Jump to content

Recommended Posts

Klub je napravio dobar potez, lepo je što su se potpisali Žoc i kapiten.

 

E sad, sve i da ovo ima potpuni efekat na navijače, dovoljna je jedna staza od četiri skakaonica da ponovo počne. Tako da ne verujem da će se sam problem pogrdnog skandiranja rešiti bilo kako u doglednoj budućnosti, ali klub svakako mora da se ogradi od toga.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Charles De Ketelaere said:

Klub je napravio dobar potez, lepo je što su se potpisali Žoc i kapiten.

 

E sad, sve i da ovo ima potpuni efekat na navijače, dovoljna je jedna staza od četiri skakaonica da ponovo počne. Tako da ne verujem da će se sam problem pogrdnog skandiranja rešiti bilo kako u doglednoj budućnosti, ali klub svakako mora da se ogradi od toga.

Iskreno, savršeno me zabole da prebacujem bilo kome bilo kad za skandiranje personama kao što je legenda, ali bi bilo mnogo dobro da se prestane sa povicima gospođi Vesni i ostalim ženama, ćerkama, sinovima i slično. 

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Charles De Ketelaere said:

Klub je napravio dobar potez, lepo je što su se potpisali Žoc i kapiten.

 

E sad, sve i da ovo ima potpuni efekat na navijače, dovoljna je jedna staza od četiri skakaonica da ponovo počne. Tako da ne verujem da će se sam problem pogrdnog skandiranja rešiti bilo kako u doglednoj budućnosti, ali klub svakako mora da se ogradi od toga.

 

Ako je navijacima Partizana bitnije sta Covic prica od onog sto pricaju, mole, apeluju Zoc, Vanja i ostali iz kluba, onda jbg... 

 

 

Meni je ovo odlican potez KKPa. Nadam se da ce biti i obostrano. Sa Covicem i Vasiljevicem na celu tesko da hoce, ali bice nesto nemusto + opet neko Covicevsko prozivanje cak i u takvom nekom saopstenju. 

 

 

Ne znam da li je kaznjivo (davanje dijagnoza) ali napisacu sta mislim - svi navijaci koji se loze na Coviceve budalastine su po mom misljenju imbecili bilo s jedne bilo s druge strane.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kao navijac iz komsiluka pozdravljam ovaj potez i vidim ga kao korak u pozitivnom smeru. Mozda jeste mali korak, ali je ipak korak. I ne samo ovo, nego i ona suspenzija Nanelija i ukazivanje na njegovu gresku i krivicu. 
 

Mislim da sam pisao i na nasoj temi da bi bilo lepo i da odnos navijaca Zvezde prema novom timu Partizana krene od nule. Ovi novi momci nemaju dodirnih tacaka sa prethodnom ekipom sa kojom je napravljen bas los odnos (ne ulazim u to da li je zasluzeno ili ne). Ok, najveci smo rivali, sigurno ce igraci Partizana biti docekani na drugaciji nacin nego neki drugi, ali neka bude u granicama normale i sve ok. To je moja iskrena zelja, a koliko je realna videcemo. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Chaos Is Me said:

Voleo bih da je motivacija za ovo pismo da se stane na kraj nepotrebnim prostaklucima ka drugim osobama izuzev gospodara. Ako je tako, baš lep potez i to je ono što trener i igrači jedino mogu da urade.

Meni se cini da je jedina motivacija to sto su ,,njemu`` skandirali. U svakom slucaju ispravna odluka KK Partizan. Zeljko da je svaki put uradio ovo sto je na ovoj utakmici, niko mu nikada ne bi rekao ni rec i ja bih prvi bio na njegovoj strani i imao bi pravo da kaze na konferenciji za medije sve sto je rekao. Nadam se da je ovo prvi korak i da ce svaki put kada krene vredjanje da uradi isto, a red je i na nas da kada krenu uvrede ka njemu ili Savicu da neko uzme mikrofon i zamoli navijace da prestanu. Da li ce navijaci prestati, to vise nije do Obradovica, Lazica, Ilica, ali daje primer.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ScepanScekicSto said:

Pa jel ocekujes:

 

a) prekid utakmice od strane sudija i dajes im podrsku u tom slucaju, ili im ne dajes podrsku?

b) napustanje terena igraca Partizana i dajes im podrsku u tom slucaju, ili im ne dajes podrsku?

c) to je u opisu posla Zeljka Obradovica?

