Jump to content

VN Italije 2024, Monca


Radoye

Recommended Posts

Hvala Meklarenovci 🙂

 

Kapiram da je MB ili RB napravio bolji rezultat u Subotu, oni bi bili na mestu Leklera, sad mi zao sto ne uzesmo 1-2. Steta, da su Sainz-ove gume samo maaaaalo bile svezije. 

Edited by Dzoni_m
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kako god okreneš, ovo je dobro za F1. Najbolje za F1 je da imamo 3-4 podjednakih timova i da su razlike u par sekundi, da je borba do kraja.

 

Ona dominacija Luisa i ova doskorašnja Maksa, zaista ne doprinosi ničemu, ljudi su počinjali da spavaju tokom trke. Čik spavajte sad na ovako nešto!

 

F1 je ponovo živa, i drago mi je. Koligo god moj tim ispao glup danas.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Juan Pablo Montoya said:

Ovom piastriju treba malo zavrtati usi.

 

2 hours ago, Dzoni_m said:

Ovi iz meklarena stvarno ne znaju sta rade. Piastri napada i obilazi. U situaciji gde mogu sampionat da okrenu. Brate.  Ja sam mislio da mi nemamo pojma, u zadnjih deceniju i po, o strategiji. 

 

1 hour ago, Downforce said:

Pustio sad u snimku i ne verujem sta gledam. Kakvi debili. 

 

Meklaren konacno radi pravu stvar, nesto sto smo godinama cekali. Ok, to ih je kostalo pobede, ali to je mala cena da prave vrednosti isplivaju na povrsinu. Verujem da je Pjastri stavio neku klauzulu da ne bude vozac broj 2 u ugovor kad je dosao u Meklaren, a ako to nije slucaj onda zaista skidam kapu Zeku i ekipi jer ovo sto rade je onda istinsko vitestvo. Nista gore od timskih naredbi i zlostavljanja jednog vozaca, a to gledamo skoro neprekidno jos do Sumijevog Ferarija naovamo.

 

Pjastri ce postati svetski prvak jednog dana, za razliku od Landa, a ovakve odluke tima doprinose tome.

 

Meni je najludja strategija Red Bula, umesto da idu na 1 stop oni najgora moguca strategija, 2 stopa sa produzenim prvim stintom, ne moze idiotskije.

Edited by Romantik
  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Najveći rival ti je timski kolega, uvek je tako bilo osim ako nisi krpa za patos. Nije prvi put Lando zaspao na startu. Ako neko od ove dvojice uzme titulu, to će biti Piastri. 

 

Ferrari uzeo poklon, nema veze, maestralno. To je ono, već sam pisao, koliko mehaničara i publike peva austrijsku, britansku, holandsku himnu?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Stoji to za timskog. Problem je samo sto ti tim naredi nesto ti poslusas, iako ti svi kazu da ne treba i onda kada tim treba da stane iza toga onda jbg. A i dokazano si brzi od timskog 🙂

 

Uopste nije stvar u tome ko bi pobedio to bi mogli da rese u poslednjim krugovima izmedju sebe, problem je sto su dozvolili drugima da ih preskoce. Steta sto Ferrari nije malo kompetentniji da iskoristi to i sto se ovo nije desilo ranije u sezoni. No, neka bude zanimljivo do kraja sezone, a to ko ce biti sampion, ne bih se kladio ni na jednog od njih dvojice. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Pijastri dominirao Norisa celu trku, nije mu prišao jednom. Noris nije umeo Leklera da obiđe tokom prvo dela trke, onda je išao u drugi pit stop jer je pojeo previše guma kad mu je Lekler prišao na pola sekunde. I onda je nekako Pijastri kriv za to 😄

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Nicklord said:

Pijastri dominirao Norisa celu trku, nije mu prišao jednom. Noris nije umeo Leklera da obiđe tokom prvo dela trke, onda je išao u drugi pit stop jer je pojeo previše guma kad mu je Lekler prišao na pola sekunde. I onda je nekako Pijastri kriv za to 😄

Norris je bio namesten da obidje Leclerca na startno ciljnom pravcu kad su ga pozvali u boks - glupava odluka, zamalo kaznu nisu zaradili tu. Ali, Piastri je bio brzi celu trku, manje je jeo tvrde gume u oba stinta i krug-dva vise su ga delila od pobede. Ferari uzeo na srecu, kockali su se ovaj put i proslo je. Cestitke

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne razumem komentare da je Pjastri nešto kriv. Šta je dečko još trebalo da uradi danas?

