Jump to content

Recommended Posts

Previše eksperimentisanja i relativno upitnih uslova za igru (mislim da je bilo hladno), da bi se davala neka ocena, ali i u takvoj tekmi je bolje pobediti, nego izgubiti 😄

Naročito ako se dobije nakon što 40 minuta imaš kontrolu nad utakmicom i konstantno +10.

 

Uglavnom, bilo je dosta zanimljivih momenata. Poku je baš unicorn, biće tu tekmi kao protiv Efesa, da nema šut na koš za 15 min u igri, a biće i ovakvih.

 

Posebno mi je zanimljiva njegova odbrana na bekovima, lome ga, deluje da su napravili prostor, onda on digne ruke i napadač podiže luk da bi ga prebacio. Rekao bih da su imali 5-1 šut u tim situacijama, samo je Nan ubo jedan šut, ili flouter, nešto tako. 

14 minutes ago, Bole Tyson said:

Pokusevskog ali ni jednom ni jedan bek nije obisao, a napadali ga sve vreme

 

Ovako napamet, rekao bih da je bilo 6 ili 7 izolacija koje je on branio.

 

Primio je 2 koša, oba puta Nan, jednom flouter i drugi put ulaz kad mu je uvalio lakat u facu. U ostalim situacijama, ne znam jesu li obruč pogodili.

Edited by realno *w
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Najvexa prednost ove ekipe je sto nema igraca od kojeg sve zavisi.. nocas bez Sterlinga i Ifea, Bonga takodje doziran, ali onda se pojavi neki drugi igrac…

 

igramo bez Majka koji je doveden na 4, i jedva cekam da vidim kako ce se uklopiti…

 

Poku danas najzad ziv.. Nakic takodje korektno odredio minute… 

 

ostaje da se vidi da li ekipa bez realno ijedne ozbiljne zvezde moze da napravi nesto vise

Edited by ScepanScekicSto
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ajde i ja koju da kazem za dnevnik posle duzeg vremena.

Odgledao sam skoro sv nase pripremne utakmice i ovdje provejava zebnja oko Pokusevskog. 

Mislim da decku samo treba prilagodjavanje na ovu evropsku kosarku, odgovrnost u igri i postavljanje. I napredak se vidi. On ce zaista napredovati. Vredi njega i ekipu cekati. 

Par crtica, Iffe i Davis odigrase pick& pop plus give& go iz cuga.

Karajicic upozorava na trojku Papapetrua i ovi u 5 sekundi odigrse to i on pogodi. Dakle jos puno tu detalja ima.

Bacanja: nedopustivo puno masimo.

Bacanja: svi ce da se bacaju za loptu.

Dvorucni prvi tempo Bonge.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sramotan pristup PAO, utakmica na otvorenom na istorijskoj lokaciji, 40.000 ljudi, mislim da im je ovo poslednja prijateljska pred superkup Grčke za nedelju dana.

 

Šampioni Evrope, dobra energija, kup u čast najvećeg neterenskog lika kluba, Ataman sedi na stolici posran, atmosfera kao da je 1.000 ljudi, igrači pogubljeni. Glavni igrači odmarani u drugom poluvremenu (ajde ovo i da pripišem nekom pripremnom load menadžmentu).

 

Sa druge strane, vidi se da smo mi najozbiljnije shvatili ovu proveru, ne možeš da fejkuješ trud/želju za dokazivanjem tek tako, a čini se da je cela ekipa u tom modu od okupljanja. Mislim da je to ovosezonski non-negotiable za Željka, nakon svega što smo gledali prethodnih godina, a imajući u vidu kakve likove je okupio.

 

To su otpilike i moja bazična očekivanja, ima još dosta stvari koje moraju da budu dobre da bismo došli do rezultata, ali ovo je put kojim se mora ići. 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, ScepanScekicSto said:

ostaje da se vidi da li ekipa bez realno ijedne ozbiljne zvezde moze da napravi nesto vise

 

Mozda neko postane zvezda tokom sezone. U Baskoniji su to postali (dobro ne bas najvece zvezde ali svakako top opcije na svojoj poziciji iz ugla prethodne sezone) i Moneke i CMM pa i Sedekerskis delimicno a i Hauard je imao najbolju sezonu do sada. Sve su to bili medju najboljim igracima na svojoj poziciji prosle sezone u El a jedan nije ni igrao El sezonu pre i debitant je u istoj, jedan od njih bio puno losiji sezonu pre, jedan od njih jedva da je postojao sezonu pre toga u Baskoniji bio senka Giedraitisa a sad je bolji igrac od njega i jedan u Monaku bio nesnadjen a onda postao najkorisnija cetvorka u El. Nisu ni Nibo i Kolson pre dolaska u Makabi bili top opcije na svojoj poziciji pa su to postali. Isto vazi i za Lesora u Partizanu primera radi.