U opisu Zeljka Obradovica je da pokusa da umiri navijace i zamoli ih da prestanu, kao sto je uradio juce. U opisu posla Branka Lazica ili Nebojse Ilica, mozda i Sferopulusa(mada je on stranac) da kada se skandira Zeljku ili Savicu isto to urade. Kao sto sam rekao to ne znaci da ce ovi prestati sa skandiranjem, ali tako javno saljes poruku da se sa tim ne slazes i da to nije u redu.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Alek The Great said:

Opet da ponovim, ne podrzavam skandiranje pojedincima. Ja koliko se secam sudije nisu reagovale kada se pevalo Zeljku, ali nekako uvek reaguju kada se peva Covicima. Malo iritira to i ove navijace pa i oni koji su na granici da zapevaju pevaju. 

Ako cemo svi zajedno, obe strane, da krenemo ka normalizaciji odnosa onda treba da se bavimo cinjenicama. Ja se ne secam da su se utakmice prekidale kada se pevalo Covicu da umre ili da je pi*ka corava, nego se prekidalo kada se peva osobi po imenu Vesna Covic. 
 

Dakle, ne mozemo govoriti da se utakmica prekida kada se vredja Covic, a ne prekida kada se vredja Zeljko ili Savic. To sa Vesnom je nesto sto se vuce po Partizanovoj tribini vec 10 godina i ocigledno da je Covic uradio sta je bilo do njega da tako nesto bude zabranjeno.

Link to comment
Share on other sites

Pa utakmicu prekinu sudije, onda bi trebalo neko ispred domacina, a ko ima autoritet kod navijaca, da zamoli navijace da prestanu sa vredjanjem, a onda ako oni ne stanu ni tada, slobodno gostujuci tim moze da napusti teren dok se hala ne isprazni, a to ne bi bilo prvi put (kao sto znas vama su praznili prosle sezone, a nam pre 3 godine u 5 utakmici finala ABA lige). Nadam se da si zadovoljan odgovorom.

Link to comment
Share on other sites

Zbog ovakvih odgovora i relativizacije vredjanja bilo koga, na zalost, i normalni ljudi vredjaju covicevu zenu…

 

dakle, ako se utakmics prekida zbog vredjanja Vesne Covic, ne moze da se ne prekida zbog vredjanja Zeljka Obradovica, Nebojse Covica, Nikole Kalinica, Vanje Marinkovica i tako dalje

 

jer cim ulazis u obrazlaganje ovaj je clan poredice ne moze, ali ovaj sto je na terenu moze ti si izgubio svaku sansu da se to prekine zanavek…

 

da ne govorim kad bolid od predsednika KLS kaze da je to u opisu posla trenera…

  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, СтелаРоса said:

Ako cemo svi zajedno, obe strane, da krenemo ka normalizaciji odnosa onda treba da se bavimo cinjenicama. Ja se ne secam da su se utakmice prekidale kada se pevalo Covicu da umre ili da je pi*ka corava, nego se prekidalo kada se peva osobi po imenu Vesna Covic. 
 

Dakle, ne mozemo govoriti da se utakmica prekida kada se vredja Covic, a ne prekida kada se vredja Zeljko ili Savic. To sa Vesnom je nesto sto se vuce po Partizanovoj tribini vec 10 godina i ocigledno da je Covic uradio sta je bilo do njega da tako nesto bude zabranjeno.

Netacno. To za gospodju je pocelo na vasoj tribini kada njen muz jos uvek nije postao "legenda". I netacno da se nije prekidala utakmica od strane sudija kada se pevalo "S Kosova...". Desilo mi se par puta i sam da je pevam, jer je, u moju odbranu, pesma bas zarazno pevljiva.

Link to comment
Share on other sites

Ja kao navijac Partizana, se stidim skandiranja od sinoc i vredjanja. Jebeno, ne mogu da razumem, da igras prijateljsku utakmicu i pevas o Covicu ili supruzi.

I ajde i da predjem preko toga, kad pevaju sipkasi i sledbenici, ali kad se prosiri na celu halu, deluje odvratno. 

Nazalost realnost je takva, i nikad se nece promeniti. Moze biti samo gore, jer dolaze samo ludje generacije.

Sto se tice utakmice, ocekujem dosta ovakvih utakmica,gde necemo moci do lakih pobeda. Ipak je ovo skromniji roster, siri, ali skromniji kvalitetom.

Malo me iznenadjuje Sterling, pozitivno. Konstantan je na sutu za tri, fino pogadja. Nisam bas ocekivao. Solidan je i u odbrani.

Mislim da nema koristi od Pokusevskog. Ima sut, ali je premekan. Ocekujem ako bude doselekcije, da to bude samo cetvorka. Ili da mucimo sirotog Bongu.

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Barkley#34 said:

Ako se bude napravio dogovor sa šipkom postepeno će se smanjivati "vesnovanje" jer će oni tražiti da sa tim stane kada krene iz mase. Međutim, neće sasvim nestati, bar ne u skorije vreme. Makar neki pomak bi bio dobra stvar.

Kakva sipka, pa pogledaj juce situaciju kad je eruptiralo.

