Jump to content

KK Crvena zvezda 2024/25 - ...svi su dani ponosni i slavni!


Kooineeperk

Sta ocekujete od ove sezone?  

387 members have voted

  1. 1. Ocekivanja u Evroligi?

    • Dno kace (15.-18. mesto)
      22
    • Malo nam je falilo (11. - 14. mesta)
      123
    • Play-in... Doigravanje i to je to! (7. - 10. mesto)
      96
    • Play-in... i idemo u Top8 doigravanje!
      94
    • Direktno u Top 8 (1-6)
      24
    • F4 baby!
      14
    • Bicemo sampioni!
      12
    • Ma sta god samo da ne budemo iza komsija :-)
      1
  2. 2. Ocekivanja u regionu i Srbiji?

    • Sveeee!
      308
    • Prvi u selu (KRK/KLS pehari), drugi na Jadranu (poraz u finalu a mozda i pre)
      64
    • Beztrofejni debakl
      14
  3. 3. Ko ce prvi napustiti tim?

    • Teodosic
      4
    • Davidovac
      5
    • Kenan
      24
    • CMM
      12
    • Daum
      109
    • Nedovic
      1
    • Gidra
      10
    • Neko ko nije naveden
      68
    • Niko!
      153


Recommended Posts

Fantastična partija zaista, svako se po malo ugradio u ovaj trijumf ali nosioci su pre svega odradili svoje. Koliko je samo lakše igrati sa krštenom četvorkom koja može da pogodi spolja ali pravi štetu protivniku i u reketu i na skoku, Daum je bio pravi x faktor. Bolomboy je opevan, izuzetan, šta izuzetan, dominantan je bio. Nedović nastavlja gde je stao i ja nisam siguran koliko ekipa u EL ima boljeg šestog čoveka od njega, a to ne pričam samo zbog ove pobede. Sve dok CMM ima 8 asistencija i 0 (slovima: nula) izgubljenih, mi imamo veliku šansu da dobijemo takvu utakmicu. Kalinić sve ovo povezuje u celinu i bez njega to ne bi bilo to. Bravo i za Sferopulosa, koga će 80% ovih koji ga sad dižu u nebesa pljuvati i terati iz kluba nakon prvog neuspeha ali to je već 100 puta ispričana priča.

 

E sad, nismo osvojili NBA ligu a ovde provejava takav narativ. Negde se zagubio Rokas, Teo i Yago za sada više štete nego koristi, Luka je Luka, Deda je Deda, a Dobrić takođe nije u formi. Ovo ne znači da smo kvalitetniji od Fenera kako će sada fudbalski navijači ovde da nas ubeđuju, u nekoj seriji bi i dalje bili ozbiljan favorit protiv nas, sinoć su odigrali baš loše svi osim NHD. Dobio je i Pariz PAO pa ne znači da su bolji, bili su bolji samo sinoć. U svakom slučaju, izuzetan start EL, najbolji od kada igramo takmičenje i stvarno deluje da možemo ka tom famoznom iskoraku ove sezone. Utakmica protiv Barse će biti komplikovana jer sad svi očekuju pobedu, a preko puta je ipak Barselona, sa plejadom vrhunskih EL igrača. Međutim, ovo je bila bonus pobeda i kupili smo sebi prostor i za neki kiks a biće ih u ovakvoj EL.

 

Dalje, primetan je broj novih članova i nekih no name likova koji su skoro bez izuzetka tu da podrže šipkaške narative kao ovo sinoć, ničim izazvano, sa Edinom. Ja zaista ne mogu da shvatim da preob inteligentan homo sapiens ne može da shvati da je dozvoljeno da ne navija svako za klub za koji ti navijaš, Edin očigledno ne navija za KKCZ, pa šta? Ili oni Litvanci sa basketnews? Malo li nas je puta Zvezda uverila da je u EL samo tigar od papira, normalno je da se takvoj ekipi ne veruje previše, malo li smo svinjarija i pucanja u sopstvena kolena imali? Niko od tih ljudi nije izneo ništa nekorektno na račun kluba niti je uradio bilo šta neprofesionalno, prosto ne veruju da možemo daleko kao što mnogi nisu verovali npr u Virtus koji je šamarao redom prošle godine u ovo vreme pa na kraju ostao bez PO. Ne vidim razlog da navijači Zvezde budu nešto slani zbog toga. Možda je baš ovo ta sezona kada konačno postajemo respektabilan evroligaš na svakom nivou, do sada baš i nismo bili, pre smo bili neki Himki/Darušafaka, a u Radonjićevo vreme tek nezgodan tvrd tim, sa izuzetkom one jedne sezone koju je obeležio QMiller. Bilo bi dobro da se spustimo na zemlju. Ja verujem u Sferopulosa pre svega i njegov metod rada, tiho ali sistematično.

