partizan po nekim rezultatima nije mogao biti ni medju 5 kandidata. Po imenu, istoriji, svakako je mogao. Ali ubaciti klub koji do pre 4 sezone nije igrao ni FIBA CL, i koji je odigrao posle toga tek 2 EC sezone, bilo bi preterano. 

 

2 hours ago, bergkamp bcd said:

EL ako ce da zavisi od tih navijaca KKP i KKCZ i njihovih performansi dok igraci sa milionskim ugovorima trpaju koseve moze da se slobodno ugasi. Bez klubova sa velikih trzista to ce biti liga divljaka iz Srbije i Grcke i njihove fudbalske atmosfere na mecevima + ACB liga. Ono, proizvod koji bas ima buducnost.

B1: Inace, igraca sa milionskim ugovorima nema van Zvezde i Partizana?

B2: Opet ta mistifikacija o "velikim trzistima" a mi smo kao "mali". Sta je uopste trziste u smislu EL/EC? Da li su to gledaoci u halama, pokraj malih ekrana, neko ko kupi nesto (sta?)... mislim, kad se frljamo sa nekim floskulama, hajde da se potrudimo da ih bolje definisemo i da se razumemo. 

 

Moze neko da bude veca drzava po populaciji ali je kad pogledas koliko im navijaca dolazi u halu, koliko pravi neki engagement na mrezama, sta je onda bitnije? I Indija je velika zemlja, da li je to veliko trziste za Evroligu? Ili mozda zavisi od interesovanja za kosarku u takvoj nekoj zemlji? 

 

2 hours ago, bergkamp bcd said:

Ne trebaju, neka nadju sebi bogatu budalu kao svi ostali i neka nam se svima skinu sa grbace. Tako bi normalan narod razmisljao, kod nas je suprotno, seku se vene ako neko pomene amaterizaciju projekata, kao da su ti klubovi predodredjeni na vecnu slavu i ogromne budzete. 

 

Jedini razlog zasto se uopste pominje dobijanje licenci je sto samo kod nas vlada iskompleksirani lik koji baca narodne pare. A jedini razlog zasto baca pare na bas te klubove i bas na kosarku je zato sto "narod tako trazi". Pa takvom narodu i treba oduzeti igracku pa neka malo razmisljaju o svojim zivotima, probude se i shvate da Beograd vise nije prestonica zemlje od 25 miliona nego jedva 7.

Sa prvim delom se slazem, sa drugim (o amaterizmu) ne. Te pare su i tvoje i moje, pa valjda imam pravo i ja da se nesto pitam (a gotovo sigurno vise nego ti, ako cemo po tome koliko je mojih otislo drzavi - jbg, nisam kao neki koji izbegavaju drzavne dazbine - jos jedan pozdrav drugaru). 

 

Ja nemam nista protiv da se moje pare, dok je onog mamlaza, uloze u sport - zdravije je i korisnije jer ce manje imati da pokradu. I mozda malo sebicno razmisljanje je da meni "hleba" ne treba, imam ga jer sam ga sam stvorio pa hocu onda samo "igara". 

 

OK je da se privatizuje ali taj film neces skoro gledati, tek neki ulazak u EU moze da konacno dovede do toga. 

 

A srozati se sada na nivo FIBA CL, znaci gotovo sigurno i "cao reprezentacijo" jer cemo zavisiti od toga da li ce nam neko drugi motivisati mlade da pocnu da se bave kosarkom. Dakle nije cak ni problem u razvoju nasih mladih igraca u stranim ligama, vec u tome da i necemo imati neki veliki bazen igraca iz kojeg "ako su ruze, procvetace". 

 

  

27 minutes ago, DameTime said:

Joj, volim ovo fake ubacivanje Splita, Zadra i Cedevite kao nekih ekipa protiv kojih vredi igrati. Fali im samo mučeni Mornar.

Jedino sto vredi u ABA ligi i medju ovim low-level timovima (i to mogu da uzmem kao neki argument) je to sto Partizan i Zvezda nemaju uticaj na njih, koliko se misli da ce imati na nase timove u KLS a polazi se od premise da ce kod nas biti blato, umesto da se podje od toga "kako da napravimo da ne bude blato". 

