Jump to content

KK Crvena zvezda 2024/25 - ...svi su dani ponosni i slavni!


Kooineeperk

Sta ocekujete od ove sezone?  

322 members have voted

  1. 1. Ocekivanja u Evroligi?

    • Dno kace (15.-18. mesto)
      8
    • Malo nam je falilo (11. - 14. mesta)
      102
    • Play-in... Doigravanje i to je to! (7. - 10. mesto)
      83
    • Play-in... i idemo u Top8 doigravanje!
      85
    • Direktno u Top 8 (1-6)
      20
    • F4 baby!
      12
    • Bicemo sampioni!
      11
    • Ma sta god samo da ne budemo iza komsija :-)
      0
  2. 2. Ocekivanja u regionu i Srbiji?

    • Sveeee!
      278
    • Prvi u selu (KRK/KLS pehari), drugi na Jadranu (poraz u finalu a mozda i pre)
      39
    • Beztrofejni debakl
      4
  3. 3. Ko ce prvi napustiti tim?

    • Teodosic
      4
    • Davidovac
      4
    • Kenan
      21
    • CMM
      6
    • Daum
      90
    • Nedovic
      1
    • Gidra
      10
    • Neko ko nije naveden
      48
    • Niko!
      137


Recommended Posts

8 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Sezona krece danas. Cibona Zadar od 21H00.

 

Da, znao sam još ranije da u petak počinje sezona, al gledao kanale Arene i vidim nema prenosa pa reko možda sam pogrešno razumeo. Sad sam pažljivije pogledao i video da je prenos na AS2.

Edited by Volter
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Без икакве дилеме се слажем са свима који мисле да нам фали прва четворка која би могла да глуми и петицу и доноси чврстину у одбрани, а сигурне поене у нападу, али сада када је јасно да је нећемо довести макар до јануара, рекао бих да је време да се смањи са том причом јер нам је то што нам је и са овом екипом уз добар рад и добру подршку итекако можемо много. Нећемо скупити више победа ако будемо више кукали о том појачању и индиректно пљували тренутне играче. Велика грешка јесте (поново) направљена, али не цветају руже ни у туђим предузећима по питању те позиције, па сви они и даље (и са мањим буџетима) нападају топ10.

 

Већину евролигашких играча пратим помно годинама и посебно сам овог лета детаљно анализирао све тимове успут пратећи и максимални могући број припремних мечева и закључак ми је да и поред наших недостатака на позицији крилног центра, бар ових осам екипа које наводим - под условом да рачунамо Калинића у ротацији са Даумом и Давидовцем, а очигледно бисмо требали по последњим информацијама - немају бољу позицију 4 од нас и у најбољу руку су једнаки са нама.

 

Алба - Вецел, Бин, Рапик

Асвел - Ловерњ, Ендиај

Бајерн - Букер, Оскар, Јебо

Макаби - Хоард, Коен, Рејман

Монако - Вито Браун, Корнели

Париз - Хомс, Јантунен, Си

Партизан - Бонга, Покушевски, Мајк

Жалгирис - Смаилагић, Манек, (Улановас)

 

Кад се њима дода Ефес са све тромијим Шмитсом, Вилисом на позицији Даума и Османијем на позицији Давидовца, мислим да може да се ОБЈЕКТИВНО дође до закључка да се наша екипа на својој убедљиво најтањој позицији може мерити са ПЕДЕСЕТ ПОСТО екипа у Евролиги. Нека ме неко исправи конкретним подацима ако дебело грешим, али ако грешим за нијансу онда полемика и није потребна јер то потврђује чињеницу да је све то "ту негде" и сигурно није ниједна од наведених екипа значајно испред нас. Очајавамо са правом због прве четворке и 99% људи би се сложило да је 1.5м евра колико добијају Митровић, Давидовац и Илић требало и морало да се усмери на такозвану митску звер на 4/5, али ако нам је то најлошија позиција и у поређењу са осталим екипама смо овако "конкурентни", па није онда крај света.