Da su u Meklarenu rizikovali, imali bi 1-2, a Pjastri bi dobio ovo.

Ljubitelji Landa, žao mi je. Dečko je mega simpa i suv prosek. Pjastri je bolji vozač i biće sve bolji.

Ladno je novi Rikardo. Jbg.

 

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Lecler nije imao sta da izgubi i kockao se ili prvo ili trece mesto ali je imao odlican tempo zadnji deo trke i odvezao je bez greske. Vrata za to mu jeste otvorio Pjastri na pocetku trke ali se borio za sebe i to je ok.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Juan Pablo Montoya said:

Kako god okreneš, ovo je dobro za F1. Najbolje za F1 je da imamo 3-4 podjednakih timova i da su razlike u par sekundi, da je borba do kraja.

 

Ona dominacija Luisa i ova doskorašnja Maksa, zaista ne doprinosi ničemu, ljudi su počinjali da spavaju tokom trke. Čik spavajte sad na ovako nešto!

 

F1 je ponovo živa, i drago mi je. Koligo god moj tim ispao glup danas.

 

Možda se i previše zakuvalo da bi bilo slučajno. Od onakvog dominiranja na prve 4 trke gde je sve uništavao sekund po krugu Red Bul polako propada u midfield. Kao da se pravi na silu 2012. godina.

 

Meni je sve ovo negledljivo i veštački. Nisam ni gledao iako obožavam Moncu, samo gledam rezultate.

Link to comment
Share on other sites

Cestitke Lekleru, kakva trka! Svaka cast! 
 

Kao sto Montoya kaze, koliko god bolelo Meklaren fanove, ovo je savrseno za F1 i svi smo uzbudjeni da vidmo novu trku, da komentarisemo sta se desilo, ali da to sto se desva ne bude Masi koji prekraja trku po naredbi.

 

Ali moram da se osvrnem na Meklaren. Stvarno deluje kao da su oni samo srecni sto su tu, i da im ne treba nista vise. Svi smo zivi i zdravi, poeni su skupljaju, sve je savrseno. 
 

Sidl zasluzuje sav respekt ovoga sveta za to kako je utegao tehnicki tim i sta su sve postigli. Tu je 10/10, ali kako vodi tim u trci i na polju taktike, daleko je od 10. 
 

Opet, kao Meklaren navijac, uzasavalo me je kako bezdusno Ferari ubija svakog ko nije Sumi, i nikada nisam bio zagovornik takve politike, ali ovo sa Meklarenom je neka druga krajnost.  Ne znam, nisam pametan.

 

Sta vi ljudi mislite? 
 

edit: sam da odgovorim, jedino logicno deluje da Meklaren veruje vise u Pjastrija i tu buducnost, nego u Landa. To mi je jedino logicno. 

Edited by mkjdo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meklaren sigurno veruje više u Pijastrija nego u Norisa. Na kraju krajeva razlika je 40ak bodova trenutno slično kao kod Ferarija i Mercedesa. Prošle godine je Noris bio duplo bolji od Pijastrija i ne sećam se da je bilo više od jedne ili dve trke gde je Pijastri bio bolji. 

 

Inače, ja se ne sećam da je skoro bilo da neko bude drugi vozač ako je za nijansu slabiji od prvog kao što je sad slučaj.

Link to comment
Share on other sites

https://racer.com/2024/09/01/magnussen-picks-up-one-race-ban-for-baku-after-monza-contact/

 

Quote

Kevin Magnussen had his one-race ban confirmed by the FIA after picking up more penalty points at the Italian Grand Prix.

 

The Dane was handed a 10s time penalty and two penalty points for causing a collision with Pierre Gasly, with the contact between the two at the second chicane seeing both miss the corner but continue. Magnussen has been walking a tightrope on 10 penalty points for a number of months — with 12 within a 12-month period triggering a ban — and the two given to him in Monza led to his Super License being suspended for the next race in Baku.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...