Jump to content

KK Crvena zvezda 2024/25 - ...svi su dani ponosni i slavni!


Kooineeperk

Sta ocekujete od ove sezone?  

398 members have voted

  1. 1. Ocekivanja u Evroligi?

    • Dno kace (15.-18. mesto)
      22
    • Malo nam je falilo (11. - 14. mesta)
      122
    • Play-in... Doigravanje i to je to! (7. - 10. mesto)
      98
    • Play-in... i idemo u Top8 doigravanje!
      98
    • Direktno u Top 8 (1-6)
      28
    • F4 baby!
      15
    • Bicemo sampioni!
      13
    • Ma sta god samo da ne budemo iza komsija :-)
      1
  2. 2. Ocekivanja u regionu i Srbiji?

    • Sveeee!
      316
    • Prvi u selu (KRK/KLS pehari), drugi na Jadranu (poraz u finalu a mozda i pre)
      67
    • Beztrofejni debakl
      14
  3. 3. Ko ce prvi napustiti tim?

    • Teodosic
      4
    • Davidovac
      6
    • Kenan
      24
    • CMM
      12
    • Daum
      109
    • Nedovic
      1
    • Gidra
      10
    • Neko ko nije naveden
      70
    • Niko!
      161


Recommended Posts

3 hours ago, No name said:

Zna se kako se sa takvima igra i kako se igralo. Branko Lazic je to najbolje demonstrirao u X utakmica. U tolikom broju utakmica protiv Pantera , desiće se da i on nekad odigra dobro, ali generalno on je uštopovan u 90 % .

Flaster na njemu, lice u lice, prvi zadatak da ne primi loptu da ga izoluješ od ostatka tima, ako primi loptu , kontakt i što bliže. On nema ulaz, njemu se sve svodi da provuče loptu dva puta kroz noge i da se digne na šut. 

Ali u ključnom delu njega čuva dobric koji stoji daleko , koji dozvoljava da ovaj primi loptu a nakon toga stoji daleko od njega, i onda primamo koš.

Tako je. U slucaju Puntera "daleko" je ono sto je kod vecine sutera sasvim korektna odbrana. Tu je trojka preko Dauma i jos nekoga ranije odlican primer. Relativno blizu na suteru, ali nedovoljno za odbranu suta Puntera. Ovo Dobricevo ne spada u tu kategoriju jer je on bio vise od jednog koraka udaljen od Puntera i pokusavao je dotrcavanjem spasiti nesto. To je bila losa odbrana. Ovo Daumovo spada u kategoriju "nedovoljno dobro".

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Markoss said:

 

Nije samo Petrusev, gleda se jos igraca, uglavnom preko bare. 

Po meni, Petrusev nam na poziciji 5 nece doneti ono sto nam treb. Bolji je od Mitrovica, sigurno bolji od Plavsica, ali on je pre 4ka nego 5ica. Nama treba izrazita, masivna petica.

 

Pozicija 4 mi se cini trenutno mnogo manji problem nego pozicija centra. Govorim to btw od pocetka sezone. Ali, niko me ne slusa...😁

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Markoss said:

Ali kako da se iskoristi Dobric koji je na SG slabiji od Nedovica i Kenana, a na SF od Kalinica i Gidraitisa. Gde su tu uopste minuti za njega?

 

U ovakvom rosteru - nikako, zato ga nije trebalo ni dovoditi letos nakon što smo već potpisali/produžili 5-6 igrača na pozicijama koje pokriva. Zato sam i napisao da je mnogo poštenije staviti ga van 12, nego mu izmišljati nekakvih 8 mpg (kakva je ovo uopšte minutaža?) pritom ga stavljajući u ulogu za koju nema adekvatan skillset. 