 

Ако извучемо квалитетних 15 минута на центру током Боломбојевог одмарања, ми имамо веома озбиљан тим који уколико испоручи статистике из прошле сезоне уз иоле квалитетнију одбрану, која укључује тренера у ову једначину јер и он треба да заради плату, ми имамо тим о ком смо маштали без једног играча који је потврда тога да не можемо добити све што хоћемо јер немамо буџет од 40 милиона да на четири врхунска крила додамо Османа или да на пет врхунских 4-5 играча додамо Везенкова од 20 милиона. Да ли је могао овај буџет боље да се искористи? ДА! Али да се сад већ претерује у дефетизму је такође тачно. Имамо много магије на 1, два озбиљна играча на 2, три вечито доступна радника на 3, сјајног Боломбоја и још две коректне нападачке опције на 5; немојмо због једне позиције (на којој притом имамо две опције уз Калинића) да отписујемо сезону кад нам се у прва два кола нуде две просечне екипе против којих бисмо победама могли да се лансирамо у позитиван скор и да га бранимо домаћим тереном до краја сезоне.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, aleksa7 said:

Без икакве дилеме се слажем са свима који мисле да нам фали прва четворка која би могла да глуми и петицу и доноси чврстину у одбрани, а сигурне поене у нападу, али сада када је јасно да је нећемо довести макар до јануара, рекао бих да је време да се смањи са том причом јер нам је то што нам је и са овом екипом уз добар рад и добру подршку итекако можемо много. Нећемо скупити више победа ако будемо више кукали о том појачању и индиректно пљували тренутне играче. Велика грешка јесте (поново) направљена, али не цветају руже ни у туђим предузећима по питању те позиције, па сви они и даље (и са мањим буџетима) нападају топ10.

 

Већину евролигашких играча пратим помно годинама и посебно сам овог лета детаљно анализирао све тимове успут пратећи и максимални могући број припремних мечева и закључак ми је да и поред наших недостатака на позицији крилног центра, бар ових осам екипа које наводим - под условом да рачунамо Калинића у ротацији са Даумом и Давидовцем, а очигледно бисмо требали по последњим информацијама - немају бољу позицију 4 од нас и у најбољу руку су једнаки са нама.

 

Алба - Вецел, Бин, Рапик

Асвел - Ловерњ, Ендиај

Бајерн - Букер, Оскар, Јебо

Макаби - Хоард, Коен, Рејман

Монако - Вито Браун, Корнели

Париз - Хомс, Јантунен, Си

Партизан - Бонга, Покушевски, Мајк

Жалгирис - Смаилагић, Манек, (Улановас)

 

Кад се њима дода Ефес са све тромијим Шмитсом, Вилисом на позицији Даума и Османијем на позицији Давидовца, мислим да може да се ОБЈЕКТИВНО дође до закључка да се наша екипа на својој убедљиво најтањој позицији може мерити са ПЕДЕСЕТ ПОСТО екипа у Евролиги. Нека ме неко исправи конкретним подацима ако дебело грешим, али ако грешим за нијансу онда полемика и није потребна јер то потврђује чињеницу да је све то "ту негде" и сигурно није ниједна од наведених екипа значајно испред нас. Очајавамо са правом због прве четворке и 99% људи би се сложило да је 1.5м евра колико добијају Митровић, Давидовац и Илић требало и морало да се усмери на такозвану митску звер на 4/5, али ако нам је то најлошија позиција и у поређењу са осталим екипама смо овако "конкурентни", па није онда крај света.

 

Ако извучемо квалитетних 15 минута на центру током Боломбојевог одмарања, ми имамо веома озбиљан тим који уколико испоручи статистике из прошле сезоне уз иоле квалитетнију одбрану, која укључује тренера у ову једначину јер и он треба да заради плату, ми имамо тим о ком смо маштали без једног играча који је потврда тога да не можемо добити све што хоћемо јер немамо буџет од 40 милиона да на четири врхунска крила додамо Османа или да на пет врхунских 4-5 играча додамо Везенкова од 20 милиона. Да ли је могао овај буџет боље да се искористи? ДА! Али да се сад већ претерује у дефетизму је такође тачно. Имамо много магије на 1, два озбиљна играча на 2, три вечито доступна радника на 3, сјајног Боломбоја и још две коректне нападачке опције на 5; немојмо због једне позиције (на којој притом имамо две опције уз Калинића) да отписујемо сезону кад нам се у прва два кола нуде две просечне екипе против којих бисмо победама могли да се лансирамо у позитиван скор и да га бранимо домаћим тереном до краја сезоне.

Uz dužno poštovanje i reči hvale na lepom upisu ali sve ovo tvoje oko krilnog centra pada u vodu do daljeg iz dva razloga. 

