Jump to content

Vaterpolo - Pariz 2024


Recommended Posts

6 hours ago, Drug Crni said:

Da li je tačan podatak da su vaterpolisti dobili 17.poslednjih finala? :classic_huh:

Moram reći kako je ovo jedno od povećih iznenađenja koje su mi priredili naši sportisti. Pozitivnih.
Ni medalju nisam očekivao,a kamoli najsjajniju. Meni je ovo skoro pa senzacija. Nije samo radi toga što smo vaterpolo velesila pa se uvek može očekivati dobar rezultat.

Jer,da se ne lažemo - ovaj tim maltene nije bio ni blizu medaljama protekle 3.godine.
Zato mislim da je ovo donele glava i karma.

Deluje da su naši nekako stvorili unutrašnju hemiju,bez uticaja selektora kakav je bio Savić. Iskočili igrači iz drugog plana: Dedović, Ćuk, Ubović i Vico..posebno njih dvojica danas fenomenalni.
U polufinalu i finalu Manda dao jedan gol,a mi prvaci..idi,begaj :classic_biggrin:

Grupna faza nikad gora,eliminaciona savršena skoro.
Mislim da se ekipa digla kad je golman pošeo da brani,u početnim utakmicama je bio usran. Njega inače veoma potcenjuju i napušavaju čak unutar vaterpolo krugova. Mislim da je njegova forma od četvrtfinala dala sigurnost + onaj ludi gol Jakšića protiv Grčke.
Svaka čast,prebacili su svoj limit,a to je znak da si odigrao fenomalno i to je i suština Olimpijskih igara.

Takođe,samo moje skromno poznavanje vaterpola: Hrvati su bolji trenutno od nas do daljnjeg,ali očito protiv nas ne mogu..da li je to pritisak,neki teret ili već neki kompleks - zaista ne znam..danas su ušli stegnuto i takvi bili do kraja. Verovatno Tucak ne ume adekvatno da psihološki spremi ekipu za velike mečeve..i ima (pre)veliki respekt prema nama.

Ćestitke momcima.

Tačan podatak, od 2012 nismo izgubili nijedno finale: 

 

3/3 OI

1/1 svetsko prvenstvo 

4/4 evropsko prvenstvo 

6/6 svetska liga

1/1 svetski kup

2/2 mediteranske igre

 

17/17 u finalima od 2012, a 25/27 generalan bilans u finalima kao Srbija. 

 

  • Like 3
  • Thanks 7
  • WOW 6
Link to comment
Share on other sites

Ima u ovom timu par igrača sa ravno 30 godina. Za njih možda neće biti kasno da odigraju i sledeće OI. Na primer Mandić. Ono što nam treba pod hitno je sidraš, nadam se da u toj mladoj generaciji postoji neki dobar koji će za 4 godine biti vrhunski.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, DameTime said:

Jebiga, prilično jadan govor Jakše kapitena. Zahvaljuje preCedniku što je verovao u njih posle teških poraza... 

Šta si očekivala da kaže "izdajniče prodao si kosovo i jadar" da dobike dva lajka na forumu i završi kao onaj uzbunjivač iz Valjeva pre neku godini, odbačen i zaboravljen od svih.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Perkos2 said:

Šta si očekivala da kaže "izdajniče prodao si kosovo i jadar" da dobike dva lajka na forumu i završi kao onaj uzbunjivač iz Valjeva pre neku godini, odbačen i zaboravljen od svih.

 

Ne, očekivala sam da se ne uvlači u bulju baš ovoliko. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/12/2024 at 11:23 PM, Ledd said:

Zamalo da uništi karijeru najboljem vaterpolisti na svetu. Mandić ga je još i častio, mogao je da prođe mnogo gore.

Koja je pozadina ovoga zna li se?