 

48 minutes ago, Markoss said:

Dobric, Davidovac i Mitrovic

 

... nisu ista kategorija igrača, jer je Dobrić jednostavno kvalitetniji od druge dvojice i sasvim upotrebljiv kao bekap SF za 15-ak minuta po meču u petorkama u kojima će biti sklonjen od lopte kako u napadu, tako i u odbrani. Od precenjivanja i guranja u ulogu nekog nosioca i maltene go-to igrača u napadu, do potcenjivanja i toga da ulazi na par minuta da igra odbranu na protivničkim ball handler-ima - i jedno i drugo je pogrešno i ni jedno ni drugo nije Dobrićeva krivica, nego se radi o lošim procenama stručnog štaba i klupskog menadžmenta (lol, zna se na koga mislim). Samim tim bi i to nezadovoljstvo trebalo usmeriti na pravu adresu i ne donositi zaključke o nečijim kvalitetima u situaciji kada se igrač očigledno koristi na pogrešan način. 

 

  • Like 23
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/18/2024 at 4:33 PM, Nenadd said:

Prosle godine je bilo jako frustrirajuce kako su nas prebijali i kako su u nekim situacijama lako dolazili do poena.

 

Satoranski nas je silovao sa niskog posta, tu prednost su koristili za stvaranje viska i kreiranje na razne nacine, od cega su najvise vajde videli centri i Brizuela.

Iako memorija kaze da nas je sahranio Brizuela, Satoranski i Veseli su bili duo koji nas je sistemski dobio, uz pomoc Kaline, Vilija i Parkera.

Brizuela je samo bio ekser u sanduku, mogao je vrlo lako to biti neki Abrines, Laprovitola ili neko treci.

Tada nismo imali kadar da im se suprotstavimo fizicki, ni unutra ni spolja.

 

Veceras ce to ipak biti malo drugacije, iako ne potpuno ravnopravni, vodjeni publikom i uz dobru koncentraciju mozemo dosta.

Pre svega, sada konacno imamo PG-a koji fizicki moze da isprati njihovog, tu Satoranski tesko da moze da ostvari neku prednost i zato Kodi opet mora da igra na maksimalnoj minutazi.

Ako Satoranski igra 29 minuta, Kodi mora 30.

Teo je Teo, on mora da se proba par minuta zbog svega sto moze da donese u napadu, a na ustrb Jagove minutaze.

Iako je Brazilac ko porucen da juri Laprovitolu i(ili) Brizuelu kroz blokove, vise se bojim njihove pozicione velicine i snage nego brzine i suta.

S tim u vezi, mozda je Jago cak i malo veca obaveza u odbrani veceras od Mise, ako treba iskljuciti iz rotacije jednog od njih dvojice - biram brata Dzeja.

 

Ulogu jurenja i kidisanja na Pantera i Laprovitolu morace da preuzme Kenan, nadam se samo da ce onako nalozen ostati miran i da nece uci u neke probleme sa faulovima, pu pu.

Dopuna ce verovatno biti Dobric, manje Gidra, a svoje ce na toj strani terena morati da da i Nemanja, bas kao i u Carigradu.

Boldvina smo cuvali sjajno, Hauarda cak i malo bolje, aj da vidimo kako ce to izgledati sa Kepom.

 

Unutra je stvar takodje bolja nego lane, iako ne znacajno, imamo cemu da se nadamo.

Kalina ne samo da moze da odigra koretno protiv svake njihove opcije na 3/4, vec moze i da napadne vecinu njih, makar da se proba u nekim varijantama.

Svakako ce mu biti lakse nego u Turskoj, a nije na odmet ni sto je trenirao i igrao sa njima, uzdamo se u njegov kliker i volju da ih nadigra.

Nakon Daumove odbrane u drugom poluvremenu na Hejsu, ne vidim zasto ne bi dobio sansu da cuva Parkera, mada nije iskljuceno da se opet ide na menjazu cuvara pa da on uzme Andersona na 3 a Kalina ovog na 4, videcemo vec.

Od ostalih tamo, Fal mozda i ne bude ulazio u igru, dok je Metu vise briga za nas napad, nego za odbranu.

Visok je i jak, ali cini se jos uvek nezgrapan, ne bi me cudilo da se nadje u grcu pred punom arenom.