 

Ali taj argument upravo moze da padne u vodu ako se potrudimo da napravimo KLS kako treba. A mozemo da napravimo kako treba. 

 

Sto neki to nece, ni da pokusaju, nije mi jasno. Misle da je bolje zabavljati nezainteresovani region nego pospremiti sopstveno okruzenje. 

 

 

Edited by Kooineeperk
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, DameTime said:

 

Joj, volim ovo fake ubacivanje Splita, Zadra i Cedevite kao nekih ekipa protiv kojih vredi igrati. Fali im samo mučeni Mornar.

 

Po čemu su te ekipe toliko kvalitetne pa da je vredno takmičiti se protiv njih? U celoj ABA ligi blizancima može da zasmeta samo Budućnost, eventualno Dubai i samo zato što je novi projekat.

 

Ostali im podjednako služe kao vreća za udaranje, svake sezone isto. Činjenica je da svi drugi klubovi sem naših imaju mnogo jači interes za ABA ligu.

Citiracu tebe iako se par njih uhvatilo za ovaj deo pa cak i uz podvaljivanje Krke u druzinu koju sam naveo.

 

Split je klub koji je naslednik legendarne Jugoplastike i atmosfera kada se igra tamo je neuporediva sa atmosferom u Vrscu, Pancevu itd. Zadar je kosarkaski grad, takodje je faktor atmosfere neuporediv sa nasim biserima. Ali i da stavim to na stranu, i Partizan i Zvezda su znali da izgube od oba tima i da igraju neizvesne utakmice sa istima.

 

Cedevita i Buducnost, od ove godine i Dubai, su kvalitetom daleko ispred bilo kog KLS kluba. Ne sada, nego i u teoriji.

 

Zasto? Zato sto Davis Bertans, Yogi Ferel i slicni igraci sigurno ne bi dosli da igraju za Zdravlje Leskovac ma koje pare da su u pitanju (a nece ih biti) jer nemaju sansu da igraju dovoljno kompetitivnih utakmica gde mogu da napreduju ili dovoljno vidljivih evropskih utakmica da dobiju vecu vrednost.

 

Ja ne mogu da verujem da se uopste i raspravlja o ovome. Ovo me podseca na one cuvene zablude u srba kako imamo najlepsu prirodu, najbolju hranu i slicno. Nidje veze.

  • Like 11
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Bertans u Dubai sigurno nije došao zbog kompetitivnosti, pošto ne igraju ništa sem te ABA lige, nego zbog džaka para koji će dobiti.

 

To šta je nekad bila Jugoplastika je jedna priča, a šta su danas HR klubovi u ABA ligi potpuno druga - ne živi se od stare slave i priče. Dubai je loš primer jer je to bukvalno lažni projekat stvoren upumpavanjem para. S druge strane, Split ima košarkašku priču ali se ne ulaže dovoljno. Najbolje je da imaš kombinaciju istorije i ulaganja - pa zašto ne bismo uložili u Kraljevo, Niš, Kragujevac, Vršac, Kruševac itd? Na koji način to ABA liga pomaže razvoj srpske košarke?

 

Uporno se zaboravlja da niko ne govori o KLS ligi i klubovima kakvi su danas, već bi naravno mnogo rada i ulaganja bilo potrebno da se ta liga podigne. Ali bolje i to nego veštačko održavanje na životu ove ABA lige, koja daje lažni osećaj kompetitivnosti.

Edited by DameTime
dopuna
  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, wrach said:

Citiracu tebe iako se par njih uhvatilo za ovaj deo pa cak i uz podvaljivanje Krke u druzinu koju sam naveo.

 

Split je klub koji je naslednik legendarne Jugoplastike i atmosfera kada se igra tamo je neuporediva sa atmosferom u Vrscu, Pancevu itd. Zadar je kosarkaski grad, takodje je faktor atmosfere neuporediv sa nasim biserima. Ali i da stavim to na stranu, i Partizan i Zvezda su znali da izgube od oba tima i da igraju neizvesne utakmice sa istima.