  • Like 35
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Chaos Is Me said:

Fantastična partija zaista, svako se po malo ugradio u ovaj trijumf ali nosioci su pre svega odradili svoje. Koliko je samo lakše igrati sa krštenom četvorkom koja može da pogodi spolja ali pravi štetu protivniku i u reketu i na skoku, Daum je bio pravi x faktor. Bolomboy je opevan, izuzetan, šta izuzetan, dominantan je bio. Nedović nastavlja gde je stao i ja nisam siguran koliko ekipa u EL ima boljeg šestog čoveka od njega, a to ne pričam samo zbog ove pobede. Sve dok CMM ima 8 asistencija i 0 (slovima: nula) izgubljenih, mi imamo veliku šansu da dobijemo takvu utakmicu. Kalinić sve ovo povezuje u celinu i bez njega to ne bi bilo to. Bravo i za Sferopulosa, koga će 80% ovih koji ga sad dižu u nebesa pljuvati i terati iz kluba nakon prvog neuspeha ali to je već 100 puta ispričana priča.

 

E sad, nismo osvojili NBA ligu a ovde provejava takav narativ. Negde se zagubio Rokas, Teo i Yago za sada više štete nego koristi, Luka je Luka, Deda je Deda, a Dobrić takođe nije u formi. Ovo ne znači da smo kvalitetniji od Fenera kako će sada fudbalski navijači ovde da nas ubeđuju, u nekoj seriji bi i dalje bili ozbiljan favorit protiv nas, sinoć su odigrali baš loše svi osim NHD. Dobio je i Pariz PAO pa ne znači da su bolji, bili su bolji samo sinoć. U svakom slučaju, izuzetan start EL, najbolji od kada igramo takmičenje i stvarno deluje da možemo ka tom famoznom iskoraku ove sezone. Utakmica protiv Barse će biti komplikovana jer sad svi očekuju pobedu, a preko puta je ipak Barselona, sa plejadom vrhunskih EL igrača. Međutim, ovo je bila bonus pobeda i kupili smo sebi prostor i za neki kiks a biće ih u ovakvoj EL.

 

Dalje, primetan je broj novih članova i nekih no name likova koji su skoro bez izuzetka tu da podrže šipkaške narative kao ovo sinoć, ničim izazvano, sa Edinom. Ja zaista ne mogu da shvatim da preob inteligentan homo sapiens ne može da shvati da je dozvoljeno da ne navija svako za klub za koji ti navijaš, Edin očigledno ne navija za KKCZ, pa šta? Ili oni Litvanci sa basketnews? Malo li nas je puta Zvezda uverila da je u EL samo tigar od papira, normalno je da se takvoj ekipi ne veruje previše, malo li smo svinjarija i pucanja u sopstvena kolena imali? Niko od tih ljudi nije izneo ništa nekorektno na račun kluba niti je uradio bilo šta neprofesionalno, prosto ne veruju da možemo daleko kao što mnogi nisu verovali npr u Virtus koji je šamarao redom prošle godine u ovo vreme pa na kraju ostao bez PO. Ne vidim razlog da navijači Zvezde budu nešto slani zbog toga. Možda je baš ovo ta sezona kada konačno postajemo respektabilan evroligaš na svakom nivou, do sada baš i nismo bili, pre smo bili neki Himki/Darušafaka, a u Radonjićevo vreme tek nezgodan tvrd tim, sa izuzetkom one jedne sezone koju je obeležio QMiller. Bilo bi dobro da se spustimo na zemlju. Ja verujem u Sferopulosa pre svega i njegov metod rada, tiho ali sistematično.