 

Ako hocemo da drzimo rezultat kao u prethodne 2 utakmice, bice nam potreban sjajan skok, a to jedino moze da obezbedi jos jedna brutalna partija Bolomboja.

On je jedini u stanju da parira Veselom i Ernangomezu, treba se cuvati Cehovih poludistanci kojim je mucio Monako, kao i Vilijeve ledjne tehnike za koju se nadam da nece doneti nista gostima.

Kao i kod Kenana, mnogo je vazno da se Bocko uvede dobro u utakmicu i da ne udje u problem sa licnim greskama, cini mi se da mu se od starta sezone sudi ono sto prosle godine nije, svakako nije pod zastitom sudija kao neke druge kolege na toj poziciji.

Mitar tesko da ima sta da trazi ovde, jedino se mozemo uzdati u neki njegovu minijaturu u napadu koja bi koliko toliko kompenzovala probleme u odbrani.

Tih problema sa njim ce svakako biti, te kao i na poziciji jedan - ocekujem njega u sto manjoj ulozi, mozda cak i da ga Plavsic odmeni par minuta u igri.

Zna sve to i Penjaroja, pa ce biti interesantno videti hoce li i nas napadati sa 2 centra u petorci, ili je to samo bio odgovor na Monakov tandem Motejunas - Mam.

Svakako, za njihovo efikasno zaustavljanje bice potrebno da kompletna odbrana radi kao sat, da se udvaja pedantno ako je to izbor trenera, da se seku faulovima i da im se ne dozvole ona lob dodavanja iz polu kontri.

Daj da mi njih u startu uvedemo u nervozu i ne dozvolimo im nista mufte, pa ce i sve ostalo ici lakse.

 

Za kraj, neophodno je da nastavimo da sutiramo u visokim procentima, narocito se to odnosi na otvorene suteve kojih ce sigurno biti.

Nisu oni Oly, bice propusta u odbrani i to mora da se kaznjava.

Do sada su tu blistali Neda, u prve dve i Kenan, sporadicno Daum, Kodi i cak Bolomboj.

Postoje neke rezerve u Gidraitisu i Teu, kao i Davidovcu i Dobricu, ukoliko sticajem okolnosti dobiju koji minut vise.

 

Mnogo toga se mora ispostovati da bismo bili u situaciji za pobedu.
Ako i budemo bili, ne sumnjam da je ovogodisnja ekipa upravo ta koja svoje sanse ne propusta, a prednost olako ne ispusta.

Dovoljno smo iskusni i gladni, podrska ce biti fantasticna i nema razloga da se ne nadamo podvigu.

 

Srecno momci!

Na kraju ovo sa Bockom, u kombinaciji sa nasim (ne)snalazenjem na PG-u ispade presudno, steta.

 

Dobra utakmica za nas u vise aspekata, moglo je lako da ispadne slavlje na kraju.

 

Kodi mora da nastavi da raste i sazreva kao jedan od lidera ekipe.

Bocko mora pod hitno da dobije zamenu, ako je jedan Petrusev jedini igrac na svetu kog su ovi sposobni dovesti - nek bude i on, samo sto pre.

 

Protiv Madrida cemo patiti od istih bolesti, ali zato vec protiv Zalgirisa mozemo ocekivati da neki segmenti igre prevagnu na nasu vodenicu.

 

Sad mali odmor pa pravac Moraca po pobedu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, berti said:

Sve receno, sve napisano... Samo  jedan licni dozivljaj da ispricam.

Sinoc sam se u vreme utakmice vracao sa puta i prati utakmicu na " rezultati uzivo". Napeto, klackalica i objave kraj, nasa pobeda 82:81. Javim zeni da stizem oko ponoći ugasin telefon ne zeleci da citam izvestaj sa utakmice jer cu kod kuce da odgledam utakmicu. Stignem, svi spavaju. Upalim tv, pustim utakmicu od pocetka. Mirno gledam. Pred kraj napeto, kazem sebi mozda i bolje sto nisam gledao direktno jer bih poludeo. Njihov napad, rezultat se vec uklapa... Onaj mamlaz daje trojku... Jbt, mozda sam lose video, mozda je 85:84 za nas, sad cemo trojku da damo. Jok, Jago dva poena i produzetak. Palim telefon odmah i imam sta da vidim.

