Jump to content

Recommended Posts

48 minutes ago, Charles De Ketelaere said:

 

Sad čitam, 10 dana odsustva. Videćemo po rezultatima jal vredno 900.000 - 1.500.000 doloresa.

 

Prakticno jedino rezultat sutrasnjeg meca se ne zna, sve ostalo bi trebalo da bude isto i sa njim i bez njega. Jedina steta je to odsustvo sa treninga i prilagodjavanje na Evropsku kosarku, koje mu do sad nije islo previse dobro. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

U suštini ovo je odličan posao i za nas i za Vašingtona, bukvalno win win situacija

 

Ja razumem strepnju, jer u našim slučajevima ono što može obično i pođe po zlu, no dok posao nije gotov ne vidim potrebu za bilo kakvim teorijama i strahovanjem oko odlazaka/dolazaka, neosnovano je. A ako se izjalovi prvi ću stati u red prozivanja uprave oko poteza 

 

Suštinski u ovom trenutku i pri ovoj formi njegov izostanak vrlo malo utiče na naše šanse u naredna tri meča, i dalje smo favoriti protiv Baskonije i Cibone, i dalje je Real favorit protiv nas

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Charles De Ketelaere said:

Pominje se obeštećenje veće od inicijalno pomenutog (1m). Ne sviđa mi se što propušta Baskoniu, ali ako tu izvučemo pobedu, dobijemo 1m+ (a i Duane nešto koliko sam shvatio) i bude na raspolaganju za Madrid... bombona.

On mora da potpise bar trogodišnji ugovor, a mora da dobije nešto preko minimalca kao platu. Minimalac za igrača njegovog iskustva je nešto preko 2 miliona dolara. Doduše samo prva sezona mora da bude u potpunosti garantovan ugovor, tako da će njemu biti isplaćena samo plata za godinu dana. 850 hiljada je maksimalna suma za obeštećenje. Tako da će ovaj dvonedelnji izlet Partizan i Vašington dobiti ukupno oko 3 miliona dolara. 

Edited by Milko Miller
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

I dalje ne razumem konsenzus da smo favoriti protiv Baskonije, koja ima odlicne igrace, mozda i najboljeg pleja sutera u EL, okosnicu tima koji je usao u plej in, domaci teren, vrhunskog trenera.

 

Mi imamo vrhunskog trenera, ali imamo igrace (u teoriji) zeljne pobeda i dokazivanja koji nece biti nastimovani na max jos najmanje 2-3 meseca. Imamo red alert problem sa bacanja i sad nam nece igrati potencijalno drugi najbolji suter u ekipi, a fali nam i prva cetvorka.

 

Ne kazem da smo bez sansi, ali je 50-50 u apsolutno najboljem slucaju po nas.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, MC Thunder 2 said:

I dalje ne razumem konsenzus da smo favoriti protiv Baskonije, koja ima odlicne igrace, mozda i najboljeg pleja sutera u EL, okosnicu tima koji je usao u plej in, domaci teren, vrhunskog trenera.

 

Mi imamo vrhunskog trenera, ali imamo igrace (u teoriji) zeljne pobeda i dokazivanja koji nece biti nastimovani na max jos najmanje 2-3 meseca. Imamo red alert problem sa bacanja i sad nam nece igrati potencijalno drugi najbolji suter u ekipi, a fali nam i prva cetvorka.

 

Ne kazem da smo bez sansi, ali je 50-50 u apsolutno najboljem slucaju po nas.

 

Nisam ispratio temu, ali eto iznenađen sam da iko tako razmišlja. Ok, stoji upitnik nad time da li su Hol i Boldvin čuvani za nas, ili preskaču tekmu, ali u ovom prvom slučaju svakako da nema govora o priči o favoritu.

Mislim da smo mi kao ekipa, još uvek previše zeleni da bi bilo kome pretili. Ok, naravno da uvek možeš odigrati dobro individualno i dobiti Albu recimo, ali sve ostalo je upitno.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, MC Thunder 2 said:

I dalje ne razumem konsenzus da smo favoriti protiv Baskonije, koja ima odlicne igrace, mozda i najboljeg pleja sutera u EL, okosnicu tima koji je usao u plej in, domaci teren, vrhunskog trenera.