1. Računao si Kalinića na 4. sa Daumom i Dedom a mi osim 3 minuta protiv Lokomotive nismo ga videli na toj poziciji od 3 utakmice koje su se igrale a koje smo mogli da gledamo(ne znamo da li je igrao krilnog centra protiv Hapoela i Olimpijakosa a Pale ne shvatam za ozbiljno). Što znači da ne znamo da li će uopšte igrati krilnog centra. 

2. Vodeći se prvom stavkom mi ostajemo samo na Daumu i Davidovcu na poziciji 4.

Što automatski sve što si napisao o toj poziciji pada u vodu. Jer sve gore u tvom upisu nabrojane ekipe, koje vode bitku sa nama,, kome je slabija pozicija krilnog centra" imaju u timu barem jednog koji je bolji od obojice naših. Lovernj, Buker ali i Bonga, Hoard i Vito Braun koji su,, atletske aždaje" u odnosu na našu dvojicu. Alba je i prošle godine sa Binom(koji je imao jednu od malog broja dobrih partija i to baš protiv nas) i Vecelom pravila problem našim krilnim centrima. Možemo samo da delimo poslednja tri mesta sa Parizom i Žalgirisom( koji je takođe pitanje da li su slabiji od nas na toj poziciji pošto znamo da Smailagić takođe ima ozbiljno telo i atletiku u odnosu na Dedu i Dauma). Jedno je sigurno. Da se nadamo i molimo da sam Bolomboj može da pokrije te nedostatke u odbrani s obzirom da jedini ima telo i može da parira svim ekipama u EL, tako da ne osetimo ili što manje da osetimo našu rupu sa pozicije 4 i da Daum ima svoje procente šuta za 3 pa da šteta bude što manja. 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Čočo said:

1. Računao si Kalinića na 4. sa Daumom i Dedom a mi osim 3 minuta protiv Lokomotive nismo ga videli na toj poziciji od 3 utakmice koje su se igrale a koje smo mogli da gledamo(ne znamo da li je igrao krilnog centra protiv Hapoela i Olimpijakosa a Pale ne shvatam za ozbiljno). Što znači da ne znamo da li će uopšte igrati krilnog centra.

 

Мислим да смо га видели само три минута против Локомотиве на четворци само зато што смо повели на турнир једну тројку у Добрићу. Са Гедраитисом који је одиграо 34/34 утакмице прошле сезоне у Евролиги мислим да је у реду очекивати да је расподела минутаже другачија кад су сви доступни јер нема теорије да ће Калинић, Добрић и Гедраитис да се упакују у 40 минута на тројци. Ако знамо да још једно појачање не долази и да су Кенан и Недовић забетонирани на двојци, онда је негде здраворазумски очекивати да је Калинић планиран да игра у ротацији са Даумом и Давидовцем, а врло вероватно и да је предводи. Бар се надам да је тако јер мислим и верујем да нам је тренер стручнији од управе.

 

Све пада у воду ако су четворке само Даум и Давидовац и онда је поређење са осталима излишно, али Калинић ће ту играти и онда верујем 100% у то што сам написао.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, aleksa7 said:

 

Мислим да смо га видели само три минута против Локомотиве на четворци само зато што смо повели на турнир једну тројку у Добрићу. Са Гедраитисом који је одиграо 34/34 утакмице прошле сезоне у Евролиги мислим да је у реду очекивати да је расподела минутаже другачија кад су сви доступни јер нема теорије да ће Калинић, Добрић и Гедраитис да се упакују у 40 минута на тројци. Ако знамо да још једно појачање не долази и да су Кенан и Недовић забетонирани на двојци, онда је негде здраворазумски очекивати да је Калинић планиран да игра у ротацији са Даумом и Давидовцем, а врло вероватно и да је предводи. Бар се надам да је тако јер мислим и верујем да нам је тренер стручнији од управе.

 

Све пада у воду ако су четворке само Даум и Давидовац и онда је поређење са осталима излишно, али Калинић ће ту играти и онда верујем 100% у то што сам написао.

Slažem se. I ja se nadam da je tako. Ali mi nikako ne uliva optimizam za tu poziciju ako uzmemo u obzir da (bar to šta smo gledali) Kalinić sa ekipom nije igrao na poziciji 4. I ako je planirano bila je prava prilika to i vežbati s obzirom da je pored Dobrića u Rusiji bio i Lazić koji je igrao i na 2 i na 3. Tako da Dobrić nije bio sam na krilu da bi morao Kalinić igrati samo na poziciji 3.