Gledao sam, sto uzivo, sto preko tv mnogo infarkt šokova i završnica, ali ovako nesto, ovakav osecaj nikada nisam imao. Prvo sam počeo da se ludacki smejem, pa me onda spopao nekakav kašalj i na kraju drhtavica bukvalno celog tela. Kao na struju da sam ukljucen. Bogu fala, bromazepam i dvocasovno sedenje u fotelji na terasi je smirilo sve, ali ne dao bog nikome ovako nešto. Steta sto ne mogu dzukeletine koje su napravile tu aplikaciju sa rezultatima da se tuže.

Teska noc,tezak poraz...Idemo dalje.

nisi zvezdas ako ti nisu pomodrela usta

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Iskoči mi sada na instagramu video kako se igrači Barselone raduju nakon što su nas dobili i ne znam šta da kažem. Mnogo su bili naloženi, što je znak respekta, mnogo su srećni u usta ih ....., a ja mogu da kažem da mnogo peče što su nas u našoj kući dobili na način na koji su nas dobili. Da nas razbiju naš bivši igrač, koji to negira, plus bivši Grobar, baš boli.

Edited by Sinnerman
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ma mi sa još jednim visokim koji će sigurno uskoro doći i koji će da drži reket sa Daumom i Bolombojem završavamo stvar. Pitanje će biti onda da li ćemo biti u prvih 4 i imati prednost domaćeg terena u TOP 8 ili ćemo biti od 5 do 8 mesta i sa tog mesta idemo na F4. 😄💪

Edited by Čočo
  • Like 2
  • Love 9
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Za mene je sjajna stvar momenat koji nije dovoljno apostrofiran - izbacivanje Davidovca iz 12. Šta o njemu misli Janis dovoljno govori što radije to krpi igračima kojima PF nije primarna pozicija i što drži Dobrića u 12 koji ima po 2 bolja igrača ispred sebe na SG i SF. A i Lazić kao specijalac ima neku vrednost. Mislim da je Dedi bolje da traži drugi klub ako mu se igra košarka, on je za EC nivo sasvim iskoristiv igrač. Neka Cedevita bi ubila za njegove usluge.

  • Like 17
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je zao Dobrica. U neku ruku - jer je i sam kriv.

 

Kad je bilo jasno da dolazi Kalinic a da je Gidra produzio, kakva se tu uloga ocekivala od Dobrica? Sta je on ocekivao? Jedini smisao njegovog dovodjenja je da Gidra moze da ispadne iz liste 4 stranca za KRK i KLS.

 

Nije mogao da ocekuje ni minute na 2, jer je tu doveden prethodno Kenan a vec je tu Nedovic. Da ne pominjemo Lazica i Kostica.

 

Sto je on uopste pristao onda da dodje? Ako mu je samo do para onda mi ga nije zao. 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kooineeperk said:

Meni je zao Dobrica. U neku ruku - jer je i sam kriv.

 

Kad je bilo jasno da dolazi Kalinic a da je Gidra produzio, kakva se tu uloga ocekivala od Dobrica? Sta je on ocekivao? Jedini smisao njegovog dovodjenja je da Gidra moze da ispadne iz liste 4 stranca za KRK i KLS.

 

Nije mogao da ocekuje ni minute na 2, jer je tu doveden prethodno Kenan a vec je tu Nedovic. Da ne pominjemo Lazica i Kostica.

 

Sto je on uopste pristao onda da dodje? Ako mu je samo do para onda mi ga nije zao. 