 

Mi imamo vrhunskog trenera, ali imamo igrace (u teoriji) zeljne pobeda i dokazivanja koji nece biti nastimovani na max jos najmanje 2-3 meseca. Imamo red alert problem sa bacanja i sad nam nece igrati potencijalno drugi najbolji suter u ekipi, a fali nam i prva cetvorka.

 

Ne kazem da smo bez sansi, ali je 50-50 u apsolutno najboljem slucaju po nas.

 

1.90 na KKP i 2.10 na Baskoniju (na mozzartu a negde daju i jos vecu prednost Partizanu), to mu dodje negde blizu 60-40 i to je i realno. Od velikog uticaja ce biti i igranje/neigranje Hola jer za njega iole kvalitetnu zamenu na 5 nemaju (dok kkp ima top centarsku liniju) a na svim drugim pozicijama mogu da se snadju. Ukoliko se recimo sazna da nece igrati na dan utakmice ili dan ranije ocekujem dodatno smanjenje kvote na KKP. Nisu te kladionice blesave vec se tamo hirurski precizno odredjuje favorit. Ali niko nije ni rekao da je KKP ne znam kakav ubedljivi favorit vec blagi favorit sto i jeste. Pa i da je 55-45 opet je to blagi favorit.

 

Sve je tacno sto si napisao za KKP ali ima i Baskonija svojih problema. Ispratio sam mec u ACB i delovali su dosta lose s obzirim da su na papiru bili puno jaci od protivnika. Osim pomenutog Hola nije im igrao ni Boldvin, koji pretpostavljam da je planiran za 2. opciju na 1 a Jaramaz za 3. koji ce morati uzeti minute ukoliko ovaj ne bude igrao i koji ni protiv Tenerifa nista nije doneo a kamoli da ce protiv Partizana kad ga budu cuvali neki Nilikina, Lundberg, Braun ko god... Nije ni da su zadrzali okosnicu tima kako si napisao. Odnosno jesu deo iste. Zadrzali jesu Hauarda, Monekea i Sedekerskisa ali im je otisao CMM koji je bio floor general u tom timu (dok sumnjam da Trent moze da ga nasledi u toj meri) i otisli su im Vanja i Kostelo koji su cinili tu uzu rotaciju (plus Kotsar koji deluje kao premija u odnosu na sadasnje bek ap centre). Njih dvojica su postizali 20 poena po mecu prosecno ukupno i pojedinacno vise su davali poena nego CMM i Sedekerskis ne kazem da su bili vazniji igraci od njih ali su cinili deo uske rotacije po minutazi i napadackom ucinku.

 

Da proformulisem, igra Hol sanse su 50-50, ne igra 60/65 prema 30/35 za KKP.

Link to comment
Share on other sites

Kladioničarskih 1.90 je ekvivalent 52.63% percentualne šanse za pobedu. Iako je dokazano da kladionice to ne čine u potpunosti reflektujući odnos snaga već uračunaju uplate na globalnom, kontinentalnom, državnom tržištu ali i u skladu sa sopstvenim dnevnim projekcijama i uplatama.

 

Ukratko, kornetovani smo na finjaka 😄 

 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Brat od Korneta said:

Da proformulisem, igra Hol sanse su 50-50, ne igra 60/65 prema 30/35 za KKP.

 

Ja baratam brojkama cesto, ali do njih dolazim totalno drugacijom metodologijom od tebe... odakle izvlacis ovakve stvari, liznes prst i podignes da vidis kako vetar duva? 🙂 

 

Prosto ovakve stvari ne mozes ni proizvoljno da odredis... 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Meni je presimpatično kako nam Kornet projektuje i predviđa, znam da nije maliciozno i da se trudi da sve potkrepi činjenicama i analizom, ali mu se uvek potkrade tih 10ak% subjektivnosti koji ne može da kvantifikuje adekvatno, pa mu eye test meča Baskonie nadjača našu utakmicu u Subotici i učinak centara.

Edited by Charles De Ketelaere
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Nije lako predviđati rezultat, naročito ne za one utakmice koje tek treba da se odigraju.

 

Kod ovih brojki i procenata barata se velikim brojem nepoznatih (od kojih je najveća ta kako će ko da igra), u takvim situacijama sistem ofrlje, poznat i kao metod izvlačenja iz dupeta, daje rezultate slične pouzdanosti kao i neki naizgled utemeljeniji sistemi.

 

Team Kornet, ukratko.

  • Love 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...