Jump to content

KK Crvena zvezda 2024/25 - ...svi su dani ponosni i slavni!


Kooineeperk

Sta ocekujete od ove sezone?  

316 members have voted

  1. 1. Ocekivanja u Evroligi?

    • Dno kace (15.-18. mesto)
      6
    • Malo nam je falilo (11. - 14. mesta)
      99
    • Play-in... Doigravanje i to je to! (7. - 10. mesto)
      82
    • Play-in... i idemo u Top8 doigravanje!
      85
    • Direktno u Top 8 (1-6)
      20
    • F4 baby!
      12
    • Bicemo sampioni!
      11
    • Ma sta god samo da ne budemo iza komsija :-)
      0
  2. 2. Ocekivanja u regionu i Srbiji?

    • Sveeee!
      274
    • Prvi u selu (KRK/KLS pehari), drugi na Jadranu (poraz u finalu a mozda i pre)
      38
    • Beztrofejni debakl
      3
  3. 3. Ko ce prvi napustiti tim?

    • Teodosic
      4
    • Davidovac
      4
    • Kenan
      21
    • CMM
      5
    • Daum
      87
    • Nedovic
      1
    • Gidra
      10
    • Neko ko nije naveden
      47
    • Niko!
      136


Recommended Posts

Ne znam kakva se ovde četvorka očekuje sredinom septembra, pa još od kluba kome su letošnja pojačanja:

 

- prvi asistent Evrolige za kojeg je plaćeno obeštećenje Baskoniji (plejof ekipi)

 

- drugi strelac Olimpijakosa (F4 ekipe)

 

- startno krilo Barselone, ujedno domaći igrač, ex reprezentativac i povratnik u klub 

 

- igrač koji je ispao iz rotacije u Virtusu, al' domaći igrač, reprezentativac i povratnik sa sedmogodišnjim stažom u klubu

 

- četvorka iz Efesa, al' polu-mačka u džaku jer mu se EL iskustvo svodi na svega 11 utakmica 

 

- centar koji jedini od navedenih ne dolazi iz EL kluba, al' je naravno domaći igrač, novopečeni reprezentativac i neko ko je u ABA ligi imao odličnu statistiku

 

 

Da je na poziciji 4 postojao dostupan igrač sa EL iskustvom, reputacijom i kvalitetnom sezonom iza sebe poput recimo Kenana na poziciji 2, naravno da bi doveli tog igrača pre Dauma. Na nekog igrača ispod radara i bez EL iskustva se svakako gleda kao na full mačku u džaku, na G-League igrača Plavšić i slični već oštre svoje britko pero jer Smart samo na poziciji 4/tamo je i Simonović dominirao pa smo ga videli, a eto Daum makar ima evropsko iskustvo + nije došao direktno iz Dertone nego iz Efesa.

 

Naravno da je pokušano i sa Petruševim koji ispunjava sve kriterijume za KKCZ pojačanje (dolazi iz EL ekipe + domaći igrač + reprezentativac + povratnik), kada to nije prošlo jasno je bilo da je to i kraj prelaznog roka, jer su sve opcije poznate menadžmentu kluba ispucane.

 

  • Like 15
  • Thanks 1
  • Ha-ha 5
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Pa valjda je jasno da se gleda ka domacem igracu jer taman posla da Dedi uzima minute neki zli stranac. Petrusev da dodje reci ce ukazala se prilika, nece sigurno reci Deda nema kvaliteta ili sl. kao sto nece ni za jednog domaceg 

 

Ista prica furana i prosle sezone sa Gilespijem, trte mrte do decembra trazi se neko ko ce praviti razliku ( u cemu😂) a zapravo trazio se neko ko nece uzimati puno minuta i ko nece "smetati" osovini

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Guru said:

Ne znam kakva se ovde četvorka očekuje sredinom septembra, pa još od kluba kome su letošnja pojačanja:

 

- prvi asistent Evrolige za kojeg je plaćeno obeštećenje Baskoniji (plejof ekipi)

 

- drugi strelac Olimpijakosa (F4 ekipe)

 

- startno krilo Barselone, ujedno domaći igrač, ex reprezentativac i povratnik u klub 

 

- igrač koji je ispao iz rotacije u Virtusu, al' domaći igrač, reprezentativac i povratnik sa sedmogodišnjim stažom u klubu

 

- četvorka iz Efesa, al' polu-mačka u džaku jer mu se EL iskustvo svodi na svega 11 utakmica 

 

- centar koji jedini od navedenih ne dolazi iz EL kluba, al' je naravno domaći igrač, novopečeni reprezentativac i neko ko je u ABA ligi imao odličnu statistiku

 

 

Da je na poziciji 4 postojao dostupan igrač sa EL iskustvom, reputacijom i kvalitetnom sezonom iza sebe poput recimo Kenana na poziciji 2, naravno da bi doveli tog igrača pre Dauma. Na nekog igrača ispod radara i bez EL iskustva se svakako gleda kao na full mačku u džaku, na G-League igrača Plavšić i slični već oštre svoje britko pero jer Smart samo na poziciji 4/tamo je i Simonović dominirao pa smo ga videli, a eto Daum makar ima evropsko iskustvo + nije došao direktno iz Dertone nego iz Efesa.