 

Ovo mahom iz petnih zila pevaju oni za koje bismo rekli 'normalci'. Pogledaj samo reakciju sajamske hale u jucerasnjem mecu.

 

Problem je mnogo dublji.

Sipka moze da pomogne da se volumen smanji ali...

Edited by Losmi17
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VISOKOLETAC said:

Meni se cini da je jedina motivacija to sto su ,,njemu`` skandirali. Zeljko da je svaki put uradio ovo sto je na ovoj utakmici, niko mu nikada ne bi rekao ni rec i ja bih prvi bio na njegovoj strani i imao bi pravo da kaze na konferenciji za medije sve sto je rekao.

 

Jedan ogroman LOL. 

 

Željko je svaki put iskoristio priliku da pozove navijače da se smire, ne skandiraju uvredljive parole, pesme, whatever. Isto tako se na ovom 4umu bez izuzetka njegov potez analizirao iz ugla licemerstva, kako nikad nije uradio dovoljno ili nije iskren u svojim namerama.

 

Nije do trenera i kapitena bilo koje ekipe, pa ni do ostalih igrača klubova, već isključivo do navijača. Sve što oni mogu da urade je da ponavljaju ove stvari ali promena ne zavisi od njih. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Dobar potez Partizana, naročito što su potpisali Obradović i Marinković. Posebno će biti značajno ako se u tome istraje, a Obradović je bespogovorni autoritet za celu halu i može to da izgura do kraja, bez obzira što mu formalno nije u opisu posla (a suštinski jeste, jer je on prvi čovek Partizana, iako na radnom mestu trenera).

Ako izgura da se ne skandira Čovićima - veliki naklon od mene.

Ako ne izgura, nego bude: rekao sam im, al' šta ja više mogu, ja sam od početka protiv vređanja - onda ništa.

Svakako dobar prvi korak, na dugom putu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alek The Great said:

Opet da ponovim, ne podrzavam skandiranje pojedincima. Ja koliko se secam sudije nisu reagovale kada se pevalo Zeljku, ali nekako uvek reaguju kada se peva Covicima. Malo iritira to i ove navijace pa i oni koji su na granici da zapevaju pevaju. 

Mislim da je selektivnost inicijalna kapisla za jos zustrije skandiranje. Kada bismo iskljucili selektivnost, mozemo se nadati smanjivanju tenzije.

Ipak, ne mislim da je bilo kakvo skandiranje upuceno akterima susreta razlog za prekid utakmice. Ne znam sta se ocekuje, atmosfera sa teniskog meca. 

Ako se skandira protiv zena, dece i slicno, opet, ne prekidas utakmicu vec lepo uvedes tarifu koliko kosta minut takvog skandiaranja i naplacujes.

edit: U jebote umalo da zaboravim.. nikako ne sprecavati skandiranje zvalavom, iako nije akter susreta : )

Edited by wrach
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, СтелаРоса said:

Kao navijac iz komsiluka pozdravljam ovaj potez i vidim ga kao korak u pozitivnom smeru. Mozda jeste mali korak, ali je ipak korak. I ne samo ovo, nego i ona suspenzija Nanelija i ukazivanje na njegovu gresku i krivicu. 
 

Mislim da sam pisao i na nasoj temi da bi bilo lepo i da odnos navijaca Zvezde prema novom timu Partizana krene od nule. Ovi novi momci nemaju dodirnih tacaka sa prethodnom ekipom sa kojom je napravljen bas los odnos (ne ulazim u to da li je zasluzeno ili ne). Ok, najveci smo rivali, sigurno ce igraci Partizana biti docekani na drugaciji nacin nego neki drugi, ali neka bude u granicama normale i sve ok. To je moja iskrena zelja, a koliko je realna videcemo. 

Osim sto Naneli nije nista kriv!

  • Like 1
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ja kao proterani grobar sa skoro 50 iz dijaspore mogu da porucim sledece:

  • apsolutno je sramota da se vredja bilo ko - nekad je bilo zezanja, doskocica, kreativnog sprdanja, ovo sad nema nikakvog smisla
  • apsolutno podrzavam poziv da se sa tim prekine i nadam se  da hoce
  • ili ce prestati svi, ili od toga nema nista 
  • sta god radi i kako god da se ponasa, ne bi smelo da se vredja. Isto tako, i Novicina majka ima pravo da bude zasticena, kao i Nedoviceva zena i da ne nabrajam dalje, lista je podugacka
  • u drzavi u kojoj zivi(te)mo apsolutno ne ocekujem nikakav boljitak, sta vise, mislim da ce biti samo jos gore, pa ce se i vredjanje nastaviti. Naravno, sankcionisace se manjina, podilazice se vecini...

P.S. Zvalavog vredjati jos vise

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...