Jump to content

Recommended Posts

Dok god je organizovanih navijačkih grupa, koje imaju svoj fazon i ludilo, biće raznoraznih pesama o hiljadu mrtvih grobara, grobarskim i ciganskim majkama...Uvreda je bilo i pre 100 godina. Sudija pogreši i većina njih skaču i izbace raznorazne psovke i uvrede, isto tako i prema protivničkom igraču i ne samo protivničkom nego vređaju i igrača svog tima. Pa i na ovom forumu imamo samo zato što igrač ne zna lepe mu se pogrdni nadimci. Za početak je važno da se ne čuje na tribinama da se horski vređa nečija majka, žena, proziva da su kurve, nečije dete, ne ugrožava bezbednost igrača. Inače, da sam trener ili igrač nikad ne bih obraćao pažnju na neke lične uvrede. To da se u potpunosti iskoreni ne može, vidimo svi na koji način se ovde vole klubovi, koliko emocija se unosi i koliko uticaja ima i na sam život. Mnogo je nervoze, malo je potrebno da živci podivljaju pa se onda ispaljuju uvrede.

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Losmi17 said:

Kakva sipka, pa pogledaj juce situaciju kad je eruptiralo.

 

Ovo mahom iz petnih zila pevaju oni za koje bismo rekli 'normalci'. Pogledaj samo reakciju sajamske hale u jucerasnjem mecu.

 

Problem je mnogo dublji.

Sipka moze da pomogne da se volumen smanji ali...

Znam, lošmi ko je pevao, video sam a i nije prvi put.

 

Elem, šipka ima svoje metode (pritom, ne mislim na nasilne) da utiče na takva pevanja - da objave poziv na društvenim mrežama, pre i tokom meča, da štampaju letke, da nadjačaju takvo skandiranje svojom pesmom, da postave svoje ljude na centralne tribine a koji će utišavati takve pesme kad krenu...

 

Nekoliko puta ponoviti takve akcije smanjiće se a možda i delom prestati s tim. Naravno, ako budu hteli da to rade, iz ovog ili onog razloga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I da dodam na ovo sto sam vec napisao.

 

ABA liga mora da zauzme, od samog pocetka lige koja je tu iza coska, sasvim jasan i nedvosmislen, i veoma strog kriterijum. A to je:

  • Drasticno kaznjavanje aktera nemilih scena, vredjanje included, a kamoli neko fizicko nasilje. 
  • Da se kumulativno, eksponencijalno ako treba, povecava kazna. 
  • Da kazna ne bude samo novcana, vec i praznjenje tribina i zabrana publike na narednim utakmicama
  • Da se utakmica prekida (od strane sudija) kada dodje do bilo kakvih ovakvih ispada, da usledi jedno upozorenje (sto ce povuci i novcanu kaznu) a ako se ponovi na istoj utakmici ODMAH prazniti tribine ili njihov deo ili celu halu ako treba. Nema drugog upozorenja. 
  • Ne slazem se sa idejom da strucni stab / igraci zahtevaju predik - to mora biti sudijski posao i ako to ne rade onda ne rade dobro svoj posao i oni takodje treba onda da budu kaznjeni. 
  • Kaznjavanje izjava (saopstenja) koja urusavaju ugled takmicenja. Do te mere da se odgovornim licima u klubu zabrani vrsenje duznosti kad klub igra ABA utakmice. Ovo je malo skakljivo zbog toga sto neko treba da tumaci saopstenja (i pogotovo neke insinuacije a-la-Covic) ali je izvodljivo. 

 

Uvoditi ovako nesto eventualno nakon nekog prvog ispada ove vrste je glupost, a da ne pominjemo cekanje neke play-off serije i prve utakmice. 

 

Ostro i od samog starta. 

 

Pa onda isto to i za KRK i KLS. 

 

Inace je sve to samo sviranje kurcu 🙂 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eddard said:

Komentari ispod tvita pokazuju da je to sizifov posao. 

 

Ali zaista potez vredan hvale. Samo, po meni, kasni bar 2 godine. No, kod nekih kasni i dalje, tako da - nismo isti 🙂

Ne kasni, Zeljko je u prvoj sezoni kad nas je preuzeo, na prvoj utakmici protiv FMP-a koja se igrala u Pioniru prekinuo skandiranje Vesni, prvo je rukama pokazivao da se prekine a posle uzeo i mikrofon i bukvalno prekinuo skandiranje, da bi ubrzo na sledecem derbiju bio docekan sa standardnim repertoarom. Dzabe jedan smiruje kad onaj drugi izadje na tv sa nacionalnom frekvencijom i nazove ove druge sektom (npr)...     