Slazem se dam objektivnost nikada nije bila jaca strana,ali je nekada lepse ziveti u iluziji i verovati u snove.Konretno ja bi bio zadovoljan da zadrzimo ovo prvo mesto do play off a.Pa posle sta se desi desi.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Chaos Is Me said:

Fantastična partija zaista, svako se po malo ugradio u ovaj trijumf ali nosioci su pre svega odradili svoje. Koliko je samo lakše igrati sa krštenom četvorkom koja može da pogodi spolja ali pravi štetu protivniku i u reketu i na skoku, Daum je bio pravi x faktor. Bolomboy je opevan, izuzetan, šta izuzetan, dominantan je bio. Nedović nastavlja gde je stao i ja nisam siguran koliko ekipa u EL ima boljeg šestog čoveka od njega, a to ne pričam samo zbog ove pobede. Sve dok CMM ima 8 asistencija i 0 (slovima: nula) izgubljenih, mi imamo veliku šansu da dobijemo takvu utakmicu. Kalinić sve ovo povezuje u celinu i bez njega to ne bi bilo to. Bravo i za Sferopulosa, koga će 80% ovih koji ga sad dižu u nebesa pljuvati i terati iz kluba nakon prvog neuspeha ali to je već 100 puta ispričana priča.

 

E sad, nismo osvojili NBA ligu a ovde provejava takav narativ. Negde se zagubio Rokas, Teo i Yago za sada više štete nego koristi, Luka je Luka, Deda je Deda, a Dobrić takođe nije u formi. Ovo ne znači da smo kvalitetniji od Fenera kako će sada fudbalski navijači ovde da nas ubeđuju, u nekoj seriji bi i dalje bili ozbiljan favorit protiv nas, sinoć su odigrali baš loše svi osim NHD. Dobio je i Pariz PAO pa ne znači da su bolji, bili su bolji samo sinoć. U svakom slučaju, izuzetan start EL, najbolji od kada igramo takmičenje i stvarno deluje da možemo ka tom famoznom iskoraku ove sezone. Utakmica protiv Barse će biti komplikovana jer sad svi očekuju pobedu, a preko puta je ipak Barselona, sa plejadom vrhunskih EL igrača. Međutim, ovo je bila bonus pobeda i kupili smo sebi prostor i za neki kiks a biće ih u ovakvoj EL.

 

Dalje, primetan je broj novih članova i nekih no name likova koji su skoro bez izuzetka tu da podrže šipkaške narative kao ovo sinoć, ničim izazvano, sa Edinom. Ja zaista ne mogu da shvatim da preob inteligentan homo sapiens ne može da shvati da je dozvoljeno da ne navija svako za klub za koji ti navijaš, Edin očigledno ne navija za KKCZ, pa šta? Ili oni Litvanci sa basketnews? Malo li nas je puta Zvezda uverila da je u EL samo tigar od papira, normalno je da se takvoj ekipi ne veruje previše, malo li smo svinjarija i pucanja u sopstvena kolena imali? Niko od tih ljudi nije izneo ništa nekorektno na račun kluba niti je uradio bilo šta neprofesionalno, prosto ne veruju da možemo daleko kao što mnogi nisu verovali npr u Virtus koji je šamarao redom prošle godine u ovo vreme pa na kraju ostao bez PO. Ne vidim razlog da navijači Zvezde budu nešto slani zbog toga. Možda je baš ovo ta sezona kada konačno postajemo respektabilan evroligaš na svakom nivou, do sada baš i nismo bili, pre smo bili neki Himki/Darušafaka, a u Radonjićevo vreme tek nezgodan tvrd tim, sa izuzetkom one jedne sezone koju je obeležio QMiller. Bilo bi dobro da se spustimo na zemlju. Ja verujem u Sferopulosa pre svega i njegov metod rada, tiho ali sistematično.

Одлично написано. И најбоље је тако да радимо и даље у тишини, пустимо Сфера да слаже коцкице и да видимо докле ћемо стићи. Са оваквом игром сигурно далеко. Биће и пораза и тад би требали да подржимо екипу, а не да терамо  одмах тренера. Морамо и то да истрпимо и надам се да ће нам се вратити. За сад није лоше мало живети и у сновима и веровати у чуда. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mene je najvise odusevio Daum, jer je iznad njegove glave stajao upitnik kako ce se snaci na ovom nivou i pogotovo kada smo u situaciji bez zvucnije/mocnije cetvorke. Covek je odigrao sjajnu utakmicu, igrao dobru odbranu, skakao, borio se, davao raznovrsne koseve, mislim da moze jos vise da napreduje i da postane nas beli QM. Sve pohvale za ekipu i strucni stab, idemo utakmicu po utakmicu. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Chaos Is Me said:

Negde se zagubio Rokas, Teo i Yago za sada više štete nego koristi, Luka je Luka, Deda je Deda, a Dobrić takođe nije u formi. 

Sve stoji, ali zašto danas "Luka je Luka"?