 

Naravno da je pokušano i sa Petruševim koji ispunjava sve kriterijume za KKCZ pojačanje (dolazi iz EL ekipe + domaći igrač + reprezentativac + povratnik), kada to nije prošlo jasno je bilo da je to i kraj prelaznog roka, jer su sve opcije poznate menadžmentu kluba ispucane.

 

Svaka ti ja ka u Njegusa😂

Link to comment
Share on other sites

Just now, Don Dusko said:

Znas mogao bi ti da izneses protivargumente umesto posprdnog posta.Ako je vec jedna strana iznela argumentaciju onda je pozeljno da i ti izneses svoju.

Ovako ispada da si maliciozan.

To si napisao meni ili @Guru ? Koje argumente je izneo? ili drugacije da napisem. Ko je napisao posprdni i maliciozni tekst? Sta sam ja napisao posprdno? Ja potpisujem ovaj njegov post.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Mile1 said:

Povraca mi se od Davidovaca.Bivsi igrac koji je olinjao kao macak a jos na sve to uzima 700k po sezoni. Nije on kriv vec coravi bandit koji ce nas opet kostati neke jace borbe za top8. Fujcina

Ja sam za tog Davidovca nekako imao neka opravdanja,bar sebi u glavi, ali ovo na šta on liči opet na početku sezone je stvarno sramota,na  ovom turniru čovjek nema volje skoncentrisati se dati slobodno kamoli šta drugo,stvarno sramotno ponašanje,kao preležaću opet cijelu sezonu,može mi se..

Sto se tiče Dauma ne vidim neki kvalitet,bar da nešto radi iznad prosječno,kao ima taj šut,ali ne izgleda mi ni to kao nešto što ćemo moći iskoristiti.

Nama je pod moranjem još jedan visoki,da bude čvrst,pokretljiv,dobar defanzivac i skakač,ne mora biti neki napadač.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dropkick Murphys said:

Alba, Asvel, Pariz, Bajern, Baskonija, Makabi, Žalgiris. 

 

Ako budemo iza bilo koga od nabrojanih ove sezone, a da se drastično ne promeni situacija u njihovim rosterima, da se ne ljubimo i sa trenerom i sa Upravom. 

 

Elem, prvi utisak mi je da će teže biti ući u 8, ali lakše u plej in, u odnosu na prošlu sezonu. 

Ovo je na papiru samo tako.

 

Realna prica je da mora jos puno toga da se poklopi da bi se znalo ko, sta i gde moze u EL od timova.

 

Uzmimo za primer Armani, jaka imena na papiru, relativno losi u EL.

 

 

Ono sto mene brine jeste to kao da jako sporo ulazimo u finis priprema odnosno hvatamo zalet za pocetak sezone i takmicarskih utakmica. A u EL nam je jako bitno kako cemo startovati. Imam utisak kao da kasnimo mesec dana za ostalim timovima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne razumem zašto se proziva Davidovac ...Jedina adresa je Covic a potom Sveropulos...Nije sam sebe u klub doveo Davidovac,   nije sam sebe ubacio na teren da igra i sebi dao minutazu. 

On igra kako igra, na tebi je da li hoces  da ga angažuješ ili ne. 

Covic sa svojim timom sklapa tim , određuje plate...

Bez potrebno se proziva momak koji pri tom nikom nista nije uzeo, ni ti je koga uvredio. 

Covic je jedina adresa na koju se treba pozvati .

 

Edited by No name
  • Like 22
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, quentin said:

Kad igrači počnu da pričaju o procesu i sistemu, znaš da stvari ne idu baš dobro.

On često tako piskara. Ko ima twitter i instagram može često to da vidi. A da stvari nisu najbolje smo i sami mogli da vidimo. Ne treba nam tvit Kodija.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, No name said:

Ne razumem zašto se proziva Davidovac ...Jedina adresa je Covic a potom Sveropulos...Nije sam sebe u klub doveo Davidovac,   nije sam sebe ubacio na teren da igra i sebi dao minutazu. 

On igra kako igra, na tebi je da li hoces  da ga angažuješ ili ne. 

Covic sa svojim timom sklapa tim , određuje plate...

Bez potrebno se proziva momak koji pri tom nikom nista nije uzeo, ni ti je koga uvredio. 

Covic je jedina adresa na koju se treba pozvati .