  • Like 5
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Alek The Great said:

Ne slazem se da sudije treba  direktno da prekidaju utakmicu zbog skandiranja. To znaci da nisu 100% posveceni svom poslu, a to je deljenje pravde. Delegat bi trebalo da prati situaciju i samo na njegov predlog bi suci prekinuli utakmicu.

 

Delegat, sudija, kako god. Oni koje je liga odredila. A ne neki tim menadzeri, treneri i slicno. 

Edited by Kooineeperk
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Aha, važi.

Ako ti tako kazes, a ipak me ne poznajes.

1 hour ago, DameTime said:

 

Jedan ogroman LOL. 

 

Željko je svaki put iskoristio priliku da pozove navijače da se smire, ne skandiraju uvredljive parole, pesme, whatever. Isto tako se na ovom 4umu bez izuzetka njegov potez analizirao iz ugla licemerstva, kako nikad nije uradio dovoljno ili nije iskren u svojim namerama.

 

Nije do trenera i kapitena bilo koje ekipe, pa ni do ostalih igrača klubova, već isključivo do navijača. Sve što oni mogu da urade je da ponavljaju ove stvari ali promena ne zavisi od njih. 

Malo si mi prepravila post, pa da kazem da kada sam napisao da su skandirali ,,njemu``, mislio sam na vrhovnog vodju, a ne na Zeljka. Dalje Zeljko nije reagovao na svakoj utakmici. Ovo ostalo je tvoje misljenje, sa kojim se ne slazem, ali mi je ok.

1 hour ago, ScepanScekicSto said:

Ovo Zeljku otvara mogucnost one tacke b koju sam napisao.

 

dakle, ako ne bude a), ima apsolutno pravo da on i igraci napuste teren i prebace loptu kod Covica

Naravno da u tom slucaju ima svako pravo da povuce igrace. To je vec jednom uradio u 5 utakmici ABA finala.

2 hours ago, Alek The Great said:

Netacno. To za gospodju je pocelo na vasoj tribini kada njen muz jos uvek nije postao "legenda". I netacno da se nije prekidala utakmica od strane sudija kada se pevalo "S Kosova...". Desilo mi se par puta i sam da je pevam, jer je, u moju odbranu, pesma bas zarazno pevljiva.

To je ono sto Tegi prica i vi to prihvatate kao istinu. Cak i da je tako, onda je kao u redu da i vi pevate to? Inace on je uz Covica i Ostoju jedan od zasluznih za svu ovu mrznju.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, VISOKOLETAC said:

 

Naravno da u tom slucaju ima svako pravo da povuce igrace. To je vec jednom uradio u 5 utakmici ABA finala.

 

Kako brate možeš tek tako da slažeš, ta utakmica je prekinuta od strane sudija kada su ih gađali sa tribina, oni su prvi izašli i potom obe ekipe

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Otkud #covicvesna na pripremnoj utakmici KKP jbt?

 

Od Zeljka ne ocekujem da ista promeni ovde, jer nije mogao da promeni prvo kod svojih igraca koji su pevali uvredljive pesme nakon utakmica, a koje nisu bile protiv KKCZ. Primer - rebnes mu kaznu kao opomenu za nedolicno ponasanje.

 

Saopstenje je zbog svevisnjeg, ocigledno.

 

I da, neko je pitao gore da li je to Zeljkov posao. Mislim da nije, ali se sam prihvatio tog posla i na konferencijama u pocetku je govorio da ce javno raditi na tome, pa eto.

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, realno *w said:

Znao sam da kreće nova lavina palamuđenja i moralisanja na forumu.

A jebiga, napisite onda u startu ko moze da pise, o kojim temama, i neki sablon, pa samo da upisemo po 2-3 reci kako ne bi prelazilo u nesto sto ne odgovara vecini na ovom topicu.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Shikamaru said:

Kako brate možeš tek tako da slažeš, ta utakmica je prekinuta od strane sudija kada su ih gađali sa tribina, oni su prvi izašli i potom obe ekipe

Utakmica je prekinuta zbog vredjanja i Pukl i sudije su izasle, a za njima i Partizan. Utakmica je nastavljenja posle sat i po. Sta sam slagao? Mogu i ja onda da napisem da smo mi izasli u Areni zbog gadjanja, a ne zbog vredjanja, ali necu vise da pisem, jer se zatrpava tema sa glupostima, ali evo da napisem jos jednom. Sve pohvale za ovaj potez vase uprave.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Utakmica je prekinuta zbog vredjanja i Pukl i sudije su izasle, a za njima i Partizan. Utakmica je nastavljenja posle sat i po.