Ko je pominjao Pancevo? 😄 

 

Niko ne oduzima Jugoplastici/Splitu 3 evropske titule, niti Ciboni 2. Kao ni Bosni onu jednu a gledaj gde je sada. Od proslosti se ne zivi. Zivi se u sadasnjosti. A sadasnjost je takva da su ovi klubovi velika tuga. Split ne moze da prebaci 1000 navijaca u hali osim ako ne dodju Partizan, Zvezda, i donekle i Cedevita, Buducnost i lokalni derbi sa Zadrom. Pisali smo vec, pitanje je da li je hala puna zbog nacionalizma ili kvaliteta. 

 

Zadar je dosta bolji (u skladu i sa rezultatima koje postize), duplo vise navijaca u odnosu na Split i jos izrazeniji nacionalizam na tribinama. 

 

Partizan je veceras protiv Borca u Areni skupio koliko Split skupi za pola sezone u ABA (i to pod uslovom da mu u polusezoni dodje neko od blizanaca)!

 

To sto se tamo nekada izgubi, gubi se i od Albe i Asvela, pa to ne cini te klubove ne znam kakvim Evroligasima... 

 

 

 

20 minutes ago, wrach said:

Cedevita i Buducnost, od ove godine i Dubai, su kvalitetom daleko ispred bilo kog KLS kluba. Ne sada, nego i u teoriji.

 

Zasto? Zato sto Davis Bertans, Yogi Ferel i slicni igraci sigurno ne bi dosli da igraju za Zdravlje Leskovac ma koje pare da su u pitanju (a nece ih biti) jer nemaju sansu da igraju dovoljno kompetitivnih utakmica gde mogu da napreduju ili dovoljno vidljivih evropskih utakmica da dobiju vecu vrednost.

 

Ja ne mogu da verujem da se uopste i raspravlja o ovome. Ovo me podseca na one cuvene zablude u srba kako imamo najlepsu prirodu, najbolju hranu i slicno. Nidje veze.

 

Kako ne kapiras prostu stvar, da u ABA-16, na tog Bertans-a i Ferel-a imas jos 10 igraca poput J.Span-a, S.Smajlagic-a, D.Vukovica i M.Mikovica i da ne lupam dalje imena? Srednju vrednost kvaliteta koji dobijas je nikad gori. Istorijski minimum ABA lige od kad je blizanci zajedno igraju. A sa druge strane treba da igras nikada jacu i nikada duzu Evroligu. I treba ove sezone da izgulis jos 4 utakmice vise nego prosle u takvoj ABA-16. 

 

I niko ti ne "podvaljuje" Krku. Krka je tu pa je tu, da li je ti pominjao ili ne, takva kakva je - ustaljeno nikakva - najjace od svega sto ima nisu igraci nego "denge" kosevi u fiskulturnoj sali. I KK Cibona sa svojih 1000 navijaca i omladinsko-rekreativnim timom, i KK jedva-smo-se-skupili-Mornar su tu... 

 

Nije omalovazavanje kad su to cinjenice. 

 

Bili su nekada i bolji i opasniji rivali, i zabavniji, a sada, u ovako velikoj ABA ligi su samo nepotrebni balast.  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kakvo ce biti pravilo o broju stranaca u toj novoj KLS?

Da li ostaje dosadašnje o 4 strana igrača?

Mislim da je to bitno pitanje koje utice na kvalitet takve lige.

Sa postojećim pravilom oba blizanca bi igrala to takmicenje sa dosta slabijim rosterom od onog za Euroligu,sto bi se sigurno odrazilo na manji kvalitet i kompeticiju istog.

 

Link to comment
Share on other sites

I dalje milsim da će ukidanje jedne i formiranje druge lige u ovim uslovima biti samo presipanje iz šupljeg u prazno, čisto da se nešto promeni. 

 

Da li imamo i da li ćemo imati dovoljno kvalitetnih mladih igrača da popunimo 12 ekipa koje će imati max 4-5 stranaca? Da li imamo one koji će raditi s njima i one koji će raditi sa još mlađima da dođu do nivoa prve lige? Da li imamo dovoljno dobrih sudija?  Da li će ti timovi biti dovoljno dobri da mirne duše izađu na megdan protivnicima u EC, npr? Da li imamo (ili da li ćemo imati) sigurno finansiranje za makar tri naredne sezone?

 

Ako je odgovor na ova i druga, povezana, pitanja - da, onda daj da probamo. Ako je odgovor "hajde da krenemo pa da vidimo" razočaranje će biti veliko a problemi koji ostanu još veći.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...