 

 

 

Mogući način razmišljanja: Nemam neke kvalitetne ponude, otvara se mogućnost da se vratim u Zvezdu i kući, taman da se regenerišem za ovu sezonu pa da vidim šta dalje, malo je prenatrpan roster ali bože moj, gledaću da se izborim na treningu za minutažu, igraju se dve lige a i dugačka je sezona, biće prostora kad-tad. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Horium said:

 

Mogući način razmišljanja: Nemam neke kvalitetne ponude, otvara se mogućnost da se vratim u Zvezdu i kući, taman da se regenerišem za ovu sezonu pa da vidim šta dalje, malo je prenatrpan roster ali bože moj, gledaću da se izborim na treningu za minutažu, igraju se dve lige a i dugačka je sezona, biće prostora kad-tad. 

Ja da sam na njegovom mestu, radije bih otisao da igram EC ali da imam minute, nego da uzmem lovu Zvezdi da bih se "regenerisao" (a zapravo sebi spusta rejting). U EC bi cak povratio rejting koji je izgubio u Virtusu, IMHO. U Zvezdi ce jos pasti. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Kooineeperk said:

Meni je zao Dobrica. U neku ruku - jer je i sam kriv.

 

Kad je bilo jasno da dolazi Kalinic a da je Gidra produzio, kakva se tu uloga ocekivala od Dobrica? Sta je on ocekivao? Jedini smisao njegovog dovodjenja je da Gidra moze da ispadne iz liste 4 stranca za KRK i KLS.

 

Nije mogao da ocekuje ni minute na 2, jer je tu doveden prethodno Kenan a vec je tu Nedovic. Da ne pominjemo Lazica i Kostica.

 

Sto je on uopste pristao onda da dodje? Ako mu je samo do para onda mi ga nije zao. 

 

8 hours ago, Horium said:

Mogući način razmišljanja: Nemam neke kvalitetne ponude, otvara se mogućnost da se vratim u Zvezdu i kući, taman da se regenerišem za ovu sezonu pa da vidim šta dalje, malo je prenatrpan roster ali bože moj, gledaću da se izborim na treningu za minutažu, igraju se dve lige a i dugačka je sezona, biće prostora kad-tad. 

 

Otprilike ovo što Horium kaže, verovatno je dobio najbolju finansijsku ponudu + se vraća među svoje (pričali su i Kalinić i Žoc da je posebno kad si među svojima). It's not really that deep.

 

Ne vidim zašto igrač treba da odbije izuzetnu finansijsku ponudu? Opet je odgovornost na klubu koji je angažovao igrača za čiju ulogu nema mesta u rosteru, pa ga još i dobro platio. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Chaos Is Me said:

Za mene je sjajna stvar momenat koji nije dovoljno apostrofiran - izbacivanje Davidovca iz 12. Šta o njemu misli Janis dovoljno govori što radije to krpi igračima kojima PF nije primarna pozicija i što drži Dobrića u 12 koji ima po 2 bolja igrača ispred sebe na SG i SF. A i Lazić kao specijalac ima neku vrednost. Mislim da je Dedi bolje da traži drugi klub ako mu se igra košarka, on je za EC nivo sasvim iskoristiv igrač. Neka Cedevita bi ubila za njegove usluge.

 

Cedevita se ubila za usluge Mitrovića a za Prekija je penzija jedina prava mjera trenutno.

 

Što se tiče Dobrića, bačene pare na još jedno krilo, dok je u reketu ostala promaja. Nije da nismo upozoravali od prvog dana, mi što nemamo pojma. 

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

I bolje da se gleda ka NBA nego ka Atini ... trenutno gori na skoku i atletici u reketu a Filipu to nikad nije bio forte. 

U medjuvremenu da i mi katujemo nesto ... prvo Davidovac i Plavsic.

Pa kad se Barcokas smiluje, moze i Filip ... sa jos jednim katovanjem u vidu Mitrovica.

A Dobric ... neka ga, duga je sezona a on bar ne pravi problem sto greje klupu. Bice povreda i lose forme, a neko mora i da odmori ... na 2 i 3 imamo matore igrace

Edited by Plant
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...