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, dzakala said:

Koja je pozadina ovoga zna li se?

https://sportklub.n1info.rs/olimpijske-igre/dusan-mandic-aleksandar-sapic-rukovanje-novi-beograd/

 

Odstranio ga iz ekipe preko Gocica i Sora. Od Sora sam mogao i ocekivati ali me Gocic iznenadio da je dozvolio tako nesto.

 

Kompleksas Sapic. Tako je i Vujasinovica i Milanovica otjerao. Niko za njega nema da kaze dobru rijec. Mandic je ljudina.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Miki28 Teoljub said:

https://sportklub.n1info.rs/olimpijske-igre/dusan-mandic-aleksandar-sapic-rukovanje-novi-beograd/

 

Odstranio ga iz ekipe preko Gocica i Sora. Od Sora sam mogao i ocekivati ali me Gocic iznenadio da je dozvolio tako nesto.

 

Kompleksas Sapic. Tako je i Vujasinovica i Milanovica otjerao. Niko za njega nema da kaze dobru rijec. Mandic je ljudina.

Ne malo sportista, sto nasih,sto stranih, su cesto egocentrici i jako losi ljudi, ali Gangula spada stvarno u hall of fame.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Stiletto said:

 

 

Ja sam poznavao neke vaterpoliste i oni kažu da uopšteno nema problema sa tim da ih prepoznaju na ulici. To možda osete oni njapopularniji igrači. U njihovo vreme ljudi su prepoznavali Šapića, Ćirića i Šoštara a ove ostale niko ne bi prepoznao nigde. Tu igra ulogu i ta kapica jer kada ne vidiš nekog sa kosom teško ga je prepoznati posle kada je normalno odeven i vidiš ga bez kapice. Ovi najpoznatiji gostuju po medijima i budu na naslovnim stranicam pa ih zato ljudi znaju.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Miki28 Teoljub said:

https://sportklub.n1info.rs/olimpijske-igre/dusan-mandic-aleksandar-sapic-rukovanje-novi-beograd/

 

Odstranio ga iz ekipe preko Gocica i Sora. Od Sora sam mogao i ocekivati ali me Gocic iznenadio da je dozvolio tako nesto.

 

Kompleksas Sapic. Tako je i Vujasinovica i Milanovica otjerao. Niko za njega nema da kaze dobru rijec. Mandic je ljudina.

 

Šta očekivati od dva džibera i indijanca koja su se tukli u reprezentaciji... 

Link to comment
Share on other sites

Kad pomenu njih dvojicu setih se jednog davnog komentara nakon ostvarene bitne pobede:

 

Šapić za predsednika, Šefik za guvernera!

 

(To je bilo vreme kada je Dinkić povećavao devizne rezerve NBS pa je i ova druga pozicija bila popularna.)

 

Naravoučenije pazite šta želite može da vam se ostvari.

Link to comment
Share on other sites

On 8/14/2024 at 2:38 PM, dzakala said:

Koja je pozadina ovoga zna li se?

 

Navodno se Mandiću zameralo da se ne trudi dovoljno u VK Novi Beograd. Onda ga je Gocić izbacio iz prvog tima, Mandić nije ni trenirao, a nije mogao ni da ode nigde, jer je bio vezan ugovorom. Čitaj Šapić ga nije puštao i maltretirao psihički ujedno. Šapić im je ulazio u svlačionice nakon poraza u dva finala za prvaka Evrope i kenjao im (svima), pretio, drao im se kao robovima. Bio očajan što mu je projekat "neuspešan" ..

Mandić je najviše tu "dobio" i najebao.

 

Ispao je iz forme, nije igrao ni za reprezentaciju zbog toga. Nije igrao ni Ćuk pre OI, a i Jakšića nije bilo na jednom od turnira. Jedan od glavnih razloga zašto smo onako bili očajni između dve OI po turnirima.

 

Mandić je ove sezone prešao u Ferencvaroš, uzeo sa njim titulu prvaka Evrope, vratio se skroz u formu, vratio se Ćuk u ekipu, Jakšić je u prime-u i eto ga.. Novo zlato.. 🙂

Edited by Ledd
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...