Edited by Čočo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Permutovao brojke. Joj koji lik🤣🤣🤣

 

Sada se ponovo oglasio Nebojša Čović, saopštenjem na sajtu KK Crvena zvezda koje prenosimo u celini.

„Povodom spekulacija koje su se pojavile u medijima nakon konferencije KK Crvena zvezda Meridianbet, a oko obeštećenja za igrača Nikolu Topića,  predsednik kluba Nebojša Čović sledećom izjavom želi da otkloni  bilo kakve nedoumice:

 

„Permutovao sam cifru za obeštećenje za drugog igrača. Nakon provere u klupskoj dokumentaciji konstatovao sam da je KK Mega Vizuri uplaćeno 150 hiljada dolara neto, odnosno 180 hiljada dolara bruto u dinarskoj protivvrednosti po srednjem kursu NBS na ime obeštećanja po sporazumu za igrača Nikolu Topića.  Ovim stavljam tačku na bilo kakve dalje spekulacije na ovu temu“ rekao je predsednik KK Crvena zvezda Meridianbet.

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Мислим да је боља опција да Роки крпи на 4 него Калина. Дефанзивно је мање више свеједно ко ће од њих двојице на 3 а ко на 4. Док офанзивно Калина на 3 има предност готово против сваког на посту, а Роки би ту ширио са четворке и остајало би више простора за шут па је очекивати и боље проценте од њега.

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Мислим да је боља опција да Роки крпи на 4 него Калина. Дефанзивно је мање више свеједно ко ће од њих двојице на 3 а ко на 4. Док офанзивно Калина на 3 има предност готово против сваког на посту, а Роки би ту ширио са четворке и остајало би више простора за шут па је очекивати и боље проценте од њега.


pa da, samo sto bi svaki pismen trener protivnika zamenio i stavio krilnog centra na Kalinu gde gubi predsnost a krilo na Gedru. 
 

Primera radi, Partizans se adaptirao u jednom momentu na nasu igru sa Gedrom na 4 , kada su stavili beka na njega.

 

Sve u svemu, krpicemo do nekih korekcija u sastavu.

Edited by Admiral
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne mogu da se otmem utisku da se sa ovim budžetom mogao/morao napraviti kvalitetniji, atletičniji i raznovrsniji tim. Tim koji može biti kompetitivan i kada stane napad gde odbranom traži put do pobede kao i sa boljim balansom između niskih i visokih igrača.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Једно питање, каква јр ситуација у Арени када се при уласку показује сезонска на телефону да ли пуштају? Прошле године пуно другара није долазило на поједине утакмице а физички нису могли да дају другоме карту па ето чисто питам да ли та могућност постоји или не. 

 

Што се тиче екипе која је направљена за ову сезону, мислим да је ово скуп добрих играча и да ми делује да могу да кликну и да та нека хемија може да достигне озбиљан ниво који је потребан за неки помак у Евролиги. Е сад јесте да нам недостаје једна озбиљна четворка, али такође мислим да Калина и Гидраитис могу да покрију одлично и ту позицију, видећемо како ће то изгледати ако ништа доселекција нам не гине. 

 

Од стартне петорке сви очекујемо да буду на највишем нивоу, али резултат у Евролиги ће зависити пре свега и од клупе, која није слаба као што неки мисле, јер имамо ту Јага, Теа, Недовића, Рокаса, Даума, Митровића, Добрића, Плавшића.. Значи много играча који су нам били носиоци у претходним сезонама и коју јесу заиста добри играчи. Једва чекам да почне сезона, само здравље да послужи ове сезоне, да нас мимоиђу повреде и да се врати за посебно ону претходну кад су нам повреде практично уништиле сваку помисао да се приближимо месту ка плејину. Да уђемо у 10 па даље како буде. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Jelencom said:

Nevjerovatno ali istinito, Čovke priznao da je pogriješio.

Nije isplaćeno 200 hiljada evra menadzeru za Topića,nego 150 iljki Megi

Realno nije ni 150 vec je 180. To sto je Mega dobila 150 nije nas problem, mi smo tanji za 180k. Sto mu dodje blizee 200 nego 150.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, СамоТи3 said:

Једно питање, каква јр ситуација у Арени када се при уласку показује сезонска на телефону да ли пуштају? Прошле године пуно другара није долазило на поједине утакмице а физички нису могли да дају другоме карту па ето чисто питам да ли та могућност постоји или не. 

prvih par kola je moglo, ali mislim da su kasnije zbog zloupotrebe prestali da pustaju

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kokodakalo said:

Realno nije ni 150 vec je 180. To sto je Mega dobila 150 nije nas problem, mi smo tanji za 180k. Sto mu dodje blizee 200 nego 150.