Peta utakmica finala ABA pretprošle sezone je prekinuta jer je nakon 4. faula Kalinića svašta letelo sa tribina i to nakon što je na poluvremenu već ispražnjen deo partera zbog gađanja sudija. 

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, TB Told said:

Peta utakmica finala ABA pretprošle sezone je prekinuta jer je nakon 4. faula Kalinića svašta letelo sa tribina i to nakon što je na poluvremenu već ispražnjen deo partera zbog gađanja sudija. 

Osim sto sam bio na toj utakmici, ali i finale KLSa je prekinuto zbog gadjanja igraca CZ, a bio sam i na toj utakmici.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Golijat said:

A jebiga, napisite onda u startu ko moze da pise, o kojim temama, i neki sablon, pa samo da upisemo po 2-3 reci kako ne bi prelazilo u nesto sto ne odgovara vecini na ovom topicu.

 

Ja samo kažem da me smara ista tema 48. put, nikome ne branim šta će da piše. Slobodno nastavite.

Edited by realno *w
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Osim sto sam bio na toj utakmici, ali i finale KLSa je prekinuto zbog gadjanja igraca CZ, a bio sam i na toj utakmici.

I ja sam bio na toj utakmici, to nije dokaz bilo čega.  Možemo da verujemo tebi, a možemo i svojim očima.

 

 

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Vređanja je uvek bilo i biće, jasno mi je kad to rade budale i nemam poseban problem s tim.

Imam problem i mnogo mi je tužno i žao kad vidim da obični, reklo bi se normalni ljudi, vrlo često i sa decom, skandiraju Turčinu, sexualnom umeću gđe Čović, smrti njenog đuvegije i sl. Znam, rećiće se da su iziritirani, da kako oni mogu našem a mi njima ne, da u kakvoj zemlji živimo i sl.

Kad to vidim, još sa takvom strašću i krvavim očima - ja bih plakao.

To što radi Čović svih ovih godina - njegova je sramota.

To što je Obradović onomad bezočno slagao da je vređan (a nije, bio sam na toj tribini) - njegova je sramota. Ja mu svakako nikad neću skandirati da je Turčin, toliko bar mogu da se kontrolišem. 

Kad normalni ljudi ponovo postanu normalni - biće sve ok. Oni su većina.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VISOKOLETAC said:

Malo si mi prepravila post, pa da kazem da kada sam napisao da su skandirali ,,njemu``, mislio sam na vrhovnog vodju, a ne na Zeljka. Dalje Zeljko nije reagovao na svakoj utakmici. Ovo ostalo je tvoje misljenje, sa kojim se ne slazem, ali mi je ok.

 

Još gore ako misliš na Vučića. Njemu je skandirano i prethodnih sezona, pa nije bilo ovakvih saopštenja.

 

Ono što je tas na vagi je dešavanje na kraju prošle sezone, kad je KKCZ povukla ekipu sa terena zbog situacije na tribinama. Očigledno Željko ne želi da se to ponavlja pa je, osim što je raspustio celu ekipu, rešio da pokušaju na ovaj način dodatno da utiču na navijače.  

 

11 minutes ago, MarioKempes said:

To što radi Čović svih ovih godina - njegova je sramota.

To što je Obradović onomad bezočno slagao da je vređan (a nije, bio sam na toj tribini) - njegova je sramota. 

 

Opet ne tako suptilno guranje Obradovića u isti koš sa Čovićem. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VISOKOLETAC said:

Inace on je uz Covica i Ostoju jedan od zasluznih za svu ovu mrznju.

Jbg od zvanicnog apela KK Partizan da se ne vredia niko dosli smo do toga da su Covic, Ostoja i Tego zasluzni za mrznju. Pretpostavicu 33% svako.

 

Sto kaze realni, pisite, ali ocigledno ce slabo sta ovde citljivo da bude.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, jedibojan said:

Mali off-topic - Spliter deluje spreman da uleti na teren i da izdominira. Kad sam cuo da ih trenira ocekivao sam neku Andrija Geric varijantu, ali deluje da je u treningu covek. Uvek mi je bio gotivan kao igrac. Nadam da ce imati uspesnu trenersku karijeru

Spliter iz San Antonia? Nisam ni znao da je ušao u trenerske vode

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako je cena toga da se ne vređa ničija žena, devojka, dete, pa ni niko od igrača, trenera i funkcionera (iako mislim da Ćoki zaslužuje da se vređa svakog dana, ali progutao bih i tu žabu), da se ne vređa ni Vrhovni, meni je to prihvatljivo. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...