 

 

Iako ne zelim da umanjim krivicu Covica dobar deo krivice ima i sam Davidovac. Svi smo videli da on moze da igra odlicno protiv cak i nekih od najboljih el igraca ali je problem sto on godinama pocinje sezonu totalno fizicki nespreman a pored toga konstantno deluje da mu je motivacija u minusu. Kad si vec dobio ozbiljan ugovor i igras za veliki klub duzan si navijacima, saigracima i treneru da dajes sve od sebe i da vodis racuna o fizickom stanju. Niko ne ocekuje da on bude nosilac i prva cetvorka al ljudima je muka da gledaju godinama kako se 9 meseci razvlaci po terenu da bi odigrao 6,7 dobrih utakmica na kraju sezone.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Деда је својим играма у плеј офу Аба лиге, Купу и домаћој лиги један од најзаслужнијих за освајање многих трофеја. Зато ћу увек према њему имати поштовање.

Лично и ове године, као и свих ових година, немам превелика очекивања у ЕЛ. Пошто је освајање трофеја мисаона именица, свеједно ми је да ли ћемо на крају регуларне лиге завршити на 10 или 8 месту. Са уживањем ћу пратити клуб у најелитнијем европском такмичењу, радовати се свакој победи. 

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Čočo said:

On često tako piskara. Ko ima twitter i instagram može često to da vidi. A da stvari nisu najbolje smo i sami mogli da vidimo. Ne treba nam tvit Kodija.

 

Pre će biti da je to tvitovao zbog suvisnih komenatra posle nebitnog pripremnog meča protiv Zenita.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Систем те лаже said:

Деда је својим играма у плеј офу Аба лиге, Купу и домаћој лиги један од најзаслужнијих за освајање многих трофеја. Зато ћу увек према њему имати поштовање.

Лично и ове године, као и свих ових година, немам превелика очекивања у ЕЛ. Пошто је освајање трофеја мисаона именица, свеједно ми је да ли ћемо на крају регуларне лиге завршити на 10 или 8 месту. Са уживањем ћу пратити клуб у најелитнијем европском такмичењу, радовати се свакој победи. 

I ja sam zbog toga tražio neka opravdanja za katastrofalnu igru u toku sezone jer su mi ti trofeji veoma bitni.Ali ajde onda da ne računamo da ga imamo u rosteru tamo do maja, juna,neka on odmara,a ne da svake sezone imamo rupu na 4

 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ce Davidovac biti iskljucen iz El rotacije kad su svi zdravi, da ce na 3 jedan od Kalinic/Giedraitis i Dobric a na 4 jedan od pomenute dvojice i Daum. Dovodjenje Dauma mi govori da Janis ne racuna na Davidovca, a nedolaskom Petruseva otvara se prostor za Dobrica na 3 i da Kalinic ili Giedraitis igraju na 4 uz Dauma sto po meni ne znaci da je to nesto lose (svakako daleko bolje nego Mitrovic i Davidovac a pritom treba da se gleda siri kontekst koliko smo jaci na svim drugim pozicijama jer je kosarka 5 na 5 a ne 1 na 1 sa pozicije 4 ili bilo koje druge) kako vecina ovde misli a vreme ce da pokaze sta i kako. Tako da su mi price o Davidovcu svakako suvisne, narocito unapred i cak su mi i besmislene. Skepsu i strepnju razumem ali proricanje sudbine kao da neko zna da cemo unapred izgubiti utakmice zato su na 4 Kalinic/Giedraitis i Daum to mi je dosta suludo. Kao da smo vec usli u sezonu i Davidovac igra 15min pa je ljudima muka od njega, a sezona nije ni pocela i kad pocne verujem da prica o Davidovcu nece ni biti jer nece biti u 12.

 

CMM, Teo, Jago

Kenan, Nedovic

Giedraitis/Kalinic, Dobric

Giedraitis/Kalinic, Daum

Bolomboj, Plavsic, Mitrovic

 

Crta se ovih 12.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Baš duhovito, a realnost je, da je taj kojeg prozivaš i od kojeg imaš noćne more, nama doneo dva učešća u EL. Ukupno gledano bolji je bio od Yaga kojeg eto svi nekako gutaju, a ja stavim onu stvar na panj da je zlopamtilo Nebojša namerno doveo brazilskog Fićka samo da dokaže svima koji ste pljuvali Fiću®, da ste to radili isključivo jer je Nebojšin sin, a ne jer je bio katastrofalan igrač kako su mnogi pisali.

Edited by Sinnerman
  • Love 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 19
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ja imam utisak da smo mi od trenutka potpisivanja Dobrića “prebacili” Kalinu momentalno na 4 i “digli” ruke od Petruševa. U fazonu ako ga Olimpijakos pusti neka dodje, super, ako ne, opet super.

Mislim da se nismo preterano cimali, a ne znam ni da li smo mogli jer je on, kako gazda kaže, “igrač Olimpijakosa”, i to je to.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...