Čovek je odigrao sjajno drugu sekvencu, a sve u zbiru sasvim dobro i prihvatljivo. Bio deo "mrtve bele petorke" koja je prelomila utakmicu i sa +4 otišla na +12, ako ne grešim. Odigrao sjajnu odbranu u tom periodu i dao nekoliko poena kad ništa drugo nije prolazilo. Možda i ključni igrač tog važnog dela.

Protiv Baskonije takođe vrlo dobar, u odbrani posebno.

Specijalno one sekvence gde seče liniju dodavanja za najboljeg protivničkog beka (Hauarda, a i Boldvina sinoć) i potpuno ga izbacuje iz napada (timska je odbrana, do duše, nije sam), to do sada nije radio.

Luka ulazi u problem kad igra 20+min i onda sve mane dolaze do izražaja na velikom uzorku.

U ulozi od 10ak (2x 3-5)min on je sasvim dobar, mnogo više donese, nego što prospe, bar u dve poslednje utakmice.

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ne treba letjeti, sve i da dobijemo Barsu. Sjetimo se Virtusa ali i Valensije iz prošle sezone.

 

Ali svakako je mnogooo važno dobro krenuti, jer vječito jurimo taj pozitivan skor ili makar 50-50, pa onda i raste pritisak protiv nekih Albi i Asvela što povećava šansu za kiks i td. 

 

Samo se treba dobro spremiti za Barsu. Ova dupla kola su naravno teško sranje, nemaš vremena ni za fizički ni za psihički odmor ali šta je tu je, kako nama tako i drugima. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, MarioKempes said:

Ne treba zanemariti ulazak u utakmicu. Prethodnih sezona nam je zaštitni znak bio da gubimo iz tunela 10 razlike, pa se onda vraćamo, jurimo, stižemo, ne stižemo.

Ove god smo svaku počeli dobro, u uvodnim minutima pravili prednost.

Važno je da se to zadrži i na dalje, za protivnika nije lako da od petog minuta juri -8, a nama daje sigurnost za nastavak.

 

Dodao bih samo da smo u kriznim situacijama na sve tri utakmice nasli nacin da isplivamo sto nam takodje nije bila odlika, nije ulazila voda u usi, jako bitno za gradjenje mentaliteta ekipe.

 

43 minutes ago, Čočo said:

Je l igra Brizuela? 😄

 

Kazna ce mu biti verovatno sva trojica muskih sudija, pa nek' lupka ..., homo, no homo what ever.

Edited by nunilo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ovo ne znači da smo kvalitetniji od Fenera kako će sada fudbalski navijači ovde da nas ubeđuju, u nekoj seriji bi i dalje bili ozbiljan favorit protiv nas, sinoć su odigrali baš loše svi osim NHD.


Sve okej ali zašto ovo? Čemu sad ovaj elitizam i podela na fudbalske i košarkaške navijače. Kao ako napišeš nešto smisleno onda si košarkaški ali ako napišeš nešto glupo onda si automatski fudbalski navijač. Bezveze.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Ja zaista ne mogu da shvatim da preob inteligentan homo sapiens ne može da shvati da je dozvoljeno da ne navija svako za klub za koji ti navijaš


ne razumeš ti to druže sudija. mi moramo pre svega da budemo objektivni. ali ako slučajno posvetimo 17 sekundi više drugom timu, onda smo zvezdina revija tojest nismo dovoljno partizanov vesnik. ako zvezda pobeđuje, ne smemo se radovati, jer igra i drugi klub. ako partizan pobeđuje, zašto se samo piše o partizanu? ima tu još neko? ukratko, još jedan dan u kancelariji za nedovoljno tj. previše navijački obojene - ali pre svega, moramo ostati objektivni i neutralni, jer tako piše u zakonu o izveštavanju iz 1934.

  • Like 25
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Realno neočekivana pobeda sinoć. Svaka čast momcima i treneru. Spomenuo bih samo Dauma, u trećoj četvrtini skok u napadu pa kucanje, zatim opet skok u napadu koš i faul i sledeći napad pogadja onaj težak šut. Svaka mu čast. Sad idemo na Barselonu. To moramo da iskoristimo, ne smemo da se dovedemo u situaciju da budemo zadovoljni sa 3 1.  Nadam se da nećemo izgoreti u želji za pobedom i naravno u petak svi u Arenu!

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Molina23 said:

Dobro jutro samo na gospodina koji pravi tim za velike stvari. I mnogo nas voli sve ovakve. Pàme Janiii ❤️

 

spacer.png

Treba produziti Janisa jos danas,projekat na jos 3 god ,i biti jaci iz sezone u sezonu,do konacne pobede ..a svi znamo sta to znaci

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...