 

Mozda nikada nisi vodio firmu pa ne znas kako to oko PDV-a izgleda, svi to uglavnom gledaju sa potrosacke strane gde potrosac plati PDV. Ali u biznisu to nije bas tako, nije nas trosak 180k, naime, imas ulazni i izlazni PDV. 

 

Recimo to ovako, imao si ugovor sa Megom da ces im za usluge razigravanja tvog igraca uplatiti 7.5% nakon sto se on proda, i to je sada doslo na naplatu, 150k evra + 20% PDVa = 180k evra. To je Mega fakturisala i ti si to platio njima (a oni dalje ce da regulisu taj PDV sa svoje strane sa drzavom Srbijom). Tih 30k ti je ulazni PDV.

 

E sad, ti si recimo sa nekim komercijalnim sponzorom dogovorio da ces im raditi reklame sa prvotimcima, i tu uslugu ces im naplatiti recimo 200k evra, sa PDVom to je 240k evra. Ti ces toliko dobiti para od sponzora, ali 40k PDVa je drzavno (izlazni PDV).

 

Medjutim vec si Megi platio 30k evra PDV-a, tako da ti drzavi neces dati sad svih 40k evra koje si "prihodovao" kroz PDV vec samo 10k evra razlike. 

 

Uprostio sam maksimalno ali nadam se da kapiras zasto je "adekvatnije" da se gleda neto. Koliko je zapravo "trosak PDV-a" zavisi od firme do firme, ali u vecini slucaja nikada nije max.

 

p.s. nisam ni ekonomista ni knjigovodja, mozda sam pogresio u nekoj terminologiji, znam ovo iz "sopstvene muke koja me na to naterala" kako bih legalno poslovao (pozdrav drugaru koji nadam se ovo cita i dalje) 🙂 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

 

Mozda nikada nisi vodio firmu pa ne znas kako to oko PDV-a izgleda, svi to uglavnom gledaju sa potrosacke strane gde potrosac plati PDV. Ali u biznisu to nije bas tako, nije nas trosak 180k, naime, imas ulazni i izlazni PDV. 

 

Recimo to ovako, imao si ugovor sa Megom da ces im za usluge razigravanja tvog igraca uplatiti 7.5% nakon sto se on proda, i to je sada doslo na naplatu, 150k evra + 20% PDVa = 180k evra. To je Mega fakturisala i ti si to platio njima (a oni dalje ce da regulisu taj PDV sa svoje strane sa drzavom Srbijom). Tih 30k ti je ulazni PDV.

 

E sad, ti si recimo sa nekim komercijalnim sponzorom dogovorio da ces im raditi reklame sa prvotimcima, i tu uslugu ces im naplatiti recimo 200k evra, sa PDVom to je 240k evra. Ti ces toliko dobiti para od sponzora, ali 40k PDVa je drzavno (izlazni PDV).

 

Medjutim vec si Megi platio 30k evra PDV-a, tako da ti drzavi neces dati sad svih 40k evra koje si "prihodovao" kroz PDV vec samo 10k evra razlike. 

 

Uprostio sam maksimalno ali nadam se da kapiras zasto je "adekvatnije" da se gleda neto. Koliko je zapravo "trosak PDV-a" zavisi od firme do firme, ali u vecini slucaja nikada nije max.

 

p.s. nisam ni ekonomista ni knjigovodja, mozda sam pogresio u nekoj terminologiji, znam ovo iz "sopstvene muke koja me na to naterala" kako bih legalno poslovao (pozdrav drugaru koji nadam se ovo cita i dalje) 🙂 

Ali isto tako, ako imas prihod iz inostranstva onda ne mozes da odbijes taj pdv( a to je ovde slucaj), tako da je jedino ispravno gledati da smo platili Megi 180 hiljada. Ovde se teca malo zapricao, pa je verovatno pokvario neko Miskovo muckanje sa Megom, pa se kao ispravio. Kada si njega cuo da je rekao ,,pogresio sam``?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...