 

Nesto najblize tome je Dejvis (ne da postane jer on po meni vec jeste to i to uveliko) koji je u prethodnoj sezoni bio medju najboljim centrima u El (narocito napadacki gde je i dalje klasa i sam vrh El medju centrima po ppg) i to je vec godinama unazad u El i ima ozbiljnu reputaciju i iskustvo, ima 3 fajnal fora i jos jedan top8, 230 El utakmica iza sebe. Kad je bio u prici da dodje kod nas, odma deo ljudi krene po nekom automatizmu (isto kao i na ovoj temi neretko, ne sad za njega no inace u vezi bilo kog igraca ili bilo koje teme cak) kako je star, nije to vise ni senka starog Dejvisa i slicno a on je u sezoni za nama postigao isto poena za 28 utakmica koliko je u sezoni 17/18 za 36 utakmica kad je igrao da Zalgirisom f4 i kad se etablirao u top centra i kad je bio 7 godina mladji. Jedino je malo manje skocniji, sto je i prirodno ali bi uvek pre birao iskusnijeg Dejvisa koji donosi jos vecu mirnocu kad je lopta kod njega na postu (i ne samo na postu) i koji je svoj napadacki arsenal jos dodatno prosirio nego iz vremena Zalgirisa i Barselone. Covek veceras u kontri radi prilicno brzo eurostep (kakvom bi i dosta bekova pozavidelo) i polaze. Centar od 208. Toliko o tome da je manje agilniji, da nije ni senka onog Dejvisa i slicni mitovi.

 

Tajrik Dzouns verujem da ce postati to sto alaudiras koliko pocetkom sezone cim krenu zvanicne utakmice, tako da na centru imate stvarno top opcije a medju ostalim igracima mozda nemate premium opcije iliti top5 pa ni top10 igraca na bilo kojoj drugoj poziciji ali zato imate vrlo lep broj broj two way igraca (plus Nilikina i Bonga vise defanzivno orijentisani i Karlik i Vasington vise napadaci za dodatno uspostavljeni balans) i imate dubinu, sto bi uvek birao pre nego da imas 2-3 zvezde a da su okruzeni slabijim role playerima. Uostalom ovo je maraton 80+ utakmica i zato je neophodno imati dubinu jer kada koncipiras tim da imas recimo 2 'zvezde' i da na njih potrosis po 2.5-3m po igracu, ako se povredi taj glavni neki igrac sanse se znacajno smanjuju da pobedis mec iako te neke ekstre klase mogu pojedinacno da donesu vecu razliku ali ipak ovo je maraton cela sezona i mislim da je za Partizan puno bolje biti ovaj plan B koji sprovode nego da im je prosao plan A sa Hezonjom i Monekeom (i mozda jos nekim) a da su ih okruzili manje kvalitetnijim igracima nego sto su sadasnji 6. 7. ili 8. igraci Partizana. Pogotovo bi se tih par nosioca cedili u El sa 30+ minuta (kao sto su recimo Panter i Ledej) a onda u Abi si morao da se oslanjas na Trifunovice, Koprivice i Smajlagice dok ovako ces imati isto to u vidu Lakica, Nakica i Pokusevskog ali ces imati pojedine odmornije igrace koji su 6. 7. i 8. igraci za El rotaciju al su top za Aba i koji su igrali prekjuce Evroligu mozda 20 ili 10min jer su svi nosioci igrali po 20min ili je neko taj dan igrao 30min ali onaj sto je igrao 10 i ce biti ful spreman za Aba ligu se ne zove Andjusic kao bek ap dvojka nego se zove recimo Lundberg ili Braun ili Marinkovic koji ce u toj Aba da ti prave vecu razliku od nekog Andjusica ili Jaramaza recimo a onda opet novo kolo El a neki Vasington ili Karlik koji su u tom trenutku u formi nisu morali da se cede u Aba i spremni su da opet nastave u istom ritmu u El. Zato je bolje imati ovakvu dubinu i ovakav roster nego sa 2-3 zvezde i slabijim role igracima. Odnosno vreme ce tek da pokaze jer ce neke povrede neminovno doci iz prostog razloga zato sto prosle sezone nije bio nijedan El tim da mu nisu se minimum nekoliko igraca povredjivali tokom sezone i to je neminovnost sa ovolikim brojem utakmica a ove sezone Partizan ih ima jos 4 dodatno minimum zbog Aba lige (i to sasvim korektni Spartak i Dubai za nivou Aba lige) a mozda i vise u zavisnosti od plasmana u plej in.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da su priče o neophodnosti premium opcija/zvezda/vrsnih mamojeba promašene, nekad i negde su ti igrači morali postati to, uostalom to su sve epiteti koje im tržište, mediji i navijači nadenu kada to zasluže. 

 

Meni se baš sviđa ovaj rebuild u teoriji, deluje mi kao totalni ideološki i koncepcijski zaokret i verovatno nešto što više čuči Partizanu 2024. Baš se radujem novoj sezoni, kao što rekoh za mene je najbitnije očekivanje adekvatno ispunjeno, a sad bih voleo da gledam malo tranzicije, dobrog fajta i dobre odbrane, za sve ostalo imamo talenta.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...